banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Okt 2016, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Prelistah temu, vidim neko je uzgred pomenuo da Bosh konvektor nije bog zna sta. Ima li konkretno neko iskustava sa njima? Zasto su za 50% jeftiniji od francuza?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2016, 17:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Da je makar Bosch... vjerovatno je u pitanju rebrandirani kinez.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2017, 14:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jun 2009, 12:32
Postovi: 70
Malo da ozivim temu...Gledam ove Tesy konverotre, vec su na dobrom snizenju, sa elektronskim termoregulatorom cijena je za 2000W oko 150KM, a 1500W oko 135KM. Tri godine garancije, pa za te tri godine i da izdrze...Ima li ko kakvo iskustvo sa njima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 09:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jun 2009, 12:32
Postovi: 70
E evo me sa par informacija. Ovako, dva konvektora (jedan od 2kW i jedan od 1.5kW) su ugradjeni 08. februara u stan. Tada je ocitana dotadasnja potrosnja. Jutros sam, nakon 10ak dana konstantnog koristenja, bez grijanja na bilo koji drugi energent, ponovo izvrsio ocitavanje brojila. Stanje na brojilu je sledece:

08.02.2017
VT - 56kW
NT - 31kW

17.02.2017
VT - 251kW
NT - 110kW

Ili kada to sve preracunam, okvirno koliko je moguce, konvektori su za ovih 10ak dana potrosili:
VT - 116kW
NT- 48kW

E sada, ja vam mogu detaljna pojasnjenja o nacinu grijanja (vrijeme ukljucivanja i iskljucivanja), temperaturi, mjestu ugradnje, izlovanosti stana itd ako ste zainteresovani za to...Mozda nekome pomogne...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2017, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ovde samo oni ili sva potrošnja u kući ?? Ako se grijes na to ne isplati se imati dvotarifnu struju. Mjenjaj režim.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 07:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
sto je skroz ok... 15-20kw dnevno na grijanje (kod mene je preko 30,al losa drvenarija,nema fasade u zgradi,imam 3 meka)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 07:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
30 kw dnevno...koliko to dođe u markama :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 07:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
3-4KM dnevno za grijanje u spicu sezone decembar -januar,stan 65m2...meni to nije puno. Da imam jos bolju izolaciju,smanjio bih dosta (al posto rentam stan,nista od toga). Vec u februaru, vidim da ce to opasti.

Uglavnom, ako Bog da, iduce godine cu pokusati kombinaciju kaloritmetar + klima u potpuno novom stanu (sa svom izlolacijom)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 08:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Pitam pošto i ja sebi razmatram tu opciju jer mi ova sada nije nešto. Kod mene je nešto i manji prostor uz odličnu stolariju pa razmišljam da ne bi ni kod mene bilo više. Iako me dosta ljudi sa strane ubjeđuje da bježim od toga i da ću navući visok račun. Ti tvoji rezultati uopšte nisu loši.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 09:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
lukap je napisao:
VT - 116kW
NT- 48kW


Ukoliko ne čekaš nižu tarifu da uključiš veš mašinu, TA peć, rernu ne isplatiti ti se dvotarifno brojilo jer je VT skuplja nego jednotarifna struja. Plus računaj da je februar uglavnom topao bio tako da to nije pravi prikaz potrošnje. Tek kad izguraš jednu prosječnu zimu znaćeš na čemu si.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Nama je ovaj januar bio rekordan, 260KM struje doslo, po srednjoj tarifi (oko 1700kWh) ako sam dobro zapamtio. Inace zimi bude oko 160-180, jednom 200.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 11:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Evo ja cu vam reci svoje iskustvo i tvrdnju u koju sam siguran da je tako 100 % (ranije nekad prije par godina sam pisao kako sam zadovoljan sa ovakvim grijanjem na struju, ali..)

Ovakvo grijanje je isplativo SAMO i samo ako se grije manji prostor (manji stan) gdje boravi jedna ili 2 osobe(neki samac ili 2 starijih ljudi), pod uslovom da je jako dobra izolacija zodava i plafona, da je jako dobra stolarija i (ili) eventualno ako je stan u sredini i griju sa svih strana.

Sve ostale varijante gdje se grije veci prostor sa više prostorija, sa lošom ili nikakvom izlolacijom, sa lošom stolarijom, ništa od toga

jednostavno u hladnim mjesecima su preveliki gubitci toplote i bez nekih 6 kilovata na 50 kvadrata ćete se smrzavati ili će tig 6 kilovata morati raditi non stop i racun u januaru i februaru ce vam doci po 250 KM minimum (grijalice sam platio po nekih 200-300 KM kasnije sam ih jedva prodao po izmedju 100 i 150)

sad koga interesuje dtaljnije neka procita dalje.................
stan na posljednjem spratu sa pvc novom stolarijom (dobar dio vanjskih zidova) 70 kvadrata sam grijao sa 4 konvektora po 2 kilovata ukupno 8 KW
oktobar, novembar i dobar dio decembra (prije par godina je to bilo) dolazili nesto mali racuni sveukupne struje oko 80-100 KM maksimalno, ja kontam ekstra ali nisu bile niske temperature pa je termostat cesto gasio grijalice jer nisu bili veliki gubitci toplote, medjutim dodje januar i februar, temperatura malo otisla u minus (ni blizu kao ove godine) kad eto ti racuna 260 i 280 KM za januar i februar (u kuci su skoro sve stvari ekonomicne tako da na ostale stvari ide oko 50 KM max struje - ostalo na grijanje)

sve kad se sabere za 6-7 mjeseci grijanja otprilike ukupno sam odokativno potrosio struje 800-900 KM s tim da su se u januaru u par navrata konvektori ujutro borili da odrze pristojnu temperaturu (sto mi nije odgovaralo jer sam tad imao malu bebu)

probao sam i metodu da uveče gasim tj preko noći ali tada bi temperatura previše opala pa bi morali duplo više raditi ujutru da nadoknade tako da najbolje je bilo kada bi po noći malo smanjio termostat a ujutru pojačao...

već 2 zime sam prešao na pelet i kupio kamin (samostalni) alfaplam luca cini mi se oko 9 kilovata, grijem čitav stan i stalno je toplo (35 kvadrata dnevne sobei kuhinje u potpunosti a kupatilo i 2 sobe isto oko 35-40 kvadrata sa "odškrinutim vratima" tako da se i one griju stalno ali ne previše) trošim izmedju 2 i 3 tone peleta (prošle zime 2 tone potrošio a ove će mi biti 3 tone do kraja sezone) pelet kupujem u maju kad su akcije do sada je tona bila u mom mjestu izmedju 240 i 250 KM

eto mozda ce nekom pomoci moje iskustvo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Izvini ali lupas.
Ja imam stan od cca 72m2.
Uzeo nobel radijatore - tatoo ukupne snage 6kw. E sad nisu to obicni konvektori nego neki nemam pojma...nobel najbolja linija.
Sad za januar sam dobio 150km struje i to je rekord. Ukupno sve struje za stan.
Izolacija je jako losa u zgradi. Stolarija jako dobra.
Za taj stan sam inace placao toplani cca110km svaki mjesec pa ti racunaj sada.
Napominjem da imam malu bebu i da se grijanje ne gasi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Pa u pravu je Peca donekle, nije norveski radijator sus motor pa da skuplji i kvalitetniji ima bolje iskoristenje. Malo je tu prostora da razlika u kvalitetu donese veliku ustedu. Kod mene je jos veci stan, ali najcesce samo 2 radijatora rade, i tad je podnosljiv racun. U januaru smo krecili, radilo vise radijatora, grijao svoju sobu i nocu (inace gasimo navece jer nije toliko hladno) i odmah 260KM doslo. Inace oko 160, jednom 200.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 15:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ja sam napisao moje iskustvo, nista slagao nisam, jos sam cuo slicno od par ljudi da su isto skontali/vidjeli na svojoj kozi... samo ko ima onako priblizno idealne uslove jeftino je prolazio sa strujom... mozda je tvoj stan @ferdinand u sredini zgrade - tj griju sa svih strana, kod mene je puno vanjskih zidova, posto je zadnji stan plafon izvuce svu toplotu jer ploca nema izolaciju... ugl cesce sam cuo za slucajeve kao kod mene i @blaf77

dalje nisam napomenuo da je grijanje preko toplane u banjaluci preskupo pogotovo s obzirom da se plaća citavu godnu, kad se presabere 100 maraka 12 mjeseci je kao da plaćas struju za grijanje 6 mjeseci 200 KM al se bar dobro ogriješ, tako da u banjaluci u stanovima to je logicnija opcija

ali recimo u mom gradu nema gradskog grijanja znaci opcije su struja/drva/pelet.
Drva su najisplativija ali najvise zajebavanja sa njima, struja je najmanje zajebavanja ali skupo u odnosu na pomenute dvije opcije, pelet je nesto izmedju - prilicno malo zajebavanja u odnosu na drva, dobro grije, srednja cijena...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Pazi sve zavisi kakav je kvalitet tih radijatora.
Kod mene je jeko puno vanjakih zidova.
Ja sam jako zadovoljan a ni potrosnja nije katastrofalna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2017, 21:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jun 2009, 12:32
Postovi: 70
Pošto ste tražili dodatno pojašnjenje, u prilogu se nalazi slika sa svim relevantnim parametrima. Nadam se da će svima biti jasnije kada pogledate sve podatke.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2017, 17:14 
ok, kako ide ljudi oko ovoga, procitah cijelu temu, ali opet nije hrpa toga jasno...treba mi da grijem 11 kvadrata bez izolacije i nije pvc prozor vec drvenarija.

Da gledam da uzmem neki jeftiniji polovan od 1500 w? nije neka razlika u odnosu na one nove preskupe od 120-150 i vise km?

Da napomenem da ce u periodu ponedeljak-petak raditi mozda 5 sati max sve zajedno, jedino subotom i nedeljom ce raditi mozda nekih 10 sati (oko5 sati po danu), koliko bi trebao racun biti uvecan za tako nesto, sta da ocekujem?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2017, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
To dođe oko 60-70 sati mjesečno, za 1500W nekih 100 kWh. Nemam pri ruci nijedan račun da pogledam cijene, ali mislim da nebi trebalo biti više od 15 maraka povećanje računa.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2017, 17:30 
Ne treba onda ni racunati, to je presmijesna cifra.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs