banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Nov 2008, 01:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2008, 14:02
Postovi: 27
Druze, kolika je max temperatura koja se moze podesiti na termostatu i na koliko ti podesavas?

Ja ih isto planiram koristiti u kuci, i lozio bi ih na 22C.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2008, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Max temperatura je 35 stepeni,zavisi od vremena,uglavnom ih nastimam na oko 26,27

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 09:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Okt 2005, 21:51
Postovi: 43
Imam norveske radijatore vec drugu sezonu.Kupio sam ih u firmi Kors,ima je i na netu
Citiraj:
http://www.kors-doo.com/Srpski-Glamox.htm
.
Za mojih 35 m2 sam instalirao snagu od 4.5 KW i to je optimalna snaga koju su mi preporucili u firmi KORS.Moj vam je savjet da poslusate prodavca u vezi snage radijatora,po mom iskustvu bolje je uzeti i malo vise.Razlog je jednostavan brze ugrije i lakse odrzava temperaturu a samim time je i manja potrosnja struje.
A sad ono najvaznije,potrosnja.Lako je izracunati potrosnju struje.Od ukupne instalirane snage uzeti nekih 60 % i to je potrosnja po satu rada u KW,u mom slucaju to je 2,7 KW ( 4,5 KW instalirano).Ova racunica vrijedi pri vanjskoj temeraturi 0 a temperatura radijatora je 25 stepeni.
Da bi dobili potrosnju u markama mnozimo 2.7 x cijena 1 KW(mislim da je 0,133) x broj sati (kod mene je otprilike 10 h dnevno)=3,5 KM dnevno.Naravno da ne grijem uvijek 10 sati,da nije vanjska tem 0 stepeni itd.Mene je otprilike samo grijanje dolazilo oko 90 KM.
Prije norveskih radijatora sam se grijao na drva i trosio sam otprilike isto za grijanje .A treba imati na umu da drva traze i fizicki rad,cijepanje, unosenje...
I nemojte uzimati jeftine radijatore kojih ima i 3 puta jeftinijh od ovih Glamox,postoji razlog sto su jeftiniji.Moja iskustva su vezana iskljucivo i samo za Glamox radijatore.
Nadam se da sam nekome bar malo pomogao,znam kako je meni bilo tesko doci do informacija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 18:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
dejanr je napisao:
Imam norveske radijatore vec drugu sezonu.Kupio sam ih u firmi Kors,ima je i na netu
Citiraj:
http://www.kors-doo.com/Srpski-Glamox.htm
.
Za mojih 35 m2 sam instalirao snagu od 4.5 KW i to je optimalna snaga koju su mi preporucili u firmi KORS.Moj vam je savjet da poslusate prodavca u vezi snage radijatora,po mom iskustvu bolje je uzeti i malo vise.Razlog je jednostavan brze ugrije i lakse odrzava temperaturu a samim time je i manja potrosnja struje.
A sad ono najvaznije,potrosnja.Lako je izracunati potrosnju struje.Od ukupne instalirane snage uzeti nekih 60 % i to je potrosnja po satu rada u KW,u mom slucaju to je 2,7 KW ( 4,5 KW instalirano).Ova racunica vrijedi pri vanjskoj temeraturi 0 a temperatura radijatora je 25 stepeni.
Da bi dobili potrosnju u markama mnozimo 2.7 x cijena 1 KW(mislim da je 0,133) x broj sati (kod mene je otprilike 10 h dnevno)=3,5 KM dnevno.Naravno da ne grijem uvijek 10 sati,da nije vanjska tem 0 stepeni itd.Mene je otprilike samo grijanje dolazilo oko 90 KM.
Prije norveskih radijatora sam se grijao na drva i trosio sam otprilike isto za grijanje .A treba imati na umu da drva traze i fizicki rad,cijepanje, unosenje...
I nemojte uzimati jeftine radijatore kojih ima i 3 puta jeftinijh od ovih Glamox,postoji razlog sto su jeftiniji.Moja iskustva su vezana iskljucivo i samo za Glamox radijatore.
Nadam se da sam nekome bar malo pomogao,znam kako je meni bilo tesko doci do informacija...




Puno si mi pomogao!
Hvala :wink:

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 07:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Nov 2009, 17:56
Postovi: 1
Tema je starija a u mom slucaju to i odgovara.Interesuju me licna iskustva sa ovim radijatorima odnosno da mi neko ukaze zasto bi ili nebi trebao kupiti ovaj radijator ili gdje je najpovoljnije u okolini b.luke i doboja.Koliki je radni vijek.Zanimaju me licna iskustva a ne price trgovaca. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
comi,

prednosti: ako nisi pola dan kući... ne moraju da rade.
kad dođeš, upališ ih i za maksimalno 15 minuta stan ti je topao.
možeš da uzmeš i tajmer te da ih podesiš da se u određeno doba sami pale, tako da kad dođeš, čeka te topao stan.
ne moraš da kupuješ, cijepaš, slažeš, pa poslije opet unosiš drva.


Mane: Ako poskupi struja, naebali smo :)
ako ima pušača u stanu poslije određenog vrema korištenja, pojave se žute fleke iznad radijatora

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 14:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
the_grunf je napisao:
Samo da kazem da je odnos struje i grijanja kako to rece pokretac topic-a isti kod svih grejnih tijela koja koriste el. energiju. Jednostavno da li je radijator, sada parafraziram, Cajavec ili neki norveski, ako su iste snage isto ce da griju jer Norvezani jos nisu izmislili perpetum mobile.


Malo off-a:
Iako strogo gledano nisu grejna tijela jer struju ne pretvaraju direktno u toplotu (već njome sabijaju plin koji se time grije), klima uređaji, naročito inverteri, imaju mnogo bolji toplotni učinak... Za 1 kW utrošene električne energije struje iz klime se dobija 3-4 kW (pa i više kod boljih klima) toplotne energije.

Inverter nije baš perpetuum mobile, ali je u našim uslovima daleko najisplativiji način pretvaranja struje u toplotu. Vrlo brzo nakon paljenja zagrijava prostoriju, a uz korištenje tajmera zagrijava prostoriju onda kad nam treba...

Dobar inverter A/A energetske klase se može nabaviti za cca. 1000-1200 KM, a dvije 12-ke su i više nego dovoljne za stan od 60-70 m2. Pri grijanju jedan standardni inverter "vuče" 900-1100 W pa računajte jesu li bolje klime ili radijatori.

Mana klime je uticaj vanjske temperature na efikasnost grijanja, ali temperature ispod -15 C nisu kod nas relativno česte... Ako je vanjska jedinica barem malo zaštićena ili natkrivena (npr. balkon), onda ni rad na -20 C ne bi trebao biti problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2010, 20:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
trazio sam norveski radijator jer sam cuo ponesto o njemu. kazu oni imamo tzv. konvertor koji radi na istom principu ali je 4 puta jeftiniji od norveskog. nisam ga jos uvijek probao ali javicu kako radi.
e sad, ja razmisljam da u vecim stanovima ili kucama treba vise grejnih tijela odnosno radijatora po komadu pa se trosak kupovine originalnog "norveskog" s tim uvecava jer se kupuje na komad. znaci svaki komad x4 cijena.
toplinski i snagom su isti po papirima ali hajde racunacu da je norveski malo bolji po potrosnji ali nevjerujem da moze biti mnogo bolje jer je 1kw jedinica mjere svuda u svijetu. sad izracunajte koliko ste love sacuvali ako kupujete npr. 6 radijatora x4 niza cijena. znaci sacuvali ste garant 1500 km. sad sracunajte koliko se vremena mozete grijati sa tih 1500 km ali racunajte tako da tih 1500 km imate samo za neznatnu razliku (ako je uposte ima) izmedju tog norveskog radijatora i ovog konvertora.
budite sigurni da se radi bar o par godina koristenja a za to vrijeme istice i garancija i kvari se i kupuj novi ili izlazi nova tehnologija itd. itd.
ko nije shvatio nema veze, ko jeste zamislice se.
pozz

ps. (preuzeto)

Znate li da konvertor grije 4 sata, a troši samo 1 sat. Ekonomičan je upravo zbog izuzetno male potrošnje električne energije.

Tajna efikasnosti je u elektronskom termostatu koji je izuzetno osjetljiv i koji temperaturu u prostoriji provjerava svakih 40 sekundi, tako da temperatura osciluje do 0,3°C. Kod drugih vidova grijanja oscilacije su od 1,5 - 3°C.

Instalacija konvertora je višestruko jeftinija, brža, jednostavnija i čišća.

Cijena konvertora sa postavkom je oko 12KM/m2 grijnog prostora. Prosječna potrošnja električne energije je 65KM mjesečno za stan od 80m2.

Konvertor je napravljen od zdravih materijala koji posjeduju certifikat (CE). Izgled konvertora je izuzetno neupadljiv i elegantan i samim tim zadovoljava i najizbirljivije ukuse. Konvertor fizički zauzima veoma malo prostora, dugotrajan je, lak za upravljanje, ne zahtjeva održavanje...

U Evropi je već odavno poznat kao jedan od najpopularnijih vidova grijanja.


Ovo nije reklama nego pomoc onima koji su u nedoumici kao sto sam i ja bio.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2010, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
[url]Cijena konvertora sa postavkom je oko 12KM/m2 grijnog prostora. Prosječna potrošnja električne energije je 65KM mjesečno za stan od 80m2.[/url]
Ako je ovo tacno, to se onda bas bas isplati(pod uslovom da to zaista grije :wink: ).
Ako se ne varam, cijena grijanja je 1.35 KM / m2, za stan od 80 m2 to izadje 108 KM mjesecno tj. 1296 KM godisnje.
Uzmimo da se maksimalno grije 6 mjeseci( kao i ovi iz toplane) to dodje 390 KM, ugradnja kosta 960, znaci isplati se vec prve godine nakon instalacije - to good to be truth.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 16:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2008, 19:44
Postovi: 11
Planiram postavljanje norveskih radijatora, zanimaju me iskustva vas koji ih imate,prethodne postove sam procitao ali su ti oni poprilicno stari, kakvo je stanje danas...imam stan 55m2,kuca nema klasicnu demit izolaciju ...koje su cijene radijatora,koliko ih treba na ovu kvadraturu i kolika je potrosnja...hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 07:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Поздрав свима.
Читао сам постове и има корисних информација. Да ли још неко има каквих искустава са Норвешким радијаторима и са овим конверторима да подијели са нама. Стан ми је од 60 квадрата - дневна соба, 2 мање спаваће собе, ходник и купатило.
Хвала.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 09:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
Ja planiram (nakon sto sam sve cinjenice uzeo u obzir) za 15-ak dana u KORS-u uzeti norveski radijator (novi tip ADAX NEO) za dnevnu sobu. Podijelicu iskustva (cim ih steknem :))...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 13:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
pusonja je napisao:
Ja planiram (nakon sto sam sve cinjenice uzeo u obzir) za 15-ak dana u KORS-u uzeti norveski radijator (novi tip ADAX NEO) za dnevnu sobu. Podijelicu iskustva (cim ih steknem :))...


Било би ми корисно. Немој заборавити написати искуства. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
koja je sad cijena tih radijatora???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010, 18:32
Postovi: 41
Ja sam koristio prosle zime 20 dana, zagrije prostoriju brzo 10-ak minuta i rijetko se ukljucuje , za 2 mjeseca sam dobio 40 km struje znaci bio sam u stanu samo 20 dana i koristio grijanje elektricnu pec za hranu i sijalice , mislim da ne trosi puno al zato kosta , ja sam platio prosle godine 200 eura komad (bio je naj veci tad u trgovini). Lijepo stoji na zidu nema cijevi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2010, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
ako im je tako mala potrosnja onda i nisu skupi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 00:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
Cijena za novi tip ADAX NEO 2 kW je 560 KM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 09:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
pusonja je napisao:
Cijena za novi tip ADAX NEO 2 kW je 560 KM


Много много.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svi pričaju o radijatorima i jedni isti nekome valjaju a drugima ne valjaju.
Ključan elemenat u kvalitetu grijanja je kvalitetna izolacija kuće kao i adekvatni prozori, čime se štedi toplotna energija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 10:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010, 18:32
Postovi: 41
Talija je napisao:
Svi pričaju o radijatorima i jedni isti nekome valjaju a drugima ne valjaju.
Ključan elemenat u kvalitetu grijanja je kvalitetna izolacija kuće kao i adekvatni prozori, čime se štedi toplotna energija.


Strucno receno :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs