banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 19:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jan 2011, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vidio sam Toplingove peci za 5 i nesto hiljada maraka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
breskvica je napisao:
e decki hvala vam svima..ovo sa peletima me bas nasmijalo, cuj grickalice :lol: pa dobro ne zna svako za to, a i prakticno je ako se moze jesti i jos i grijati na to :D
blaf komso nije moj tata radio nego djever..i stvarno ne znam kolko je, on ne zivi u BL i nama je pravio gratis,samo materijal smo kupili mislim da je kostalo 2000 KM za donji dvosoban stan od 55 qm, stim sto je podno u dnevnom boravku, kupatilu i kuhinji a to je nekih 38 qm ja mislim
e sada kolko su ruke nismo ni pitali

nego ne znam koju pec je najbolje kupiti sve ima neke prednosti i mane..kad ce vise taj ruski gasovod :)
djever kaze da je nama za sada najbolje na struju, jer ne boravimo skroz dole..i kad nam treba grijanje prakticno je, brzo, nema odrzavanja, ciscenja itd..
ali sta ako opet budemo vise kuci..onda se bojim prevelikog racuna
ipak je komplet kuca bas povelika..mislim bice tu izolacija tj stiropor 10-12 cm, novi su prozori itd ali opet
mozda je najbolja kombinovana pec, ne znam jel ima na struju + peleti u kombinaciji?

један човјек којег сам случајно упознао причао је да има комбиновано на струју и плин. чини ми се да једном годишње напуни цистерну и да му то буде за наредних годину дана. каже да је баш господски и да нема никаквог прљања и све је на дугме, а колико сам га схватио у склопу тога је и онај проточни бојлер тако да увијек има и топлу воду.
а за пелет не знам да ли може комбиновано са струјом. мајку му видио сам негдје на ТВ-у рекламу за пећи на пелет али не могу да се сјетим како се фирма зове


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Topling, Prnjavor


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
јесте, њихову сам рекламу видио :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Na ATV-u? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
е то већ не знам :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 23:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
blaf77 je napisao:
Ok, otprilike me interesovala cijena materijala, a mozda se i ja ogrebem za ruke.
Pogledaj kotlove ovdje http://www.topling.com/

A pelet je "fasirana" piljevina ili drugi drveni otpad.



hvala, dobra stranica..jos kad bi znala cijene ihhh..
predpostavljam da su peleti za vecu kucu jeftiniji od struje? vjerovatno je i plin povoljan, ali mene nekako strah , jel ne moze to otici u vazduh zbog nekog defekta,greske i slicno? Nisam previse upucena

Sto se tice materijala, djever kaze da je u HR jeftinije nego kod nas

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2011, 10:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Plin može eksplodirati,električne instalacije i lož ulje zapaliti....Ja vozim auto na plin,po nekoj statistici sigurniji je od benzina....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2011, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Napisao sam vec gore cijene, 5-6 hiljada maraka za pec na pelet... E sad sta dobijes, koliko i cega...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
malo kasno odgovaram, ali sad sam vidio. 25kw je oko 3900 KM, 50kw oko 5000 KM
pelet je u principu kompletan drvni otpad iz pilana (piljevina, sjecka, granje, lisce i sl) koje se susi i presuje. Toplotna moc od oko 18 MJ/kg, jako mali postotak pepela od 2% i jako veliki stepen korisnosti kotla (preko 90%). Takodje ga odlikuje kompletna automatizacija doziranja, palenja, ciscenja kotla, kao i kos za pelet.
Ako ima pitanja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2011, 12:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2007, 14:13
Postovi: 43
[Enterprise] je napisao:
malo kasno odgovaram, ali sad sam vidio. 25kw je oko 3900 KM, 50kw oko 5000 KM
pelet je u principu kompletan drvni otpad iz pilana (piljevina, sjecka, granje, lisce i sl) koje se susi i presuje. Toplotna moc od oko 18 MJ/kg, jako mali postotak pepela od 2% i jako veliki stepen korisnosti kotla (preko 90%). Takodje ga odlikuje kompletna automatizacija doziranja, palenja, ciscenja kotla, kao i kos za pelet.
Ako ima pitanja...

mozes li mi objasniti ovo 25kw i 50 kw .. to ima sa velicinom kuce??

Imam kucu ukupan prostor koji treba da se grije je 360 qm ...
Razmisljo sam da ubacim grijanje na struju vidio sam dole u zaluzanima da imaju termoblokove od vaillanta....
Da li raja radi podno grijanje ... znaci zelio bih bez radijatora..
i koja bi bila cijena.....

u obzir uzeti da sam ponenkad zimi dole

hvala unaprijed

_________________
Nema profila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
25 i 50 kw je snaga kotla (na pelet, ima i drugih snaga).
Ugruba racunica za racunanje potrebne snage kotla glasi: Zapremina objekta (dakle povrsina puta prosjecna visina) * specificno toplotno opterecenje (koje zavisi u prvom redu od izolacije, velicine i broja prozora, polozaja objekta ...).
Koristiti podno grijenja na tako veliku povrsinu i to jos u kombinaciji sa strujom je velika greska. Pricam ti iz iskustva nezadovoljnih korisnika (slabo grije, enormno veliki racuni za struju).
Tako poprilicno veliki prostor neces moci kvalitetno da zagrijes bez radijatora (ili klimatizacije, sto je bezobrazno skupo), po mom misljenju podno grijenja ostavi u kupatilu i vc i kuhinja. Sve drugo radijatori
Za 360 m2 tebi bi trebalo bar 75kw min. (na pelet, ili drva). Struja, nemam pojma. Mislim da i Vailant ima najjaci termoblok samo od 40kw
Zaobidji struju, a posebno zaobidji struju u kombinaciji sa podnim grijanjem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 15:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2007, 14:13
Postovi: 43
[Enterprise] je napisao:
25 i 50 kw je snaga kotla (na pelet, ima i drugih snaga).
Ugruba racunica za racunanje potrebne snage kotla glasi: Zapremina objekta (dakle povrsina puta prosjecna visina) * specificno toplotno opterecenje (koje zavisi u prvom redu od izolacije, velicine i broja prozora, polozaja objekta ...).
Koristiti podno grijenja na tako veliku povrsinu i to jos u kombinaciji sa strujom je velika greska. Pricam ti iz iskustva nezadovoljnih korisnika (slabo grije, enormno veliki racuni za struju).
Tako poprilicno veliki prostor neces moci kvalitetno da zagrijes bez radijatora (ili klimatizacije, sto je bezobrazno skupo), po mom misljenju podno grijenja ostavi u kupatilu i vc i kuhinja. Sve drugo radijatori
Za 360 m2 tebi bi trebalo bar 75kw min. (na pelet, ili drva). Struja, nemam pojma. Mislim da i Vailant ima najjaci termoblok samo od 40kw
Zaobidji struju, a posebno zaobidji struju u kombinaciji sa podnim grijanjem

Sta bi mi ti preporucio i koga u bl ili sire ... to nije problem ???
Sta mislis koliko kosta??
Naravno zaobiso bi struju i uzeo pec na palets ili drva

_________________
Nema profila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
ako ti je vazno da ne moras svakih par sati da ulazis u kotlovnicu i lozis drva, ako nemas gdje da slazes drva, cijepas, rezes itd ili te to sve jednostavno mrzi. Izaberes pec na pelet, koje jesu osjetno skuplje od peci na drva ali su potpuno automatizovane (dakle isto kao grijanje na struju). Jedino sto imas je 1-2 puta sedmicno cistiti kotao od pepela i to je sve. Cijena peleta kod nas je cini mi se negdje oko 280-310 KM po toni. Ja sad ne znam tacno, ali tebi bi trebalo po sezoni oko 8-9 tona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2011, 15:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2007, 14:13
Postovi: 43
ma mislio sam koliko bi me izaslo uvodjenje grijanja ??

_________________
Nema profila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:15 
da li mi neko zna od vas reci koji je dobar tzv. servis odnosno majstor za popravak norveskog radijatora..
neko je u predhodnim postovima naveo firmu KORS, i zvala sam brojeve sa sajta ali kazu da su iskljuceni..
radijator se vise ne moze upaliti a kako ide zima, moram nesto uciniti..


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Prekjuce sam prelazio preko nadvoznjaka ka Veleprehrani i vidim na baraci ispod samog nadvoznjaka na krovu pise KORS. Mozda da odes tamo da ih potrazis, to bi bilo negdje nasuprot ulaza u hemijsku skolu - prodjes ulaz u halu Metala ali ne skreces prema sajamskom ulazu nego produzis ravno pa poslije Fagusa, Maxmare i gradje lijevo prema skoli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2011, 19:41 
otici cu sutra, a hvala forumasu i za pp, izgleda da nisam imala dobre brojeve telefona.. sutra cu svakako pokusati to rijesiti, jedno vrijeme je samo zujao pa prestao, a onda se ugasio.. mislim da je do napona, ali se ne razumijem u to, tako da cu sutra otici.. hvala svima


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Okt 2011, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A sta cete ako nestane struje? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 18:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jan 2010, 12:13
Postovi: 3
Hej ljudi ima li neko iskustva sa ovim konvertorima?
Mi planiramo da u stan od 64 m2 uvedemo grijanje pa sad provjeravamo sve opcije. To nam je trenutno najpovoljnija opcija. Raspitivali smo se u Termoklimi i oni nam rekoše da je cijena po kom od 2Kw oko 100-150 KM!!! :roll:
Ima li neko da je voljan podijeliti svoja iskustva? Interesuje me efikasnost+ potrošnja na mjesečnom nivou. I da, zna li neko koja je razilka u odnosu na norveške radijatore (osim u cijeni)? Jer koliko sam ja skontala, rade na istom principu!
Zahvaljujem unaprijed :)

Zaboravih napomenuti da je proizvođač ovih konvertora/radijatora neka francuska firma Airelec. Valjda ih zato i nazivaju francuski radijatori......ako sam u pravu :confused3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs