banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 07:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Feb 2013, 09:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
ssaassaa je napisao:
Onako,nije lose za sada,ali iskreno ocekivao sam bolje,mada vidjecemo na racunu


Vidis sta si rekao da si ocekivao bolje...a kad dodje hladnoca, sluzi ce samo kao obicna reklama.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 09:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
A.J.V.A.R. je napisao:
solaris je napisao:
ssaassaa je napisao:
Hehe bas,ja sam cuo da su ti atlantik i airlek sranje u odnosu na one iz corsa,a i cijena je vise nego dupla



Ma atlantik i airlek i sve ostali su sranje...ja sam to imao i sve sam prodao na srecom....bas je sranje!!!!

Najbolji od svih i najekonomicniji je klima inverter ali skup aparat i montaza 200km!


200 cega? Da nisi jos jednu nulu zaboravio. Ispod 1000km ne mozes kupiti nov inverter.


ssaassaa
pisao sam da je montaza 200km a rekao sam da je inverter skup i to kosta 1200km. Kad kupis 2 konvektora to ce ti kostati 1000km a da kupis inverter samo jedan-mnogo bolje ce grijati inverter nego sranje konvektor. Ja hocu da Ti pomognem da Ti bude bolje i da para ne bacas bezveze...lijep pozdrav!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Skontao sam hvala na savjetima,ali je kasno sad jer sam kupio konvertore,vidjecemo kako ce to ici,meni je odlican izolacija u kuci pa se nadam da necu imati problema,kad dobijem martovski racun najbolje cu znati

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Konvektor uvijek mozes prebaciti iz jedne prostorije u drugu, montaza/demontaza mu bar nije problem a i dimenzijama je super, svugdje ga uklopis. Inventer bi se isplatio za najvecu prostoriju u stanu/kuci, gdje se najvise boravi. Za sada imam samo jedan konvektor, racun za struju nije osjetno visi, jer se on ukljucuje po potrebi, ne zvrnda cio dan. Planiram uzeti bar jos jedan konvektor i ako bude zdravlja i para za dnevni boravak inventer.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 09:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
@blaf77: posto nije mogao Mek grijac, onda sam htjela ovo-
Slika
medjutim prostor u kupatilu je diktirao drugacije pa ni ove ´merdevine´ nisu mogle stati. Onda sam se odlucila za izgledom standardni konvektor (nisam nasla isti model - moj je Elektronic a na slici je Melodie, mada su svi slicni od Noirot-a) -
Slika

Placen cca 160km na pocetku zimske sezone u Hidroinzinjeringu, dimenzija cca 44x42 cm i duplo jeftiniji od Atlantikovih konvektora (norveski), a radi na istom principu. E sad, isto sam bila skeptik po pitanju montaze u kupatilima, pa sam se malo raspitala: svi oni imaju dvostruku elektricnu zastitu, zastitu od prskanja i zastitu od smrzavanja po tzv. IP kodu - http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code
Inace, sta sve podrazumjeva ova paratura mozes pogledati ovdje:
http://www.konsim.bg/userfiles/editor/file/Melodie%20%20%20instr.%20En.pdf

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Samo da se podsjetim... Da li je moguce iscupati obicni radijator i na njegove nosace postaviti nesto od ovog?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ovaj kod mene stoji na dva nosaca (cetiri rupe potrebne za njih). Razmak i polozaj rupa zavisi od velicine uredjaja. Ne vjerujem da ces utrefiti mjere rupa od nosaca konvektora na nosace radijatora, ali isto tako ne vidim sto bi bio problem premostiti to sa necim izmedju, samo bi morao to kod nekog izraditi ;).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 11:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja sam smotan :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Znam, zato ti i kazem da ces morati odnijeti kod nekog da ti to uradi. Ali vjerujem toliko u tebe, da ces znati bar nacrtati covjeku sta ti treba i kako da izgleda ;).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Hvala.
Ja sam "norveske" radijatore francuskog proizvodjaca Airlec platio po 118KM komad u Termoklimi, 2500W

TNS, ovi norveski imaju mali limeni nosac, najslicniji nosacu za LCD TV, kao slovo H, koji se zasarafi na zid, a na njega se samo nakaci radijator. Ne bi mogli (bar u mom slucaju) nosaci od starih radijatora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A.J.V.A.R. je napisao:
Znam, zato ti i kazem da ces morati odnijeti kod nekog da ti to uradi. Ali vjerujem toliko u tebe, da ces znati bar nacrtati covjeku sta ti treba i kako da izgleda ;).


O crtanju veze nemam. Pitaj blafa ako meni ne vjerujes :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
blaf77 je napisao:
Hvala.
Ja sam "norveske" radijatore francuskog proizvodjaca Airlec platio po 118KM komad u Termoklimi, 2500W

Vidi sto me sacekao da se pohvali kako je jeftinije prosao :lol:. Sram te bilo kolega sto mi mast vadis :wink:.

blaf77 je napisao:
TNS, ovi norveski imaju mali limeni nosac, najslicniji nosacu za LCD TV, kao slovo H, koji se zasarafi na zid, a na njega se samo nakaci radijator. Ne bi mogli (bar u mom slucaju) nosaci od starih radijatora.

Ne moze direkt ali bi li se dalo razmisliti da se izmedju nosaca jednog i nosaca drugog ubace plocice koje bi premostile razlike u rupama?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2013, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Imaju neku akciju. Hajde da i ja jednom prodjem jeftinije nego drugi. A umalo da uzmem neke bugarske u Hidroinzenjeringu po istoj cijeni. Nazovem kolegu reda radi da pitam, kaze nemoj, mogu pozutjeti, moze smrditi boja, bugarin je to. Odvede me covjek dole i za iste pare nadjoh francuze. Kazu da su bolji, i da bugara imaju koliko hoces na reklamacijama. Vidjecemo. Sad treba duboko udahnuti i cekati prvi racun za struju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2013, 17:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Sep 2013, 17:49
Postovi: 1
Ja sam prošle godine pazario u hrvatskoj Atlas norveške radijatore s kojima sam jako zadovoljan (na preporuku rođaka) Grijem stan od 62 kvadrat u Banja Luci dobro izolovan i potrošnja struje nije velika, a greju odlično. Imaju integrisan termostat digitalni i mogu da se podešavaju kako da se pale i gase sve automatski, a dosta su niže cijene nego Glamox šta prodaje Kors i još imaju termostat na točkiće. Sada sam neki dan našao na netu da mogu da se kupe i u Banja Luci (Trn). Nešto su više cijene nego u hrvatskoj ali mislim da se isplati kome treba. Ako nekoga zanima može da ovdje pogleda: http://atlasradijatori-banjaluka.webs.com/
E da i dobro pristaju u stanu sa namještajem...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2013, 22:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2010, 13:17
Postovi: 184
Pozdrav, evo zime, evo problema...Može li mi neko reći, koliko bi naprimjer bio račun za struju, orjentaciono...kada bih uveo "norveški" u prostoriju od 17 kvadrata...sa soldnom izolacijom...meni npr treba samo u jednoj sobi... Hvala

_________________
Jebiga!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2013, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Zimska tarifa struje je 0.128KM za kW (tj. 0.15KM sa PDVom).
Ako postavis radijator od 2kW, kad bi radio na maksimumu 24 sata 30 dana, to bi bilo 0.15*2*24*30=216KM mjesecno za samo taj radijator.
ALI, ovo je najgori slucaj, i nemoguc.
Prvo sto nece raditi non-stop nego recimo pola od toga, znaci 113KM, a i od tih 12 sati sigurno ni pola od toga nece raditi na maksimumu, nego najvise sa pola snage, tako da i to opet mozes prepoloviti i doci do nekih 55KM. Mada realno sumnjam da ce i toliko trositi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2013, 07:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
kako ti prodje sa prvim racunom za struju?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2013, 02:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Tek 4-5 dana se grijemo, vidjecemo sljedeci mjesec tek. Mada, koliko stari "zavrce" radijatore, bice manji racun nego ikad do sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2013, 07:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
blaf77 je napisao:
Tek 4-5 dana se grijemo, vidjecemo sljedeci mjesec tek. Mada, koliko stari "zavrce" radijatore, bice manji racun nego ikad do sada.

Хаха, ја својима купио два комада, нисам сигуран да ли су упалили једном или два пута, осим тестног паљења кад је констатовано да одлично грију. Можда и буде мало већи рачун, али сигурно је боље него на градском гријању.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2013, 10:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Winston i blaf stigose li vam racuni ? Malo sam se zabunio citajuci postove, sta rekoste da koristite za grijanje ? Atlas konvektore ili nesto drugo ? I gdje ste ih nasli (osim ovo u grvatskoj) ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs