banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Dec 2017, 17:06 
Citiraj:
Ovi laušaneri što rade samnom su uvijek počinjali priču "Ode'l mu ventilator?"


:lol: :lol: :lol:

Nisam ni ja znao da radi na principu konvekcije. Ja sam to donedavno zvao konvertor, mislio konvertuje 'ladni vazduh u topli. :lol: :D


Ljudi ja sam za sada prezadovoljan sa ovim mojim konvektorom, jutros ga ukljucio na 10 minuta cisto da malo zagrije da vidim kako je kada se ustaje i sasvim solidno zagrije za to vrijeme, ali treba uzeti u obzir i da nije bilo nesto narocito hladno (oko 4-5 stepeni), a i prostorija je 11 kvadrata.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Dec 2017, 17:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Milan je napisao:
Citiraj:
Ovi laušaneri što rade samnom su uvijek počinjali priču "Ode'l mu ventilator?"


:lol: :lol: :lol:

Nisam ni ja znao da radi na principu konvekcije. Ja sam to donedavno zvao konvertor, mislio konvertuje 'ladni vazduh u topli. :lol: :D


Ljudi ja sam za sada prezadovoljan sa ovim mojim konvektorom, jutros ga ukljucio na 10 minuta cisto da malo zagrije da vidim kako je kada se ustaje i sasvim solidno zagrije za to vrijeme, ali treba uzeti u obzir i da nije bilo nesto narocito hladno (oko 4-5 stepeni), a i prostorija je 11 kvadrata.

Jos nek ti @blaf naruci wifi adapter da nemoras ustajati iz kreveta dok se nezagrije, kuhalo je uz tebe svakako.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2017, 17:12 
Za sta vam sluzi wifi adapter uopste?

Preko toga se podesava temperatura ili?


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Dec 2017, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ovaj sto sam ja narucio moze oratiti potrosnju struje, a meni je osnovna namjena da sa telefona preko aplikacije ukljucim grijanje prije nego sto dodjem kuci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2017, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
A reguliše li visinu temp?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2017, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Reguliše k*rčinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2017, 01:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Evo srda odgovorio.
Ne reguliše, samo pušća il zavrće struju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2017, 09:24 
E 'vako, nisam nesto puno koristio konvektor, ali evo jutros drzim vec sat ili dva ukljuceno.

Vanjska temperatura -3 do -2.

Prostorija od 11 kvadrata se solidno ugrijala u roku od 10-15 minuta (2,5 kw sam stavio na max jacinu), nakon toga smanjio na 1250 w i potenciometar stavio negdje na pola, dakle pretpostavljam da tako trosi 600-650 w. Za sada sasvim zadovoljavajuce zagrijava prostoriju, sjedim u duksu i nema hladnoce.


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2017, 18:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Da li neko ima iskustva sa onim Gorenje konvertotima
https://www.google.ba/amp/s/www.olx.ba/ ... p/27994647

Izgledom malo vuku na adax neo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2018, 15:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Drugari, dajte mi molim vas preporuku za neki bolji norveški radijator na zid što se kači (u Banjaluci da ima da se kupi), tipa 300-400 KM, nemam pojma, kako vidjeh, idu ti radijatori od 100 i nešto do u nedogled. :)

Koje marke valjaju, da su tanki, što nečujniji i na šta već treba pažnju da obratim. Soba je prosječne veličine, nije ogromna, i da naravno može da zagrije na ovo vrijeme, klima više nema smisla, već kad je oko nule, teško da postigne zadovoljavajuću toplinu, a čuo sam da ovi radijatori norveški mogu to bez problema na ove ladne dane :)

Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2018, 16:24 
Nisam siguran, ali nema se tu sta cuti ako nema ventilatora.


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Feb 2018, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Može da krcka dok se zagrijava i hladi, ali to je rezervisano samo za one najjeftinije napravljene od tanušnog pleha. Davati neke silne pare po meni nema smisla jer to je obični grijač, efikasnost pretvaranja električne u toplotnu energiju je izuzetno velika i tu su svi u pet deka. Radije tih 200 maraka preko potrošiti na dva-tri mjeseca grijanja ili neko drugo zadovoljstvo. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2018, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ja sam pisao o ovima sto se cuju kad rade (Airlec). Imam ih 4 u stanu, i ona 2 koje smo stalno koristili u protekle 3 godine se cuju. Kad sam ih ispremjestao i zamijenio onima koji su dosta manje koristeni, ogromna razlika, jedva da se cuju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Lumber Jack je napisao:
Drugari, dajte mi molim vas preporuku za neki bolji norveški radijator na zid što se kači (u Banjaluci da ima da se kupi), tipa 300-400 KM, nemam pojma, kako vidjeh, idu ti radijatori od 100 i nešto do u nedogled. :)

Koje marke valjaju, da su tanki, što nečujniji i na šta već treba pažnju da obratim. Soba je prosječne veličine, nije ogromna, i da naravno može da zagrije na ovo vrijeme, klima više nema smisla, već kad je oko nule, teško da postigne zadovoljavajuću toplinu, a čuo sam da ovi radijatori norveški mogu to bez problema na ove ladne dane :)

Hvala

Овај има у Зокију, 145 КМ. Одлично грије.
Spoiler:
https://zeusbl.com/shop/grijanje/konvektor-gorenje-2000-gtp/

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 09:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
@Lumber Jack

Jbg ADAX NEO , tanki , minimalisticki onako , dobro izgledaju a i kvalitetni su koliko sam cuo , i imas u Termoklimi u Trnu neke crne isto tanki mocno izgledaju djeluju poprilicno kvalitetno, mislim da je cijena oko 300 / 400 km , mozes ih pogledati izlozeni su gore na spratu ( ako budes isao uslikaj pa baci koju sliku ovdje )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Uzmes ovo i rijesi problem. Ja ih imam vec 3 god i odlicni su.

https://nobel.ba/proizvodi/atlantic-grijanje/radijatori/tatou-intelligent-187/#variationdetail187_25


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Kod mene su isto Atlantic ali standardni od 2kW. Imam ih vec dvije godine i prezadovoljna sam.
https://nobel.ba/proizvodi/atlantic-grijanje/konvektori/f119-974/#variationdetail974_57

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Gdje kupiti podne nosače za konvektore? Trebam one najobičnije L, bez točkića i ostalih gluposti.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
As home na tranzitu, ili Centrum. Ali skupi u p.m. Cini mi se 24 ili 34KM par (doduse sa tockicima su).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2018, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
WinstonWolfe je napisao:
Lumber Jack je napisao:
Drugari, dajte mi molim vas preporuku za neki bolji norveški radijator na zid što se kači (u Banjaluci da ima da se kupi), tipa 300-400 KM, nemam pojma, kako vidjeh, idu ti radijatori od 100 i nešto do u nedogled. :)

Koje marke valjaju, da su tanki, što nečujniji i na šta već treba pažnju da obratim. Soba je prosječne veličine, nije ogromna, i da naravno može da zagrije na ovo vrijeme, klima više nema smisla, već kad je oko nule, teško da postigne zadovoljavajuću toplinu, a čuo sam da ovi radijatori norveški mogu to bez problema na ove ladne dane :)

Hvala

Овај има у Зокију, 145 КМ. Одлично грије.
Spoiler:
https://zeusbl.com/shop/grijanje/konvektor-gorenje-2000-gtp/



Haha, ja imam ist-isti ovakav ali na njemu pise AWT. Kupljen u Robotu za oko 150KM.
Sve je to Kina, prave po narudzbi za vece brendove, samo mijenjaju logotipe.
Inace, nije los, ali ima jednu po meni veliku manu, a to je osjetljivost termostata tek na 3-4 stepena razlike (sto po nekim novim tvrdnjama stedi vise struje, ali je prilicno neugodno).
Subjektivno najbolji omjer cijene - kvaliteta su Tesy konvketori sa digitalnim termostatom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs