banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Dec 2016, 16:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
BrankoP je napisao:
Ženi i meni je takođe privlačno što postoji mnogo veća sloboda što se tiče dizajna same kuće. Sumnjam da je uopšte moguće napraviti ovako nešto kod nas klasičnim zidanjem a i ako jeste mogu misliti koliko košta.


Може се и оваква кућа класично направити без икаквих проблема уз одређена одступања у цијени коштања, али само зато што су наше локалне "монтажне" куће јако слабог квалитета па су самим тим и јефтине. Флексибилност у дизајну и остало су твоја лична ствар, тј. можеш ти све слободно дизајнирати без обзира на материјале који се користе. Ако сам ниси у струци онда мораш унајмити стручњака да ти помогне, наравно да је тешко очекивати да класични зидар уради нешто мимо оног што ради задњих 30 и кусур година.
А ове фирме са монтажним кућама улијећу на ту супер флексибилну причу, а заправо и не нуде нешто посебно више од неколико разрађених шаблона и шарених сличица.

Ја бих ту добро провјерио квалитет понуђеног и реалну уштеду у односу на друге материјале. Квалитетна монтажна кућа је много боља од класичне, али и кошта више....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2016, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja sam imao ponudu od blizu 500€ u fabrici, i to bez struje, grijanja i keramike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2016, 09:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
@ferdinand,
Ako imaš broj bilo bi super. Hvala unaprijed!

@rba1987,
Hvala još jednom!

@sirco,
Svjesni smo da cijena montažne kuće nije mnogo različita od cijene klasične gradnje tako da nam to nije motiv. Dizajn sam isto tako naveo kao jednu finu mogućnost koju ove firme nude a ne kao osnovni motiv naše odluke. Ono što nam jeste osnovni motiv su iskustva ljudi koje poznajem sa klasičnim zidanjem i majstorima. Ne sjećam se da sam i od koga čuo nešto lijepo i pozitivno krenuvši od brzine izgradnje, kvaliteta, gubljenja vremena i živaca...

Ono što me posebno interesuje jeste kako da, kao laik, utvrdim kvalitet proizvoda tj. kuće? Jedino što ja mogu da vidim jeste da postoje određeni sertifikati koje ove firme posjeduju, npr: http://www.stecocentar.com/Quality/Certificates ili http://promo.ba/certifikati. Takođe postoje i tehnički opisi materijala i načina gradnje (http://www.stecocentar.com/Quality/Materials, http://promo.ba/tehnicki-opis) itd.

Naravno da uvijek postoji sumnja, na ovim prostorima posebno, da se u toku gradnje nešto smulja, ukrade... ali kako to možemo spriječiti?

Ako neko poznaje materiju, bio bih zahvalan za svaki komentar u vezi sa pomenutim sertifikatima (koji je najbolji, da li su relevantni i vjerodostojni, na šta posebno obratiti pažnju itd...)

@The_new_Statesman
500€ po kvadratu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2016, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Cuo sam neki dan da u montaznim kucama ima problema da glodarima, uvijek si nadju put, zavuku se izmedju stjenki zida u izolaciju i onda pice uzduz, kopaju, cujes ih u zidovima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2016, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Puhovi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2016, 17:03 
meni prije par dana zohar se popeo u krevet i nagazio prema meni, razbudih se u sekundi, jedva ga razaznah na carsafu kako je tek svitalo...montazna kuca gdje sam bio... :lol:

sa misevima nikada problema, 4 macke strazare danonocno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 09:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Priče u vezi sa glodarima sam čuo ali se vežu za stare i neodržavane objekte. Neke firme koje proizvode montažne kuće čak tvrde da ne postoji mogućnost najezde inekata i glodara u njihovim objektima, citiram:
Citiraj:
Mogućnost nastanjivanja insekata i glodara unutar montažnih kuća potpuno je isključena. Elemente drvene konstrukcije kuće, pre upotrebe prskamo visokokvalitetnim premazom na bazi jedinjenja bora. Premaz je tečan, tako da se ne zadržava samo na površini, već prodire duboko u strukturu drveta i tako ga u potpunosti štiti i istovremeno sprečava nastanjivanje insekata i truljenje drveta.
(Izvor)

Neki čak za ovo daju i garanciju.

Može li neko reći nešto više u vezi sa sertifikatima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Mnogi se dice sa nekim TUF certifikatom koji ustvari nema veze sa kvalitetom proizvoda, nego se odnosi na sistem upravljanja preduzecem. Zaboravih sad oznake, ali pise na njemu na sta se odnosi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 10:40 
kad smo vec kod drveta...kada su pravili "strucnjaci" ovaj moj objekat koristili sirovo drvo, greda se odvojila 2 cm od zida, a vrata se nisu mogla zatvarati....to naravno nakon sto se drvo osusilo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 10:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Milan je napisao:
kad smo vec kod drveta...kada su pravili "strucnjaci" ovaj moj objekat koristili sirovo drvo, greda se odvojila 2 cm od zida, a vrata se nisu mogla zatvarati....to naravno nakon sto se drvo osusilo...
Koja je firma bila u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 10:51 
ne sjecam se, objekat je od firme, znam da su bili placeni nesto bas jeftino, ali na to se i islo, pola stvari se moralo naknadno raditi (izolacija, dimnjak, nadstresnica ispred ulaznih vrata)...firma je iz doboja ili tesnja...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
BrankoP je napisao:
@ferdinand,
Ako imaš broj bilo bi super. Hvala unaprijed!

@rba1987,
Hvala još jednom!

@sirco,
Svjesni smo da cijena montažne kuće nije mnogo različita od cijene klasične gradnje tako da nam to nije motiv. Dizajn sam isto tako naveo kao jednu finu mogućnost koju ove firme nude a ne kao osnovni motiv naše odluke. Ono što nam jeste osnovni motiv su iskustva ljudi koje poznajem sa klasičnim zidanjem i majstorima. Ne sjećam se da sam i od koga čuo nešto lijepo i pozitivno krenuvši od brzine izgradnje, kvaliteta, gubljenja vremena i živaca...

Ono što me posebno interesuje jeste kako da, kao laik, utvrdim kvalitet proizvoda tj. kuće? Jedino što ja mogu da vidim jeste da postoje određeni sertifikati koje ove firme posjeduju, npr: http://www.stecocentar.com/Quality/Certificates ili http://promo.ba/certifikati. Takođe postoje i tehnički opisi materijala i načina gradnje (http://www.stecocentar.com/Quality/Materials, http://promo.ba/tehnicki-opis) itd.

Naravno da uvijek postoji sumnja, na ovim prostorima posebno, da se u toku gradnje nešto smulja, ukrade... ali kako to možemo spriječiti?

Ako neko poznaje materiju, bio bih zahvalan za svaki komentar u vezi sa pomenutim sertifikatima (koji je najbolji, da li su relevantni i vjerodostojni, na šta posebno obratiti pažnju itd...)

@The_new_Statesman
500€ po kvadratu?


Malko da pomognem
OBAVEZNO angazovati NEZAVISNOG i KVALITETNOG nadzornog organa koji se razumije u gradjevinu i veci dio problema izgradnje je rijesen(tu mislim na muljazu u kvalitetu i kvantitetu izrade). Naravno naci i gradjevinsku firmu sa kojom ces potpisati ugovor i banku koja ce to da isprati finansijski. Na osnovu gradjevinske knjige koju vodi nadzorni organ vodi se i gradjevinski dnevnik koji sluzi i za obracun utroska materijala a kao takav sluzi i da se radi privremena situacija kao dokaz prema banci koja isplacuje pare izvodjacu.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2016, 19:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
I tako dodjemo na malo drugaciju cijenu ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2016, 08:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
The_new_Statesman je napisao:
I tako dodjemo na malo drugaciju cijenu ;-)


Pa nismo u Osterajhu....sunca ti Tensa

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2016, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Nismo, tamo bi to dobio za pocetnu dogovorenu cijenu, ne bi nilo skuplje zbog onoga sto je u normalnom svijetu normalno za ispostovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2016, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Upravo. Dole platis fol jeftinih 500 KM po kvadratu i na kraju dobijes neupotrebljivo djubre.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2016, 20:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Ovaj forum bi se trebao zvati "dijasporaforum" ne "banjalukaforum".

Zaista ne razumijem kako nekome ko želi ovde da gradi kuću pomažu komentari o tome kako je graditi kuću u Tanzaniji npr. ali dobro.

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2016, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tako je :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 00:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2009, 19:48
Postovi: 362
Lokacija: Banja Luka
ne znam da li ste gledali ovaj klip iz Srbije, ima zanimljivih komentara ispod

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jku3C3lGTo8[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 12:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Gledao... to je jedan od razloga zašto hoćemo da se doobro doobro raspitamo prije konačne odluke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs