banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Avg 2018, 21:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mislim da jeste. Možda se čak i pokrivila malo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2018, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Pa nije jako bilo jebem joj pleme.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2018, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Pa probaj je podesiti, pogledaj odozgo kad je lanac na njoj da li je paralelan mali zupcanik mjenjaca sa tom brzinom, ako nije odvij malo H vijak, 1/4 kruga pa onda probaj

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2018, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
To je najosjetljiviji dio na biciklu. Možda se sajla otpustila, ili neki od vijaka za podešavanje hoda po kaseti.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2018, 21:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
veljo1981 je napisao:
Pa probaj je podesiti, pogledaj odozgo kad je lanac na njoj da li je paralelan mali zupcanik mjenjaca sa tom brzinom, ako nije odvij malo H vijak, 1/4 kruga pa onda probaj

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Zavisi da li ima 8 ili 9 lančanika nazad.
H i L šarafi su za podešavanja maksimalnog hoda, oni su granični da lanac ne spadne nazad.
B šaraf je za podešavanje razmaka gornjeg zupčanika sa najvećim lančanikom. Razmak bi trebao biti 5-6 mm.
Koračanje podešavaš zatežući sajlu. Ja promijenim brzine tako da mjenjač bude opušten i onda lagano zategnem sajlu. Ostatak podesim na burencetu na guvernalu i to je to.

Sumnjam da su se H ili L šarafi pomjerili. Prije će biti da je sajla malo proklizala ili da se mjenjač ili nosač mjenjača malo pokrivio. :)
Mašinica treba biti paralelna sa biciklom. Ako jeste, onda probaj naštimati brzine... :)

Meni kad nešto nije jasno, gledam na Park Tool sajtu. Imaju super objašnjenja i baš je lako za pratiti. Imaju i video i tekst, pa kako je kome lakše...
Pogledajte u gornjem desnom uglu gdje piše "Where is the problem?"... :D
https://www.parktool.com/blog/repair-help

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Opet isto pitanje, vrijedi li ovo te pare (450 je zadnja cijena)?
Cannondale 28" xxl ram (550 KM)
https://www.olx.ba/r/30300493/215301

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 19:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Na slikama se baš malo vidi.

Pogledaj kako je mašinica sa zadnje strane izgrebana. Pogledaj kako su zupci na lančanicima načeti. Pogledaj kako su pedale izlizane. Prednji točak nije sa tog bajka, već je mijenjan, ili je barem feluga mijenjana.
Nema nijedne slike na kojoj se vide kočnice ili guvernala sa ručicama i mjenjačima.

Ovako na prvu djeluje kao ishandren bajk.

Traži da ti pošalje detaljne slike svega, pa ih okači na forum...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Taj bicikl cesto mijenja cijenu, i meni ova prednja felna upala u cim je objavljen taj bajk

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 19:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Evo ti par prijedloga:

https://www.olx.ba/artikal/29988001/bic ... idraulika/
https://www.olx.ba/artikal/30519663/ser ... no-stanje/
https://www.olx.ba/artikal/29446321/bic ... deore-slx/
https://www.olx.ba/artikal/29463353/cestovni-bicikl/

Ovaj Serious bi bio super za tipa 470-500 KM. Bolja opcija nego da uzmeš nešto lošije za 400 KM pa popravljaš.
Ovaj Orbea djeluje da je u prilično dobrom stanju. Bio bi ekstra za 400 KM.
Kolega ima neki Diamant bajk, sasvim je solidan. Možda bi ovaj uspio dobiti za manje od 400 KM.
Batavus za 500 KM je ekstra bajk.

Možda bi mogao pogledati i nekog cestovnjaka za 150-200 KM. Oni su super za po gradu. Kod njih imaš nešto malo ulaganja da budu tip-top, ali obično dobiješ jako dobar bajk za malo para.
Usput, njih puno rjeđe kradu... 8)

Tipa ovako nešto:
Spoiler:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/1606522_10203493803570012_445572133_o.jpg?_nc_cat=0&oh=26a4a6dcaa7c03fc348546b23e86a7c8&oe=5C03B721

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BF86386


To su moje stare jurilice... 8)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
pingvin je napisao:
Opet isto pitanje, vrijedi li ovo te pare (450 je zadnja cijena)?
Cannondale 28" xxl ram (550 KM)
https://www.olx.ba/r/30300493/215301

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Za zaobici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Super, hvala ljudi sto se cimate toliko...nace se vec nesto

P.S.
Nemam nista protiv cestovnjaka ni do 500-600 KM, ovaj sto si okacio od 600 KM ne djeluje los uopste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Mada sam najvise zagrijan za ovaj Serious, vidi se da je mlad i ocuvan bic, isao bi za 500 KM, oprema na njemu sasvim korektna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2018, 23:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
pingvin je napisao:
Mada sam najvise zagrijan za ovaj Serious, vidi se da je mlad i ocuvan bic, isao bi za 500 KM, oprema na njemu sasvim korektna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Aha, on djeluje stvarno fino...
Onaj Orbea baš puno izgreban, to nisam ni skontao na prvu... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 12:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Ja ću napisati svoje iskustvo tokom aktivne vožnje bicikla po urbanim i ruralnim dijelovima naše regije. Nabrojaću par opasnih tačaka i ono što ja smatram najvećim problemima za sve one koji odluče da voze bicikl ili da se susretnu sa nekim od njih u saobraćaju.

Prvo što ću napomenuti su sami biciklisti. U našem gradu primijetio sam ogroman broj (procentualno) biciklista koji voze bez ikakvog poznavanja pravila, da bi vozio auto moraš da poznaješ pravila i da položiš potrebne testove, dok za bicikl nije potrebno ništa pa je samim tim broj kamikaza značajno veći. Od ovih što ne ustručavaju da se voze kolovozom u pogrešnom pravcu do ovih što šaraju pa se malo ponašaju kao pješaci malo kao vozači i ukrug. Zatim oprema na biciklu je kod mnogih nepostojeća, dakle signalizacija, svjetla, zvonce i ostalo su misaona imenica za većinu. O ponašanju i izvođenju manevara da ne govorim, često obilazim bicikliste koji nisu svjesni okruženja u kom se kreću, mijenjaju pravac kad skreću, stave slušalice pa misle da su svoj dio posla obavili samo jer se kreću pravolinijski po desnoj strani i tako u nedogled. Moram spomenuti i strah od vožnje po kolovozu, pa se onda guraju sa pješacima po trotoaru gdje im nije mjesto.

Drugi po običaju su pješaci, kretanje po biciklističkoj, prelaženje ulice ispred bicikliste kojeg uopšte ne registruju ili misleći da bicikl može stati u mjestu, da ne govorim isfrustrirane "živim uoblacima" ljude koji se kreću biciklističom, ti im zvoniš - a oni te ne registruju, a onda kada iz očaja odlučiš da ih precizno obiđeš krenu da se beče i galame kako ih prepadaš. U svakom slučaju veliki broj nedostataka takođe dijele sa nemarnim biciklistima, da se ne ponavljam previše.

Treći su naravno vozači, ovo bi bio dugačak post da napišem sve što mi smeta, pa ću se probati držati najosnovnijeg:

    Oduzimanje prava prvenstva prolaza biciklistima, pogotovo ako ideš velikom brzinom je jako opasno. Često da bih im dao do znanja da imam namjeru da prođem kroz raskrsnicu kako to pravila kažu pomjerim se malo ka sredini trake čisto ako krenu pred mene da mogu da ih obiđem, par puta sam imao jako opasne susrete, srećom na vrijeme sam reagovao.

    Obilaženje bicikliste kad za to nema dovoljno prostora. U zadnje vrijeme par jako opasnih situacija, npr. gore prema Ljubačevu kroz Karanovac neki stari bus me je obilazio na taj način da je prednjim krajem prošao djelimično daleko od mene, a zadnjim me je doslovno zalijepio uz trotoar zbog zakrivljenja puta, išao sam 35 na sat i gledao smrti u oči. Druga situacija kad me je na starom putu početnik praktično razbio retrovizorom, prošla mi je ispod ruke. Nju je preticao neki divljak, a ona se prepala pa kud moji mili moji - na biciklistu. Ovakve situacije svaki put bar po jednom kad sjedem na bicikl pa neću puno da meljem.

    Uključivanje na put, pogotovo ovih trotoar hajkera koji se uključuju nebitno da li se nešto nalazilo na putu ili ne. Ne znam čemu žurba tolika?

    Zakrčivanje biciklističkih staza, pa zbog takvih se moram kretati po kolovozu iako imam stazu. I onda ja kršim pravila, ali sam primoran da to radim jer su oni prekršili prije mene.

    Ovo sam zaboravio napisati, a to je da se velika većina vozača ponaša jako korektno prema biciklistima ako se biciklisti ponašaju kako je to potrebno. Dakle većina me pusti da se isključim lijevo sa puta kad dam znak rukom da želim da skrenem, većina mi neće uzeti pravo, većina me neće obilaziti divljački i bezobzirno i tako dalje. Naravno u svakoj od ovih kategorija ima bezobraznih glava i zbog toga svi moraju da uključe mozak i sva čula koja posjeduju.

Četvrto, je naš divni grad i putevi. Statistika u zadnjih mjesec dana je dvije probušene gume, a u zadnja dva mjeseca tri. Felge ravnam jako često jer da ne bih poginuo malo pa malo upadnem u neku rupu (ili šaht) jer ih je jako opasno naglo obilaziti na magistralnom putu. Naravno nije kriv samo grad nego i ljudi. Jednostavno previše stakla na putu, pogotovo do kraja trake kud se biciklisti i kreću. Nedostatak staza (mada ja bih radije biciklističe trake nego staze) i svega ostalog je očigledan i nadam se da će se to promijeniti.

Vjerovatno sam mnogo toga zaboravio, ali nije problem dopuniti ako se čega sjetim. Na umu imam mnogo toga, od dobrih ruta u našoj regiji, onih loših, malo priče o tipovima bicikala i terenu, ali neka to ostane za kasnije. Vozim MTB, ali planiram sada da kupim drumski bicikl jer sam odustao od vožnje po šumskim putevima i makadamima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 12:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
boroiswanka je napisao:
Vozim MTB, ali planiram sada da kupim drumski bicikl jer sam odustao od vožnje po šumskim putevima i makadamima.


Tako treba! 8)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ja nikad nemam svjetla na biciklu ako ne planiram navece voziti...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Kod vožnje trotoarom po meni su najopasniji idioti bez svjetala. Šetamo, dosta ulica je u sjeni drveća, noću zaklanja i rasvjetu, a tada je diot na biciklu praktično nevidljiv. Čujem samo zujanje guma, a ne znam gdje da se pomjerim da me ne udari.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 13:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
moj najveći problem je sa ljudima koji gledaju u pod dok idu....takve je jako teško izbjeći! nažalost takvih je u bl jako puno:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ljudima na trotoaru ?

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vozi gospodin po trotoaru i zali se na ljude koji hodaju istom. Divno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs