banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 13:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Sep 2014, 09:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ljudi Banjaluke

Ček', je li ti to imaš auto-radio na biciklu? Pa kako to radi?
"Evo ovdje u prvom točku je ugrađena dinama i radio svira samo dok se vozim."

Slika

:)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2014, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
:lol: :lol: Šampion...

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2014, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Srećem ga stalno u gradu. Malo je iritantno to što uvijek tandrka, ali ako je on sretan...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2014, 22:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
Da ne bih samo postavio video, bez nekog, kakvog-takvog uvoda...

Snežana, Putospektiva i jedno predavanje

Ukratko, žena na biciklu, na putu oko svijeta. I još mnogo štošta. :-D

Za sve one koji nisu uspjeli doći na tribinu, koja se i u našem malom gradu održavala...

Uživajte.

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2015, 23:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Moze savjet za kupovinu bicikla do 300KM. Vidim da svi hvalite capriolo bicikle, pa me zbunjuje sto je meni momak iz servisa u kji odlazim rekao samo nemoj capriolo kuovati, da su polar bicikla super. Meni se dopao polar pacific 312 KM. Ima i alpina pacific ona je 300KM, mada je meni polarov bolji.

Kada vrijeme dopusta na biciklu sam svaki dan da odem do faksa, grada, sitnih stvari.A kada imam vremena odem u Karanovac, Kola do Fisa, Sehove ili na Paprikovac dva kruga uzbrdo pa veliki krug kroz grad. Sta biste mi preporucili i sta mislite o Polar Pacificu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2015, 19:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
Ha, prilično je teško nešto savjetovati u ovoj cjenovnoj klasi. Oba bicikla nose davno prošlu tehnologiju na sebi (recimo 3x6, odnosno 18 brzina, čelični ram...), tako da... bih možda savjetovao nabavku nekog polovnog bicikla, koji za tih nekih 300 KM daju mnogo više, ugodniji su za vožnju, lakši su, ne razdešavaju se tako lako...

Ali ako nemaš neke velike apetite za odlaske na solo ili grupne vožnje po okolnim brdima i šumama, već malo tu po gradu, a i malo šire, i nemaš nekog da ti pomogne oko izbora nekog polovnjaka, i Polar Pacific je dobar izbor. U krajnjoj liniji imaš prvi servis i garanciju...

Eto... javi šta si napravio. :-)

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2015, 12:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Nisam jos nista. Cekam da snijeg ode pa cu onda u kupovinu. U polovne bicikle se ne razumijem, a ni u nove pretjerano. Ali stalno visim na biciklu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2015, 23:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Gdje uzeti bicikl, ja sam planirala preko puta parka Mladena Stojanovica. U Simanu su isti bicikli skuplji za 20 KM nego u drugim radnjama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2015, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Pogledaj i u ul. Nikole Pašića preko puta pentagona.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2015, 01:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Nigdje u bl. Kozarska Dubica, tamo se kupuju.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2015, 11:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
A zna li iko gdje se u Bl mogu naci dobri polovni bicikli?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2015, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Imas na PIK-u, prodaje jedan momak sa Lausa. Sve su uvozni. Ne mogu da se sjetim kako se zove, ali skontaces ko je, jer uvijek ima barem 5 bicikala u ponudi.

Evo link, pa pogledaj sta jos ima u ponudi. Moze se se dogovoriti oko cijene.
http://www.pik.ba/artikal/15609704/bici ... 6-bojan10/

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Poslednji put menjao gavranpero dana 16 Feb 2015, 12:39, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2015, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Da nije ovaj http://www.pik.ba/profil/Bojan10 ?
Ili ovaj http://www.pik.ba/profil/Pantela ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 18:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
http://www.olx.ba/artikal/14650229/scott-reflex/

Sta mislite o ovom biciklu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Najbolje ti je da se raspitas na cikloberza forumu,tamo su najstrucniji biciklisti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
sxwy je napisao:
http://www.olx.ba/artikal/14650229/scott-reflex/

Sta mislite o ovom biciklu?



Jedino su gume dobre, ostalo smeće. Čekaj da prelistam malo pik.
edit: nema ništa isplativo trenutno. Sačekaj mart recimo, ovi što imaju dobre tražiće bolje za sezonu a je tvoja šansa.
Ovi bajkovi što se sad prodaju nisu voženi čitavu zimu i ko zna, možda su pod snijegom negdje. Moj je u mojoj sobi pa opet treba sat-dva servisa prije prve vožnje. Sačekaj ti svakako još malo.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 12:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2013, 17:14
Postovi: 135
Hoce li mi neko svojim rjecima objasniti kako se pravilno mjenjaju brzine, konkretno da li se vise mjenja prednji ili zadnji mjenac i osnovna pravila. Kod mene su shimano deore mjenjaci. Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
sxwy je napisao:
Hoce li mi neko svojim rjecima objasniti kako se pravilno mjenjaju brzine, konkretno da li se vise mjenja prednji ili zadnji mjenac i osnovna pravila. Kod mene su shimano deore mjenjaci. Hvala

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OCtn_vvrz0M[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
sxwy je napisao:
Hoce li mi neko svojim rjecima objasniti kako se pravilno mjenjaju brzine, konkretno da li se vise mjenja prednji ili zadnji mjenac i osnovna pravila. Kod mene su shimano deore mjenjaci. Hvala

Naprijed imas tri zupcanika, a nazad 6, 7, 8 (zavisi sve koji bajk je u pitanju) Lijevi mijenjac ima brojeve do tri, a desni 6,7 i vise. Kad mijenjas brzine najbitnije je da se prilagodis uslovima voznje i svojoj snazi u nogama. Znaci 1 brzina na lijevom mjenjacu (prednji zupcanik) i 1 brzina na desnom mjenjacu (zadnji zupcanik) ti je za uzbrdice i uspone. Dok ti je lijevi mijenjac u prvoj, desni mozes da mijenjas u rasponu od 1do 3. Moze i vise, ali ti ne bi preporucio (lanac se krivi i brze trosi). Za voznju po ravnom i blaze uzbrdice, lijevi mijenjac u 2 brzinu, a desni od 4 do 6 brzine. Za voznju po nizbrdici 3 brzina na lijevom, a 6,7,8 (koliko vec imas) na desnom mjenjacu. Nadam se da su ti mjenjaci na pravim mjestima, odnosno, da nisu zamijenjene strane. Kad mijenjas iz vece brzine u manju (pred nekim usponom), nikad to ne radi ako si vec opteretio pedale i lanac, jer tokom mijenjanja brzine, dolazi do ostecenja lanca i zubaca. Uvijek promijeni ranije, prije nego sto dodjes na uspon. Lanac redovno podmazuj, duze ce trajati( takodje i zupcanici). Mozes ga povremeno i ocistiti.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Pitanje se postavlja da li je problem u tehnickom izvodjenju promjene brzine ili je fazon sa pravilnom upotrebom odredjenih prenosa....tehnicki dio ti je gavranpero poprilicno fino objasnio....gledas da izbjegnes ukrstene brzine jer se lanac krivi....sto se tice ovog drugog djela to je manje vise od covjeka do covjeka razlicito....tezina, kondicija, vrsta bicikla, odnos prenosa....
Neki pravilan nacin mjenjanja brzina je da se vise koristi zadnji mjenjac od prednjeg....naprijed namjestis prenos koji ti odgovara za odredjeni profil puta i na zadnjem bukvalno mjenjas brzine kao na autu...
Posto ti vozis MTB dosta ti zavisi od guma koje koristis...slik za asfalt, kramponi za makadam....kad vozis obrnuto povecava ti otpor pa samim tim moras smanjivat prenos...kod MTB-a cesto znaju bit pogoni (one tri prednje sajbe) sa relativno malim brojem zupcanika...u tom slucaju mozes koristit najvecu sajbu za bilo kakav ravan put pa cak i poneki blazi uspon...naravno ovo opet zavisi od kondicije....ako vozis po gradu i cesto imas kreni-stani fazone onda se obicno vozi na srednjoj sajbi....mala se naravno koristi za neke zeznutije uspone....
To naravno nista ne mora da bude pravilo....u najvecem broju slucajeva to zavisi od gore navedenih uslova....tezina se najvise vidi prilikom uspona....laksi covjek lakse nosi svoju tezinu na brdo i samim tim nema potrebe za bjesomucnim okretanjem pedala na malom prenosu nego ide na veci prenos i efektnije koristi snagu misica a manje opterecuje pluca....kondicija sama za sebe govori, onaj ko ima vise snage u plucima nego u misicima nogu moze vise da vrti na manjem prenosu i tako opterecuje pluca u odnosu na noge....vrsta bicikla je na prvi pogled jasna....nije isto citybike i DH iako i jedan i drugi uzbrdo su samo za guranje za razliku od MTB-a i drumasa....

Al sam nadrobio...valjda ce pomoc....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs