banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 11:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jun 2008, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
da, i uvijek vežite bicikl uz neke stubove., drvo i slično, nikd samo točak. i uvijek ga vežite na prometnom mjestu s ljudima, a ne na nekom usamljenom.. jer se narkići neće usuditi da kradu bajk pred publikom. :evil3:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 00:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
kupio sam capirolo albino prije tri mjeseca, fantastično me služi po gradu... godinu dana garancija, cijena 224KM i lanac sam platio 15KM (teži lanac nego biciklo) :D

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 08:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
XIX century je napisao:
azdajica-ny je napisao:
tensSa je napisao:
'bem ti kad sam vidio bic od 5000 km, sastavi ga covjek u torbu...

5000km? khm.. kakve to funkcije ima :confused2: ma ja koji sam baksuz ukrali bi mi isti dan hheheh
btw ja nemam nikakav biciklic,kad zivim u brdu pa sam ¨hendikepirana¨ za tu vrstu sporta :(


u brdu? a budale, idealno za neki brdski bajk, jes luda... :o

ako prodaju i ski lift uz njega hehe
ma lijena guza ehheh

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 08:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
emeritus je napisao:
kupio sam capirolo albino prije tri mjeseca, fantastično me služi po gradu... godinu dana garancija, cijena 224KM i lanac sam platio 15KM (teži lanac nego biciklo) :D


lanec na biciklu ili lanac za zakljucavanje? :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Jos par savjeta: OBAVEZNO bicikl sa duplim felugama (dupli zid, tzv. ojacane feluge), razlika u cijeni je 20-ak maraka, a sa duplim felugama si miran za cijeli zivot, nema krivljenja i ostalih deformacija.

Za udobnost: kupiti bolje gripove (dio volana na kojem drzite dlanove - rucke). Dobri gripovi kostaju 5 i vise km, dosta silikona i fine gume ce uciniti voznju mnogo udobnijom, sprijeciti nastanak zuljeva, smanjiti pritisak na kozu dlanova i kosti shake.
Dobar sic - moja preporuka thunder light, kosta oko 17 KM, prostran (veca sjedna povrsina = manji pritisak na misice straznjice i kosti). U pocetku cete imati problema, jer treba tijelu malo vremena da se navikne, dakle, izbjegavati tvrde i uske siceve.
Guvernala - pozeljna je kriva, tzv. brdska guvernala. Mnogo je udobija od ravne, i daje pogodniji polozaj misicima ramena i ledja, te smanjuje napetost u istima prilikom voznje. Ova guvernala izgleda malko penzionerski, ali je daleko udobija i cvrsca od ravne.

Sigurnost: vezati tamo gdje ima sto vise ljudi, ako je zadnji tocak na iglu (a jeste), zavezati njega i ram, pa tek onda za neki stub. Naravno, ovo je i dalje lutrija, meni su oko pola 4 po danu pokusali obiti bicikl zavezan odmah do picete u Jevrejskoj (ali U-lock je spasio stvar, ipak sam ostao bez jednog dijelica bicikla koji se ne moze svezati), mom poznaniku su oko 2 popodne ukrali bicikl privezan za ogradu iznad kina Palas, na Trgu Krajine, a drugom prijatelju su ukrali bicikl parkiran/zavezan ispred kucice u kojoj je sve vrijeme bio prisutan cuvar, isto oko 5 popodne. Ali nemojte da vas ovo obeshrabri, meni su ukrali u zadnjih 7 godina svega 2 bicikla, a non stop sam na biciklu i svaki dan ga negdje vezem, pa je to u sustini po principu "kako ti padne gra'". Nastojte da ih sto manje ostavljate van vidnog polja (nebitno da li su vezani) i sve bi trebalo biti ok.

A ove price sa opremom i slicno... Ja sam vozio skoro 6 godina bicikl placen 300 KM, klasa mu je niza nego sadasnje Kobre, i izvrsno me sluzio. Cak i najjeftiniji mjenjaci mogu ODLICNO mjenjati brzine ako su normalno ustimani, i jako su dugotrajni i zilavi. Naravno, vama ce prodavac nastojati da proda sto skuplji bicikl, ali vjerujte, za voznje po gradu, asfaltiranim brdskim terenima, dalje relacije van grada, pa cak i po uredjenim sumskim stazama, bicikl tipa Alpina od 250 ili Capriolova Cobra od 260 KM, ce dugo i pouzdano da vas sluzi.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 09:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
@bse kupio sam neke lance za zakljucavanje, nisam imao problema u centru sam ostavljao n puta, nije dosad niko pokusao, problem je sto ljudi koriste ove male sajlice (3KM) možeš je zubima pregristi...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 10:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
pa nedavno je i kolega ostavio bajs na platou dok smo isli u kino i nije niko dirnuo ga

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 10:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Rakun_Slavko je napisao:
Jos par savjeta: OBAVEZNO bicikl sa duplim felugama (dupli zid, tzv. ojacane feluge), razlika u cijeni je 20-ak maraka, a sa duplim felugama si miran za cijeli zivot, nema krivljenja i ostalih deformacija.


evo gledao sam neke modele na http://www.capriolo.co.yu i ne primjetih u specifikacijama to za duple feluge na ovdje spominjanim modelima (cobra, albino,....)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Albino, obruči:SW19SG 559-19, 36H, alloy double wall ;)

Dosle su novi sajle, ima jedna debela kao 2 prsta, kosta 29 KM, mozes brod vezati :lol: :lol:

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
duple su feluge na albinu, razlika u cijeni 30KM izmedju albina i kobre a jedina razlika je u volanu...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
aaaa obruci :)
hvala za info, sad su mi jos neke stvari jasnije
nisam ni znao da su bicikli postali tako zeznuti kad je kupovina u pitanju :)

ps. neobavezno pitanje - sta mislite o CTB modelima (tipa Metropolis man) ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
ne dopada mi se ... da sam imao para definitvno bih kupio flying machine [ 400KM :(

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Molim forumashe da stavljaju vece slike, na ovim se nista ne vidi :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
mećava, izludia si :P

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Cobra mi se svidja, ali mi je malo neobican tip rucki, podsjeca na rogove, a nisam navikao na takav tip rucki
pregledah opet modele, uglavnom svi koji su mi u uzem izboru imaju alloy double wall

ps. koliko su disc kocnice bolje od ovih standardnih tj. da li je isplativo izdvajanje para za njih ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Kao sto sam rekao za vezanje bicikla, bukvalno, kakve si srece. Meni su oba bicikla bila zakljucana, jedan na jako prometnom mjestu i nije bilo kasno navece, pa je opet ukraden... A jednom je prenocio na mjestu koje se ubilo za obiti bicikl, i niko ga nije dirnuo...

Disk kocnice, solidnog kvaliteta, izmedju 250 i 300 KM. Naravno, hidraulicni disk, ako kupis mehanicki, dobices kvalitet kocenja cirka 2-3x losiji od prosjecnog v-brakea iliti obicnih kocnica. Tako da na diskove nemoj ni pomisljati, barem dok ne budes kupovao bicikl od milju i po. Moze se naci shimanov v-brake klase alivio/altus za nekih 18 KM par, imaces jako dobre kocnice. Ili, ako ne zalis para, deore ili nesto iz sram programa, pa puknes oko 50 KM, ali imas silu ;)

Ako su na kobri downhill "rucke" (mislis na guvernal?) to ti je odlicna stvar, udobnija i jaca od ravnog guvernala.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 13:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
udobnija? nisam se susretao sa takvom guvernalom, ali nekako mi ne izgleda to udobno :)
mozda je to stvar navike :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Nedavno kupih capriolo adrenaline i za sada me extra sluzi...preporucio bi svima...jest malo skuplji od Cobre al je po mojoj nekoj procjeni i malo bolji....

Pitanje : imam mjenjace Shimano Tourney.....koliko su oni u principu dobri....i kad bi ih mogao rangirat sa ostalima gdje bi se oni otprilike nalazili....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Najniza klasa. Tek klasu iznad onih poganih metalnih pravougaonih SIS mjenjaca, koji ne lice ni na sta, ali solidno prebacuju. Ali ne brigaj, sluzice te i te kako dobro ;)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Freak_on_a_leasH je napisao:
Nedavno kupih capriolo adrenaline i za sada me extra sluzi...preporucio bi svima...jest malo skuplji od Cobre al je po mojoj nekoj procjeni i malo bolji....

Pitanje : imam mjenjace Shimano Tourney.....koliko su oni u principu dobri....i kad bi ih mogao rangirat sa ostalima gdje bi se oni otprilike nalazili....



Extra sluzi???
Ces sada fino reci ljudima ili da ja pricam!? :lol: :D :lol:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs