banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 23:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jun 2008, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Pitanje : imam mjenjace Shimano Tourney.....koliko su oni u principu dobri...


To već znaš i sam, promjena brzine pod opterećenjem je problematična, inače rade sasvim pouzdano.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ni Deore XT zadnji mjenjac, koji kosta preko 120 KM, nece prebacivati dobro pod opterecenjem, jer su mjenjaci pravljeni tako da prebacuju kada lanac i sam prenos NISU pod opterecenjem. Dakle, tih pola sekunde smanjite tenziju na zupcanicima, potpuno ili dobrim djelom, i svaki mjenjac ce dobro mjenjati. Nikada ne voziti kombinaciju naprijed prvi prenos (najmanji) a nazad isto najmanji zupcanici ( ako je sedmofaz, ne koristiti 5., 6. i 7. "brzinu"), ni kontra kombinaciju: naprijed najveci prenos, a nazad 1. 2. 3. Jedino se na srednjem fazu mogu koristiti sve brzine, u suprotnom se lanac mnogo zateze sto nije dobro po zdravlje vaseg bicikla.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 10:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
gledao sam u subotu bajseve, nekako me Anaconda vise odusevila u odnosu na Cobru i najvjerovatnije ce izbor pasti na nju, sto zbog boljih guma, amortizera, sjedala i mjenjaca
ostatak modela cu morati da pogledam za koji dan posto im tek treba stici nova posiljka
u Shimanu sam gledao bajseve Polar, kakvi su oni uopste? Mislim da li opravdavaju cijenu ?

ps. ono sto mi je cudno jeste da Anaconda ima rapid fire Shimanove mjenjace, iako to na sajtu Capriola nigdje nije navedeno. Koliko su dobri takvi mjenjaci ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Block out je napisao:
Extra sluzi???
Ces sada fino reci ljudima ili da ja pricam!?


Pukla guma i nervirala me nogara pa sam je skinuo......moras i ti sve znat....al realno kad sam dosao kupovat bicikl i rekao da hocu taj prodavac se ponasa u fazonu "ma dobar je on al.....da imas jos 1000km pa da uzmes pravu stvar", isto kao sto meni dodje covjek i oce da uzme racunar za 400KM a meni se digne kosa na glavi.....kad bolje pogledas svi ti bickli od 200-300-400km su "donji dom" i normalno je da trgovac koji voza bic od 2000km meni objasnjava da je to sve boranija.....al eto...ja nemam vise para a mozda cu poslije imat....pa kad budem imao fino ugradim nesto bolje i skuplje jer ce mi u skorijoj buducnosti mozda i trebat.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Nisu bas "donji dom". Naravno da trgovac hoce da proda skuplji artikl, ali uz normalnu gradsku upotrebu, razlika izmedju bicikla od 250 i 1250 ce biti neznatnai. Ipak, bicikl je malo jednostavniji od kompjutera, svaki bicikl moze da vrsi istu funkciju: prevozenje od tacke A do tacke B, nije sada da neki bajs ne moze da se pokrene jer ne podrzava directx 10 :D . Bicikl od 224 KM (Alpina) ce te odlicno i vjerno sluziti godinama, a ako si vjest vozac, ni shuma/sljunak ti nece biti problem (meni nije bila sa biciklom te klase). Isto tako, ako znas sta ti treba, nov komp od 400 KM ce ti odlicno sluziti. To je nafuravanje kao i sa kompovima - ljudi uzimaju nesto sto im ne treba. Hoce baja amortizere napucane, a nece vidjeti ni shume ni off-roada. Hoce deore mjenjace jer dobro izgledaju, i "bolje" prebacuju, a razliku nece ni osjetiti. Isto kod kupovine kompjutera - hoce quad core, a koristice ga za internet/gledanje filmova, nesto za sta ce i single core od 1.8 ghz raditi vise nego odlicno...

A ti brate BSD nemoj toliko da se sikiras, rapid fire su odlicni mjenjaci, zalaze u neku srednju/visu klasu (zavisi od cijene istih), ali to je vec do tvog ukusa, da li vise volis mijenjati na "okidac" kod rapid-fire-a ili kao kada se vuce rucica motora (revo-shift).


I jos jednom da napomenem: mehanicki disk ne uzimaj ni za zivu glavu. To je takvo smece da je to strasno, bilo koji v-brake, pa i onaj od 4 KM, ce da koci duplo bolje od njega. Ako hoces pravi disk, spremi se samo za celjusti i diskove dati barem 200 KM.

Polar su solidni biciklici, s obzirom na cijenu koju juris, isao bi ti neki blizzard, cini mi se, fin i jak bicikl za te novce.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 11:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Rakun hvala za informacije, stvarno ce mi dobro doci :)
Mislim da na Anacondi su obe kocnice alloy die (sta god to znacilo), iako opet postoji razlika na sajtu gdje pise da su prednje disc kocnice, ali ja to na izlozbenom primjerku ne primjetih :)
Rapidfire bi mogao fino posluziti kad budem na stazi na kojoj cu razvijati brzine :)

sto se Polara tice, 2 modela su mi zapala za oko Matrix i Mirage pro, ne izgledaju slabo, imaju iste specifikacije kao Capriolo modeli i uglavnom istu Shimanovu opremu
Jedino sto mi se vise svidja kod Capriolo modela jeste cinjenica da imaju malo sire sipke na kosturima sto meni kao korpulentnijem bicu mnogo znaci :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 11:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Uh uh, mirage pro, to ti je vec malo visa klasa, i 550 KM love...
Matrixu zamjeram onaj ocajni amortizer, ruku na srce, bicikl bi bio funkcionalniji da nema amortizer, nego da ima onakav ocaj...
A ne obaziri se na debljinu rama, sve to ima jake varove, i sigurno bez problema nosi ljude do nekih 120-130 kg tezine, u svim situacijama. Tu idi sada na ono sta se tebi svidja, tako sam i ja birao, pa sam umalo uzeo kobru, jer mi je odgovarala izgledom i cijenom, sreca uleti par dana star mirage pro za nesto vise novaca pa sam sada miran na duze staze...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 11:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
cini mi se da je Mirage pro 364 km, ali mozda i grijesim
kazem nekako me Anaconda bas vuce da je uzmem
cekam samo da stigne nova posiljka u Capriolo, jer zelim da vidim Passat man model kakav je, pa cu se moci odluciti

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ne, to je mirage obicni, mada je i on simpatican, sa svojim alu ramom i debelim sipkama. Mirage pro je 550.
Doduse, ja cu svoj mirage pro prodavati, pa ako hoces, za nekih 350 je tvoj, super ocuvan, oprema stara 10 mjeseci, onaj proslogodisnji mirage pro, koji je meni daleko lijepsi od ovogodisnjeg. Presao svega 1500 kilometara, sve je potpuno ispravno, tu i tamo koja ogrebotina, koju bi i ti sam napravio ;)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2008, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Roadster Tour je lijepo osmišljen, bar s moje tačke gledišta. Čovjek obično poslije kupovine skonta da mu fali svešta nešto, ponajviše dobri blatobrani. Pa onda svjetlo, pa bljeskalica, pa... :)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 07:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
da ne otvaram novu temu moze li mi neko objasniti sta je Trial, posto vidim da postoje 2 bajsa Dirty Skulls i Frogg koji su mi totalno atipicni, a pise da su za ljubitelje trial voznje
ste je u pitanju ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 07:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2006, 10:13
Postovi: 1418
Lokacija: Banjaluka
Prodje ljeto dok si sjednes na bajs :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 08:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Tajnica je napisao:
Prodje ljeto dok si sjednes na bajs :P

hahahah samo ti zeki
vidjeces ti kad se parkiram ispred tvoje kuce :P

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Trial bicikli su prije svega ružni. :D Služe za to da skačeš stojeći na zadnjem točku, pa praviš tako neke fazone i trikove. Uspravi taj bicikl na zadnji točak i vidjećeš da je ona šipka uspravna, to je tako zbog lakšeg održavanja ravnoteže, npr.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2008, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Pošto mi ova tema zvuči k'o tema o spejs-šatlovima :lol: evo jednostavno pitanje: Mogu li za cirka 250 KM kupiti dobar bic, za vožnju gradom, ništa specijalno... da ga ne moram odvlačiti na servis svakih mjesec dana bla bla bla...? Preporučite radnju. Hvaaaalaaaaa! :D

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2008, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
le_papillon je napisao:
Pošto mi ova tema zvuči k'o tema o spejs-šatlovima :lol: evo jednostavno pitanje: Mogu li za cirka 250 KM kupiti dobar bic, za vožnju gradom, ništa specijalno... da ga ne moram odvlačiti na servis svakih mjesec dana bla bla bla...? Preporučite radnju. Hvaaaalaaaaa! :D


svakako. bolje kupi polovan njemački, biraš sama kostur, i svu opremu od točkova nadalje, čovjek sve namontira i servise ti radi besplatno u budućnosti ( osim ako moraš kupiti dio).. radnja preko puta parka M.Stojanović. Isto tako, može biti tako dobar da godinama nemaš ništa osim ponekad podmazati lanac, i doduvati gume.. ili mijenjati gumu kad ti maliciozni stanari u nekoj zgradi zapiče rajsingle u gumu. :cat: :D

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2008, 23:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ali samo unutrasnju...
Meni se cini najpovoljniji pristojan bicikl Alpina od 225 KM, ne znam kako se tacno zove, ali sve preko tog modela ce super da ti sljaka...
Naravno, pozeljno je imati patronu u prednjem pogonu, ali ni to neces tek tako lako skrsiti, pa je bolje da sacekas da se razvali i sredis je za 20-30 KM, ostalo bi trebalo bez problema da izgura nekoliko godina.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 07:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kao sto sam napomenuo imas Capriolo Cobru za 271 km, a ako ti je skupo lupiti toliko para odjednom ides na kredu :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Okey-dokey. :wink: Faaalaaa!

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2008, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Sada ce jedan auto manje akcija, to jeste dan bez automobila, naoruzavajte se...


Evo da se ja izreklamiram, na oglasima ima moj bicikl na prodaju, uz malu doplatu dobijes 2 klase bolji bic, ali nema na rate hehe...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs