banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 21:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2017, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Mudeta i prostata napocetku trne....sake i podlaktice trnu zbog lose prilagodbe bicikla. Natezes neki misic ocogledno, vjerovatno je guvernal mali i onda tu ruke stoje u polozaju užem od ramena.
Sto se tice brzinomjera, odometra ili kako ga vec ti krstis...gledas puno rtl :)

Ako su tockovi isti samo sada uzi onda bicikl mjeri isto. Ne znam sta imas podesavati :) a to da si ti pedalao i isao 40....mozda uz dobru nizbrdicu. Treba dobro jaja oznojiti da to podignes pedalajuci. 10 km vozi 10 dana i onda prebaci 15


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2017, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nisu, sad su siri,samim tim i visi, i onda je tu veci obim, mrzi me paliti mobitel da provjerim al unijecu tacan obim tocka pa ce to biti preciznije
Samo rtl i gledam :) al mislim da sam to pokupio s nekog srbijanskog sajta
Nije meni bilo problem jos voziti sto se tice snage i kondicije al utrnulo sve pa sam zbog toga odustao
Dobar mi je ovaj guvernal, ono bolji dosta nego onaj 56 sto sam imao, ide nabolje konacno

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2017, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nisam ni rekao da je sve u kondicijo nego da se navikne paksu :)


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2017, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Od onih 10 km sve me pokocilo tako da malo pauziram, plus mi pukle one ploce na sticni sto drze sic, istokarim onu 27.2 s amortizerom ali ona ima neki luft, fabricki luft jbt, nisam osjetio nista da je mekse u voznji kako god podesio amortizer, valjda je to za lakse vozace,meni treba amort od auta:)
Prebacio sam ploce s te sticne na ovu prvu za sad al nisu bas kompatibilne tako da razmatram koju da kupim, sreca u nesreci da !am konacno zapamtio koja mi sticna treba, ko uz k 26.4 i naravno te mjere ima najmanje za kupiti :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2017, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Drug izmisljas kamen za kupus. Rekoh ti nema sticne za tvoje kile :) jebo si joj kevu

Sto se tice standarda, stari bic imas i nema djelova za njega. Sve mNje i mNje, svi su skuplji jebes ga.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2017, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Valja li ovo cemu
http://www.chainreactioncycles.com/mobi ... prod120294

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2017, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Што се тиче брзиномјера, зависи све од величине точкова, јер већи точкови имају мањи број окретаја по минути рецимо, од малих точкова при истој брзини. Другим ријечима, при брзини од 25 км/х, 28" се требају окретати (лупам) 100 окретаја по минути, док 26" би требале рецимо 115 окр/минути. А то је пресудно ако имаш брзиномјер у виду она два магнета која прикачиш један за жицу на точку, други на виљушку. Тако да брзину не узимај здраво за готово, није то увије тачно, сматрај то више орјентације ради ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2017, 13:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Igraju cak i gume ulogu. Kod mene na brzinometru sve mozes pojedinacno stimati...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2017, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
I kod mene, unosi se obim tocka, kad se unese u jednacinu, broj prolaska magneta u jedinici vremena, puta obim tocka bla bla, sigurno da je "ciklometar" precizan :)
Nego, sta cu za sticnu?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2017, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
15 km, 25km/h prosjek, opet utrnuo, mada sad manje boli guzica, navikao sam se na amort sticnu, onaj luft liejvo desno i nije los, ako ga ima znaci ne okrecem pedale pravilno nego mi kukovi rade. Pocela je stizati Kina, ocekujem jos bolji rezulatat sa gripovima, rukavicama i gel navlakom za sic

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2017, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nemoj se forsirati. Ako jaja trnu nije ok. Zena ce najebat, tj neces joj nista moci ko zaba ljelji :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2017, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Oborio sam malo sic, sad me kljun ne bode ali sad puno idem na ruke, jbg, mijenjam svaki dan malo da ne opteretim previse :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Stigla gel navlaka za sic, nije puno pomogla, ne trne pisa al trnu guzovi, ruke i stopala standardno pocnu nakon 5km da trnu, steta, da mi se toga rijesiti mogao bih svaki dan da vozim 30km,taman toliko vremena imam al ne mogu izdrzati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Svežeš spužve ispod dupeta i kotrljaj. :lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma kontam da ce se guzovi naviknjti, ovaj gel je tvrdji od mog sica ali je sad sredina ulegnuta pa ne stisce muskost, problem su ruke, prsti mi utrnu da ne mogu stisnuti kocnicu
Sutra cu dici volan, u ravninu sica, mozda cak i vise, jebo geometriju kad nisam po jusu
Steta mi je da zbog fittinga ne vozim duze, i ovo sa stopalima mi je cudno,nije mi to bilo ranije, sad onaj dio gdje se oslanjam na pedalu isto pocne da trne nakon 5-6 km

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Meni takodje nakon 10km počne pozadina i ruke da trnu, ali ne i stopala. Kod mene je volan neznatno viši od sica. Pravi pauze čim osjetiš da počinje da trne, bilo ruke ili nešto drugo.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 21:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja prodao danas svog drumaša... :(

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
gavranpero je napisao:
Meni takodje nakon 10km počne pozadina i ruke da trnu, ali ne i stopala. Kod mene je volan neznatno viši od sica. Pravi pauze čim osjetiš da počinje da trne, bilo ruke ili nešto drugo.

Ma nije bas da je za pauzu, izvezem 15km za 35 min u prosjeku,kad utrne dignem se na pedale 10ak sekundi i onda opet 1.5-2km mogu voziti, al nervira to,pocnem razmisljati o tom umjesto da samo picim, danas me pretece klinac na mtb-u, jedna mu ruka na volanu drugom pise poruku a vrti kao da nema otpora,mamu mu laganu :)
Nista, sutra novi setup volana, skracujem ugao na luli i plus cu rise malo prema sebi pa ce se smanjiti pritisak na ruke al vjerovatno da ce onda sic ubijati :)
Nema ovde lijepog asfalta, staro i ispucalo, kad se vozim po gradu ne osjecam te bolove al cim izadjem van i krene da trese javljaju se bolovi i trnci

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ne valja ako je guvernal visi od siva, velik otpor vjetra. Promjeni udobne pedale da bi mogao cjelim stopalom da pritisces. Uzmi city pedale, bez ikakvih krampona i slicno. Morasbda naucis da saltas brzine kako treba kako ne bi dolazilo do velikog pritiska na zglobove i stopala. Tu nema snaga da gura već sve radi tezina noge kod nas teškasa. To sto trnu sake je los ugao guvernala i velik nagib pa ti sake nose teret. Probaj da mjenjas pozicije dok vozis jer tad nece uvjrk isti misici da trpe. Vozi vise na rogovima a manje na ruckama. Podesi dobar ugao rogova tako da si oslonjen djelom isppd palca.
Sumece magnezijum spakuj u bocu i to pij pola sata pre voznje i tokom voznje. Ubaci neku bonzita cokoladu na 15km jedna je ok.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2017, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Takodje, nije ti bitna kilomteraža. Prebaci u brzinu koja ti najviše odgovara (što više okretaja, to bolje) i samo okreći.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs