banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 05:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Nov 2017, 23:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Da pitam i ovdje:
Znate li gdje bih mogao štampati tapetu sa mojim uzorkom?

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2017, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Da i se može raditi fasada na zgradi samo za jedan stan (pod uslovom da bude iste boje kao i ostatak zgrade? Na koji način je to regulisano zakonom?
Kako se kreće cijena kvadrata?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2017, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ma moze sve kod nas.
Slika
Samo ja se bojim da bi nakon nekog vremena imao ovaj problem:
Slika
Na mom ulazu je komsija uradio samo svoj stan u prizemlju, i niko nista nije rekao.
32-35KM je po kvadratu, zavisno od debljine stiropora i zavrsnog sloja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2017, 11:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja znam ljude koji su uradili fasadu sa unutrašnje strane. Koliko je to dobro ili pametno, ne znam...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2017, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Vjerujem da niko ništa neće reći, još je plus ako se i ZEV složi. Dobra stvar je ta što je stan u prizemlju i strana nije na očima šire javnosti. Ali me zanima i ta zakonska osnova, da se neko ne napravi pametan pa me natjera da gulim fasadu :)

EDIT: Evo i članak koji sam pronašao. Kako sam shvatio, potrebno je samo zadržati izgled, tj boju zgrade.

http://www.banjaluka.com/drustvo/2017/03/28/banjaluka-vlasnici-stanova-samostalno-ureduju-izgled-zgrade/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2017, 12:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Pa vjerujem da zakon traži da spoljašnji izgled zgrade zadrži formu. To je isto kao što ne smiješ stavljati drugačije prozore nego što su na čitavoj zgradi, ali vidiš koliko se to poštuje... :D

Ako si u prizemlju, to se neće ni primjetiti toliko kao da si negdje u sredini, pa da samo tvoj stan odskače.
Ne bih se ja sikirao na tvom mjestu puno oko toga...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 19:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Poz svima, hitno mi je potrebna pomoć/preporuka?

Znate li nekog majstora koji se bavi ugradnjom PVC stolarije? Imam problem u stanu koji sam iznajmio, mislim da PVC stolarija ne dihtuje dobro. Čuo sam da se u tim situacijama radi štelovanje stolarije. Znate li nekoga ko je stručan za te poslove? Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 08:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Sto se tice fasade, postoji jedna mala stvarcica zvana "Zakon o odrzavanju zgrada". Poenta je da ukoliko imas normalnu Zajednicu etaznih vlasnika, radis te poslove uz neko opste razumjevanje potrebe za istim. Ukoliko imas nenormalnu (moj primjer), pozovu ti gradjevinski i komunalnu inspekciju i dobijes interesantan iznos kazne. Dakle, ako nisi siguran kakvi su, napises jedan dopis ZEV-u. Buduci da je fasada zajednicki dio zgrade, a ti imas problem sa istom, trazis da ti ZEV finansira sredjivanje fasade. Posto obicno nece da rade pojedinacne slucajeve, kad ti odgovore, trazis (ukoliko ti je do toga) da finansiras sam sanaciju fasade na dijelu gdje je tvoj stan i das im rok od 7 dana da odgovore na tvoj zahtjev, inace ces smatrati da je zahtjev usvojen. Ukoliko ti dodje inspekcija, imas dokaz da si se obracao ZEV...Moras paziti na cinjenicu da su svi stanari zgrade dio ZEV, pa svako od njih moze pozvati inspekciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Gusani VS Aluminijski lipovica (oni stariji sivi) radijatori. Koji su po vama bolji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2017, 19:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Po mom shvatanju, gusani radijatori duže griju, a aluminijumski brže. Tako da nema neke pretjerane razlike čini mi se...

Ono što je možda bitnije, je da aluminijumske radijatore ne moraš lakirati, dok gusane moraš.
Jedino pripazi da aluminijumski radijator nije negdje oštećen, pa da se njegov lak ne guli...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 10:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2011, 07:29
Postovi: 10
Znači došlo vrijeme za renoviranje - komplet kupatilo i kuhinja, od cijevi do pločica i struje. I vanjska i unutrašnja stolarija. Šta je bolje prvo da se uradi, stolarija ili vodoinstalaterski i keramički radovi? Imate li preporuke za neki tim u vidu keramičar + vodoinstalater? Firma ili neka uhodana ekipa? Kakve su danas cijene? Već me hvata užas od svega, ali moraće sve da se uradi. Hvala unaprijed za svaku pomoć i savjet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Stolarija->instalacije->keramika->sanitarije

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 11:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2011, 07:29
Postovi: 10
Hvala Rocker, bitna dilema rješena.
E sad, majstori: ima li iko kontakt za pouzdane keramičare i vodoinstalatere. Da li neko ima iskustva sa: https://sanacijearthome.com/
I kakve su danas cijene, znam da su poprilično porasle u posljednjih par godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 11:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Keramičari uzimaju 15KM po kvadratu pločica, 5KM po metru cokla, oko 20KM po gazištu stepenica.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2019, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Teško je reći ko je pouzdan, ja imam drugara i komšiju koji odlično radi keramiku, ali kad ima vremena jer inače radi u firmi.
Za vodoinstalatere je uvijek frka, možda ti je najbolja opcija da vidiš sa tom firmom sa linka, da ti dođu, daju ponudu i da se na neki način osiguraš da te ne izlevate.
Generalno je bolje platiti i 30% skuplje a da se posao uradi kako treba, ja sam npr platio traženu cijenu i dobio šit vodo/kanalizacija instalacije. Struju katastrofa, pola utičnica se istopilo po kući, barabe nisu pritegle kablove.

Jednom kad keramika dođe preko svega, onda nema povratka, zato je najvažnije da se sve dobro isplanira i utvrdi prije nego se krene raditi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 18:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Da li je neko radio skrivene karnise, imam ovakvu a u planu je preko njih, tj nju sakriti iza neke stiropor lajsne

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2020, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Pa imas ih preko puta parka M. S. u onoj radnji na cosku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 07:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uspio sam rijesiti se toplane necete vjerovati svi stanari potpisali, a prvi put me vide, fini neki ljudi :)

Sad trebam krenuti sa renoviranjem stana, podovi su neki hrastovi parket ali su dosta stari pa sam se odlucio da ih poskidam do glazure, jer je prethodni vlasnik u nekim sobama preko njih stavio i laminat koji je bas u losem stanju i dise.

Zna li neko dobrog parketara ili ako je renovirao podove u skorije vrijeme da me uputi sta je dobro da stavim, otprilike bi mi trebalo oko 35m² parketa i orijentaciono koliko kosta sa ugradnjom parket?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 07:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ako je parket dobar i ne diše nemoj ga džaba dizati. Hrast može nadživjeti i tebe i tvoju djecu, samo ga prebrusiti i dobro zaštitit. Preskup je parket da bi ga bacao.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 07:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fora je sto se svuda bukvalno podigao, rukom mozes cijelu sobu izvaditi za pola sata, a na nekim mjestima je udubljen bio. Zvao sam nekog parketara da pogleda ali kaze da bi on to nesto busio pa ubrizgavao neko ljepilo unutra i preko njega stavljao drugi parket, ne bi bas da to tako radim jedan parket preko drugog, jer sredjujem stan za sebe da zivim, a ne da rentam.

Evo slika: https://i.imgur.com/PDy1mCZ.jpg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs