banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 14:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: renoviranje stanova
PostPoslato: 10 Okt 2007, 17:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav,

Interesuju me vasa iskustva u vezi renoviranja stanova. Koliko vas je izlazio materijal, koliko ruke, gdje ste nabavljali, na sta da covek narocito obrati paznju itd...

Ovo ne treba biti reklama za pojedine firme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...proletos sam renovirao komplet kucu...e sad, cene...najskuplji je los majstor...najbolje je raspitati se kod prijatelja i poznanika o dobrim majstorima... materijal zavisi od kvaliteteta, a ovaj naravno od proizvodjaca... kupatilo uzmi italijansko jer su jos uvek vrh...ako bojis zidove, dogovori se s majstorima jer oni najbolje znaju...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Jednom strucnom casopisu sam procitao da je "tarifa" totalnog renoviranja stana (od-do) cca 150 eura po kvadratu (valjda se na bazi toga racunaju troskovi - predracun). Samo prenosim, nisam ulazio u analizu da li je to tako (i da li je to tako kod nas, posto casopis nije bio).

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 18:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Ma dobro, ja vec imam neku grubu predodzbu o tome koliko ce me neki radovi izaci. Otprilike, sanacija kupatila bi trebala izaci oko 2.500 KM. Tu bi uslo zamjena cijevi - prelazak na plastiku, nova kada, lavabo, solja, vodokotlic, plocice...

E sad, uvijek moze da se prodje i mnogo skuplje ali i malo jeftinije. Primjer za to su tus baterije - srbijanska firma Kula pravi dosta kvalitetne baterije a cijena im je kao pola slovenacke Armal.

Kakvi su ovi bojleri tipa Leov? Vidim da se dosta prodaju po trgovinama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Mislim da je investicija u Armalove baterije mudar potez, bez obzira na pocetnu razliku u ceni. Medjutim, provereno znam da se i one laziraju, tako bi trebalo biti oprezan prilikom kupovine.

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 20:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
stalno visiti majstorima nad glavama i dobro paziti prilikom izbora majstora! inace ce ti doci zivaca i para... :evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Po meni bi vise trebalo obratiti paznju na izvedbu bojlera (rostfrajni kazan, eventualno jos skuplja varijanta sa spoljasnjim grejacima) i trajanje garantnog perioda. Sama marka bojlera nije toliko bitna (naravno, ako je "napravljen" solidno, a ne k'o nogom).

Slazem se da majstore treba drzati pod kontrolom.

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Majstori najveci prevaranti,ne placati im unapred tj platiti im kad zavrse posao.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 11:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
Moje iskustvo... ljetos renovirala svasta nesto u kuci, radovi trajali 2 mjeseca. Kako neko rece, majstorima platiti iskljucivo kad zavsre posao jer ce ga u suprotnom rastegnuti dok ne poludis. Stos e tice kupatila, mene je kostalo vise od 2.500 KM a sve sam mijenjala. Vodoinstalater je za zamjenu cijevi i ostalih poslova prije postavljanja elemenata uzeo oko 400 KM. Ostale cijene zavise od tvog izbora materijala itd. Imam i ja Leov bojler i ja sam cula da su u redu. Ne znam sta te jos konkretno zanima a li znam da su moji predracuni i proracuni bili manji nego krajnja cifra i zato moj savjet > bez para na kamari nista nemoj pocinjati raditi> npr. 100 KM me kostalo kojesta od nekih sarafa, vijaka... kad su trebali postaviti elemente u kupatilu...
Sretno renoviranje i puno zivaca!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 12:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Mar 2004, 21:48
Postovi: 56
Lokacija: BL
zavisi sta hoces, ali kako ste uspjeli sa 2500 renovirati kupatilo ?!??! svaka cast!
MAJSTORI
cijevi postavljanje itd 500, plocice lupanje + nabavka novih + stavljanje novih oko ....hmmmmm....da ne govorim ako ces staviti ijednu dobru stvar, pa ves masina *sa susenjem je 1300 kemi ...

i da, isto ponavaljam NE PLACATI NISTA UNAPRIJED jer su majstori uglavnom neeeeeemoguci (ako ti treba dobar chova dacu ti broj)


blam mi reci koliko sam platila sve ali sam se u prvobitnom proracunu zeznula 'samo' 100% ili 110% i plus sto sam skoro otplakala kretene majstore koji BUKVALNO naprave sranje cim se okrenes i vratis za pola sata ... hahah i da, majstori imaju tonu dana nekih 'crveno slovo dan' i razloga zbog cega ne mogu raditi

uzmi godisnji i cuci im nad glavom, i za svoje pare :evil: , tjeraj ih da rade kako treba .. nazalost jedino tako mozes nesto uraditi jer ce samo popravljati i otezati a to ce samo tebe kostati


NABAVKA

Za kupovinu bilo koje robe svi naravno traze avansnu uplatu, PROVJERI DA LI STVARNO to imaju na stanju jer ja sam bila na ivici nervnog sloma!!!!
Glupace koje rade u prodaji ne znaju rezervisati placenu robu i u 3 kuce su mi 'dostava iduci dan' pokusali odgoditi na 20 dana!!!!!
Enmon /kod rebr mosta/ je OK za kupatila ...
Za svaki slucaj obuci maskirno odijelo i povedi nekog velikog druga sa bejzbol palicom kad budes isao/la u nabavku :)



razmisli jos jednom da li ti se bas renovira stan :))) ja ne bih vise ni da mi besplatno urade iako mi je diiiiiiiiiivno uci u moju sredjenu gajbicu

sretno sa zivcima :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
SIJUKS je napisao:
Majstori najveci prevaranti,ne placati im unapred tj platiti im kad zavrse posao.


pa i tad će uvijek skuvati neku cijenu i dodati ove i one troškove, o kojima nije ni bilo govora pri početnom dogovoru.. a kad tražiš što precizniju cifru prije radova, on obično kaže " ne mogu ja znati to tako tačno"... al treba biti čvrst karakter, i ne dati im no marku više od onog što je dogovoreno,

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 16:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Hvala svima na dosadasnjim odgovorima,

Prije dve godine sam renovirao kupatilo kod roditelja pa znam koliko sam se tada napatio. Ovaj put radim sebi, ali opet ovaj stan mi nije neko dugotrajno konacno rijesenje. Prvi put me saniranje i kostalo oko 2500 KM.

Spomenuo sam odnos cijena Armal - Kula. To je samo jedan primjer. Dosta se moze ustedjeti i na plocicama. Ne mora to biti bass spanska keramika ili neki zadnji krik mode. Mogu to biti i plocice koje se krecu oko 10 KM/m2, zasto ne? Opet, tus kabina izadje oko 700 KM (ili skuplje) a akrilna kada oko 250 KM. Prosli put mi je vodoinstalater uzeo oko 600 KM za instalacije, pa mislim da ce me i ovaj put slicno izaci.

Nad majstorima mora da se visi, tu se slazem. Ljude koje sam pvi put angazovao, mislim da mogu opet - znam im svaku manu...

Jel zna neko koliko izadju ulazna vrata - unutrasnja ugradnja, PVC ili Al? Gdje to ima povoljno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
arhitekt je napisao:

Jel zna neko koliko izadju ulazna vrata - unutrasnja ugradnja, PVC ili Al? Gdje to ima povoljno? :-? :-?


...max comerc celinac prema kotor varosi s desne strane...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
arhitekt je napisao:

Jel zna neko koliko izadju ulazna vrata - unutrasnja ugradnja, PVC ili Al? Gdje to ima povoljno? :-? :-?


Ja pre godimu dana platio 650km u medjugorju,puno drvo,sad mislim da su skuplja,a cuo sam da su najpovoljnija tamo u krugu Incela mislim da se firma zove kmk-a tako nesto

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
arhitekt je napisao:
Jel zna neko koliko izadju ulazna vrata - unutrasnja ugradnja, PVC ili Al? Gdje to ima povoljno?


aluminijumska oko 900km - 1000km dodju ulazna, ne znam tacno gdje.. a drvo ako imas srece, pa uletis na snizenje, mozes i za 350 da dobijes nesto sto inace kosta 500 :P

aluminijumska su super za odrzavanje, imam balkonska al, i dve sajbe, super stvar i sto se zvucne izolacije tice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
I ja sam sve prozore i balkonaska vrata uzeo aluminijumske-Veluks,dozivotna garancija,izaslo me oko 8000km.Izolacija super,punjena nekim vakumom.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
SIJUKS je napisao:
Izolacija super,punjena nekim vakumom.


:lol: :lol: :lol:
Ne moze da bude "punjeno" vakumom - ili je vakum ili je punjeno necim (najcesce inertnim gasom, npr. argonom) ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
marqueemoon je napisao:

aluminijumska su super za odrzavanje, imam balkonska al, i dve sajbe, super stvar i sto se zvucne izolacije tice...


E to mi je jako bitan faktor. Zbog buke u stubistu i planiram da zamjenim ulazna vrata.

Jesu li PVC nesto jeftinija od Al?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
arhitekt je napisao:
marqueemoon je napisao:

aluminijumska su super za odrzavanje, imam balkonska al, i dve sajbe, super stvar i sto se zvucne izolacije tice...


E to mi je jako bitan faktor. Zbog buke u stubistu i planiram da zamjenim ulazna vrata.

Jesu li PVC nesto jeftinija od Al?


...jeste, puno...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
mirdza je napisao:
SIJUKS je napisao:
Izolacija super,punjena nekim vakumom.


:lol: :lol: :lol:
Ne moze da bude "punjeno" vakumom - ili je vakum ili je punjeno necim (najcesce inertnim gasom, npr. argonom) ;)


Tako nesto,sta je znam :lol:

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 202 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs