banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2007, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Vec nekih godinu-dvije uplacujemo racune za telefon, struju, kablovsku i sl. u Novoj Banjaluckoj Banci u naselju Nova Varos. Ja sam najblaze receno zgrozen neefikasnoscu radnica, jer niti jedan put se nisam provukao bez pola sata stajanja u redu. Danas po prvi put ulazim da nema guzve, 2 radnice rade na oba saltera, i neka baba stoji za jednim od saltera. Prosto sam procvjetao, nisam mogao doci sebi od radosti sto cu napokon uci, uplatiti i izaci, bez oticanja nogu od stajanja i nerviranja sbog nepodnosljive vrucine u toj banci. Jeste, ali ku*ac. Dakle, te nesposobnice su babi otvarali racun je*enih 25-30 minuta, obe su se okupirale tim teeeskim poslom, na opstu radost svih prisutnih. Tek kad se napravio red od 6-7 ljudi (plus sto sam cekao pola sata), jedna od radnica se smilovala i prebacila babu na jedan salter umjesto na 2, pa smo i mi dosli na red. Elem, jadna baba je josh ostala u banci nakon sto sam otisao.

Konkretno: vasa iskustva sa bankama (iskljucivo mislim na placanje rezija), koliko dugo cekate, ima li banaka sa efikasnim radnicima, jer bih rado otisao u centar/mejdan, samo da ne cekam svaki put po pola sata-sat, gubim vrijeme zbog njihove nesposobnosti, a i zivce.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 11:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2005, 09:34
Postovi: 731
znam tu "poslovnicu" u N.V. , moja baba ide po penziju i uvijek je guzva.Tako da i ja nekad odem s njom da se zena ne srusi od cekanja..
stas ,tako ti je to..svak put gledam i slusam te dve katastrofe na salteru, ma nema dalje.samo brbljaju, a niko ne smije nista reci jer imaj onaj iz osiguranja u onom glupavom odijelu, sa jos glupljom kapom..i da, mnogo zajebanim pogledom,a njih dve jedna ruka burek, druga kafa, treca ruka cigara..divota
ja otvorio racun u Hypo banci, i cekam vec mjesec dana bankomat karticu..
"znas, kao, stampanje magneta u Osijeku obustavljeno, ocekujemo svaki dan.."

Ah da, reko, stari problem sa magnetima u Osijeku...nidje veze.

_________________
ovo je kratak tekst koji mozete da dodate vasim porukama.ogranicenje duzine je na 255 kara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 11:33 
Hebesh ga,,,,ja sam u zepter banci....nisam nikakvih problema imao....prije par dana sam sje*ao visa karticu jer sam zaboravio pin kod (ukucao 3 puta pogreshan)...kulturno bio 8-mi u redu i zavrshio sve za manje od 10 minuta...radnici su nevjerovatno ljubazni i sve ostalo...kredit sam dobio za manje od 7 dana... :wink:


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Bila je slicna tema dole na Ekonomiji... iako se ticala interakcije sa bankama generalno, ipak je saltersko poslovanje ono sto nas najcesce iritira...

Hypo banka ... primetio sam da generalno ima pravilnik o sporosti, kojeg kao da moraju svi da se pridrzavaju. Cak mislim da na saltere ne mogu ni da prime nekog ko je brzi od "jedno slovo 20 sekundi". Bez obzira sto ne placam rezije tu, vrlo cesto zaglavim na salterima. Obicno je tu baba model "samo da pitam" ili deda model "mala reci ti meni", eventualno mladi biznismen model "zaro rocun, sta ti je to?" ... pre neki dan sam otisao, radi samo jedan salter, na njemu je guzva kao na ulazu na stadion... za neke jednostavne stvari prave proceduru ko Kafkina administracija...

Zepter banka ima korektne i brze salterske sluzbenike (pogotovo u Tropic-u), ali problem prave oni koji menjaju ojrove za ke-mejove... nazalost, bez menjacnice tamo, to se nece popraviti... tako da dodjemo na isto... iliti kako god se okrenes dupe ti od pozadi...

NLB banka koliko sam primetio ima par vrlo bezobraznih sluzbenica (koje pricaju na telefon i obradjuju klijenta). Medjutim kad iskljucite svaku kulturu i konverzaciju, pa sve poslove obavljate iskljucivo jednokratnim pokazivanjem prstom u to sto treba da uradi sve ide kao podmazano.

Unicredit Zagrebacka banka je nekad na salterima imala divne ljude, tacno ti bilo milina otici. Sa nekoliko njih sam se sprijateljio i mimo banke, bas zahvaljujuci tom prijatnom odnosu. Sad se to malo promenilo, nabavili su (pored sasvim ok ljudi) i dve rospije sa kojima se uvek uspem posvadjati... zato sedativ pod jezik, pa polako...

LT Gospodarska banka... sta reci... mala banka, malo ljudi, prilicno prijatni, prilicno neprijatan miris bureka i ponekad zestokog pica.

HVB Banka...jedina banka kod koje sam zatvorio tekuci racun i trazio da mi daju papir da im napisem zasto to radim. Vrlo neprofesionalni, ljubazni samo na prvu, cim je neki problem odmah pocinje ubedjivanje. Ne daj boze da im trazite nesto za sta oni nisu culi. Listing tekuceg racuna (pa jos overen u banci) je za njih naucna fantastika... nakon puno ubedjivanja dobicete nekakav sumnjivi print-screen... ali nije tako bilo dok je Gordana Kuzmanovic bila direktorica, steta sto je otisla.

Ovo su neka od mojih zapazanja... ni u jednu od ovih banaka "na prvu" nisam usao sa nekom vezom ili poznanstvom, pa da mogu da kazem da sam imao specijalan tretman... naravno, kada u bankama upoznate ljude ili sretnete poznate, stvar se iz korena menja, ali to nije tema ovaj put...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 13:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ovo za Zepter si u pravu ljudi su brzi ko zmaj i nema puno cekanja.
Ja sam morao sebi otvoriti racun u Hypo banci zbog kredita moram biti komitent banke za manju kamatu i sve mi se cini da cu prije dobiti kredit nego bankomat karticu

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2004, 18:48
Postovi: 2247
Lokacija: dancefloor
Uuuu, imao sam i ja neugodno iskustvo u Komercijalnoj banci..

Elem..setkam se ja, i prolazeci kraj gorepomenute banke sjetim se da sam vece prije slusao nesto o dinarskoj stednji, pa reko`..da se raspitam. Udjem ja i nema guzve..dve-tri mladje djevojke na salterima i jedna starija gospodja, unijeta u neke spise. Pridjem ja jednoj od onih djevojaka i upitam "Dobar dan, molim vas, hocete li biti ljubazni i reci mi koliko iznosi kamata na orocenu dinarsku stednju...recimo na 5 godina". Pogleda me cura..pa potrazi neke papire..i trazi, i trazi..i to traje..i nema papira..i ja se vec nerviram, pa ponavljam pitanje, jednom..drugi put..ona gospodja podize pogled..sa nevjericom vrti glavom ali nece da se mijesa. Gledam i ja, i ne mogu da vjerujem...zanima me samo jebena kamata, a cura se izgubila totalno... na kraju dize pogled i rece...NAVRATITE KASNIJE!


Eto...

_________________
differentia specifica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Dobro buraz, al sto Utopiju prozivas?! :lol:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 15:20 
Banke na nasim prostorima interesuje samo profit. A ukoliko se trosak smanji profit je veci. Za banku zaposleni predstvlja nuzno zlo i ona nastoji da ima najmanji moguci broj zaposlenih. Naravno banke su solidarne tako da klijent nema mogucnost da bira banku na osnovu usluge vec samo na osnovu povoljnosti bankarskih proizvoda. To dovodi do cekanja na salterima itd.

Banke same tretiraju zaposlene kao roblje i ne verujem da ce se same setiti da poprave brojnost zaposlenih a samim time smanje maltretiranje klijenata.

Koliko vidim jedino ce TAJ kvalitet moci da obezbede narodne banke odlukama o minimumima. Tako se moze zakonski recimo propisati da na jednog blagajnika i referenta dolazi najvise 700 klijenata. A ne po 1500 kako je sad. I to je jedina stvar koja ce moci da natera banke da promene stav po tom pitanju.

S druge strane sadasnji bankari se nalaze pod ogromnim pritiskom i stresom. To dovodi do toga da bankari prelaze iz banaka u banku u nadi da ce ipak pronaci normalnu radnu atmosferu. I naravno to donosi stalne promene na radnim mestima. Novopridosli rob nema iskustva i kvalitetno znanje. Usluzuje lose.

Mi na kraju zavrsavamo cekajuci u dugom redu na sluzbenika koji ne zna svoj posao a koji ce zasigurno da napravi gresku zbog koje cemo opet morati da posetimo banku.

Po meni je za sve kriva drzava, vlada, narodna banka koja dozvoljava takvo ponasanje banaka.

Kad proizvodis paradajz na njivi MORAS da zadovoljavas raznoraznim kvalitetima, ali kad nekom uvaljujes dozivotni kredit i dozivotnu omcu oko vrata za to vec nema nikakvih ogranicenja.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 16:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
hm moj tata je provalio semu u banci ---dva saltera na jednom plavusa na jednom crnka kod plavuse manje ljudi ali on uredno ode u red kod crnke i prije dodje na red :lol: ---a nekad dodje do komplikacije kada rade dvije plavuse :oops:

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 16:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2004, 18:48
Postovi: 2247
Lokacija: dancefloor
Narcisa_Zumbulic je napisao:
hm moj tata je provalio semu u banci ---dva saltera na jednom plavusa na jednom crnka kod plavuse manje ljudi ali on uredno ode u red kod crnke i prije dodje na red :lol: ---a nekad dodje do komplikacije kada rade dvije plavuse :oops:



Ili ti tata vise voli crnke?? :D :D

_________________
differentia specifica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2007, 16:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
ma jokk----brzina je bitna

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Mar 2007, 09:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Narcisa_Zumbulic je napisao:
hm moj tata je provalio semu u banci ---dva saltera na jednom plavusa na jednom crnka kod plavuse manje ljudi ali on uredno ode u red kod crnke i prije dodje na red :lol: ---a nekad dodje do komplikacije kada rade dvije plavuse :oops:


Ajojj, hajd' da to nije rekao neko ko ima plavusu u porodici :lol: :lol: :lol:
:wink: :wink: :wink:

Dakle, nova destinacija Zepter banke :) Hvala puno!

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 10:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
neki dan u NLB banci - cekam 10min a snajka prica preko telefona, kad je zavrsila razgovor iskulirala sa saltera... :mad:
odem kod druge (opet cekao 10-15min) i dajem licnu i karticu kad ce tuka: "a cija je ovo licna?"; "pa, moja..." ; "pa drugacije mi nekakako izgledate..."
o bem ti zemlju...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Ja sam placala u onoj banci preko puta parka Petar Kocic. :D

Banka je bas na uglu zgrade, a poslije nje je bila Razvojna (u Ekvator zgradi, preko puta Sukrije), koja je mnogo veca, ali i grozna, mnogo cekanja, radnica ne stavi pecate gdje treba, radnica nadrkana, radnica telefonira i raspreda Markove konake dok nas 20 ceka u redu, a mojoj kumi je cak jednom rekla (kad je kuma uocila da nije ni stavila pecat na placene racune) da ona (moja kuma :D ) stane kraj pulta sa strane i sabere (onako napamet) sve racune, jer nije izgleda dobro naplatila :D - a kuma placa racune za: 2 kucanstva u okviru jedne kuce, firmu u prizemlju kuce i plus viksu. :D

Sad su obe u sklopu Nove ljubljanske banke i imaju oznaku NLB.
Ali ova manja (tacno na cosku zgrade) ima ljubazno osoblje (vec dugo tamo placam i uvijek su svi ljubazni) i nikad ne cekam puno.
Mozda imam srece da naletim na termin kad je malo ljudi, a mozda i ljudi svi nadobudno hrle u onu drugu i vecu. :D

Ovdje na Mejdanu je uvijek guzva i u Hypo i onoj do nje, a bogme i u posti (sve 3 su jedna do druge i u ulici Cara Lazara, poslije male pijace). Kao da se nesto dzaba dijeli.
Redovi se nekad znaju protezati i izvan banke. :D
Par puta sam isla mijenjati tu eure ili platiti racune i rekla sam - nikad vise. Radije ja skoknem do grada. :D

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Utopija poceo raditi na salteru u banci? :o

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 21:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2003, 09:00
Postovi: 967
Lokacija: Srbija
dobro obriso si mi kluch..al ovo je najmutavija tema u istoriji foruma..ol araund d vorld

_________________
Life is the bitch, and death is her sister, sleep is the cousin, what a fuckin’ family picture.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2007, 21:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Mozda .. a mozda i nije :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2007, 08:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 18:09
Postovi: 43
Ja sam neki dan bila Novoj Banjaluckoj banci,ova u blizini sokolskog,tj. glavna, i placala racune,naravno tu je red ogromni,45 min sam cekala,ali to nije ono najgore.
Neki dan sam slala pare Western Unionom,i otisla opet u ovu banku.Tamo sam naravno cekala opet toliko i kada sam dosla na red,kaze zena da njoj to nije jasno kako poslati, (trebam poslati 100 funti u london,i treba samo da pretvoti tih 100 funti u eure pa da posalje), ali ne to njoj nije jasno,kaze da sam ranije dosla pa da ona nazove tamo da pita da li i kako moze to raditi,pomogla bi mi.Kaze otidjite vi u drugu banku,MOZDA oni mogu da ti pomognu?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mislila sam otici pravo u W.U.,ali tada je bilo kasno,vec 6 navece,zatvorili su.
I ja odem u Razvojnu,jer mi je bila blizu odmah,posaljem normalno,bez ikakvih pitanja i podpitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2007, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
wtf ??

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs