banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 15:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
teoretski od 8:00 do 16:00
prakticno od 8:15-8:20 do xx:yy ;) (8-9h dnevno)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 03:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Radno vrijeme sve vise tezi tome da se krece u rasponu od rane zore do ponoci. :D

Buduci da one fino placene cike i tete koje rade u inspekciji rada ne rade svoj posao (i to za dobre pare :D ) uglavnom nisam bila prijavljena, nisam imala slobodnih dana, radila sam za praznike...i sve to za mizernu platu, jer si luksuz nerada nisam mogla dopustiti...

Sad sam nezaposlena vec 2 mjeseca (ponesto honorarno raduckam) i uzivam.
Isla sam na jedan razgovor za posao i vec me pomalo hvata nervoza. :D

Evo zbog cega me hvata nervoza, iako ne znam ni hocu li biti primljena:
Kroz glavu mi pici da na 8-9 sati rada mogu komotno dodati jos 2 sata koje posao 'popapa', a to su pola sata pripreme za posao (sminkanje, oblacenje, njupanje...) i vrijeme provedeno u odlasku i dolasku s posla (zavisim od autobusa, a ovaj posao mi nije bas u blizini).
Kad dodjem kuci dok se presvucem, osvjezim, jedem i spremim sto racunaj da je proslo sat vremena.
8 sati sna (dodju na kraju dana :D , ali spadaju u neki obavezni program, kao i posao i jelo :D ).
Jos samo 4 sata dnevno mi ostaju - a u njima bi trebao biti moj zivot. :D
U ta 4 sata slobode nije uracunata samo zabava, vrijeme koje covjek ima samo za sebe (u ovom slucaju taj covjek sam ja), jer u ta 4 sata ja - idem na wc, perem kosu, tusiram se, lakiram nokte, koristim telefon, perem ves, perem sudje, perem prozore, brisem prasinu, usisavam, kuham rucak...provodim vrijeme s prijateljima...posjecujem roditelje....budem sa svojom Zalosnom Sovicom (pricamo, vodimo ljubav, gledamo film, pijemo kafu...)...sve to, pa i vise (stvari koje nisam nabrojala, a mali milion ih je) trebaju stati u ta jadna 4 sata dnevno... :-?

Tako bi nekako izgledao moj dan. A jedino na cemu mogu 'stediti vrijeme' je spavanje.
Medjutim nakon sto si 9-10 sati izvan kuce (sto u busu, sto na poslu) i nakon sto pospremis koliko mozes po stanu, za sledeci dan te moze spremiti samo puno sna.

Eto, zbog toga mene hvata jeza. Unaprijed. :D

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 07:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Kad radis posao koji volis, onda valjda nije tesko.Ima covjek vremena za sve.. i pored radnog vremena od 16 sati dnevno...uvijek imas vremena za sebe:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 08:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Helena je napisao:
Kad radis posao koji volis, onda valjda nije tesko.Ima covjek vremena za sve.. i pored radnog vremena od 16 sati dnevno...uvijek imas vremena za sebe:)


Tacno! Mislim da je to ovdje i problem.

Radim svaki radni dan, kada hocu koliko trebam. Kod kuce ili u kancelariji. Radnim nekada i vikendom, kod kuce.
Zanimljvia mi je atmosfera na poslu, super ljudi, pa mi nije mrsko raditi po 12ak sati..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Helena je napisao:
Kad radis posao koji volis, onda valjda nije tesko.Ima covjek vremena za sve.. i pored radnog vremena od 16 sati dnevno...uvijek imas vremena za sebe:)

Ma mogu ja da volim svoj posao koliko god hoces, ali jos uvijek ce postojati stvari koje volim vise - moj partner, moja djeca (koju sad nemam, samo navodim primjere), prijatelji...

Neko ko je ubjedio sebe da divan suncan dan (ali ne jedan dan kao usamljen primjer, vec dan za danom, svakodnevno, godinama) zeli provesti u 4 zida okruzen radeci sta god to bilo (a sto ta osoba silno voli) radije nego biti sa voljenom osobom ili prijateljima ili jednostavno setati parkom - taj je za nagradu, jer je uspio pasti u komu, a ipak obavljati sve za zivot potrebne radnje, kretati se, pricati, raditi svoj posao...malo me podsjeca na Matrix - ti mislis da zivis zivot, a zivot se ustvari odvije negdje drugdje... :D

Nakon 16 radnih sati (ako zaista radite 16 sati, a ne 5 od toga provedete u kafani, a 11 u setkanju po kancelarijama i pripremi da pocnete raditi :D ... ma ustvari, cak i ako samo zabusavate 16 sati dnevno na poslu...) cisto sumnjam da ste sposobni doci kuci i uzivati u kafici sa voljenom osobom, pricati o besmislicama, ganjati se po stanu "gubeci" odjecu pri tome,...
Nakon 16 sati dodjes kuci i jedes, a nekako nisi zaista ni gladan, pijes kaficu i pricas sa dragim, ali umoran si i nema one zivosti u razgovoru, vuces se po kuci i "gubis" odjecu, ali samo zato sto ides prema kupatilu da se istusiras, a onda uskaces u meku pidzamu i u krevet...dok tones u san drago ti je sto osjecas kraj sebe toplotu njegovog tijela koja te umiruje, ispunjava i na neki cudan nacin cini srecnim...ali seks, ma nema sanse, jer ne tones u san nego u neku vrstu kome...

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 15:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2006, 14:37
Postovi: 31
Ventilator, 100% se slazem s tobom. A kad dodas da bi ides na fitnes barem 2 puta sedmicno, u kino, pozoriste, kod staraca na veceru/rucak...
A ako hoces da si prijustis malo finije krpice- onda i neki dodatni poslic odradis... Kucne poslove i da ne spominjem! Pa ti dodje rodbina- taman kad napunis kadu za kupku za opustanje... :evil:
A s druge strane, objesila bih se da nemam svoj dinar. :cry:

_________________
-----------------------
We don’t see things as they are,
we see things as we are.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Sanjolina je napisao:
Ventilator, 100% se slazem s tobom. A kad dodas da bi ides na fitnes barem 2 puta sedmicno, u kino, pozoriste, kod staraca na veceru/rucak...
A ako hoces da si prijustis malo finije krpice- onda i neki dodatni poslic odradis... Kucne poslove i da ne spominjem! Pa ti dodje rodbina- taman kad napunis kadu za kupku za opustanje... :evil:
A s druge strane, objesila bih se da nemam svoj dinar. :cry:

Ma ima jako mnogo stvari koje nisam nabrojala.
Ima trenutaka kad bi covjek da ne radi nista (ni kucne poslove, ni gledanje TV-a, bas nista), da stane pola sata i zuri u nebo, u plafon, da zmiri i cuti...
A gdje su tu biljke, kucni ljubimci, djeca...
Rodjendani, slave, svadbe, feste...
Treba otici platiti racune, nabaviti namirnice za hranu, higijenu...
Mali milion stvari koje cine zivot.

A imam isti stav kao i ti - volim imati svoj dinar.
I radila sam pored stalnog posla cesto i honorarno. Nesto od te love potrosim na stvari koje me cine srecnom, a nesto ostavim u stek za neke neplanirane troskove, za neke crne dane... :D

I nekad covjeku stvarno nije lako kad umoran, crknut zeli da odmori, da ne radi nista, a na vrata pozvone neki dragi ljudi...
Ma volim ja njih, ali nekad stvarno nemam snage ni za sta... :D
Ali uglavnom me razumiju. Tako se moja kuma nije naljutila kad sam jednom prilikom skuhala kafu za sve, muski su otisli na kompove igrati se, a ja sam u sred njene price jednostavno zaspala. :D
Jeste da mi se smijala i zezala me kasnije. :D

A ono da kad volis posao nije tesko ni 16 sati provesti na njemu je samo nacin na koji se mi tjesimo. :D
Ne znam ko bi mogao reci da Janica Kostelic ne voli skijanje. Napatili su se na pocetku, kad je trebalo vjezbati i trenirati da bi se nesto tek postiglo u buducnosti. Niko nije imao razumijevanje, nije bilo sponzora, pomoci...Ali gurali su dalje, svi zajedno. Bilo je padova, povreda, svega, dosla je i slava i zasluzena priznanja.
A ona je ipak sad uzela pauzu od godinu dana. Da se moze posvetiti voljenoj osobi. :D
Ne zato sto ne voli skijanje, vec zato sto njega voli vise. Sto mi je i normalno za jednu zdravu, mladu zenu. Mislim da je tuzno ako covjeka posao usrecuje vise nego zivotni partner, djeca, prijatelji...
Janica Kostelic 'radi posao' koji zahtjeva dosta i vremena i snage da bi se covjek mogao kvalitetno posvetiti voljenom bicu. Sva sreca pa joj taj posao danas donosi dovoljne prihode da sebi moze dopustiti jednu takvu pauzu - za sebe, za ljubav, za zivot.

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 20:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Helena je napisao:
Kad radis posao koji volis, onda valjda nije tesko.


Čuj ovo!!! Možda i nije, ako voliš ležanje i gledanje TV-a i samo to i radiš!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 22:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 15:16
Postovi: 415
Lokacija: BL city
Sondri je napisao:
Helena je napisao:
Kad radis posao koji volis, onda valjda nije tesko.


Čuj ovo!!! Možda i nije, ako voliš ležanje i gledanje TV-a i samo to i radiš!!!


:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 22:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 17:59
Postovi: 137
Lokacija: Novi Sad
Radim 10 ili 11 dana u mesecu. A radno vreme mi je od 8-23h.

_________________
Cetiri stvari se ne mogu vratiti: izgovorena rec, izbacena strela, protekli zivot i propustena prilika.
____________________
http://www.serbianmeteo.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 23:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Са 11 година сам говорио да кад би морао свако јутро ући и послије подне изаћи на фабричку капију и тако у недоглед (до пензије) да би се кроз мјесец дана објесио о исту. Данас имам 31. и и даље тако мислим. Зато је моје радно вријеме:
ФЛЕКСИБИЛНО


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2006, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Sondri je napisao:
Helena je napisao:
Kad radis posao koji volis, onda valjda nije tesko.


Čuj ovo!!! Možda i nije, ako voliš ležanje i gledanje TV-a i samo to i radiš!!!


Sondri, ne znam za tebe i o cemu ti pricas...ja ovorim o radnom vremenu. (ne govorim na pamet)...Neces vjerovati...ima ljudi koji su ozenjeni/udati za svoj posao....jebiga to im predstavlja zadovoljstvo bla bla..reci - ludost..ali eto..A sad...koliko ljudi radi posao koji voli...to je diskutabilno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2006, 10:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
24/7

sto me podsjeti na stvar od daft punka pod nazivom "Harder, Better, Faster, Stronger". Evo i teksta pa da shvatite i zasto. :)

Work It
Make It
Do It
Makes Us
Harder
Better
Faster
Stronger
More Than
Hour
Our
Never
Ever
After
Work is
Over [x2]

Work It Harder Make It Better
Do It Faster, Makes Us stronger
More Than Ever Hour After
Our Work Is Never Over


Nije ni cudo sto su popularni u japanu.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2006, 14:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Nov 2006, 14:23
Postovi: 120
Radim od 7h45 (uvjek 10 min prije dodjem) do 16h12 . (3 dana)
A skolu sam od 8h00 do 19h00. (2 dana)

:x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2006, 03:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
prva smjena 7:00 - 13:00
druga smjena 10:00 - 16:00


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2006, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jun 2003, 10:36
Postovi: 1222
Lokacija: Westside Compton-Southside Queens-Banjaluka Borik
ventilator je napisao:
Radno vrijeme sve vise tezi tome da se krece u rasponu od rane zore do ponoci. :D

Buduci da one fino placene cike i tete koje rade u inspekciji rada ne rade svoj posao (i to za dobre pare :D ) uglavnom nisam bila prijavljena, nisam imala slobodnih dana, radila sam za praznike...i sve to za mizernu platu, jer si luksuz nerada nisam mogla dopustiti...

Sad sam nezaposlena vec 2 mjeseca (ponesto honorarno raduckam) i uzivam.
Isla sam na jedan razgovor za posao i vec me pomalo hvata nervoza. :D

Evo zbog cega me hvata nervoza, iako ne znam ni hocu li biti primljena:
Kroz glavu mi pici da na 8-9 sati rada mogu komotno dodati jos 2 sata koje posao 'popapa', a to su pola sata pripreme za posao (sminkanje, oblacenje, njupanje...) i vrijeme provedeno u odlasku i dolasku s posla (zavisim od autobusa, a ovaj posao mi nije bas u blizini).
Kad dodjem kuci dok se presvucem, osvjezim, jedem i spremim sto racunaj da je proslo sat vremena.
8 sati sna (dodju na kraju dana :D , ali spadaju u neki obavezni program, kao i posao i jelo :D ).
Jos samo 4 sata dnevno mi ostaju - a u njima bi trebao biti moj zivot. :D
U ta 4 sata slobode nije uracunata samo zabava, vrijeme koje covjek ima samo za sebe (u ovom slucaju taj covjek sam ja), jer u ta 4 sata ja - idem na wc, perem kosu, tusiram se, lakiram nokte, koristim telefon, perem ves, perem sudje, perem prozore, brisem prasinu, usisavam, kuham rucak...provodim vrijeme s prijateljima...posjecujem roditelje....budem sa svojom Zalosnom Sovicom (pricamo, vodimo ljubav, gledamo film, pijemo kafu...)...sve to, pa i vise (stvari koje nisam nabrojala, a mali milion ih je) trebaju stati u ta jadna 4 sata dnevno... :-?

Tako bi nekako izgledao moj dan. A jedino na cemu mogu 'stediti vrijeme' je spavanje.
Medjutim nakon sto si 9-10 sati izvan kuce (sto u busu, sto na poslu) i nakon sto pospremis koliko mozes po stanu, za sledeci dan te moze spremiti samo puno sna.

Eto, zbog toga mene hvata jeza. Unaprijed. :D



hmmm...u ta 4 sata trebas i poslati par svojih kilometarskih postova :D


salu na stranu, ali tako je to svuda, zato na zapadu ljudi ne znaju prve komsije, i zapostavljaju prijatelje, ne stizhe se, moras se posvetiti sebi, porodici, poslu...i cijeli zhivot ti protekne tako...tako ce i meni biti sledece godine... :( sad sam josh skolarac :D

_________________
"What you feed us as seeds, grows and then blows up in your face, that's thug life"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2006, 02:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Shekara je napisao:
hmmm...u ta 4 sata trebas i poslati par svojih kilometarskih postova :D

Slika Slika Slika

Na to mi samo ode nekih 2-3 sata. Slika

Slika

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2006, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ja prije sat dosao sa posla.Odradio sam 16 sati... :wink: !Momacki,nema sta.Ali bilo je odlicno moram da priznam.
Coldcut su fenomenalni.Gledao sam ih 2 put u 2 mjeseca i ljudi su zaista pravi multimedijalni umjetnici.
Zoot woman su dobar britanski pop-rock band.Imaju malo psihodelije ali u svakom slucaju,vrijedi poslusati.

Znam da ce sad neko reci da sam promasio forum,ali ipak...ovdje je rijec o mom poslu.Samo sam spojio ugodno sa korisnim.
:wink:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2006, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
You lucky bastard!!!! :evil:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2006, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Eto Pero,kad dodjes u Wien,radis sa mnom koncerte.
:wink:
ObecaJEm!

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs