banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 16:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2006, 18:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2005, 21:03
Postovi: 38
Lokacija: KT-ko zna jos...
Imati milijardu dolara nije kao što je nekad bilo. Danas je to samo cena ulaznice u klub najbogatijih ljudi na planeti, a kao u svakom klubu i u ovom ima mnogo bogatijih.

Prvo mesto na listi najbogatijih na planeti 12. godinu zaredom drži Bil Gejts, vlasnik „Majkrosofta“, čija se imovina procenjuje na 50 milijardi dolara.

Prema prestižnom listu „Forbs“, koji svake godine objavljuje zlatnu listu, danas na svetu ima čak 793 milijardera, što je za 102 više nego prošle godine. Njihovo ukupno bogatstvo procenjuje se na 2.600 milijardi dolara, što je za 18 odsto više nego prošle godine.

Rast cena deonica i porast trgovinom energentima na svetskim berzama osnovni su uzroci porasta broja milijardera.

„Ekonomski bum u svetu je osnovni razlog za porast broja milijardera“, tvrdi Stiv Forbs, izvršni direktor magazina i dodaje:

„Globalna ekonomija je u konstantnom rastu poslednje dve godine, kao nikada posle Drugog svetskog rata. Uz to inflacija je niska i milijardera je sve više“.

Na listi ima 10 novih bogataša iz Indije, gde je obim trgovine na berzi porastao za čak 54 odsto u poslednjoj godini. Posle Indije, Rusija ima najviše novih milijardera - sedam (ukupno 33 na listi).

Amerika vodi na listi sa 371 milijarderom, a na drugom mestu je Nemačka sa 55. Od svetskih metropola najviše milijardera živi u Njujorku (40), slede Moskva (25) i London (23). Na listi najbogatijih nalazi se 78 žena. Najmlađa na listi je 22-godišnja Hind Hariri, kćerka bivšeg libanskog premijera Rafika Haririja koji je poginuo u atentatu. Ona je nasledila 1,4 milijarde dolara. Na 11. mestu nalazi se Rus Roman Abramovič sa 18,2 milijarde dolara. Italijanski premijer Silvio Berluskoni je na 37. mestu (11 milijardi), DžordžSoroš je 71. (7,2 milijarde), modni kreator Đorđo Armani je na 158. mestu (4,1 milijarda), dok je reditelj DžordžLukas 194. sa bogatstvom od 3,5 milijardi.

Među najzanimljivijima u krugu najbogatijih nalazi se i Kelvin Aje, plejboj iz Kanade, koji je pre jedne decenije otišao u Kostariku gde je počeo da prima ilegalne opklade preko Interneta. Danas se njegovo bogatstvo procenjuje na tačno milijardu dolara.

10 najbogatijih ljudi na svetu

1. Vilijem Gejts
Bogatstvo u milijardama: 50

Konto šefa „Majkrosofta“ u banci raste iz dana u dan zahvaljujući viziji u razvoju novih tehnologija. Ipak, po prvi put na kraju prošle godine na sastanku finansijskih analitičara nije ponudio strategiju razvoja, već je pozvao na veću saradnju među šefovima sektora u kompaniji. „Majkrosoft“ danas osim softvera prodaje servere, mobilne telefone, konzole za igru, prostor na Internetu. Bil je sa suprugom Melindom nedavno osnovao fond vredan više milijardi dolara za borbu protiv hepatitisa, side i malarije.

2. Voren Bafet
Bogatstvo u milijardama: 42
Godine: 75
Izvor prihoda: Brekšir Hetvej
Bračni status: udovac, troje dece

Nalazi se na čelu jedne od najvećih investicionih kompanija i sedi u bordu direktora „Koka-Kole“. Prošle godine je investirao u strane valute, ali mu se to nije isplatilo. Prvih hiljadu dolara je zaradio kao raznosač novina sa 13 godina, da bi odmah od zarade odbio 35 dolara na novi bicikl kao investiciju u poslu.

3. Karlos Slim Elu
Bogatstvo u milijardama: 30
Godine: 66
Izvor prihoda: Telekom
Bračni status: udovac, šestoro dece

Meksički telekomunikacijski tajkun popeo se na treće mesto najbogatijih. On je ujedno i najbogatiji čovek u Latinskoj Americi. Prošle godine zaradio je šest milijardi dolara zahvaljujući mudroj prodaji i kupovini akcija na berzama. Vlasnik je i jedne avio-kompanije.

4. Ingvar Kampard
Bogatstvo u milijardama: 28
Godine: 79
Izvor prihoda: Ikea
Bračni status: oženjen, četvoro dece

Najbogatiji Evropljanin i vlasnik „Ikee“, kao tinejdžer je voleo da vozi bicikl, a u torbi je voleo da nosi šibice, olovke, čestitke, ribu. Počeo je da prodaje nameštaj 1947. On ne nosi odela, leti ekonomskom klasom i hrani se u restoranima za radnike.

5. Lakšimi Mital
Bogatstvo u milijardama: 23,5
Godine: 55
Izvor prihoda: čelik
Bračni status: oženjen, dvoje dece

Najbogatiji Indijac na svetu. Vlasnik je kompanije „Mital čelik“, koja je najveći proizvođač čelika na planeti. Uprkos potresima uspeo je da izbegne krizu pametnim ulaganjem i velikom udelu na tržištu u Kini. Pre dve godine je kupio najveću američku čeličanu, a prošle je ponudio rekordnih 23,7 milijardi dolara za kupovinu jedinog takmaca na tržištu - „Arkelora“.

6. Pol Alen
Bogatstvo u milijardama: 22
Godina: 53
Izvor prihoda: Majkrosoft, investicije
Bračni status: neoženjen

Jedan od osnivača „Majkrosofta“. Poslednjih godina se sve više bavi investiranjem u energetske kompanije (nafta i gas). Poseduje i veliki broj investicija u medijima i biotehnologiji. Osnivač je kompanije „Spejs šip 1“ - prvog privatnog leta u svemir. Ima jednu od najvećih jahti na svetu „Oktopus“, dva helikoptera i

7. Bernar Arno
Bogatstvo u milijardama: 21,5
Godine: 57
Izvor prihoda: moda
Bračni status: oženjen, petoro dece

Važi za papu u svetu mode. Vlasnik je marki kao što su „Luj Viton“, „Fendi“, „Kristijan Dior“, čija je prodaja tokom prošle godine porasla za 35 odsto. Najstarija kćerka Delfin (30) udala se prošle jeseni, a Bernar je lično organizovao sedmodnevnu proslavu i lično snimao proslavu sa video-kamerom.

8. Princ Alvaled bin Talal
Bogatstvo u milijardama: 20

Godine: 49
Izvor prihoda:
Investicije
Bračni status: razveden, dvoje dece

Na bogatstvu može da zahvali činjenici da je nećak kralja Saudijske Arabije. Bavi se investiranjem u lance hotela i odmarališta. U decembru 2005. je skrenuo pažnju javnosti na sebe poklonivši čak 20 miliona dolara univerzitetima Harvard i Džordžtaun u SAD kako bi proširili svoje odseke za islamske studije.

9. Kenet Tomson
Bogatstvo u milijardama: 19,6
Godine: 82
Izvor prihoda: mediji
Bračni status: oženjen, troje dece

Najbogatiji Kanađanin poseduje 68,5 odsto akcija „Tomson korporacije“, medijskog konglomerata. Poslednjih godina se okreće umetnosti i danas njegova zbirka broji više od 3.000 umetničkih predmeta. Pre četiri godine je kupio Rubensovo delo „Masakr nevinih“ za 77 miliona dolara.

10. Li Kašing
Bogatstvo u milijardama: 18,8
Godine: 77
Izvor prigoda: investicije, mobilna telefonija
Bračni status: udovac, dvoje dece

Li je najbogatiji čovek u Aziji. Poseduje moćnu investicionu kompaniju. U njegovom vlasništvu se nalaze konglomerati „Cheung Kong“ i „Hutchison Whampoa“. Bavi se i gradnjom, izdavanjem i prodajom električne energije. U junu prošle godine poklonio je Univerzitetu u Hongkongu 180 i Univerzitetu Berkli u Kaliforniji 40 miliona dolara.

Jos malo i ja u top10 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
od njih 10, 5 udovaca i neozenjenih :D

p.s. uprkos svom sjaju i luksuzu, cinjenici da za njih ne postoji nemoguce, tuzna je cinjenica da bi zivio i kretao se sa tim svim, moras imati svoju privatnu vojsku :roll: to je fino mjesec dana ali sta dalje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2006, 02:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Citiraj:

4. Ingvar Kampard
Bogatstvo u milijardama: 28
Godine: 79
Izvor prihoda: Ikea
Bračni status: oženjen, četvoro dece

Najbogatiji Evropljanin i vlasnik „Ikee“, kao tinejdžer je voleo da vozi bicikl, a u torbi je voleo da nosi šibice, olovke, čestitke, ribu. Počeo je da prodaje nameštaj 1947. On ne nosi odela, leti ekonomskom klasom i hrani se u restoranima za radnike.


Ovo je najveci cooler od njih svih.
:wink:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2006, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Flavoure-Flave je napisao:
Citiraj:

4. Ingvar Kampard
Bogatstvo u milijardama: 28
Godine: 79
Izvor prihoda: Ikea
Bračni status: oženjen, četvoro dece

Najbogatiji Evropljanin i vlasnik „Ikee“, kao tinejdžer je voleo da vozi bicikl, a u torbi je voleo da nosi šibice, olovke, čestitke, ribu. Počeo je da prodaje nameštaj 1947. On ne nosi odela, leti ekonomskom klasom i hrani se u restoranima za radnike.


Ovo je najveci cooler od njih svih.
:wink:


ma to su samo marketinski folovi, kao sto i nas ministar obrazovanja ruca u studentskoj menzi.... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2006, 13:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
simplicity je napisao:
Flavoure-Flave je napisao:
Citiraj:

4. Ingvar Kampard
Bogatstvo u milijardama: 28
Godine: 79
Izvor prihoda: Ikea
Bračni status: oženjen, četvoro dece

Najbogatiji Evropljanin i vlasnik „Ikee“, kao tinejdžer je voleo da vozi bicikl, a u torbi je voleo da nosi šibice, olovke, čestitke, ribu. Počeo je da prodaje nameštaj 1947. On ne nosi odela, leti ekonomskom klasom i hrani se u restoranima za radnike.


Ovo je najveci cooler od njih svih.
:wink:


ma to su samo marketinski folovi, kao sto i nas ministar obrazovanja ruca u studentskoj menzi.... :)


Nisu marketinski folovi, on je stvarno takav. Covjek je fantasticno jednostavan i neopterecen bogatstvom.

Kao i gomila nas.. koji slinimo gledajuci ove cifre. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2006, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
langolijer je napisao:
Nisu marketinski folovi, on je stvarno takav. Covjek je fantasticno jednostavan i neopterecen bogatstvom.

Kao i gomila nas.. koji slinimo gledajuci ove cifre. :)


svaka cast, ako je uspio da zadrzi jednostavnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2006, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Citiraj:
Italijanski premijer Silvio Berluskoni je na 37. mestu (11 milijardi)

Ovo mi neshto malo za Berlusconi-ja... U Italiji ga mrze previshe da bi imao samo 11 miliardi.... Chovjek drzi pola Italije....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2006, 23:05 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2006, 00:34
Postovi: 6
Lokacija: trezor
Bez konkurencije: Isnogood
Bogatsvo u milijardama: (znatno) manje od milijarde, ali napreduje dzinovskim koracima
Godine: neodredjene
Izvor prihoda: kradje, prijevare, psine, lopovluci...
Bracni status: "ljetnji" i "zimski" harem

Najpodmukliji Banjalucanin vlasnik je jednog od najpodlijih mozgova s ove strane Atlantika. Mida je mala maca za ovo, ovo, ovo... nemam rijeci! Poceo je kradjom majcinog mlijeka, da bi ubrzo potom nastavio jadjenjem ctave shire familije. U cetrnaestoj su ga uclanili u MENSU kao najpodmuklijeg tinejdzera vijeka. Poslije 17-te, poceo je s podmicivanjem i korupcijom citavog sektora socijalne skrbi, tako da nema puno podataka o njemu. Zivi i krade u BL.

_________________
novac == sreca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Matere mi, nisi normalan.... :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 00:42 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2006, 00:34
Postovi: 6
Lokacija: trezor
Lisa_Simpson je napisao:
Matere mi, nisi normalan.... :lol:


Ma samo sam nezasit :wink: :lol:

_________________
novac == sreca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 00:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Hocesh reci skromnost ti je vrlina? :D :D :D







P.S. Ja sam ovdje nekad bila mod, ne smijemo off-topic-ovati :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 00:49 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2006, 00:34
Postovi: 6
Lokacija: trezor
Lisa_Simpson je napisao:
Hocesh reci skromnost ti je vrlina? :D :D :D


Krades mi rijeci iz tastature, a to - kradja - je moj posao! Prste k'sebi! :)

Citiraj:
P.S. Ja sam ovdje nekad bila mod, ne smijemo off-topic-ovati :lol:


Ako budes dobra, kupicu ti drugi forum! :D

_________________
novac == sreca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 00:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jao, grazieee..... Bash si zlatan (naravno, kad si se nakrao zlata)..... Mrzim forum.... Ne znam ni shto sam u ove sitne sate na forumu..... Vrijeme je za krevet.... Il shto bi rekli Talijani: "E' tempo per una bella nanna...." Eh, eh.... Zivote azdajo... Necu ti ja nisht ukrasti, pogotovo ne rijechi....... Toga imam i previshe....... Ja sam ti kleptoman samo za smajlije za msn..... :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2006, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Lisa_Simpson je napisao:
Jao, grazieee..... Bash si zlatan (naravno, kad si se nakrao zlata)..... Mrzim forum.... Ne znam ni shto sam u ove sitne sate na forumu..... Vrijeme je za krevet.... Il shto bi rekli Talijani: "E' tempo per una bella nanna...." Eh, eh.... Zivote azdajo... Necu ti ja nisht ukrasti, pogotovo ne rijechi....... Toga imam i previshe....... Ja sam ti kleptoman samo za smajlije za msn..... :D


Ukrascu te jednog dana , iz tvog tako lijepog stana, odvescu te u svoj skromni dooom...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2006, 12:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2006, 16:58
Postovi: 286
Lokacija: 217.23.197.4
KRALJ Saudijske Arabije Abdullah, kubanski predsjednik Fidel Castro, princ Albert II. od Monaka i britanska kraljica Elizabeta II. među deset su najbogatijih čelnika u svijetu, prema popisu koji je za 2006. sastavio američki časopis Forbes.

Na vrhu popisa su kraljevi, ali i nekoliko predsjednika, objavio je časopis na svojoj internetskoj stranici.

Saudijski kralj Abdullah (82) zauzeo je prvo mjesto, s bogatstvom koje se procjenjuje na 21 milijardu dolara.

U stopu ga prate brunejski sultan Hassanal Bolkiah (59) s 20 milijarda i predsjednik Ujedinjenih Arapskih Emirata, šeik Halifa ben Zayed al-Nahyane (58), s 19 milijarda.

Čelnik iz Dubaija, šeik Mohammed ben Rached al-Maktum (56) je na četvrtom mjestu (14 milijarda).

Daleko iza njega su princ Hans-Adam (61) iz Liechtensteina, sa 4 milijarde i princ Albert II. od Monaka (48), s milijardom dolara.

Fidel Castro (79) je na sedmom mjestu, s bogatstvom koje Forbes procjenjuje na 900 milijuna dolara, što kubanski predsjednik opovrgava, tvrdeći da je njegov osobni imetak jednak ništici, kako piše časopis.

Osmi po redu među državnim poglavarima je predsjednik Ekvatorske Gvineje Teodoro Obiang Nguema (63) koji raspolaže sa 600 milijuna dolara.

Za njim dolazi britanska kraljica Elizabeta II. (80) s 500 milijuna dolara i nizozemska kraljica Beatrix (68) s 270 milijuna dolara

Nisam znao da je Fidel Castro bio toliko bogat...Cudno je da u tu listu nema rusa.

_________________
„Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Riječ se moľe izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duąa a ąta je narod izgubi li jezik, zemlju, duąu?“


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2006, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ako za 2 godine na toj listi ne bude jedan politicar iz BiH, ja cu se ozbiljno zabrinuti :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2006, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Flavoure-Flave je napisao:
Citiraj:

4. Ingvar Kampard
Bogatstvo u milijardama: 28
Godine: 79
Izvor prihoda: Ikea
Bračni status: oženjen, četvoro dece

Najbogatiji Evropljanin i vlasnik „Ikee“, kao tinejdžer je voleo da vozi bicikl, a u torbi je voleo da nosi šibice, olovke, čestitke, ribu. Počeo je da prodaje nameštaj 1947. On ne nosi odela, leti ekonomskom klasom i hrani se u restoranima za radnike.


Ovo je najveci cooler od njih svih.
:wink:


Ne, ovo je najveci skrtac od njih svih! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 15:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
Citiraj:
Fidel Castro (79) je na sedmom mjestu, s bogatstvom koje Forbes procjenjuje na 900 milijuna dolara, što kubanski predsjednik opovrgava, tvrdeći da je njegov osobni imetak jednak ništici, kako piše časopis.

naravno, a lik tamo zagovara neki komunizam, jednakost, kao bolje je da svi jedemo blato, nego da neki imaju a neki ne
ko ovi nasi, vjerovatno svi imaju njegovu sliku u novcaniku

Citiraj:
Ako za 2 godine na toj listi ne bude jedan politicar iz BiH, ja cu se ozbiljno zabrinuti :)


hehe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs