banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 00:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Nism obratila paznju na to da li si napisala kad je zgrada izgradjena,pa sam napisala to za renoviranje.

Jer nije isto uci u stan star 30 godina u kome je neko promjenio prozore (stavio aluminijumske okvire recimo),sredio parket,promjenio plocice u kuhinji i kupatilu,wc solju i slicno u zadnje 2 godine i kad udjes u stan star 30 godina u kome nikad niko nista nije uradio,sem sto ga je krecio. :D
Na to sam mislila,na odrzavanje i obnavljanje stvari koje cine stan,njeogvu osnovu,ljusturu.

Ja recimo vec skoro 2 godine zivim u stanu gdje je parket koma (ovo ljeto,duboko se nadam,leti van :D ),plocice u kupatilu su kao one iz domacih filmova sa socijalnom tematikom i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 01:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
ventilator je napisao:
Ja recimo vec skoro 2 godine zivim u stanu gdje je parket koma (ovo ljeto,duboko se nadam,leti van :D ),plocice u kupatilu su kao one iz domacih filmova sa socijalnom tematikom i slicno.

Hhahahahahahahhahahhahahahahahahha, stvarno si me nasmijala......

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 09:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Cijene nekretenina u BL su na svjetskom nivou. I stalno rastu. :)

Ja sam promijenio nekoliko stanova i kuća, i znam da se sve to moglo uvijek prodati po dosta većoj cijeni nego što je kupljeno. (nekad i po 4-5 puta većoj cijeni ako se posreći)

Moja komšinica je prije dvije godine prodala svoju kuću i za nju trebala dobiti oko 100 000KM (zbog položaja, kuće u mom komšiluku nisu nešto naročito, ne znam da li joj je ikad novac isplaćen u potpunosti).
Ta je kuća poslije godinu, godinu i po, preprodata za 220 000. Doduše, kupila ju je izvjesna religiozna organizacija koji su htjeli pošto-poto da imaju svoj 'centar' negdje pa su se možda 'malo' zeznuli.

Poenta je da se na nekretninama u BL mogu zaraditi lijepi novci bez nekog naročitog truda. Dovoljno je sačekati neko vrijeme.

S tim da novija gradnja često brzo propada. Živio sam u stanu napravljenom krajem 99-te, (i napustio ga krajem 2000-te) zidovi su popucali, parket se podigao na nekim mjestima i po centimetar, ventilator u kupatilu je ispadao iz zida, instalacije su bile očajne, uzemljenje nekih utičnica je bilo sumnjivo (i potencijalno opasno), kabl od protočnog bojlera kao da je malo dijete nastavilo...
Jedine dobre stvari su bile stolarija, keramika i lokacija. (Srpska ulica) Ne znam kakav je taj u kojem živiš, ali ako je imalo sličan mom bivšem, ušminkaj ga i prodaj jer se tu nakon koju godinu mora raditi sve iznova.
Čovjek se može zeznuti i onda imati malo vrijedan i loš stan u gradu sa skupim nekretninama što znači da mora ostati u njemu i baviti se sa stotinu stambenih problema.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
boa je napisao:
jos nesto cijena kvadrata stare gradnje u becu i u bl su iste!!!!

pa kad su austrijanci pravili oboje :lol:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2006, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
blue je napisao:
Ne znam kakav je taj u kojem živiš, ali ako je imalo sličan mom bivšem, ušminkaj ga i prodaj jer se tu nakon koju godinu mora raditi sve iznova.
Čovjek se može zeznuti i onda imati malo vrijedan i loš stan u gradu sa skupim nekretninama što znači da mora ostati u njemu i baviti se sa stotinu stambenih problema.

Znash shta.... Moj stan je dobar, al imam druge razloge zashto pitam za cijenu kvadrata. Inache ima 64 kvadrata i fin je. Sobu svoju sam sredila samo tako, necu ga prodavati bar iducih godinu dana, to znam. Al se moram raspitati koliko se otprilike moze dobiti za njega..... :-? Btw, lokacija je stvarno super, do Terranove mi treba 6 minuta mog normalnog hoda. Ne treba mi auto uopshte (da mi ga nisu ukrali, mozda bih rekla neshto drugo... :lol: ).

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs