banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2005, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Ma tu je to negdje. :D

Nego, jesi li siguran da si to u stanju ? :D Ja u cuzu - nema teorije ! :oops: 8) :P Ne ide... :lol:

p.s Brisi ti ovo Lisa, lagano. :wink:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2005, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Neka, igrajte se, nisam ja Digresija.... :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2005, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon


Nikad ne reci never ! :D
( mal' mal' pa ga neko spomene...hajd' reci pravo jeste / nije --- legenda ! ) :oops::lol:


_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2005, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
Japanese_rose je napisao:
Ma tu je to negdje. :D

Nego, jesi li siguran da si to u stanju ? :D Ja u cuzu - nema teorije ! :oops: 8) :P Ne ide... :lol:

p.s Brisi ti ovo Lisa, lagano. :wink:


sta fali drpimo im 100 milioncica odemo u cuzu na 3 godine i kasnije 50 miliona tvojih aj ti zaradi 50 miliona za 3 godine ? :D :D :D :D :D :D
ovako lezis u tvorziji 3 godine citas knjige sapun svezes za neki konopac :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2005, 09:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
BANJA LUKA - Tužioci iz Odjela za opšti kriminal Okružnog tužilaštva Banja Luka sve češće počinioce krivičnih djela, umjesto u pritvor, puštaju na slobodu.

Ovo potvrđuje i nedavno puštanje na slobodu dvojice pljačkaša koji su do sada u više navrata uhapšeni, ali tužioci iz ovog odjela ni u jednom slučaju nisu dali prijedlog za njihovo pritvaranje. Riječ je o Ivi Petrušiću i Goranu Grahovcu, koji su u samo posljednjih nekoliko mjeseci uhapšeni više od četiri puta.

Posljednje hapšenje dogodilo se 22. decembra, ali su odmah, na prijedlog tužioca, pušteni.

Prema saznanjima "Nezavisnih", Petrušić je poznat istražnim organima zbog džeparenja građana ispred gradske pošte u Banjoj Luci. Policija ga je uhapsila 6. oktobra zbog dvije džepne krađe na gradskom stajalištu, a potom ga je zbog istog uhapsila 24. novembra, 3. decembra i 22. decembra. Nezvanično saznajemo da je protiv Petrušića do sada podneseno više od 20 izvještaja nadležnom tužilaštvu, ali da on nikada nije ugledao zatvorsku ćeliju. Osnovni sud u Banjoj Luci osudio je Petrušića 2001. godine na dvije godine uslovno, a 2003. godine na mjesec dana zatvora.

Istražni organi tvrde da je protiv Grahovca do sada podneseno više od 30 izvještaja nadležnom tužilaštvu zbog pljački kuća i drugih objekata. Policija ga je 17. juna uhapsila zbog jedne teške krađe i dvije krađe, 21. oktobra zbog tri krađe, a 26. novembra zbog dvije krađe. Zanimljivo je da je on uhapšen i 20. decembra zbog pokušaja krađe, samo dan kasnije, 21. decembra, uhapšen je zbog krađe, da bi ga 22. decembra jedna Banjolučanka zatekla u njenoj kući koju je pokušavao da opljačka. Tužioci ni u jednom slučaju nisu željeli da ga saslušaju i daju prijedlog o njegovom pritvaranju, zbog čega je puštan na slobodu.

Ovi primjeri nisu, nažalost, usamljeni. Sličnih primjera bilo je i ranije. I dok javnost sve više negoduje zbog puštanja na slobodu osoba koje se smatraju višestrukim povratnicima u vršenju krivičnih djela, iz tužilaštva poručuju da rade po zakonu. Tvrde da tužioci ne mogu predlagati sudiji za prethodni postupak da određuje pritvor za svaku uhapšenu osobu, jer u mnogim slučajevima "nema zakonskih elemenata za to".

Dok se tužioci "brane" zakonom, kriminalci "rupama u zakonu", običnim građanima ostaje jedino da se zapitaju ko štiti njihove interese.

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2006, 03:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
i ko je odlucio da promijeni stranu i pridruzi mi se u ovoj godini :D :D :D

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pljacke
PostPoslato: 09 Jan 2006, 01:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
sR je napisao:
jeste li za ... ovakav vid zarade :D :D :D


...vise ne:P

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs