banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 12:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 309 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 20:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2010, 03:19
Postovi: 83
zLo_krme je napisao:
Spoiler:
teddy picker je napisao:
zLo_krme je napisao:
Honey, razlika je u staklima... Ja si ne želim sjebati oči nekim staklima s pijace...



zLo_krme je napisao:
A onaj članak - pa luxottica proizovdi skoro sve naočale, tj. za sve marke. To nije nikakva tajna. Nema razlike između mojih Emilio Pucci i Ray Ban naočala - osim 100 eura. Al jebiga, jednostavno su bile divne...


WTF?

Da?


pa znaci razlika je samo u cijeni ne u kvalitetu i sjebavanju ociju sa jeftinijim naocalama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
је л' мислиш на квалитет израде?

мене више занима за сочива, хоћу ли добити нека безвезна ил инека која не пропуштају ултра љубичасте зраке и слично :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 20:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Шајин je napisao:
је л' мислиш на квалитет израде?
Da.
Шајин je napisao:
мене више занима за сочива, хоћу ли добити нека безвезна ил инека која не пропуштају ултра љубичасте зраке и слично :D

Kakva su to sočiva koja se prodaju na pijaci?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
teddy picker je napisao:

pa znaci razlika je samo u cijeni ne u kvalitetu i sjebavanju ociju sa jeftinijim naocalama

O gospode, jesi ti pročitao šta sam ja napisala? Ray Ban i npr. Prada imaju ista stakla, samo je okvir/marka skuplja. Dakle isto ti je kupio cvike za 120 eura ili za 220.. Ja imam i te od 120 (rb) i te od 220. Al ako kupiš neke koje imaju jeftina stakla onda ćeš sjebati oči. A obično moraš da kupiš kompletne cvike da bi imao dobra stakla, tako da cijene i počinju od nekih stotinjak eura što po meni nije skupo..
Stakla sama koštaju 30 eura, tako da svakako okvir platiš 70, pa na gore.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
insp_CaLLahan je napisao:
@ajkula-odlicne cvizle ,ja sam trazio jedno vrijeme wayfarer model-crni okvir sa zutim staklima,al
dzigerica.



Odlicne i skupe :D Zato i cekam da se neko smiluje na jadnog studenta :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
zLo_krme je napisao:
Al ako kupiš neke koje imaju jeftina stakla onda ćeš sjebati oči.

mogu se sjebati oci i sa skupim cvikama ! bio je na novoj tv test pijacarki,cvika iz shopova i skupih brendova...pronasli brendirane od dvestotinjak evra koja nemaju nikakvu zastitu ! a jeftine pijacarke prosle UV test...tako da samo provera kod strucnjaka moze potvrditi da li imaju zastitu...

evo link za video...
http://novatv.hr/clanak/provjereno/koli ... ocale.html

edit:popravio link


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Vrlo je jedostavno. Sam možeš osjetiti razliku ;)
A uz cvike dobiješ certifikat koji stepen UV zaštite ima. Simple as that.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
zLo_krme je napisao:
Vrlo je jedostavno. Sam možeš osjetiti razliku ;)

imam brendirane cvike,imam pijacarke...stvarno ne vidim razliku...
cak su mi pijacarke draze jer su poklon :D

zLo_krme je napisao:
A uz cvike dobiješ certifikat koji stepen UV zaštite ima. Simple as that.

komad papira koji ne mora nista da znaci...jer i veliki grese,a koliko ljudi nosi cvike na proveru kod strucnjaka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
_зока je napisao:
Шајин je napisao:
је л' мислиш на квалитет израде?
Da.
Шајин je napisao:
мене више занима за сочива, хоћу ли добити нека безвезна ил инека која не пропуштају ултра љубичасте зраке и слично :D

Kakva su to sočiva koja se prodaju na pijaci?
па колико сам сконтао на пијаци буду обична нека која пропуштају ултраљубичасто свјетло, а сочива код скупих цвика не пропуштају.

мада анониман је баш потврдио оно о чему ја причам. пукнеш брука пара, а у ствари не знаш да ли си добио нешто квалитетно.

исто је тако прије у Хрватској било тестирање колико има памука у пешкирима и чарапама на којима пише 100% памук. у пешкирима 30-40%, у чарапама 0%. и то зато што нико не провјерава шта се увози код нас. а поготово познавајући ове наше лоповчине, не би ме чудило да продају муда под бубреге...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 22:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2010, 03:19
Postovi: 83
zLo_krme je napisao:
teddy picker je napisao:

pa znaci razlika je samo u cijeni ne u kvalitetu i sjebavanju ociju sa jeftinijim naocalama

O gospode, jesi ti pročitao šta sam ja napisala? Ray Ban i npr. Prada imaju ista stakla, samo je okvir/marka skuplja. Dakle isto ti je kupio cvike za 120 eura ili za 220.. Ja imam i te od 120 (rb) i te od 220. Al ako kupiš neke koje imaju jeftina stakla onda ćeš sjebati oči. A obično moraš da kupiš kompletne cvike da bi imao dobra stakla, tako da cijene i počinju od nekih stotinjak eura što po meni nije skupo..
Stakla sama koštaju 30 eura, tako da svakako okvir platiš 70, pa na gore.


o tome i pricam, isto tako mnogo slucajeva nema ni razlike izmedju 220€ i 5€. kao sto si rekla dobijes UV certifikat, a taj certifikat imas na svim H&M naocalama. radi se o tome da se u ovom slucaju samo placa ime, ali bas samo ime i nista drugo.

ja sam prije tri godine kupio "wayfarer" iz H&M-a posto sam cuo to da je vazan certifikat, a oni ga imaju i uz to kostaju 4,95€. navodno su im okviti nekvalitetni pa sam kupio 2 komada, posto naocale u H&M-u brzo nestanu iz prodaje, tako da ako im nesto bude da ih mogu promjeniti. i poslije tri godine hardcore nosenja bez torbice i bez posebnog pazenja na njih nista im nije bilo. da sam kupio original za 140€ vjerovatno bi me nerviralo stalno pazenje i stavljanje u torbicu, stalna briga hoce li mi ispasti ili ogrebati i vjerovatno ih nebih nosio na kupanje itd.
nedavno sam kupio i jedne "pilotske" isto iz H&M-a i isto za 4,95€


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
гдје је тај H&M? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
teddy picker je napisao:
zLo_krme je napisao:
teddy picker je napisao:

pa znaci razlika je samo u cijeni ne u kvalitetu i sjebavanju ociju sa jeftinijim naocalama

O gospode, jesi ti pročitao šta sam ja napisala? Ray Ban i npr. Prada imaju ista stakla, samo je okvir/marka skuplja. Dakle isto ti je kupio cvike za 120 eura ili za 220.. Ja imam i te od 120 (rb) i te od 220. Al ako kupiš neke koje imaju jeftina stakla onda ćeš sjebati oči. A obično moraš da kupiš kompletne cvike da bi imao dobra stakla, tako da cijene i počinju od nekih stotinjak eura što po meni nije skupo..
Stakla sama koštaju 30 eura, tako da svakako okvir platiš 70, pa na gore.


o tome i pricam, isto tako mnogo slucajeva nema ni razlike izmedju 220€ i 5€. kao sto si rekla dobijes UV certifikat, a taj certifikat imas na svim H&M naocalama. radi se o tome da se u ovom slucaju samo placa ime, ali bas samo ime i nista drugo.

ja sam prije tri godine kupio "wayfarer" iz H&M-a posto sam cuo to da je vazan certifikat, a oni ga imaju i uz to kostaju 4,95€. navodno su im okviti nekvalitetni pa sam kupio 2 komada, posto naocale u H&M-u brzo nestanu iz prodaje, tako da ako im nesto bude da ih mogu promjeniti. i poslije tri godine hardcore nosenja bez torbice i bez posebnog pazenja na njih nista im nije bilo. da sam kupio original za 140€ vjerovatno bi me nerviralo stalno pazenje i stavljanje u torbicu, stalna briga hoce li mi ispasti ili ogrebati i vjerovatno ih nebih nosio na kupanje itd.
nedavno sam kupio i jedne "pilotske" isto iz H&M-a i isto za 4,95€

E ja sam poklonila sestri jedne iz H&M-a... MEni smetaju, puštaju mi previše svjetlosti.. Ja imam jako osjetljive oči i primijetim razliku. Ne pričam samo da bih hvalila skupe cvike, meni je svejedno ko šta nosi.. JA već 4 godine imam iste, meni su se itekako isplatile.
I da, ne pazim ih uopšte. Ja ništa ne pazim, a čak mi ni ajpod nije izgreban, a koliko je samo puta ispao..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Шајин je napisao:
гдје је тај H&M? :oops:

Pa ima svuda.. Ima sad i u Zg..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
A moze li se na pijacarke otici i staviti staklo sa UV zastitom? Jer meni je isti djavo i pijacarke i ove od 200€ ja to ne znam cuvati i kad se polome i sl. manje bi mi bilo zao ovih pijacarki sa kasnijom ugradnjom stakla...

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 09 Jul 2012, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Teoretski može. Pitanje je da li optičari hoće to da rade, jer im izbijaš iz džepa novac za okvir koji bi ti oni prodali zajedno sa staklima.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 10 Jul 2012, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
a koliko ljudi nosi cvike na proveru kod strucnjaka...[/quote]
npr ja :)dosta kupujem preko neta,dioptrijske,suncane,suncane/dioptrijske... bitno mi je da ima i antirefleks i zastitu od sunca i sve ostalo (izgled istih mi je najmanje bitan) jer imam jako los vid pa mi je stalo da ga sacuvam...mislim da do zime necu kupovati nove suncane naocalice,prije cca mjesec dana kupih nove dioptrijske ,prezadovoljna sam ovim starim ray ban ,a i presmijesno izgledaju pa mi poprave dan :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 10 Jul 2012, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ako ima igdje svjetlosti to je onda ovdje na jugu. Ne nosim nikakve sunčane naočare jer ih jednostavno ne podnosim. Ili se znojim ispod njih (pogotovo tamne velike) pa mi se potpare oči ili klize s nosa ili mi ometaju vidljivost.
Ne smeta mi svjetlost, valjda imam filter :) jer kažu da je svijetlo oko daleko osjetljivije na svjetlost nego tamno oko.

Takođe mi je problem naći adekvatan oblik okvira a da mi iole pristaje. :?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 10 Jul 2012, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
ja bez svojih suncanih naocara ne izlazim nigdje...imam nekoliko modela, ali kada se zakacim za jedan...nemam toliko osjetljive oci koliko zelim da ih sacuvam (jedan od savjeta oftamologa), kao i da sprijecim nastanak bora od skiljenja, zmirkanja,..

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 10 Jul 2012, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Talija je napisao:
valjda imam filter :) jer kažu da je svijetlo oko daleko osjetljivije na svjetlost nego tamno oko.

Netacno. Boja ociju zavisi od kolicine pigmenta, svetlije oci imaju daleko manje pigmenta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suncane naocale
PostPoslato: 10 Jul 2012, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
@azdajica
koliko kosta to zadovoljstvo provjere?

inace i meni ne smeta svjetlost, cvike nosim samo kad moram, steta ovih plavih ociju da ih ne pokazujem javnosti...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 309 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs