banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2014, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2468
Lokacija: Крајишка љепотица
Андрићград

Slika

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2014, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Mar 2011, 12:39
Postovi: 47
Meni se u pocetku cinilo da Bosnjaci bas krenuli sa agresivnom propagandom o Gavrilu kao teroristi, al da su to sad kao malo ublazili. Valjda ne ide sa bolesnom propagandom o agresiji i genocidu da je neko terorista, a borio za slobodu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 01:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Mi dizemo spomenik principu, a sarajlije se ulizuju evropi sa kocijama u kojim sedi ferdinand... Valja znati kako se dupe i ponos prodaju

Ma kome se ulizuju? Pa ni Evropa ne gleda na AU monarhiju kao žrtvu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Slika

великосрпска екипа :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Od zla oca, od gore matere. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Хамо, види му главе.

А јест их и окупло, света нед'љо.
Не признајем никакав сабор великаша без нпр. Григорија и Дачића. Могло се наћи и мјеста за Качавенду, неки вајлд-кард.

Што се тиче овог "спиновања" и покушаја мијењања (х)историје, било је уназад 5-6 година разних документараца и емисија. Задње што сам упратио, Виасат Експлорер и Хистори су имали такве емисије. Не да ми се цуњати чији су то медији, али мислим да нису германски. Једна је она гдје педер британски путује жељезницом по Европи, а друга је о првом свјетском рату била.
Испаде да су јадни Аустрогуари увучени у рат, а све су чинили да до њега не дође.

Бог да им душу прости. Предлажем да им поклонимо још 10.000 вагона дрвета и бар толико руде. Могла би се и нека концесија на воде и водени потенцијал изорганизовати, па макар 100 година наредних. Да им се одужимо.
На крају крајева, направили су нам жељезницу, због нас.

Ја се надам да је то само у оквирима нацистичко-фашистичког иделошког круга, да Французи, Британци итд. не бендају то ни 5%.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Пеле Мали je napisao:
Slika

великосрпска екипа :D

grupa mala , ali odabrana.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 11:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Sad mi se cini da su oni navijaci koji prekidose Tomin govor juce na Gazimestanu,pogrijesili lokaciju...Mnogo vise materijala za onakvu reakciju je bilo u Andricgradu! :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 11:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
Пеле Мали je napisao:
Slika

великосрпска екипа :D


Mi smo ta ekipa
sto se kapira u pokretu
ratija po kodeksu
matira u potezu

Mi smo ta ekipa
sa stanjem u posedu
dogovor u pogledu
dovoljan za odluku

:lol:

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
FUDBAL ODLAŽE PARADU?

Glavne svečanosti povodom obeležavanja stogodišnjice Prvog svetskog rata u Francuskoj će biti održane 14. jula na Dan Republike, zatim 3. avgusta povodom stogodišnjice ulaska Francuske u rat, 12. septembra na sto godina od čuvene bitke na Marni i 11. novembra, u Danu primirja, kada će biti inaugurisan međunarodni memorijalni centar. Zanimljivo je da su francuski mediji preneli da bi Četrnaestojulska parada, inače, mogla da bude odložena za jedan dan, što bi bio pravi presedan, i to zbog - fudbala! Naime, ukoliko Francuska zaigra u finalu 13. jula na SP u Brazilu, predsednik Oland bi mogao da pristustvuje ovom događaju, pa navodno ne bi imao vremena da se do 14. jula vrati u Pariz...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Danas na webu agencije AP u vrhu strane nekol'ko sati bio izdvojen video clip iz Andrićgrada.
Prikazivali u videu scene iz Andrićgrada, tako da ima medija koji su to prenijeli vani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2014, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
http://www.youtube.com/watch?v=L3fMq5nplds&hd=1
Mala ali jaka ekipica odličnih govornika,mjesto Vučića i Dodika ovi ljudi su trebali održati govor u Andrićgradu.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2014, 15:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2014, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2014, 15:23 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Schlager je napisao:
Sad mi se cini da su oni navijaci koji prekidose Tomin govor juce na Gazimestanu,pogrijesili lokaciju...Mnogo vise materijala za onakvu reakciju je bilo u Andricgradu! :lol:


Dobro im je Toma i odgovorio. Ima veliko poštovanje od mene za to. Zbog takvih kao oni smo tu gdje jesmo. A pojedini mediji samo čekaju da tako nešto prikažu.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2014, 21:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Обележавање стогодишњице почетка рада др Арчибалда Рајса у Србији

Slika

На позив српске владе др Рудолф Арчибалд Рајс је 1914. године дошао у Србију да истражује злочине аустроугарске, немачке и бугарске војске над цивилним становништвом.

Рајс је рођен у данашњем Хаузаху, Баден 8. јула 1875. године, а преминуо у Београду 8. августа 1929. године.Био је швајцарски форензичар, публициста, доктор хемије и професор на Универзитету у Лозани.

Са српском војском прошао је у Првом светском рату голготу повлачења 1915. преко планинских врлети до Јадрана и Крфа.

Био је члан српске делегације на мировној конференцији у Паризу. Технички је модернизовао криминалистичку полицију у тадашњој Краљевини Срба, Хрвата и Словенаца. Осим у Министарству полиције радио је краће време и као вештак за фалсификоване новчанице у Народној банци.

Заложио се за школовање 300 српске сирочади у Женеви.

У складу са личном жељом, његово срце је након смрти узидано у споменик српским ратницима на Кајмакчалану. Споменик су разорили Бугари током Другог светског рата.

Његова књига “Чујте Срби, чувајте се себе” написана 1928. године, је политички тестамент српском народу намењена савременој генерацији, али је и сада актуелна.

Рајс у њој указује на врлине и мане, пише оштро али и искрено о српској интелигенцији, српским политичарима и српској омладини.

Умро је годину дана касније, након вербалног дуела са бившим министром Каетановићем, ратним профитером. Сукобио се и са осталим члановима кабинета Николе Пашића, јер је критиковао премијеров и владин однос према бившим борцима и ратним инвалидима.

Рајс се сматра и оснивачем прве полицијске школе у Србији. Био је њен први директор, али је убрзо по именовању смењен.

Сахрањен је на Топчидерском гробљу у Београду, Рајсово срце је однесено у урни на Кајмакчалан, где је сахрањено заједно са осталим ослободиоцима Солунског фронта.

На урни је писало: “Овде у овој урни на врху Кајмакчалана, Златно срце спава, Пријатељ Срба из најтежих дана, Јунак правде, Истине и Права, Швајцарца Рајса ком’ нек је слава”.

Споменик Рајсу подигнут је 1931. у Топчидерском парку у Београду.

Рајс је од 1926. године био почасни грађанин општине Крупањ.

Недавно је премијерно изведена драма о њему по тексту и у режији Љубивоја Тадића на Великој сцени Народног позоришта, у оквиру пројекта “Европљанин који нас је највише волео”.

Једна основна школа на Палилули у Београду носи Рајсово име. На Чукарици, у новом насељу Филмски град је његова улица.

Рајс има и улице у Обреновцу, Петроварадину – Нови Сад, Крупњу, Нишу, Зајечару, Смедереву, Пожаревцу, од недавно у Шапцу…

Др Арчибалду Рајсу је именом посвећана и једна улица у Бањалуци, у Републици Српској.

Полицијско-криминалистичка академија у Београду неколико година организује међународни научни скуп “Дани Арчибалда Рајса”.Највеће признање тог факултета носи назив Плакета “Арчибалд Рајс”.

Сачувана је његова кућа Вила Добро поље у Београду, у Улици војводе Мишића 71. Назвао је Добро поље у знак сећања на то место у Македонији, где се одиграла једна од пресудних битака Солунског фронта.

Вила је у лошем стању, али има идеја да буде претворена у спомен музеј. У њој је једно време била локална здравствена установа а 1963. године у њу су се уселили станари.

Објекат је заштићено културно добро града Београда, а имовинско-правни односи годинама нису решени.

(Танјуг)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/stor ... D0%B0.html



:lol: Mooooosa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Vuk Bačanović: Besjeda o sarajevskoj i andrićgradskoj proslavi

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tanka, ovaj Vucko je u prve dvije tri recenice upravo uradio bas ono cega se kao biva gnusa u ostatku svog pisanija. Iskreno, nisam zavrsio citanje. Glup coek sa diletatnski odradjenim zadatakom.

Sorry na grubosti. A ja ovom ne bih dao ni da pise male oglase.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Nisam primijetila nešto tako, al' ok, jbš interpretacije u svakom slučaju. :) Što philby gore napisa "od zla oca i gore matere", nama je tako kako god okreneš.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs