banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Nov 2018, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ultimatum Austrougara je poslan na francuskom jeziku Srbiji, jebote.

Mislio sam njemački ili engleski. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 15:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pa do WWII francuski je bio diplomatski jezik.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jebo ovo Bečka filharmonija svira u Versaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 16:54 
Sviraju Kurcu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 16:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
A Vucica u zadnji red, zar tako saveznicima...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Tači u drugom šeširu. Koje pišanje po Srbiji.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 17:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2004, 10:14
Postovi: 116
Lokacija: BL
Ne kontam zasto ljudi misle da je to najvece zlo tadasnjeg vremena
Iako jeste bio najveci (veliki) rat tog vremena,iako je prvi put koristeno hemijsko oruzje,to ipak nije najvece zlo
Najvece zlo je biolosko oruzje upotrebljeno na kraju rata (spanska groznica) to je poubijalo vise ljudi nego sam rat
A i ovo danasnje okupljanje elite je izgleda samo da vide kako jos efikasnije ubijat ljude
Sta su oni naucili iz svega toga? nista
Pa danas po broju ratova i kolicini upotrebe oruzja to vreme prije 100 godina bi se moglo zvati dobra stara vremena (u odnosu na danasnje)
I ne vidim ja tu neku `nasu` pobjedu,jer se guramo ko ce prvi prati guzice svabama,to bas i nije mentalitet pobjednika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ma meni je žao samo tih milion i 200000 Srba, a takođe i ostalih naših saveznika. 2SR je bio dokaz da ništa iz 1SR civilizacija nije naučila.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
O da, civilizacija je mnogo naučila. Da u prvom ratu nije poginulo dvadeset miliona, bilo bi nemoguće da u drugom pogine 60+.
Veliki napredak, reklo bi se. Što ne znači da je dobro.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Đukanović- pa, majke mi, ne znam šta da napišem!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Popisase se po sribiji europski čelnici


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Kao Srbija nije dobili pravu nadoknadu za njen doprinos... "dobila" je 1989 kad je bombardovana.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
STRATOKASTEL je napisao:
O da, civilizacija je mnogo naučila. Da u prvom ratu nije poginulo dvadeset miliona, bilo bi nemoguće da u drugom pogine 60+.
Veliki napredak, reklo bi se. Što ne znači da je dobro.




Nije poginulo vec je ubijeno.
Pogines kad padnes sa skele, ili te poklopi bandera sa zivim zicama ili se prevail traktor na tebe i sl...cccc!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 20:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2004, 10:14
Postovi: 116
Lokacija: BL
I evo dokaza da su svabe (austro-ugari) pobijedili,jer inace ne bi Srbin isao svabici u Grac da se pomiri `za novi pocetak`
btw ja mislim da ju je pitao hoce li mu biti sponzor za vizu ono kad je vec tu

Spoiler:
Slika


btw ovo nije susret potomaka ferdinanda i principa,nego potomaka ferdinanda i rodjaka od principa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2018, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Hertzog je napisao:
Popisase se po sribiji europski čelnici


A sta se ocekivalo od zapada prema nama???
Srbija je jedina od ucesnica 1sv.r koja je usla u taj rat da se brani i sacuva svoj goli opstanak, ostali su isli za grabezom i otimacinom i prosirenjem svojih kolonija i dominiona.


Prvi svjietski rat se treba obiljezavat kao najveci zlocin , zlo i kriminal u istoriji covjecanstva tj. trazit odgovorne za to. Takav zlocin protiv covjecanstva nikad ne zastarijeva.

Sto se velikih sila tice i 1sv.r nista sveto, plemenito i casno nema u tome, naprotiv... Brale!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2018, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.crkva.at/%d1%83-%d0%bb%d0%b8 ... %b6%d0%b5/

Citiraj:
У Линцу и Маутхаузену свечано обележен дан примирја


https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php? ... pgT8Codyqw

Citiraj:
Освештан крст на православној капели у Маутхаузену

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2018, 23:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Brale001 je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
O da, civilizacija je mnogo naučila. Da u prvom ratu nije poginulo dvadeset miliona, bilo bi nemoguće da u drugom pogine 60+.
Veliki napredak, reklo bi se. Što ne znači da je dobro.




Nije poginulo vec je ubijeno.
Pogines kad padnes sa skele, ili te poklopi bandera sa zivim zicama ili se prevail traktor na tebe i sl...cccc!!!


Brale, onaj ko je imao oružje da uzvrati, je poginuo.
Onaj ko nije mogao da uzvrati, je ubijen. Otprikike.
U ratu se za oduzimanje života neprijatelja u borbi ne odgovara već se dijele medalje. Ratni zločini su drugo.
Mada, milionima onih kojima je prvi svjetski rat bio zadnji, i njihovim najbližima, ove razlike i ne igraju nikakvu ulogu.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2018, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
STRATOKASTEL je napisao:
Brale001 je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
O da, civilizacija je mnogo naučila. Da u prvom ratu nije poginulo dvadeset miliona, bilo bi nemoguće da u drugom pogine 60+.
Veliki napredak, reklo bi se. Što ne znači da je dobro.




Nije poginulo vec je ubijeno.
Pogines kad padnes sa skele, ili te poklopi bandera sa zivim zicama ili se prevail traktor na tebe i sl...cccc!!!


Brale, onaj ko je imao oružje da uzvrati, je poginuo.
Onaj ko nije mogao da uzvrati, je ubijen. Otprikike.
U ratu se za oduzimanje života neprijatelja u borbi ne odgovara već se dijele medalje. Ratni zločini su drugo.
Mada, milionima onih kojima je prvi svjetski rat bio zadnji, i njihovim najbližima, ove razlike i ne igraju nikakvu ulogu.


Stratokastel ne znam koliko znas o ratovanju, tadasnjim prilikama i uslovima u kojima su se bitke vodile i istorijiskim dogadjajima iz tog vremena ali to je bilo cisto odvodenje djece (18,19 20 godina) prosjek je bio negdje oko 23 24 ukupno za sve armije mislim) na klaonicu i doslovce bas doslovce klanje iste.

Nema tu nikakve opcije za uzvratit i odbranit se puska ovo puska ono.

Skoro sam imao priliku pricat sa jednim istoricarem Englezom o 1sv.r. U razgovoru on spomenu kako su se vojnici Atante zrtvovali za mir i pravdu, kaze nesto kao:
"They scarified their lives for peace and justice". Zrtvovali su svoje zivote se za mir i pravdu.

Kada sam mu rekao da su vlade VB, Francuske, Njemacke, Kanade Rusije i AU pocinile generalno jedan od najvecih zlocina zrtvujuci djecu a ne da su se djeca zrtvovala sama i dobrovoljno on je bjelo gledao na kraju kaze...recimo moze i tako da se gleda.

Nisam htio da mu kazem da ta prica o ratu da rata nikad vise nebude je za obdaniste jer je na tome covjek obrazovan i prozivio dug zivot starij je gospodin.
Jedan surovi kolonijani obracun se jos uvijek prodaje pod razno raznim izgovorima plebesu i uci se u skolama.
U provom sv. ratu je bilo obavezno regrutovanje jedino Australija i Juzna Afrika nisu imali to ostali svi jesu. Englezi nisu u 1914 i 1915 ali poslije kad su gubitci porasli uveli i oni obavezno od 18 - 48 )


Slusao sam govor Makrona u Parizu i on spominje "pravdu" ...sram da ga bude on i njegov frend nosonja Sarkozi koji kaze da je kolonijalizam pozitivan istorijski trend i da se tako treba ucit u skolama.
Bagra belosvetska, takvi stavljaju Srbiju u 16 red.
Koliko puta po 100 godina mora da prodje da se kaze i sazna istina o ovom stravicnom gubitku za covjecanstvo?
To sam mislio kad sam rekao da su ubijeni.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2018, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Brale, star sam kao Grčka i dosta dugo sam studirao društvene nauke da bih mogao reći da znam o čemu govorim. Ni jedan rat u istoriji nije bio dobar za malog, običnog čovjeka. Niti će to ikad biti.
Sirotinja je uvijek služila da njoj zarade proizvođači uniformi, čizama, opasača, oružja, municije...znaš i sam, svega onog što vojnik treba. Običan čovjek kroz porez finansira subvencije koje vojni liferanti dobiju, a država kasnije sve te proizvode kupi po punoj cijeni. Ako mogu da prodaju i neprijatelju, još bolje, dupla zarada. Poznato ti je da je Maxim mitraljez pobio najviše pješadije u besmislenim frontalnim napadima, na desetine hiljada poginulih svaki dan. Koje armije su koristile Maxim? Sve!
Njemačkom municijom se pucalo po Nijemcima, engleskom po Englezima. Juhu! Biznis na prvom mjestu. Onaj ko misli da ratovi ikad imaju veze sa nacionalnom čašću, zastavom, vjerom, mirom, slobodom, demokratijom i sličnim glupostima kojima se ispiraju mozgovi narodnih masa, i slijepo vjeruje u to, mora biti izuzetno glup.
Što je najgore, kad čovjek zna sve to, kako može sam dozvoliti da bude umiješan u to? Ja nemam nikakav odgovot na to, imaš li ti Brale?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2018, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
STRATOKASTEL je napisao:
Brale, star sam kao Grčka i dosta dugo sam studirao društvene nauke da bih mogao reći da znam o čemu govorim. Ni jedan rat u istoriji nije bio dobar za malog, običnog čovjeka. Niti će to ikad biti.
Sirotinja je uvijek služila da njoj zarade proizvođači uniformi, čizama, opasača, oružja, municije...znaš i sam, svega onog što vojnik treba. Običan čovjek kroz porez finansira subvencije koje vojni liferanti dobiju, a država kasnije sve te proizvode kupi po punoj cijeni. Ako mogu da prodaju i neprijatelju, još bolje, dupla zarada. Poznato ti je da je Maxim mitraljez pobio najviše pješadije u besmislenim frontalnim napadima, na desetine hiljada poginulih svaki dan. Koje armije su koristile Maxim? Sve!
Njemačkom municijom se pucalo po Nijemcima, engleskom po Englezima. Juhu! Biznis na prvom mjestu. Onaj ko misli da ratovi ikad imaju veze sa nacionalnom čašću, zastavom, vjerom, mirom, slobodom, demokratijom i sličnim glupostima kojima se ispiraju mozgovi narodnih masa, i slijepo vjeruje u to, mora biti izuzetno glup.
Što je najgore, kad čovjek zna sve to, kako može sam dozvoliti da bude umiješan u to? Ja nemam nikakav odgovot na to, imaš li ti Brale?


Stratokastel, ne mozemo birat kad i gdje se rodimo, vrijeme i drustvo u kojem se nadjemo, sve su to zadane nam kategorije rodjenjem.
Zivis u nekoj drzavi u nekom okruzenju u nekom vremenu i svjedok si istog.

Biti u necemu prisutan i pomagati nesto su razlicite stvari.
Na sudu svjedok je obicno svjedok, svjedok moze postat i optuzeni ali obicno za optuzenog je rezervisano mjesto onog koji je osmislio, izvodio ili nije izvodio tj. bio akter ili pomagac radnje.


Ti vrlo dobro i objektivno na jednoj strani opisujes stvarnost i sustinu rata, dajes jedan istinit presjek, opisujes pozadinu rata. Kazes kako se rat generise i kome koristi i na drugoj strani dajes tacan privid na koje mase nasjedaju.
Pitas kako moralan i posten covjek moze dozvolit sebi da bude umijesan u takav privid. Kako ne vidi sta je iza toga?

Moj odgovor. Moras znati (ti ocito znas).

Moras znati kako raspoznati istinu od privida i posledice tog privida. Moras prepoznati ono sto jeste od onog sto ti se servira.
I naravno moras djelovat, a djelovanje moze da bude na mnogo nacina.

Znanje i sjedenje na mjestu dovodi do toga da jednog dana neko zakuca na tvoja i moja vrata i uzme ti djete, objesi pusku o njegovo rame i ti i mati ga vise nikad ne vidite.

Pa i ovo kako ti pises na ovom formu o ovoj temi je akcija i pozitivno djelovanje, mozda neko procita to. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs