banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Maj 2024, 20:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 16 Dec 2013, 23:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Ако неко нешто има написаће, ако нико ништа не напише, тема одлази у заборав. Али то није разлог да је минираш. Ти би требао да будеш тај који афирмише теме, а не да упадаш са неком десетом причом и расправљаш са сваким дисутантом о стварима које нису везане за тему.

Можда је и овај један текст довољан да појасни неке ствари, ако ништа друго оно бар као информација коју би требало знати.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 09:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Problem sa ovakvim temama koje se bave izuzetno malenim skupinama stanovništva jest što ih razni mediji ili dušebrižnici koriste u političke svrhe, sad su kao V. Novosti naprasno otkrili grupicu Srba koja je pred izumiranjem, iako to u kontekstu seoba od srednjeg vijeka nije ništa neobično, pa svaki narod na ovim prostorima, ali i šire je imao ovakve slučajeve, otišli predaleko od matice i vrijeme čini svoje, asimilacija , nestajanje, a usput ih je bilo jako malo, pa nije ih bilo 500 000 !? Šta reći o Bugarima na obali Moldavije i Ukrajine, Grcima na Crnom moru, Nijemcima i Jevrejima po Rusiji, a njih je bilo puno , puno više nego Srba iz Galipolja ? Ali važna je ta pičkopaćenička patetika sa pričama o identitetu, nestajanju, naivnosti, umjesto priče o ekonomiji i realnom životu.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Panzer je napisao:
Naravno da nisu svi takvi ali ni ovo apokaliptovo da ta priča dolazi iz Sarajeva nije tačna...

Zato kažem da ne treba generalizovati.Ja sam bio u situaciji da su mi u oči pojedinci iz srbije rekli da su naši djedovi zajedno sa KUK vojskom ratovali u srbiji.Što je donekle i istina ali ne u tolikoj mjeri koliko to neko hoće prikazati.

Spijo, a što takve ne pošalješ u pm, ja sam to uradio davno još 97, 98 i više nemam problema.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 13:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Problem sa ovakvim temama koje se bave izuzetno malenim skupinama stanovništva jest što ih razni mediji ili dušebrižnici koriste u političke svrhe, sad su kao V. Novosti naprasno otkrili grupicu Srba koja je pred izumiranjem, iako to u kontekstu seoba od srednjeg vijeka nije ništa neobično, pa svaki narod na ovim prostorima, ali i šire je imao ovakve slučajeve, otišli predaleko od matice i vrijeme čini svoje, asimilacija , nestajanje, a usput ih je bilo jako malo, pa nije ih bilo 500 000 !? Šta reći o Bugarima na obali Moldavije i Ukrajine, Grcima na Crnom moru, Nijemcima i Jevrejima po Rusiji, a njih je bilo puno , puno više nego Srba iz Galipolja ? Ali važna je ta pičkopaćenička patetika sa pričama o identitetu, nestajanju, naivnosti, umjesto priče o ekonomiji i realnom životu.


Незнам зашто сте сви надрдани! Зашто је ова информација у вама пробудила толико негативне енергије или сте иначе тако надрдани! Мала или велика скупина потпуно је небитно, лајт-мотив ове приче је да је та скупина успјела да сачува свој идентитет пар стотина година у потпуно непријатељском окружењу. И то би требао да буде мотив и нама данас да очувамо и сачувамо свој идентитет, а не да се препуштамо разноразним асимилацијама. Наравоученије ове приче је да треба да се држимо истинских и провјерених вриједности и да нас то може сачувати у надолазећим тешким временима. Ова прича треба да нас научи да увијек постоји нада и рјешење за сваку ситуацију у којој човјек може да се нађе, а у конкретном случају је ријеч о нама Србима који губе свој идентитет у матичним земљама. То је прича која треба да нас упозори да негдје дебело гријешимо, да се осврнемо око себе и да пронађемо проблем и покушамо да га ријешимо.

Информацију о Галипољским Србима треба доживјети управо као информацију, а не као неку студију око које би се форумски башибозук надмудривао.

Докторе Јово зашто би смо ми Срби водили полемику о Бугарима у Молдавији и недај Боже о Грцима у Анадолији. Мени је, а мислим да би и нама свима требало да буде важније наших 3 Србина него 1,5 милијарди Кинеза и искрен да будем заболи ме нека ствар за њима. Ја у овом тексту нисам видио "пичкопаћеничку патетику" већ проблем који ликови попут тебе нити виде нити осјећају. А што се тиче економије и приче о њој постирају се на другим подфорумима. А ово је форум ИСТОРИЈА гдје се постирају информације као што је ова о Галипољским Србима.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Ajde da napisem razumljivo, nije mi problem tema , etnologija, ljudi , obicaji , vec mi je problem slepanje dnevne politike uz to i politicki kurvarluk koji koristi ovakve price za proturanje neistina i poluistina uz vec poznatu mantru ' jadni mi Srbi , mi naivni , glupi , svi drugi pametni, bla, bla...'
Hoces da se uhvatimo za rukice pa da zajedno naricemo !???

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 13:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Ajde da napisem razumljivo, nije mi problem tema , etnologija, ljudi , obicaji , vec mi je problem slepanje dnevne politike uz to i politicki kurvarluk koji koristi ovakve price za proturanje neistina i poluistina uz vec poznatu mantru ' jadni mi Srbi , mi naivni , glupi , svi drugi pametni, bla, bla...'
Hoces da se uhvatimo za rukice pa da zajedno naricemo !???


Не разумијем гдје си ти видио дневну политику. А што се тиче нас Срба, ми и јесмо глуупи и наивни. Сви народи чувају своју традицију и културу и на оваквим причама свршавају. Само ми то доживљавамо као дневно-политичку навлакушу. Да ли су ове књига о њима дневно-политичка навлакуша:

* http://www.ikzs.com/index.php?stranica=opis&knjiga=306
* http://www.najboljaknjiga.com/6357-Galipoljski-Srbi.html
* http://preview.tinyurl.com/qfb66qq

Не требамо ми за рукице да се држимо, али требамо афирмативно да се односимо према информацијама из наше историје, културе, традиције,....!

Свим народима је на првом мјесту њихов национални идентитет и све што говори о њему или се односи на исти од врхунског је интерса за те народе. Само ми изигравамо некакве космополите, омаловажавајући нашу историју, традицију, ....!

За почетак је довољно да престанемо да пљујемо једни по другима, да покушамо да се разумијемо!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
samo si potvrdio moju tezu, da nismo niti bas toliko naivni, niti da nam je svejedno jer se historiografija bavila ili bavi galipoljskim Srbima, ali bez idiotarija prisutnih u zutoj stampi, sasvim prosto. nadam se da se nece skoro pojaviti tekst o 5 Srba koji zive medju Aboridzinima, jer ih je nekad bilo 25 pa su se asimilirali, to bi tek bio JACKPOT za ovaj forum i masovnu histeriju jednog dijela forumasa.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 17:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39454
Lokacija: Месечева икра
Čudno mi je čitati da o očuvanju nacionalnog identiteta piše neko ko je forsirao izmišljenu istoriju, Gandalfa od Srbije i sl....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
I kakve je veze imala partija sa tim?.

Nikakve,Tito je bio preokupljen sviranjem dva klavira lijevom rukom a desnom je drzao macolu i probijao tunele kroz granitne stijene,partija je 'ladila jaja eventualno mjenjala istrosene tipke il macole.

I u ostalom ja sam govorio o slucaju srba u Makedoniji a ti o nekim desetim stvarima.Ovdje se radi o tome da je neko(ko fol ne znamo ko je) sistematski progonio srbe u Makedoniji i tjerao ih da promjene prezimena pa i naciju i ne radi se samo o galipoljskim srbima nego srbima na tom prostoru opcenito.Pogledaj sta govori onaj covjek ako vec nisi postavio sam na prvoj stranici teme. U reonu Kumanova zivjelo je 90.000 srba!?Ako postoji validna dokumentacija da se potvrdi njegova prica,onda se ovdje moze govoriti o isplaniranom i sprovedenom masovnom zlocinu nad srpskim narodom od strane KP.I ti to znas al se pravis mutav.
POLLARIS je napisao:
Незнам зашто сте сви надрдани!

Autosovinizam.

On topic o ovim ljudima bi se trebao snimiti neki film mozda dokumentarac ili na neki drugi nacin uciniti dostupnim sirim masama ali i prevesti na strane jezike i maksimalno forsirati u inostranstvo.A to malo srba sto je ostalo na neki nacin povezati sa maticnom zemljom ako imaju djecu dati im besplatno skolovanje ili slicne benificije.Ovaj slucaj i njemu slicni su za nas narod vrijedni ko suvo zlato i zasluzuje puno vise od par knjiga i 2-3 teme na forumima ! Drugi narodi su za mnogo manje poznatiji mnogo vise !

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 21:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39454
Lokacija: Месечева икра
Kumanovo sada ima 100 000 stanovnika. Početkom prošlog vijeka imalo je oko 15k,1948. 20578 ; 1953. 23785; 1961 . 31845 ; 1971. 47809; 1981. 63088; 1994. 71853. U kom imaginarnom prošlom trenunutku je u njegovom reonu moglo biti 90 000 Srba?Inače, u Makedoniji je najviše Srba živjelo šezdesetih godina, oko 40k, nakon drugog sv. rata ih je bilo oko 25k, a sada ih ima nešto preko 35k. 90 000? Jes' al' u qrcu.

Edit
Pogledah klip....Pa čovjek bez ustezanja slaga već na početku o broj stanovnika....Zašto bih mu vjerovao o ostalom?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
_зока je napisao:
Kumanovo sada ima 100 000 stanovnika. Početkom prošlog vijeka imalo je oko 15k,1948. 20578 ; 1953. 23785; 1961 . 31845 ; 1971. 47809; 1981. 63088; 1994. 71853. U kom imaginarnom prošlom trenunutku je u njegovom reonu moglo biti 90 000 Srba?Inače, u Makedoniji je najviše Srba živjelo šezdesetih godina, oko 40k, nakon drugog sv. rata ih je bilo oko 25k, a sada ih ima nešto preko 35k. 90 000? Jes' al' u qrcu.

Mozda su mislili na doba Ivice i Marice ? Inace sto se tice Makedonije tu postoje razne intrige, fantaziranja i neki licni stavovi koji dodatno mute vodu, sjecam se jednog starog intervjua iz sredine 90-ih sa nekim predstavnikom Saveza Srba Makedonije koji je tvrdio da Srba u Makedoniji ima izmedju 100 i 120 000 !? Pitali su ga kako , a on je rekao pa neki su brojali po telefonskom imeniku prezimena koja zavrsavaju na IC, naravno nije objasnio kako neko moze imati prezime na IC ( koja su navodno bila mjenjana) , a da se na izjasni kao Srbin !? Kad su makedonskim Slovenima ( kako ih naziva Cvijic) prezimena nasilno mjenjana u doba kraljevine Jugoslavije sa SKI , ili OV , EV na IC, naravno nije bitno.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 17 Dec 2013, 23:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
_зока je napisao:
Čudno mi je čitati da o očuvanju nacionalnog identiteta piše neko ko je forsirao izmišljenu istoriju, Gandalfa od Srbije i sl....


Још си ти млад Зоћо, још увјек те тресе тестостерон. Временом ћеш почети да сваташ да неке ствари за које си мислио да су црне ненадано се показују у највећем сјају. Вријеме је чудо, али мора се мало порадити на себи, што би рекао владика Раде ”Прегаоцу и Бог даје махове”.

У сваком случају има наде и за тебе као и за све нас!

Нема измишљене историје има само забрањене, сакривене и заборављене, али вријеме ће одрадити своје, пред нама је!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 04:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31228
Lokacija: Je Suis Ahmed
Svetlana Stajkovska iz sela
Pobožje na Skopskoj Crnoj
Gori, nadomak Skoplja, jedna
je od retkih mladih Srpkinja
koja je vratila prezime svojih
predaka - Stajković.

http://m.vesti-online.com/clanak_1/?article-id=368300

kako komentarisete ovo, usput, vijest je svjeza

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 04:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31228
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja mislio spijo se malo zeza, kad ono istina, Srbi u zutocrnoj armiji, kao solunci ali sa one strane medalje, imaju svoje groblje negdje u austriji

http://www.denkmalprojekt.org/2009/lebr ... tmk_oe.htm

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 07:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
filozof sa vrbasa je napisao:
ja mislio spijo se malo zeza, kad ono istina, Srbi u zutocrnoj armiji, kao solunci ali sa one strane medalje, imaju svoje groblje negdje u austriji

http://www.denkmalprojekt.org/2009/lebr ... tmk_oe.htm


Ajme Fiki :confused2: pa zar je moguće da si tako neupućen? Od feldmaršala Borojevića do Svetozara Pribićevića dug je spisak K-und-K soldata.... :evil3:
POLLARIS je napisao:
Још си ти млад Зоћо, још увјек те тресе тестостерон.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zoka čovjek zaslužuje pivo od tebe :occasion5:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 08:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Prije svakog pisanja posta Zoka se mora osloboditi viška muških hormona.Neka sam odluči kako. :D

Fiki,Srbi su kao vojska služili skoro svim vojskama u Evropi,čak je i Napoleon imao jednu veću jedinicu sastavljenu od Srba.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 08:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39454
Lokacija: Месечева икра
POLLARIS je napisao:

Још си ти млад Зоћо,

'fala ti za ovo, ne čuh nešto slično godinama.... :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 09:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
jbt, ovdje se svako malo otkriva topla voda, i ja sam cuo da je Peking glavni grad Kine, samo nemojte nikom pricat' .

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
POLLARIS je napisao:
_зока je napisao:
Čudno mi je čitati da o očuvanju nacionalnog identiteta piše neko ko je forsirao izmišljenu istoriju, Gandalfa od Srbije i sl....


Још си ти млад Зоћо, још увјек те тресе тестостерон. Временом ћеш почети да сваташ да неке ствари за које си мислио да су црне ненадано се показују у највећем сјају. Вријеме је чудо, али мора се мало порадити на себи, што би рекао владика Раде ”Прегаоцу и Бог даје махове”.

У сваком случају има наде и за тебе као и за све нас!

Нема измишљене историје има само забрањене, сакривене и заборављене, али вријеме ће одрадити своје, пред нама је!


Kakva količina frustracije... :roll:

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Galipoljski Srbi
PostPoslato: 18 Dec 2013, 13:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
_зока je napisao:
POLLARIS je napisao:

Још си ти млад Зоћо,

'fala ti za ovo, ne čuh nešto slično godinama.... :lol:


Кад смо код "Гандалфа" спреман сам ти поклонити једну књигу ако си заинтересован. Ја платим књигу, а ти је преузмеш на благајни књижаре "Култура" у Меркатору.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs