banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 17:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 363 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Sep 2013, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Slika

Kраљ Александар са престолонаследником Петром Другим.

Slika

Петар Други - ретуширана фотографија

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2013, 12:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Na poledjini fotografije njen autor, vojnik nacistickog Vermahta, napisao je: "Srbi u Markusici, maj 1941".

Markusica je selo izmedju Vukovara i Osijeka, republika Hrvatska. Vecinski naseljeno i danas stanovnistvom srpske nacionalnosti.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2013, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Redak prizor: sletanje aviona Ju52 na aerodrom u Kraljevu, 18. oktobar 1942.

U avionu se nalazi vodja SS Hajnrih Himler. On je bio najviše pozicionirana ličnost Trećeg rajha koja je posetila okupiranu Srbiju tokom rata. Taj ratni zločinac u Kraljevo je došao da bi nadgledao početak uništenja srpskih ustanika na obroncima Kopaonika.

Na ovom aukcijskom skenu fotografije kukasti krst na repu aviona je zamaskiran flekom zbog evropskog zakona koji zabranjuje isticanje nacistickih simbola.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2013, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Epoha pre prenosa rata u realnom vremenu: crtež austrougarskog umetnika čiji je zadatak bio da, u odsustvu fotografija, prikazuje trijumfalne juriše svoje vojske, za štampane medije.

Crtež, prema priloženom potpisu, prikazuje napad "mađarsko-hrvatskog" 16. varaždinskog puka na srpske položaje na planini Cer 14. avgusta 1914.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2013, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
U kome su se inace nalazili Josip Broz i Vlatko Macek, a verovatno i Svetozar Pribicevic.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2013, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Da,mlađani Joža je čak ranjen i prebačen na liječenje u Rumu.Pominje se kasnije i neki orden za njega.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2013, 13:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Sep 2013, 18:03
Postovi: 4
spijo je napisao:
Fotografije i tekst su od jednog FB prijatelja


spijo, lakse bi ti bilo da si ostavio link na Facebook profil sa koga si pomno prenosio sve ove fotografije i pratece komentare, ali, dobro, verovatno si zeleo da imas "ekskluzivu" na ovom forumu...

Uglavnom, gospodin spijo je publici ovog foruma preneo veci deo materijala "od jednog FB prijatelja" ali iz nekog razloga nije ga potpisao. Posto je materijal sa mog profila, a izazvao je paznju, red bi bio i da vam se licno predstavim.

Evo jedne slike za Banjalucane koju vam spijo nece preneti jer je jos uvek nisam postavio na moj FB profil. Ulazak nemackih tenkista u Banja Luku, 15. april 1941.

Slika

Veliki pozdrav svima i, posebno, mom FB prijatelju spiji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2013, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Odavanje licnih podataka je zabranjeno na ovom Forumu. I za nadimak ide prijetnja banom, pa... Dobrodosli :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2013, 13:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Hvala Gajiću :lol: :lol:
Dvoumio sam se na početku teme da postavim link FB profila ali onda nebi takvo što bilo vrijedno nove teme.A što se tiče "eksluzive",nisam temu zadržao samo za sebe već sam predložio da i ostali učestvuju .Nadam se da me shvataš. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2013, 15:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Jedna zgrada u beogradskoj ulici Kneza Milosa, 1916/2013. U okupiranom Beogradu u Prvom svetskom ratu u njoj je bilo sediste nemacke vojne komande. Danas je tu ambasada republike Hrvatske. Uocljiva je promena: posle sto godina vise nema drvenih terasa...

Slika
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2013, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Austrougarski oficiri poziraju na Kalemegdanu, kraj spomenika Karadjordju, 1916. godina. Nedugo nakon ovog fotografisanja, austrougarske okupacione vlasti naredice da se spomenik ukloni kao "nebezbedan" i "sklon padu". Od citave kompozicije do danas je ostala sacuvana samo jedna od skulptura, slepi gusar, koja se ovde vidi prva sa leva.

Spomenik Karadjordju je bio podignut 1912. u pocetnom zanosu srpskog pohoda za "oslobodjenje Stare Srbije" - Kosova i Makedonije. U novom globalnom (revizionistickom) tumacenju istorije Prvog svetskog rata, srpski pohod na jug danas sluzi kao osnova za sve vise prisutnu tezu o naglom ekspanzionizmu male balkanske kraljevine koja je time isprovocirala svetski rat. Umesto nemackog i austrougarskog "puta na Istok" i trke ka azijsko-africkim kolonijama...


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2013, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ovo nije Gajićeva fotografija :D
"Neka se, dakle, jebu kao što su počeli, a mi da se u njinu jebačinu ne mešamo već da se radujemo što su oni, koji su nas hteli popraviti, od nas gori postali"

Iz presude Miloša Obrenovića, knjaza Srbije, izrečene u Kragujevcu 1832, pisar Vuk Stefanović Karadžić. Ko ne vjeruje, nek pročita. :lol:

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2013, 15:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Sep 2013, 18:03
Postovi: 4
Slika

Banja Luka, 21. april 1941. zene i deca pozdravljaju ulazak nemackih vojnika.


Poslednji put menjao B.Gajic dana 24 Sep 2013, 15:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2013, 15:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Sep 2013, 18:03
Postovi: 4
Banja Luka, 21. april 1941

Slika


Poslednji put menjao B.Gajic dana 24 Sep 2013, 15:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2013, 15:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Sep 2013, 18:03
Postovi: 4
B.L. 21. april 1941

Slika

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2013, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Skadar 1913. godina: crnogorski vojnici poziraju nemackom oficiru u rusevinama grada cije su prethodno zauzece skupo platili u zivotima, i koji se upravo spremaju da napuste primorani odlukom velikih evropskih sila da Skadar pripadne novoosnovanoj Kraljevini Albaniji.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2013, 07:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zasto su kod ovog cike fotografije iz Jugoslavije medju skupljima?

http://stores.ebay.at/Sammelsurium-SuRo ... 581&_pgn=2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2013, 06:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vjerovatno zbog potražnje fotografija sa ovog prostora.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2013, 07:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Oficir austrougarske vojske, iz jednog madjarskog puka, zarobljen na Ceru, sproveden je u selo gde su dva dana pre toga vojnici pod njegovom komandom masakrirali neduzne seljake ciji lesevi se vide u prvom planu ove fotografije. Oficir zlocinac je drugi sa leva, dok se pod brojem dva nalazi oznacen najverovatnije Arcibald Rajs. Ovaj snimak Riste Marjanovica bio je deo dokaznog materijala kojim je Srbija prikazala ogromne ratne zlocine koje su pocinile trupe Austrougarske carevine na njenoj teritoriji u leto 1914. na pocetku Prvog svetskog rata.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2013, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Jugoslovenski prestolonaslednik Petar II Karadjordjevic snimljen tokom jahanja u Topcideru, jesen 1939. Originalni i do sada nepoznati kolor snimak Riste Marjanovica, iz porodicne arhive.

Slika


Citiraj:
Petar II Karadjordjevic jase sa svojom bracom, Nikolom i Aleksandrom, sinovima Kneza Pavla Karadjordjevica koji stoji sa leve strane u braon kaputu. Topcider, 1939. godina. Na brdu u pozadini se vidi kompleks Belog dvora. Originalan i do danas potpuno nepoznat kolor snimak iz arhive Riste Marjanovica.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 363 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs