banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 363 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Okt 2013, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Slika
15. октобра у Краљеву је стрељано близу 2 000 Срба од стране нацистичке Немачке!

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2013, 22:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Događaj je vezan za dolazak Himlera u Kraljevo da lično nadgleda akciju razbijanja četničkih formacija pod vodstvom majora Dragutina Keserovića.
Slika


Citiraj:
U pokušaju da uguši ustanak (danas je možda bolje reći "ustanke") u Jugoslaviji, Himler je do kraja rata formirao čak pet brdsko-lovačkih SS divizija: "Princ Eugen" (1942, banatski folksdojčeri), "Handžar" (1943, bosansko-hrvatski muslimani), "Skenderbeg" (1944, Albanci), "Kama" (1944, bosansko-hrvatski muslimani - s tim da je ova jedinica otprilike rastavljena pre nego što je i sastavljena) i "Karstjeger" (1944, folksdojčeri Južnog Tirola - "poznati" po seriji slika odrubljivanja glava sekirom dvojici partizana).

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 19:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Maj 2010, 23:46
Postovi: 27
Slika

20. април 1941. године - 50-ти рођендан Адолфа Хитлера и поклон који је добио након слома Југославије


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Slika

везе, везе..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
kameni je napisao:
Slika

20. април 1941. године - 50-ти рођендан Адолфа Хитлера и поклон који је добио након слома Југославије

Odakle na mramoru siluete drveća ako je slikano u zatvorenoj prostoriji?



Citiraj:
Vojvodina.

Prednja strana dokumenta o odlikovanju politickog komesara NOVJ, vojske pod komandom Komunisticke partije Jugoslavije i Josipa Broza Tita, iz 1944.

Vojvodina kao "Autonomna Pokrajina" u sastavu Srbije formirana je vec iduce godine, dok je punu autonomiju, zajedno sa pokrajinom Kosovo, dobila u okviru Ustava SFRJ iz 1974. godine.

Slika
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 09:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2013, 22:23
Postovi: 112
spijo je napisao:
kameni je napisao:
Slika

20. април 1941. године - 50-ти рођендан Адолфа Хитлера и поклон који је добио након слома Југославије

Odakle na mramoru siluete drveća ako je slikano u zatvorenoj prostoriji?


Nisu to siluete vec mrlje, koje se vide i ovdje na 3:28:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n6T1wgWfXzU[/youtube]

Osim toga, ovo ocigledno nije uglacani mramor koji se sjaji, pa se i ne moze dobiti nikakav odsjaj na toj ploci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
sad je jasnije

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 19:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Malo podsecanje dok se zahuktava globalna polemika o krivcima i uzrocima za izbijanje Prvog svetskog rata: natpis koji i danas stoji uklesan na steni ispred zeleznickog tunela kod mesta Demir Kapija u republici Makedoniji. Nemacki car Viljem naredio je svojim vojnicima da izgrade prugu, kako pise, koja je trebalo da vodi ka Istanbulu i dalje ka prestonicama naftom prebogatih azijskih zemalja - Bagdadu i Bakuu. Cvrsta i nepokolebljiva borba Saveznika na Solunskom frontu osujetila je ovaj plan, a na zainteresovanim posmatracima danas je da razmisljaju da li je pohod na naftne resurse Imperijalne Nemacke bio iskljucivo uslovljen atentatom u Sarajevu, kao i da li je Srbija pod Karadjordjevicima prethodno imala svoju ulogu u sprecavanju ovog germanskog "puta na Istok"...


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2013, 09:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Kako je zaista izgledao pokret pod komandom pukovnika Dragoljuba Mihailovica, podignut u nameri da se pruzi oruzani otpor nacistickoj okupaciji Srbije maja 1941. godine, poljuljan ubrzo brutalnom odmazdom, rasut u labavoj organizaciji i samovolji terenskih komandanata seoskih milicija, lisen jasne politicke platforme za siru mobilizaciju, osudjen na logisticko propadanje od strane Saveznika, zahvacen vrtlogom gradjanskog i bratoubilackog rata, nedorastao organizaciono suparnicima i smrtnim neprijateljima, nedovoljno snazan i vitalan da prezivi sve sto je snaslo maticnu Srbiju i siri prostor Jugoslaviju...?
Fotografija cuvenog Dragise Miletica iz mesta Rudnik: parada lokalnih formacija JVuO u leto 1944. godine ulicama male srbijanske varosice. Zanos i borbenost ljudi sa slike bice brutalno demantovana vec za nekoliko nedelja u sudaru sa odlicno opremljenim, naoruzanim i motivisanim jedinicama komunisticke NOVJ.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2013, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Slika

Мај 1943.године. Херцеговина. Hемачки војници спроводе заробљене четнике, путем Улог-Калиновик.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Osnovna skola "Kralj Petar I" u Beogradu, 1943. godina. Levo stoji nemacki oficir u koznom kaputu, krajnje desno je M. Jankovic, katiheta skole. Rec je o predaji hrane za male srpske izbeglice iz Hrvatske i Bosne, kao i decu iz Slovenije, kojima su se obroci izdavali u prostorijama skole. Fotografija doktora Grade Jankovica.

Slika

Citiraj:
I deca. Obrok u skoli "Kralj Petar I". Snimljeno istom prilikom, 1943. godine.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 17:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Decak zarobljen kao vojnik srpske armije, pored koga pozira nemacki vojnik. Napad Carevine Nemacke na Kraljevinu Srbiju, Prvi svetski rat, 1915. godina. Izuzetan prizor. Ova fotografija je distribuirana nemackoj stampi sa srpskog fronta u propagandne svrhe


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Proslava godišnjice Oktobarske revolucije u zatvoru u Sremskoj Mitrovici 1937, Istorijski arhiv Zrenjanin.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 22:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Share Your Clothing - Rita Hejvort u akciji prikupljanja pomoći Jugoslaviji, 1945, Arhiv Jugoslavije


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2013, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
AU propaganda nakon pada Beograda, 1915. godine

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2013, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
ocita je hrvatska jezicka baljezgarija.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2013, 20:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Meni se učinila da je Mađarska.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2013, 21:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Rodbinske i istorijske veze: citulja za lokalnog SS-ovca Antuna Glavasa iz sela Drinovci koji je poginuo 1943. kao vojnik zloglasne "Princ Eugen" divizije kod Drvara, data u novinama zemlje za koju se borio - nacistickog Treceg rajha.
48 godina kasnije na ovim prostorima cuce se za Branimira Glavasa iz Osijeka, ratnog zlocinca iz poslednjeg srpsko-hrvatskog rata 1991-95. Njegovi otac i majka su takodje iz sela Drinovci, danas u BiH. U istom selu Branimir Glavas se krio nakon presude hrvatskog suda za ratne zlocine pocinjene nad ljudima srpske nacionalnosti tokom rata.

Slika
http://www.24sata.hr/news/glavas-moj-ot ... hta-124792
a stric SS vojnik

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2013, 18:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Maj 2010, 23:46
Postovi: 27
Slika

Партизани у Београду ослобођеном од Нијемаца
око натписа на Теразијама "Краља Перу на бандеру" играју окупљени комунисти


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Slika

Збор Српске националне гарде у Котору.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 363 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs