banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Apr 2015, 20:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jesam li ja napisao bilo šta drugo osim da je vjerovatno postojao?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa iznio si relevantne podatke

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 00:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
A bas za katolicki Uskrs je na Index-u bio tekst o tome kako je dokazano da Isus nije postojao.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 00:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Na ovo se misli mozda: http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=04&dd=03&nav_id=976440 ??

Ali kakvih sve idiota u komentarima.. ](*,) Ne zna se koji su gori, ovi sto se drze biblijske rijeci ko pijani plota ili ovi drugi samoprovikani agresivci, potpuni slijepci bez ikakvog digniteta koji to bez izuzetaka do posljednje rijeci u totalu odbacuju i bez da su apsolutno zavirili u bibliju..

Isus jeste postojao, a sasvim je druga stvar sta je sve u bibiliju nakon njegove smrti ("odlaska" ili sta god..) natrpano da bi sluzilo onima koji su se u mantijama beskrupulozno pozivali na njegovu rijec, instrumentalizovali je i oblikovali dalje po svojim interesima. Javna tajna je recimo da su prvi crkveni jevandjelski sabori u ranom srednjem vijeku bili i prvi cenzuristicki forumi.. Dok su opet neke druge stvari naknadno ubacene.. A i stari zavjet je u globalu figurativno prepisani Talmud i Tora.. Svasta tu ima.. Prica koja je prepisana i prepricana mali milion puta u zadnje 2 hiljade godina ne moze da bude doslovno ona koja se zbila u vrijeme Pontija Pilata.

Pa se sad opet drugi drze kao pijani plota svih upisanih detalja u njoj da bi toboz pronasli nelogicnosti i rupe u pripovijedanju i apostolskim jevandjelima.. Nema apsolutno nikakve logike!

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A ko bješe Dejvid Ficdžerald? I šta je on? Razbivač miteva?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Bila nedavno na Viasat Exploreru emisija o svim dokazima postojanja Noine arke i kataklizme. Napravljena rekonstrukcija broda po pisanin tragovima uklesanim na necem nalik drvetu.. Dakle dokumentarac sa cinjenicama i materijalnim dokazima. Pa sad to je bilo davno prije Krisra. Drugo ni Kuran ga ne negira nego potvrdjuje. Sad smo mi pametniji od desetljecnog istrazivanja i malo vise podataka nego sto mi njima raspolazemo. Istini za volju nek misli kako god ko zeli. Ja licno vjerujem da postoji visa sila kako god je nazivali a isto tako i ds je postojao neki covjek ciju dobrotu i uzvisenost nasi zlocesti i pogani umovi ne mogu da prihvate.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 17:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To što Kuran potvrđuje nešto iz Biblije ne znači ništa. Kuran je i onako dajdžest verzija Biblije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 17:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Da je bilo kataklizmi, bilo je. Malo me brine veličina tog brodića, vjerovatno nisu mogli stati dinosauri i mamuti na njega pa izumriješe :lol:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Аврамске религије је збирни појам за монотеистичке религије које вуку порекло из заједничке традиције „праоца“ Аврама (такође Абрахама или Ибрахима).

Ове религије чине велику групу која укључује јудаизам, хришћанство и ислам и чији је број следбеника негде око половине светског становништва. Поред јудаизма, хришћанства и ислама, бројне друге религије са монотеистичком традицијом се често сматрају аврамским религијама. Обично се ту убрајају бахаи вера, Друзи, мандаизам, сикизам и растафаријанизам.

http://sr.wikipedia.org/sr/Аврамске_религије

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Nakon ovog naseg rata, vise ne vjerujem u nista; sve se moze lazirati, kopirati, okrenuti, izmisliti. Ko prezivi , prica i to onako kako njemu odgovara.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prije 10 godina sam pratio raspravu na Serbiancafeu oko postojanja čovjeka po imenu Isus, uglavnom racionalisti i ateisti su tvrdili da nema materijalnih dokaza, a glavni argument je popis stanovništva Judeje, koji su Rimljani vrlo pedantno vodili, a u njemu nema Isusa. Kazne za neodazivanje popisu su bile drakonske. A istoričari koji spominju Isusa, prve rukopise pišu nekih 50-70 godina poslije.

Uglavnom diskusija je bila vjerodostojna sa mnogo referenci, ali meni to ništa ne znači.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
filozof sa vrbasa je napisao:
Prije 10 godina sam pratio raspravu na Serbiancafeu oko postojanja čovjeka po imenu Isus, uglavnom racionalisti i ateisti su tvrdili da nema materijalnih dokaza, a glavni argument je popis stanovništva Judeje, koji su Rimljani vrlo pedantno vodili, a u njemu nema Isusa. Kazne za neodazivanje popisu su bile drakonske. A istoričari koji spominju Isusa, prve rukopise pišu nekih 50-70 godina poslije.

Uglavnom diskusija je bila vjerodostojna sa mnogo referenci, ali meni to ništa ne znači.


Pa izgubili su ga iz evidencije kad je oso u pustinju da se domundjava sa tatkom, jede korienje biljaka i smjerno posti.. dok ponovo nije izasao pred narod i Johana Pretecu.. :iconbiggrin:

A, vako ozbiljno, gdje moze da se nadje taj popis iz Judeje od prije 2+ iljadarke ljeta? Koji muzej ili sef u pitanju?


A mozda stvarno dosljak sa planete Melmak koji je sletio nedje u jordanskoj pustari,u pratnji dvoice arandj.. pardon! ..astrokocijasa Gavrila i Mijajla koji nisu skidali skafandere te ih ljudi tako zamijetili i veselo oslikali u crkvama svevisnjim.. poslije su se opet uspeli u svoje nebeske kocije i vrnuli se nazad ka Melmaku.. Ovaj sto je osto izaso pred Jovana i sve ostalo je istorija.. Nakon Golgote su ova dvojica ponovo dosli po njega, ko oni u Predatoru 2 ispod zagusljivih ulica Los Arandjelesa..

Ako meni ne vjerujete pitajte Tomicu Kruzovica..

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Tačno je šteta što nam je religija zaključana, bilo bi dobrih rasprava, bolje da se vratimo na arheologiju dok nisu počele padati teže riječi.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Puno nevjernika odje.... u nedilju samo Taletu Sretan Vasks od mene....

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ako smo nevjernici ,poštujemo tradiciju...farbanje jaja i tucanje

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2015, 03:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
НА ЛИЦУ МЕСТА
Изронио град кнеза Часлава!
Борис Субашић | 26. октобар 2015. 20:01 | Коментара: 47
“Новости” у Малом Зворнику где су археолози открили велико византијско и српско преднемањићко насеље. Стари српски грудобрани, зидови и ровови који плене величином и лепотом

Slika
Археолози крај остатака капије тврђаве Фото Борис Субашић

СРОДНЕ ВЕСТИ

Врело чека туристе

Откривена древна црква у Својдругу

Откривен нови људски предак!

Археолози: Град Рим је био већи него што се мислило

На Руднику бакар вадили пре 6,5 миленијума

АРХЕОЛОЗИ су на врху Орловина који доминира над окуком клисуре Дрине код Малог Зворника открили остатке два тајанствена утврђена града. Први је огромна византијска тврђава из 6. века чије су се моћне зидине лепезасто спуштале стрмином око 700 метара до тадашњег пристаништа у малозворничком приобаљу. Други је српски град који је, према досадашњим налазима, овде постојао у преднемањићком периоду током 9. и 10. века на простору око врха Орловине.



Археолози су се нашли пред загонетком кад су у шумском зеленилу открили монументалне рановизантијске зидине и грађевине подигнуте у доба цара Јустијана, као и око три века млађе српске грудобране, зидове и ровове који и после 1.000 година запуњавања ерозијом запрепашћују својом величином.

Истраживачи претпостављају да су ове додатне раносредњовековне фортификације изграђене као заштита од бугарских пустошења с југа и од мађарске најезде са севера. Упркос очигледно великом значају који су тврђаве на Орловини имале у своје време, данас су њихова имена непозната из писаних историјских извора. Истраживачи зато покушавају да као форензичари помоћу материјалних остатака древних градова разреше ову тајну и зато још пре свитања хитају кроз прамење магле стрмом брдском стазом ка густој шуми која крије рушевине. Већ под првим крошњама дрвећа дочекује их први монументални објекат, зарушена масивна капија и зид који је штитио највиши део утврђења. Од те тачке шумске стазе се рачвају у неколико праваца. Један обавија врх Орловина као стражарски опходни пут кога пресеца огроман српски ров и масивни сувозид од крупних стена. Тај путељак се затим спушта на префињено сазидани византијски одбрамбени зид и стражарско место, које су истраживачи ових дана откопали.

Одатле се стазом испод неколико метара високог српског земљаног грудобрана стиже до видиковца скривеног у жбуњу на вертикалној литици изнад Дрине. То је прва од неколико византијских осматрачница од којих свака види и претходну и следећу, распоређених у низу на стрмоглавој стени према кањону реке. Козја стаза која је повезивала та стражарска места само је понегде видљива и њоме се данас нико не усуђује да прође и направи круг до улазне капије.

Slika
Зидине из VI века

Зато се ка центру некадашњег града на врху Орловине иде или путељком поред огромне зарушене тврђавске цистерне пречника већег од 12 метара или стрмом стазом поред остатака лепо озидане зграде којој сад само први спрат вири изнад тла, док је нижи део затрпан вековним наносима. Та стазица пролази крај скромног заклона археолога испред кога гори логорска ватра на којој греју промрзле удове и покушавају да осуше одело натопљено знојем и шумском влагом. Ипак, упркос лошем времену они не одустају од истраживања цркве огромних димензија. Пошто је шумско растиње с ње рашчишћено, бели камени зидови на великом платоу натприродно блеште под оловним небом.

- Дужина овог монументалног храма је око 32, а ширина око 20 метара и сложене је основе, што је карактеристичан стил градње за римску провинцију Далмацију - каже доцент др Дејан Радичевић с Филозофског факултета у Београду. - У источном делу су откривени епископски престо и седишта за свештенство, што наговештава да се овде можда налазило седиште епископије. На појединим деловима олтарских зидова очувани су фрагменти фресака из рановизантијске епохе. Да је град живео у то време, потврђују и бројни налази стакла и амфора за вино и уље који указују да је Дрина била пловна и да је водени пут до градске луке био веома жив.

Иако су истраживања још на почетку, ископавања показују да је император Јустинијан овде подигао један од својих највећих градова на Балкану. Његове рушевине становништво овог дела Подриња одавно зна и назива их Јерининим градом, док је зворничка тврђава на супротној левој обали Дрине од давнина називана Ђурђев град. За разлику од ове утврде која је позната и из историјских извора и археолошки истраживана, град изнад Малог Зворника, иако старији, остао је забележен само као цртица у научној литератури. Све се променило 2013. кад је прерано преминули Дејан Павић, професор историје из овог градића покренуо лавину догађаја.

- Професор Павић заљубљеник у старине овог краја дошао је на факултет и позвао ме да обиђемо локалитет - каже др Радичевић. - Пристао сам и на први поглед видело се да је реч о изузетном налазишту. Просто је невероватно да је деценијама било заборављено. Захваљујући подршци општинског руководстава Малог Зворника издвојена су скромна средства и започело се са првим сондирањима. Одмах се показало да је реч о великом утврђеном комплексу из рановизантијске епохе.

Истраживачи су били запрепашћени величином простора обухваћеног бедемима од око 14 хектара, који сврстава овај комплекс у један од највећих рановизантијских градова на територији данашње Србије.

Slika
Српске стреле из IX века


- На овом месту стицале су значајне комуникације што водене, што долином реке - објашњава др Радичевић. - Ово место било је веома важно, јер се од Малог Зворника мења сам карактер терена. Ово је контактна зона северних равничарских предела римске провинције Паноније и унутрашњег планинског простора Динарида, односно провинције Далмације. Тврђава на Орловини је контролисала пут који је повезивао метрополе тих провинција, Сирмијум и Салону. Околни простор града је важан јер поседује рудно богатство које је експлоатисано и у античко доба и у средњем веку. Подрињски рудници су били веома важан извор прихода за државну касу средњовековне Србије.

Саговорник "Новости" наводи да је византијска тврђава на Орловини као и низ сличних запустела крајем 6. и почетком 7. века, када је наступио прекид живота на овом простору.

- У раном средњем веку је поново обновљен живот у оквиру тврђаве и то на самом врху, који је поново посебно утврђен, што су нам показала овогодишња ископавања - каже др Радичевић.

Материјал који је пронађен, пре свега керамика, показује, истиче Радичевић да су нови становници Срби.

УТВРЂЕН ЦЕНТАР

У ЛЕТОПИСУ Попа Дукљанина записано је да је српски владар Часлав имао сукоб с Мађарима управо у Дринској жупанији.

- Данас не знамо где се она тачно простирала, али сам помен Дрине указује да је могла бити на овом правцу - сматра др Радичевић. - Ако узмемо у обзир да је ова локација незаобилазна на путу из северних панонских предела ка Далмацији, основано се може претпоставити да се овде налазио Часлављев град. Овде се налази један од утврђених центара које припада преднемањићкој историји Србије која нам је у најмањој мери позната и зато нам се на Орловини пружа изузетна прилика да дођемо до поузданих закључака како су Срби тада живели.

Темељи монументалне Византијске цркве
Slika

СИРОМАШНИ ВИЗИОНАРИ

ИАКО је Мали Зворник једна од најсиромашнијих општина у Србији, она сваке године из скромног буџета издваја средства за истраживање Орловине.

- Ова прича о откривању српске прошлости је улагање у будућност - каже Зоран Јевтић, председник општине Мали Зворник. - Наш суграђанин професор Павић је визионарски обратио пажњу археолозима на Орловину, од које очекујемо да ће бити веома атрактивна за туристе. Већ имамо подземни град, супертајну војну базу из времена Краљевине Југославије од 75 просторија за 5.000 војника укопаних у брду, где је у априлу 1941. одржана последња седница владе. Сад имамо и стари византијски и српски град на брду и очекујемо много више гостију него раније.


http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... za-Caslava

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2015, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
OSLO - U pauzi tokom šetnje popularnom stazom kroz planinu Haukeli, Norvežanin Joran Olsen otkrio je vrijednu relikviju iz vikinškog doba.

Zaustavivši se na trenutak da bi se odmorio, neslućeni arheolog je pronašao mač od kovanog gvožđa star 1.200 godina.

Riječ je o oštrici bez drške, dugoj 77 centimetara, koja datira iz s kraja VIII vijeka.

"Iako zarđao, mač je u odličnom stanju i mogao bi ponovo da posluži kada bi se naoštrio", izjavio je za američku televiziju CNN lokalni konzervator Per Morten Ekerhovd.

On je objasnio da je mač dobro očuvan zahvaljujući tome što je planina Haukeli prekrivena snijegom i ledom najmanje šest mjeseci godišnje i što ljeti nema mnogo vlažnosti.

"Prava je rijetkost pronaći tako dobro očuvane ostatke iz vikinškog perioda", kazao je Ekerhovd, dodavši da će na proljeće na mjestu na kom je mač pronađen započeti arheološko iskopavanje, dok će sam mač biti predat univerzitetskom muzeju u Bergenu.

"Mač datira sa početka vikinške ere, sa kraja VIII vijeka", naveo je arheolog Jostin Aksdal.

"U to doba, mačevi su bili veoma cijenjeni jer je to bilo oružje važnijih članova zajednice", kazao je on za AFP.

"Većina Vikinga moralo je da se zadovolji nožem ili sjekirom", dodao je on.

Stručnjaci vjeruju da je mač ostavljen na mjestu pokopa ili da je pripadao nekom putniku koji je ubijen ili je podlegao surovoj planinskoj klimi.


Mač malo veći nego Frodov. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2015, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ima jos zaboravljenih iskopina:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:574624-Malu-Svetu-goru-cuva-800-seljana

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2015, 02:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BUDIMPEŠTA - Istoričari su uvjereni da su na jugu Mađarske pronašli ostatke grobnice turskog sultana Sulejmana Veličanstvenog koji je umro 1566. godine tokom bitke kod Sigeta.

Istoričar Norbert Pap izjavio je da se grobnica nad kojom je podignuto turbe, najverovatnije nalazila na brdu gdje je tokom opsade mađarskog utvrđenja bio postavljen Sulejmanov šator.

Svi predmeti pronađeni tokom iskopina, kao i drugi istorijski dokazi, "upućuju na isto", kazao je Pap, dodajući da je potrebno nastaviti sa istraživanjem, prenosi AP.

Turbe je srušeno 1693. po naređenju jednog austrijskog vojnika kako bi na tom mjestu bila sagrađena katolička crkva. Otkriće ostataka nadgrobnog spomenika obijelodanjeno je 2014.

Istoričari vjeruju da su u grobnici pokopani Sulejmanovo srce i unutrašnji organi, a da je njegovo tijelo odnijeto u Konstantinopolj, tadašnjem Istanbulu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2015, 09:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sad kad krenu Srpkinje na hodočašće....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs