banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 08:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jan 2015, 16:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
Археолози су у некрополису шеика Абд ел Курна код Тебе пронашли древну гробницу која изгледа као митска гробница Озириса.


http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/501/Занимљивости/1790855/Пронађена+митска+гробница+Озириса.html

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://www.istinito.com/index.php/magaz ... likog.html


Jel ovo neka prvoaprilska ili su stvarno našli.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Aleksandrovoj grobnici se gubi trag u Aleksandriji i misteriozno se pojavljuje u Makedoniji bez ikakvog objasnjenja i slijeda dogadjaja. Blago nategnuto. Vise djeluje kao "nasli smo neku grobnicu, ajd nek bude Aleksandrova". Postoji puno bolja i zanimljivija teorije gdje se njegovo tijelo danas nalazi.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 10:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Pa prvoaprilska šala je u pitanju....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
aha dobro onda :)

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 10:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Pa sama vijest je loše napisana...Sve otkriveno i odgonetnuto maltene u 24 časa.
Btw, koja ti je ta vjerodostojnija i interesantnija teorija?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
gledao sam neki klip ljudi kopaju rade spominju Aleksandra, na makedonskom doduse pa reko mozda stvarno nasli ljudi nesto.
A jesi gledao ista o grobnici Filipa II, njegovog oca. Ta grobnica je isto navodno pronadjena u sjevernoj Grckoj, kao i grobnica ALeksandrovog sina? I to sacuvana ( nije opljackana).

I ne kazem da je vjerodostojnija ali je sigurno zanimljivija, ta da se njegovo tijelo nalazi u Veneciji, mislim da sam pisao to davno negdje. U komsiluku.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 10:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ta Filipova grobnica, to je ono što je relativno skoro nađeno? Kako sam ja skontao ne zna se je li grobnica Filipova ili nekog od njegovih generala....a to o Aleksandru i Veneciji nisam čuo...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2015, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Dok sam ja o tome citao, cini mi se da je bilo nepotvrdjeno jos, sad sam nasao tekst od prosle godine gdje kazu da je sada potvrdjeno. Pronadjen je kremirani skelet muskarca, za kojeg kazu da je Filip.
http://news.discovery.com/history/archa ... 141009.htm

Ako je to tacno, i ako je ova teorija o Aleksandru u Veneciji tacna (puno ako) i jos ako je moguce izvrsiti DNK test na 2300 godina starom kremiranom skeletu (nesto ne vjerujem ali ko zna eno cujem planiraju da kloniraju mamuta ponovo lol ) onda je moguce izvrsiti dnk analizu oca i sina.

evo kopi pejst dijela teksta koji sam pisao o tome.
Spoiler:
Možda je malo poznato, ali ova izgubljena grobnica je postala „izgubljena“ tek od 4. vijeka nove ere (tj. od 300-tih godina otprilike). Do tada je gotovo 700 godina stajala u Aleksandriji kao centralno grobno mjesto i mauzolej vladara Egipta iz Ptolomejeve dinastije i naravno Aleksandra. Ukratko o tome kako se Aleksandrovo tijelo naslo tamo. Nakon smrti u Vavilonu, nakon obavljenih priprema sarkofag je krenuo prema Makedoniji. Negdje u Siriji, Aleksandrov general Ptolomej (buduci vladar Egipta) je ili ukrao ili preusmjerio konvoj u Memfis, da bi ga njegov nasljednik Ptolomej Filadelfus premjestio u Aleksandriju. I tu je ostao do kraja antičkog perioda.
Od kolikog značaja je bila ova grobnica govori da su je stotinama godina kasnije rimski carevi posjećivali. Zabilježene su posjete Pompeja, Cezara, Oktavijana, Kaligule, Septimija Severa, Karakale. Za mnoge ove posjete veže se i po neka anegdota. Tako je prema izvorima, Oktavijan želeći da mu dodirne njegovo lice nehotično otkinuo komad nosa, dok je Kaligula napustio Aleksandriju sa Aleksandrovim oklopom. Septimije Sever je zatvorio grobnicu za javnost, a posjeta njegovog sina Karakale bila je posljednja zabilježena i nakon toga podaci o grobnici polako nestaju.
I sada dolazimo do mogućeg raspleta situacije, koji je ponudio britanski istoričar Andrew Chugg, kojem je Aleksandar glavni predmet istraživanja. Prema Chugg-u, nestanak grobnice se poklopio sa velikim nemirima koji su pogodili Aleksandriju i vjerskim sukobima uzrokovanim širenjem i jačanjem hrišćanstva i sukobom sa paganima (tradicionalna rimska politeistička religija) i jevrejima. Svega nekoliko godina nakon posljednjeg istorijski zabilježenog podatka o grobnici, u Aleksandriji se pojavljuje nova grobnica o kojoj do tada nije bilo govora. Grobnica Svetog Marka, aleksandrijskog biskupa, osnivača hrišćanstva u Aleksandriji kojeg su na kraju stanovnici Aleksandrije lišili života na brutalan način. Sv. Marko je i rođen i umro u 1. vijeku i 300 godina nije bilo podataka o njegovom grobu, naprotiv nekoliko ranijih izvora je navelo da mu je tijelo spaljeno nakon smrti. Da bi se njegovo mumificirano tijelo pojavilo u sred velikih previranja u gradu. Poenta price, prema Chuggu je da se u to vrijeme koje je prethodilo konačnom sukobu između mnogobrojnih vjerskih zajednica u Aleksandriji, (koje po meni predstavljaju definitivni kraj antičkog i početak srednjovjekovnog perioda, koji je opisan u filmu Agora, gdje se može vidjeti nivo netrpeljivosti, fanatizma i divljaštva između sukobljenih strana), ili su ovu zamjenu učinili pagani želeći zaštititi svoju najveću svetinju, božansku figuru i spasiti je od uništenja, jer tu sudbinu su doživjeli svi paganski hramovi, ili je čak neko iz crkvene hijerarhije odlučio da Aleksandrovo tijelo postane tijelo Svetog Marka, kako bi dobili mocnu ikonu i simbol transformacije Aleksandrije u hrišćanski grad.
Markovo (ili Aleksandrovo) tijelo je nakon što je Egipat pao pod arabljansku vlast u 7. vijeku, u 9. vijeku je grupa Venecijanskih trgovaca u tajnoj akciji uspjela da ukrade mumificirane ostatke i prenese ih u Veneciju gdje su smjesteni u istoimenu baziliku. Eto, ni 400 km od nas moguće je da se nalazi grob osobe koju vijekovima traže.
Rekao sam ranije da se ovo može lako dokazati ili opovrgnuti. S obzirom da je razlika u rođenju Aleksandra i Marka preko 300 godina, današnja veoma pouzdana testiranja to mogu lako pokazati. A za one koji ne vjeruju u testiranje radioaktivnim ugljenikom (o da ima ih, iako je to samo jedna od mnogih prilično pouzdanih metoda) postoji i drugi, mnogo primitivniji način. Dvije dokumentovane rane koje je Aleksandar zadobio u svojim pohodima, od koje je jedna prema izvorima oštetila i jednu nožnu kost. 21. je vijek, tijelo je mumificirano i ocuvano, tako da ne sumnjam da je tu ranu moguće otkriti ako postoji i ako su izvori tačni. Pošto ova teorija kruži internetom već nekoliko godina, ne sumnjam da je doprla i do usiju crkve. Da li će dozvoliti ovo testiranje? To ne bi bilo prvi put. Nakon godina vijećanja, crkva je 1988. dopustila testiranje Torinskog platna, platna za koji crkva vjeruje da je u njega bio omotan Isus nakon smrti. Testiranje je obavila ekipa sa Oksforda, Univerziteta Arizona i Švajcarskog nacionalnog instituta za tehnologiju i ustanovili su sa 95%-tnom sigurnošću da je platno iz Srednjeg vijeka (između XIII i XIV vijeka). Ne baš najbolji PR za crkvu. Sudeći po ovome, od dozvole crkve za testiranje Svetog Marka neće biti ništa.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://www.nezavisne.com/nauka-tehnolog ... 98387.html

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Napokon je rješena misterija....da više ne lutamo

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Čiča iz Rogače je napisao:
Napokon je rješena misterija....da više ne lutamo

Slika

Bilo je pitanje vremena, ali sve je ukazivalo na to :lol:

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
ccc Mnogo odstupate od Deretićevog nauka. OTPADNICI

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ajd sad malo "ozbiljno"
Ako je i postojao taj lik onda je logički najbliža verzija da je on bio sin Marka Antonija i Kleopatre

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 12:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ako je postoja? Pa po relevantnim nehrišćanskim izvorima (jevrejskim, rimskim) postojao je u datom vremenskom okviru stolarev sin Jošua koji je tvrdio da je novi prorok i Božji sin. Antonije i Kleopatra su oboje okončali živote par decenija prije Isusova rođenja, a imali su sina i kćer za koje se zna ko su i šta su.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A jevrejski izvori su po običaju relevantni :D ....Ovu teoriju koja objašnjava vazu između Marka i Kleopatre sa Isusom sam negdje davno pročitao (nije u Politikinom zabavniku ni u Trećem oku)....našao sam samo ovaj video koji je mnogo ozbiljniji od svog naslova :) i koji na kraju objašnjava vremensku zavrzlamu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B6qduPI2cZU[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 15:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
A ne bi bili relevantni zbog?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Relevantni su samo u hrišćanskoj dogmi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 17:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
Rimljanin iz prvog veka, Ticijus, koji se smatra za jednog od preciznih istoričara starog sveta, pominje sujeverne "Hrišćane " ("nazvane po Chrestus-u" što je latinski za Hrista), koji je stradao pod Pontiem Pilatom tokom valdavine Tiberiusa. Suetonius, glavni sekretar Imperatora Adrijana, je napisao da je postojao čovek pod imenom Chrestus(ili Hrist) koji je živeo tokom prvog veka (Anali 15.44 ).

Josif Flavie je najizvesniji Jevrejski istoričar. U svom delu Antika (Antiquities) on piše o Jakovu, “bratu Isusovom, koji se zove Hrist”. Postoji jedan kontraverzan stih (18:3) koji kaže, "U to vreme bio je Isus, mudar čovek, ako uopšte je ispravno da se nazove čovekom. Jer on je bio neko ko je činio iznenađujuće podvige. . . .On je bio Hrist. . . pojavio se među njima živ, treći dan, kao što su Božiji proroci i prorekli, ovu i još deset hiljada predivnih stvari u vezi njega. Jedna druga verzija kaže, "U ovo vreme postojao je jedan mudar čovek koji se zvao Isus. Njegovo ponašanje je bilo ispravno i bio je poznat po vrlinama. I mnogi ljudi među Judejima i među drugim nacijama su postali njegovi učenici. Pilat ga je osudio da bude raspet i da umre. Ali oni koji su postali njegovi učenici, nisu napustili njegovo učenje. Oni su objavili da se on pojavio među njima tri dana posle svog raspeća, i da je bio živ; prema njima on je verovatno bio Mesija, o kome su proroci pričali čuda."

Julije afrikanac citira istoričara Talusa u diskusiji o tami koja je usledila posle Hristovog raspeća.(Extant Writings, 18).

Plinije Mlađi, u Pismima, 10:96, zapisuje rano hrišćansko slavljenje uključujući činjenicu da su Hrišćani slavili Isusa kao Boga, da su bili vrlo moralni, i beleži praznik ljubavi i Gospodnju Večeru.

Vavilonski Talmud (Sanhedrin 43a) potvrđuje Isusovo raspeće u veče na Pashu, i optužbe protiv Hrista da se bavio vračanjem i da je ohrabrivao Jevreje na otpadništvo.

Lucijan iz Samosate je bio Grčki pisac drugog veka koji je priznao da je Isus slavljen od strane hrišćana, da je uveo novo učenje i da je zbog toga bio razapet. On je rakao da je Isusovo učenje podrazumevalo zajednicu vernika, kojima je obraćenje je bilo jako bitno, kao i odricanje drugih bogova. Hrišćani koji su živeli u skladu sa Isusovim zakonom, verovali su da su besmrtni i okarakterisani su prezirom prema smrti, samovoljnim samo-predavanjem i odricanjem materijalnih dobara.

Mara Bar-Serafion potvrđuje da se Isus smatrao mudrim i časnim čovekom, za koga su mnogi mislili da je kralj Izraela, da su ga Jevreji ubili i da i dalje živi kroz učenje svojih sledbenika.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ok Zoka,ubjedio si me ..Isus je istorijska ličnost :) sve ostalo je imaginacija :-?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs