banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Feb 2015, 16:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
Jednom sam svratio na neku jagnjecu corbu u Navaho teritoriji...jest da je corba vise licila na supu, opet je sjela a kuruza je bila vrh.
U tom nazovi lokaliću, stolovi k'o iz gostione iz bivse Yuge, s onim stolnjacima... sjedi njih desetak warriora ubili se ko majke, jedva gledaju a nije ni podne bilo. Tako jedno 15ak minuta niko ni rijeci, nikakve emocije dok vani nije pocelo sunce probijati kroz oblake ...u tom momentu se svi kao probudise i pocese brslati jedan s drugim. kadar nevera





Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_зока je napisao:
Isto kao i između evropskih naroda ali ih sve zajedničkim imenom označavamo kao Europide ili Kavkazce.


Да, али то је географска одредница, не етничка.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 21:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne, to je rasna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 21:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Koliko je meni poznato to je odrednica za rasu, tip čovjeka, ne njegovo mjesto stanovanja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
shakal je napisao:
Koliko su oni medjusobno stupali u kontakt? Ratovali, zenili se... :D Kakvi su im medjusobni odnosi bili?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Shako istraživao sam malo, Američki savezni biro za Indijance je registrovao oko 560 plemena.

Rasprostranjenost njihovih jezika.

Spoiler:
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_зока je napisao:
Koliko je meni poznato to je odrednica za rasu, tip čovjeka, ne njegovo mjesto stanovanja.


Како год, Индијанци из Северне и Јужне Америке не могу да се пореде. Превелике су културолошке и језичке разлике. Као између нас и Финаца нпр.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Samo to nije stvar antropologije, već biologije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 03:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Spoiler:
Slika


Ova mapa me podsjeti na ljude koji žive na području Sibira i na granici Kine i Rusije, i dokumentarac koji na 1001 način povezuje taj narod i Indijance, a ne misli se na Hune ili Mongole.

Kao što se vidi Aboridžini i ostali kanibali su posebna sekta, a i ovi i oni jure prerijom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2015, 10:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Црно-бело у колору
КУМ БРАНИ ИНДИЈАНЦЕ
Марлон Брандо одбио је 1973. године да прими Оскара и тако, бар на тренутак указао на лош положај америчких староседелаца у холивудским филмовима
Један од најпознатијих филмова у историји кинематографије, „Кум”, предложен је 1973. године за Оскара у чак десет категорија, више него иједан до тада. За најбољу главну улогу предложен је Марлон Брандо (1924–2004), бриљирајући у улози Дон Вита Корлеонеа.
Наиме, крајем фебруара исте године индијанска племена запосела су градић Вундед, у Јужној Дакоти, на земљи у склопу свог резервата. На овај потез одлучили су се због тога што власти нису поштовале потписане уговоре, и зато што нису успеле да смене поглавицу оптуженог за корупцију и насилно понашање према сународницима. Умешали су се локалне шерифске службе и ФБИ. У оружаном сукобу двојица Индијанаца племена су убијена, а тринаесторо рањено, полицијске снаге имале су једног погинулог и двоје повређених.
За крај марта када је планирана додела Оскара, сукоби у Јужној Дакоти још су трајали, а Брандо је смислио начин да скрене пажњу на лош положај америчких староседелаца у филмској индустрији.
Када је његово име прозвано, на позорницу је изашла Сачин Мало Перо (Литлфедер), глумица индијанског порекла. На Брандову молбу требало је да прочита његово писмо о томе због чега одбија награду. Пре него што је крочила на светлост позорнице, продуценти програма запретили су јој да ће је силом одвести ако се задржи дуже од једног минута. Тих 60 секунди искористила је да кратко објасни о чему се ради. Присутни су је дочекали негодовањем и добацивањима. Након тога, иза сцене, окупљеним новинарима прочитала је Брандово писмо.
„Филмска заједница одговорна је за деградацију Индијанаца и исмевање њиховог карактера, приказујући их као зле и непријатељски настројене дивљаке. Деци је већ сада довољно тешко да одрастају у овом свету. Када индијанска деца гледају телевизију и филмове и виде да је њихов народ приказан на тај начин, њихови умови постају повређени на начине које ми ни не можемо да појмимо” – била је једна од најупечатљивијих реченица коју је написао први и досад једини глумац који је одбио да прими то гламурозно признање.

Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2015, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нисам знао. Свака част.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2015, 02:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Onu priredbu što su Apači spremili je bila vrh. Jako pobožan narod, ustvari, kad se realno pogleda, mi smo tokom njihove priredbe pristustvolavli svim onim obredima. Ljudi su se baš super zabavljali. Indijanac koji je porijeklom iz Arizone , se oduževio kišom, jer kod njih nije pala ima dosta vremena. Ljudi su se i ovde osjećali kao kod kuće.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2015, 07:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Svakako ce pricati da smo hteli da ih pojedemo, dzaba sve :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2015, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Slika

Citiraj:
– Postoji teorija da su hrvatski pomorci naselili Sjevernu Ameriku još prije Engleza. Kad su 1584. godine Englezi došli u Sjevernu Karolinu, naišli su na Indijance hrvatskog porijekla (Croatan Indians) – navodi se u tekstu.

– Mnoga indijanska djeca su imala svjetlu kožu i smeđu kosu i jedino su oni uzgajali vinovu lozu, a poneke njihove riječi bile su slične hrvatskim. Kada su se Englezi nakon nekoliko godina vratili, svi Indijanci hrvatskog porijekla su nestali – navodi se u udžbeniku.

Pasus je ilustrovan crtežom grupe ljudi oko stabla na kojem je urezana riječ Croatoan. Riječ je inače o, dodatno raspisanoj, staroj legendi koja govori da su u 16. vijeku iz Dubrovnika isplovila dva broda čija je posada naselila američko ostrvo Roanoak, pred obalom Sjeverne Karoline.


http://www.atvbl.com/pise-u-udzbeniku-i ... porijekla/

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
Indijanci su Srbi. Pitajte Pollarisa.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па пошто су прво били Срби па су се онда појавиле амебе, нема разлога да се дискутује било шта. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bili su oni neki brodolomci u 17. ili 18. vijeku što su se nasukali negdje kod Kanade i nekoliko vijekova poslije naišli su na Eskime koji su ličili na bijelce.

Citiraj:
24/02/2016 | 18:25 ⇒ 18:34 | Извор: sputniknews.com | Коментара: 0 Научници: Индијанци воде поријекло из Сибира (ФОТО) Послије више од стотину година расправе, научници су коначно доказали да су племена америчких Индијанаца, као што су Астеци, Ирокези или Инке, уско повезани са етничким групама из Сибира. Индијанци (Фото: Pinterest) - Индијанци (Фото: Pinterest) Руски истраживачки тим, предвођен истакнутим генетичарем доктором Олегом Балановским, потврдио је раније спекулације и студије о том питању. - Та студија потврђује теорију да су алтајски народи уско повезани са Индијанцима. Ми сада имамо јасан доказ и бесмислено га је оспоравати - каже генетичар Валериј Иљински из Института за општу генетику РАН. Поријекло Индијанаца вишедеценијски је предмет живих расправа. Резултати који су објављени 2013. године, потврдили су спекулације да Индијанци воде поријекло од сибирских народа који су регион напустили прије 20.000 до 30.000 година. Истраживачки тим Балановског прегледао је ДНК узорке различитих националности и потврдио да Индијанци имају заједничко поријекло с алтајским етничким групама. Још један занимљив налаз односио се на везу Индијанаца са домороцима Аустралије и Меланезије. То је запањујуће, зато што се налазе на супротним крајевима планете - рекао је Балановски. Истраживачи ће наставити да раде на расвјетљавању овог питања, јер је нејасно како је дошло до миграција из Сибира у друге крајеве свијета.


Ovo sam davno čitao i gledao u jednom dokumentarcu da narodi koji žive na granici Rusije i Kine, po načinu života i izgledu jako liče na Indijance Amerike.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
filozof sa vrbasa je napisao:
Bili su oni neki brodolomci u 17. ili 18. vijeku što su se nasukali negdje kod Kanade i nekoliko vijekova poslije naišli su na Eskime koji su ličili na bijelce.


Ti tvoji pronašli neki eliksir mladosti pa odlučili šetati par vijekova?


To što si citirao otprilike i jeste zvanična teorija porijekla indijanaca.
A ono gore sa Hrvatima mi liči na Vinland.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 19:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Super je to al' ti sibirski narodi vjerovano porijeklo vuku iz Kine kao i Indijanci.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs