banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 23:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 459 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Bgm ovi naucnici sto su vadili krv brojali krvna zrnca kazu da nemate kontaktnih tacaka sa Srbima i Hrvatima jedan dio Bosnjaka opet mozda ti potpadas pod drugi dio koji je poturcen ko ce ga znati ugl istorijat nasih naroda na ovim prostorima je toliko zamrsen da kad bi poceli gledati ko je sta je sta kako gdje koliko zbog cega ovo ono kako je ko dosao bla bla bla poludili bi xD

Prije su bili mnogobosci ko i Srbi do dolaska pravoslavlja, u Bosanaca si imao si crkvu Bosansku koja je bila mjesavina mnogobostva i katolicanstva

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Igor Vujcic je napisao:
Prije su bili mnogobosci ko i Srbi

Al' su i tad bili Bosanci ili Bosnjani ili kako god, a?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Elvis Presley je napisao:
Igor Vujcic je napisao:
Prije su bili mnogobosci ko i Srbi

Al' su i tad bili Bosanci ili Bosnjani ili kako god, a?



Sta ja znam ko su bili neki kazu Iliri neki Slaveni neki da su bili mjesavina oboje jedno je sigurno a to su dvije stvari nisu Kinezi(provjereno) i nisu pali sa Marsa(opet provjereno) :D

A za ovo Bosnjani tako su Turci zvali sve narode u BiH koji su zivjeli ko danas kad neko sa strane da nas ne nabraja pojedinacno kaze Bosanci ha ya

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Nije da ti ne znas vec neces da priznas.
Prije cete reci da ste Kinezi nego da ste bili Srbi ili Hrvati.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Elvis Presley je napisao:
Nije da ti ne znas vec neces da priznas.
Prije cete reci da ste Kinezi nego da ste bili Srbi ili Hrvati.


Koji "mi" ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Jebiga, Bosnjaci. Ja do sada nisam sreo osobu koja brani teorije koje ti branis a da nije Bosnjak.
Jer jedini razlog koji moze nekoga natjerati da zastupa ili vjeruje u ove gluposti je interes a taj interes imaju samo Bosnjaci.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Elvis Presley je napisao:
Jebiga, Bosnjaci. Ja do sada nisam sreo osobu koja brani teorije koje ti branis a da nije Bosnjak.
Jer jedini razlog koji moze nekoga natjerati da zastupa ili vjeruje u ove gluposti je interes a taj interes imaju samo Bosnjaci.



Odlicno zakljucujes nema sta sjedi 5 :lol:

Ja nebranim nikakve teorije samo kazem sta sam cuo o tom vremenu sad ako je mene neko slagao slagat cu i ja tebe tako da....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 21:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012, 20:56
Postovi: 118
Znas sta, zaboli vas briga ko sam ja, mozda sam cigan, sta vas to zanima. Imam svoju nacionalost, imam svoju drzavu, ponosan sam na to sto imam, odakle mi, to nije bitno, jer neki i ako znaju sta su i ko su, nemaju ovo sto sam pobrojao!

_________________
Dnevna kladionica - S nama ne mozete biti u minusu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Sto si otvarao temu onda?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 21:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012, 20:56
Postovi: 118
Necu vise nista da komentarisem, od sad pa nadalje samo sam na podforumu SPORT. :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:

_________________
Dnevna kladionica - S nama ne mozete biti u minusu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Njih u školama uče da prije nisu postojali Srbi i Hrvati već samo pravoslavci i katolici, biva kada su oni bježali od sebe i zvali se muslimani nisu ni drugi bili drugačij. :lol:
Pa ebem te nepismena, Srbi su bili Srbi i prije hrišćanstva, zna se kako su Srbi i kada prešli na pravoslavlje, da ne zaboravim pomenuti i Lužičke Srbe koji nikad nisu ni došli na balkan već su završili u Njemačkoj i katolici su ali ipak etnički Srbi, a vi tzv. bošnjaci, kako ste se zvali dok niste naselili Bosnu, tj. dok se niste poturčili :lol:
Najbolje da kreneš unazad porodičnim stablom i doći ćeš do nevjerovatnog podatka da ti je neki pra pra deda bio neki Milutin ili Vlade i da je bio Srbin ili Hrvat.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Неки дан ја у'сарај'ву на оном минусу, и луњам по ББИ центру да се мало загријем кад тамо ве'лки постер под називом "Босанска династија Котроманић". Кад се нисам упиш'о од смијеха. :) А имена династичара, све го "Бошњак до Бошњака". :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 04 Feb 2012, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Slava, slava, Srpsko ime i bla, bla, bla, kakvo osvjescivanje, da nam nije bilo crkve i krsne slave k*te bi se moje osvjestili, Srbi su dobro znali ko su, bar su ovi moji moji znali jer su starinom Hercegovci. Ovdje je doslo do osvjescivanja katolika da su Hrvati, doduse malo ih je crkva i chika Strosmajer nahajcali, cini mi se na koncilu 1903. godine koji je bio negdje u Slavoniji da se svi katolici BiH proglasavaju Hrvatima, i sve crkve da ih tome uche. A kog boli briga, ne diraj me, drz se svog dijela avlije ili ti sporazuma i sve OK, kenjaj ti meni retorikom, vraticu ti, tako to ide.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 00:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Зајебавате ме да сте опет почели?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 04:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2010, 12:08
Postovi: 124
old fashion men je napisao:
Najbolje da kreneš unazad porodičnim stablom i doći ćeš do nevjerovatnog podatka da ti je neki pra pra deda bio neki Milutin ili Vlade i da je bio Srbin ili Hrvat.


Mozda upravo ti pocnes tim primjerom, pa dodjes do nevjerovatnog podatka da ti je pra pra pra pra baku treho neki Murat Beg ili Mehmed Pasa, kako je islo ono pravilo prve bracne noci. Ipak pricas sa jezikom koji ima hejbet rijeci turskog porijekla, turcizma.

Prije nego me uzmete za zub, sta zelim da kazem, ovdje kroz istoriju je proslo pun qurac raznoraznih vladara i vojski da bi se tacno znalo ko odakle vuce prijeklo. I svako je dolazio i odlazio sa svojom istinom. Vladali su ovdje i stari Rimljani pa ne vidim danasnje predake kako traze Bosnu nazad. Ne razumijem tu patolosku potrebu da se nazor nabija pripadnicima drugog naroda sta su, odakle su. Zasto "tzv Bosnjaci" mladicu? Krsis temelje Dejtona, right here right now.
Hoces li se ti osjecati bolje ako neko kaze moj praprapra dedo je presao na Islam ili cu se ja bolje osjecati ako neko kaze ja imam turske begove krvi? Kurac ce nama biti ista bolje, dokle god zivimo pod teretom proslosti. Dok su neke zemlje, koje smo prije rata ismijavali na plazama Zaostroga i Poreca (citaj: Poljaci, Cesi, Slovaci etc) danas Evropa za nas. Pod nas mislim ovaj dio nesretnog Balkana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 10:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Poljaci,Česi,Slovaci,etc su uvijek bili Evropa za nas. To što smo se mi njima rugali tih pedesetak godina (a čak ni toliko) koliko je nama bilo bolje nego njima pokazuje samo koliko smo mi glupi i neobrazovani.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Он топик - мене занима зна ли ко мало подробније историју кретања народа у периоду након пада Србије и Босне?

Колико је мени познато (а само површно познајем ту материју, слободно ме исправите) на простору између Купе и Мораве нема становништва које би могло да своје поријекло веже за крај који сада насељавају дуже од неколико вијекова, а поготово не за период прије турских освајања.
И, ако је то тако, откуд се "добри бошњани" појавише? Да нису били у подземном граду Сиону и чекали да се појави Изабрани који ће да разјебе Матрикс?

ПС: под "подробније познавање кретања народа" не мислим на фантазирања типа Деретић/Имамовић и слични...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@Evil_Dead

Ovo sto radi Deretic, pa nesto slicno rade i Bugari samo sto je to kod njih onako javno, to sam citao u nekim njihovim novinama pa kao izvode od imena povezanost sa Dacanima i Tracanima, nesto slicno kao Deretic.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2010, 12:08
Postovi: 124
_зока je napisao:
Poljaci,Česi,Slovaci,etc su uvijek bili Evropa za nas. To što smo se mi njima rugali tih pedesetak godina (a čak ni toliko) koliko je nama bilo bolje nego njima pokazuje samo koliko smo mi glupi i neobrazovani.


Kod nas i dan danas uveliko vazi ona superiorna "sta ce oni" i ismijavanje raznih naroda i zemalja, dok tapkamo korak naprijed nazad dva evo vec od rata. Robovi inata, sta li vec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Evil_Dead je napisao:
откуд се "добри бошњани" појавише? Да нису били у подземном граду Сиону и чекали да се појави Изабрани који ће да разјебе Матрикс?

:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 459 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs