banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 20:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 459 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 00:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
nego, postoji li neki udzbenik, neka izjava, bilo sta, na osnovu cega muslimani/bosnjaci u novije vrijeme objasnjavaju sebe, otkud oni tu, ko ih je stvorio i sl.?
ovako, svako malo muslimani po forumima vrte razne svoje licne teorije, postoji li jedan zajednicki, akademski stav po tom pitanju? i gdje se on moze naci, pa da ga imamo kao referencu.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ma verovatno imaju neki udžbenik Histerije u kom piše nešto u tom fazonu, slično kao i u ostalima npr. da ovca daje med ili pčela mleko, marihuana opevana u pesmici i sl. :lol:
A šta reći za ,,dnevna-kladionica'', tek prošlo desetak dana od kako se ''ispilio'' tj. zapatio na ovom forumu i već pokazao svoje pravo lice. A mi ga lepo prihvatili, niko mu ni reči nije rekao iako smo znali ko je i odakle je, reklamira se nesmetano, ali jebi ga, krv nije voda, ipak on potiče od onih koji su prodali veru za večeru i izdali svoju naciju, veru, porodicu, prijatelje...
Ako dotični ovo čita i dalje, a sigurnan sam da čita, neka pogleda ponovo onaj deo emisije u kom Dodik kaže da: ,,Od Osmanlija Bosna nikad nije bila samostalna država, a pre i ako je bila, nije bila ni približno u obliku u kom je danas ''bošnjaci'' žele.''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 00:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2012, 23:51
Postovi: 26
Lokacija: Sunčev sistem
Ima u ovoj Bosni mjesta za sve. I da nikom ne bude tijesna.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 06:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Doš'o još jedan palamudac da nam palamuda po mozgu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 07:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Ма супер је што човјек отвара тему под називом "Хисторија Босне" да би реаговао на ријечи Милорада Додика!!!!!!!!!
А тај исти Додик само рече да је он из Р.Српске. У чему је ту проблем? Јел ти кладионичар тврдиш да нема РС?
Не видим да је он негирао постојање средњовјековне Босне.

И веома ми је драго што те његове ријечи нагоне да оставиш ниске пороке (коцка) а узмеш књигу и учиш о историји својих предака. Мој респект вожду за то :D

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 08:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
nego, postoji li neki udzbenik, neka izjava, bilo sta, na osnovu cega muslimani/bosnjaci u novije vrijeme objasnjavaju sebe, otkud oni tu, ko ih je stvorio i sl.?
ovako, svako malo muslimani po forumima vrte razne svoje licne teorije, postoji li jedan zajednicki, akademski stav po tom pitanju? i gdje se on moze naci, pa da ga imamo kao referencu.

Misliš,nešto na čemu oni temelje to što sada furaju,a da datira od prije rata? Mislim da ne.
@sinny
Nije on otvorio temu,nego jedna od Bošnjinih inkarnacija.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012, 20:56
Postovi: 118
Jos jedna Srpkinja govori o zivotu u Sarajevu:
http://mojusk.ba/vijest/6410/bih/drustv ... plate.html

a ovog sto na avataru ima emblem vojske republike srpske ne zelim da komentarisem!

_________________
Dnevna kladionica - S nama ne mozete biti u minusu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Ni ja ne bi komentarisao nekog ko ima Emblem na avataru....

Dalje,podforum je istorija,tema je istorija Bosne. Ne zanima me da li se mogu kupiti srpske dnevne novine u Sarajevu danas i koliko koštaju ćevapi kod Želje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
zasto ja imam osjecaj da je ovo isti onaj bilde sto je do sada banovan na 10 razlicitih nikova(hlapic,samir,ahmed....)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
mandrak je napisao:
zasto ja imam osjecaj da je ovo isti onaj bilde sto je do sada banovan na 10 razlicitih nikova(hlapic,samir,ahmed....)


Otvori link iz njegovog potpisa i vidi kako se zove :wink:

Meni nije bas najjasniji njihov "zvanican" stav o porijeklu Bosnjaka. Je l' stoji ono da su nastali od Bogumila ili ima neka druga jednako smijesna teorija?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012, 20:56
Postovi: 118
Ama ljudi ja se ne krijem iza nicka, ja sam Semir Gagic, zivim u Sarajevu, na blogu imate i moj fb profil, nekoliko puta sam dolazio na ovaj forum i pratio tipove koje je postavljao Schlager, dosta je pogadjao, kada sm otvorio svoj blog dosao sam ovdje da malo razmjenjujemo tipove i to. I naravno kada nemam sta raditi, malo snjuham po forumu.
Nego, onaj sto pita za udzbenik da mu odgovorim, imas fenomenalno djelo dr. Mustafe Imamovica "Historija Bosnjaka", moze se naci u pdf formatu, preko 400 stranica u kojem na jedan jako dobar nacin opisuje sve sitinice vezane za Bosnu i Bosnjake. I ako i sam je priznao u nekim tvrdnjama je malo pretjerao, ali to je sve bilo u cilju kako bi odgovorio na srpsku i hrvatsku demagogiju prema kojoj su Bosnjaci hrvati ili srbi. Ipak ako se mora izabrati jedna knjiga kao udbenik, zasigurno bi to bila ta.
Tasko, imas nekoliko teorija, prva i najprihvacenija jeste da smo mi Slaveni, kao i svi ostali narodi s Balkana samo sto smo prihvatili Islam nakon Turskih osvajanja, to je naprihvacenije i tome najvise ljudi vjeruju. Imas teoriju koju zastupaju okorijeli muslimani koji ne zele da imaju nista sa Srbijom i Hrvatskom, da smo zapravo mi Bosnjaci, pripadnici Gotskih plemena, odnosno da smo mi Goti, ima nekih dokaza, ali slabo ko u to vjeruje, jer znamo sta nam je ta teorija uradila. I na kraju imas one ublehe koje misle da smo mi zapravo dorbi Bosnjani, pristalice hereze, sto nema veze s mozgom ;)

_________________
Dnevna kladionica - S nama ne mozete biti u minusu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Meni je svejedno ko ste i sta ste. Ja necu nekog drugacije posmatrati ako je dosao sa Kavkaza ili je njegov cukuncukun....deda sijao paprike ovdje prije 15 vijekova. Samo me zanimalo je l' ima kakva "zvanicna" teorija, sa vase, muslimanske/bosnjacke strane, kako god ti volja.
Ima "strucnjaka" i kod nas Srba. Poput onog, zoka pomozi mi reci, da su Slaveni dobili ime po Srbima. Jer su Srbi, bili znani kao Koloveni, po kojima je i Koleseum dobio ime?????!!!!!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 16:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012, 20:56
Postovi: 118
Znaci opceprihvacneo shvatanje koje se uci o skolama, i kako sam i ja ucio jeste da su Slaveni naselili ovaj prostor, dosli sa sjeveroistoka, naselili ovaj prostor, formirali male "drzavice" koje su se kasnije sirile, tako je nastala Bosna, Raska, Duklja itd. Svi smo bili Slaveni, neki krscani, neki pripadnici hereze, dosli Turci pokorili ovaj prostor, jedan broj ljudi koji su zivjeli u Bosni prihvatili Islam, iz nepoznatih razloga(ima nagadjanja), zivjeli kao muslimani, korz Osmansku vlast, Austrougarsku, Jugoslovensku sve do 1992. kada dobijamo samostalnost i stvaramo Bosnjacku naciju.

_________________
Dnevna kladionica - S nama ne mozete biti u minusu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Vidi ovako, Srbi i hrvati su na ove prostore došli sa tim imenom i nazvali svoje države po sebi, znači ovo se nije zvalo Srbija ili Hrvatska pa narod koji je ovde došao nazvao sebe po imenima tih teritorija, a sa druge strane imamo tzv. Bošnjake koji su isto slaveni i kao došli ovde, međutim oni su se jedini kao nazvali po teritorij kuju su naselili, odnosno po rijeci.
Ja te pitam ko ste bili dok niste došli ovde, jer ako ste kao poseban narod došli sa ostalim slavenima morali bi imati i svoje ime kao ostali, moj odgovor je da ste vi djelovi Hrvata i Srba koji su se poturčili i sada bulaznite kako ste poseban narod i izmišljate gluposti, ustvari vi ste neko ko je izdao vlastiti narod i priključio se turskom okupatoru uzevši njegovu religiju, običaje, kulturu...

Znači odgovori na pitanje, ako su Bošnjaci narod koji je kao poseban narod naselio ove prostore kako su se zvali, kako su se zvali prije nego su sebi dali ime po teritorij odnosno rijeci?

Zamisli sada da dio slavonaca ili šumadinaca pređe na islam i počnu bulazniti kako su oni poseban narod, znači Bosna i Bosanstvo je samo teritorijalna i administrativna odrednica, dok je srpstvo, hrvatstvo... antropološka činjenica.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Bosnjaci su narod sam za sebe bila je emisija o tome gledao sam neki likovi dosli i uzeli DNK ovih nasih naroda po brdima :D prije slavena bili su iliri ovdje pa su slaveni istrjebili ilire a Bosnajci su mjesavina prezivjelih Ilira Srba i Hrvata Bosnjaci su danas definisani islamom a na islam su prelazili i ti Iliri i Srbi i Hrvati i ko zna jok kakvi narodi koji su zivjeli ili zive na ovim prostorima dakle Bosnajk je danas mjesavina Srba Hrvata i originalnih bosanaca iz tog vremena u velikom broju ste u pocetku trjebljeni od strane Turaka dok je trajala prva faza okupacije pa onda poslije ste davali danak u krvi tako da je danas definicija Bosnjaka jako komplikovana

Dakle jedan dio Bosnjaka koji korijene vuku od ilira imaju vise zajednickog sa npr Albancima danas a tu je i druga skupina Bosnjaka koja je nastala poturcivanjem ostala dva naroda na ovim prostorima


Bosanska vojska se borila rame uz rame sa Srpskom vojskom na Kosovu protiv Turaka to sam negdje cuo ali nisam siguran jel to tacno ugl ta drzava je imala PECAT OD PAPE a to ti kao da te danas prizna UN za drzavu tako da...niko nemoze reci da nije postojala

ofm@ jesi ti pitao za istorijat te drzave ? brate ima itekako istorijat proguglaj malo ima sve od nastanka do nestanka ;)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Igor Vujcic je napisao:
originalnih bosanaca

:lol: :lol:

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 19:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012, 20:56
Postovi: 118
Nismo poseban narod, zajedno smo naselili sa Srbima i Hrvatima ovu teritoriju, zivjeli u posebnoj drzavi koja se zvala BOSNA, sa svojim banom, koji nije bio Srbin nego katolik "Bosanac", zivjeli, razvijali se, radjali djecu, zenili se, dosli turci, jedan dio se "poturcio", drugi ostali katolici-pravoslavci, jel to tako tesko shvatiti?
Nismo bili ni Srbi ni Hrvati, samo smo bili KATOLICI ili DOBRI BOSNJANI, do dolaska Turaka, jel to neka mudrolija skontati.
Zamisli, zivimo ja i Kusturica u Sarajevu, zarati se Kusturica postane Srbin, on je Srbin, njegovo djete ce biti Srbin, ja ostao Bosnjak, moje djete ce biti Bosnjak. Sta ima veze kako smo dali svojoj naciji ime? jel se mogu izjasnjavati kao magarac ako hocu?
Boli te briga sta sam bio, nisam bio Srbin, nisam bio ni Turcin, od kad sam se rodio ja sam Bosnjak, niko me nije pitao gdje cu se roditi, sta cu biti, ja bi volio da sam se rodio na Beverly Hilsu i da sad ni ne znma gdje Bosna, al` ko me pita.

_________________
Dnevna kladionica - S nama ne mozete biti u minusu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
A sta ste bili prije nesto sto ste postali katolici jer katolicanstvo odnosno hriscanstvo nije izvorna religija Slovena?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Elvis Presley je napisao:
A sta ste bili prije nesto sto ste postali katolici jer katolicanstvo odnosno hriscanstvo nije izvorna religija Slovena?


e jebi ga elvise,sad si ga totalno zbunio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 03 Feb 2012, 20:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
католици па католици, имал гдје у тој твојој историји православаца?
Откуд они силни православни манастири по Босни и Херцеговини саграђени неки чак у 12 вијеку?

Имам овдје у једној руској књизи карту која ме прилично збунила а на којој је показана Дрина као граница Византије и српске кнежевине!!!???!!! Нигдје ни у једном уџбенику нисам нашао Босну, само Србија и Хрватска у разном виду.
Босански владари које називаш "католицима Босанцима" су себи присвајали име Стефан. Јел знаш по коме је то и зашто?

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 459 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs