banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 255 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2022, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Odakle potice ta mantra o tzv. trecem entitetu?l
Zvuci priglupo kao ona tipa: kada neko iz BL u Srbiju tamo ga gledaju ispod oka jer je Bosanac :lol:
Kao da ga ne gledaju ispod oka kada ode u Trebinje :lol:

-----

Objektivno gledajuci '93. i '94. se nismo znacajno mijesali u poslove Hrvata i Muslimana. Znamo kako je bilo '95.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4058
TNS sta si htio reci molim te pojednostavi jer ne razumjem to Bosanac, Srbija, Trebinje...i tu geografiju i veza sa trecim entitetom.

Jel ti o to trecem identitetu ili entitetu? :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Svasta nesto :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Brale001 je napisao:
Slazem se, moze ako je to zavrsena prica i utopija, onda je treci entitet u ovome sto se zove BiH isto tako zavrsena prica!
Jer on ne postoji vec 27 godina, to jest nikad nije postojao ni u mislima ni u realnosti niti kao neko pitanje. Srbi u Hrvatskoj su postojali i kao realnost i kao pitanje.


U kojoj ti realnosti živiš!?
Jbg, nekad je Dušan izlazio na 3 mora al to je bilo nekad iliti
Srbi su postojali u Hr i više ne postoje. Over and out.
Hrvati su imali Herceg Bosnu i još uvijek žive u BiH - 3. entitet bi sutra nastao da tako odluči US.

skypostman je napisao:
... Srbija je kljuc svega...


Srbistan....
https://m.youtube.com/watch?v=1tRXlStDErA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 21:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4058
Ja zivim u stvarnosti ali vidim da se prica o utopiji(kako Mile, Covic, Milanovic i ekipa ce nesto da promjene uvezi entiteta u BiH) pa ono kao i ja da kazem nesto.

Salzem se ja stobom hadzi i to US.... ali mi nije jasno sta onda Covic radi U NS zasto ne ide sa Milanovicem i Milom u US kongres i tamo sve lijepo ispricaju kako bi oni to napravili, onda ovi kazu ok, hajde i stvar gotova.
Mislim prvo da pripuste Milu u Amerike red bi bio vec jednom. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 21:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Potrebno je da povuce vezu u vidu svog starog mentora, i ima da prica pred kongresom kao iz picke
Slika
https://storage.radiosarajevo.ba/image/ ... _arhiv.jpg

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Brale001 je napisao:
Ja zivim u stvarnosti ali vidim da se prica o utopiji(kako Mile, Covic, Milanovic i ekipa ce nesto da promjene uvezi entiteta u BiH) pa ono kao i ja da kazem nesto.

Salzem se ja stobom hadzi i to US.... ali mi nije jasno sta onda Covic radi U NS zasto ne ide sa Milanovicem i Milom u US kongres i tamo sve lijepo ispricaju kako bi oni to napravili, onda ovi kazu ok, hajde i stvar gotova.
Mislim prvo da pripuste Milu u Amerike red bi bio vec jednom. :)
Alo drug u pamet se ...ono njima ne treba treći entitet,ali nama treba ravnoteža u federaciji,tako i na državnom nivou.Ako prođe ovo što je građanska ...onda da motamo kablove.Ti to ne razumiješ kao što ne razumiješ da u hrvatckoj ima nešto srba ali su nacionalna manjina.E to nam ne treba u bih...jer bih još nije član EU i da mora poštovati na toj razini eu norme..jbg

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 16:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Kao sto su o ratu odlucivale strane sile, tako ce i o trecem entitetu. Moze i dodik i covic i ko sve nece da se dogovara, ako pristanak dadnu UN, nato, eu... bice, ako nedaju, dzabe svo palamudjenje.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4058
mimikrija je napisao:
Brale001 je napisao:
Ja zivim u stvarnosti ali vidim da se prica o utopiji(kako Mile, Covic, Milanovic i ekipa ce nesto da promjene uvezi entiteta u BiH) pa ono kao i ja da kazem nesto.

Salzem se ja stobom hadzi i to US.... ali mi nije jasno sta onda Covic radi U NS zasto ne ide sa Milanovicem i Milom u US kongres i tamo sve lijepo ispricaju kako bi oni to napravili, onda ovi kazu ok, hajde i stvar gotova.
Mislim prvo da pripuste Milu u Amerike red bi bio vec jednom. :)
Alo drug u pamet se ...ono njima ne treba treći entitet,ali nama treba ravnoteža u federaciji,tako i na državnom nivou.Ako prođe ovo što je građanska ...onda da motamo kablove.Ti to ne razumiješ kao što ne razumiješ da u hrvatckoj ima nešto srba ali su nacionalna manjina.E to nam ne treba u bih...jer bih još nije član EU i da mora poštovati na toj razini eu norme..jbg

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


E sad mi je malo lakse kad si me informiso i priveo malo u realnost.

Kazes njima ne treba treci... pretpostavljam mislis na Bosnjake. Ja govorimo o nama i eto usput o Covicu koji nas posjeti i "ohrabri".
Sad ja tebe razumijem i dolazim u pamet...nama vise treba 3 entitet vise nego Hrvatima essh.

Ma da, Mile je samo njih prikopco i navuko na led (kakav Macak svaka mu cast)!
Znaci u stvari nas za Hrvate bas briga al dobro dodje kao da se projektujemo u pablik ...eto onako pravo demokratski zapadno evropski da daa!!

Sto dalje idem i kad razgnem to tvoje ...znaci nije nama stalo da Hrvatima bude bolje u BiH i da imaju neki status vec da ovima drugima bude losije.
Sto onda po automatizmu = nama bolje. Sad sam doso upamet...hvala.
Pa kako to Covic ne razumije da mi njega ustvari turiramo na leru... mislim covjek djeluj onako noble i IQ?
A plus i Milanovic je nasjeo da mi...auh...sssh!

Moram malo humora ...

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Eto ako nećeš da kažeš ,hrvati nam trebaju kao i mi njima u ovoj nebulozi od države kako bi zaokružili svoje ciljeve a i ciljeve EU da ne bude država na balkanu koja bi možda i ustavno bila uređena kao graDžanska ali u osnovi po prvi put muslimanska država na tlu evrope...gledaj šire,uči,čitaj,nadograđuj se u smislu međunarodnog javnog prava,diplomatije i sl..

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2022, 00:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Treba biti kolosalno glup pa misliti da Srbima ne odgovara savezništvo sa Hrvatima u BiH.

Oni koji imaju dovoljno dasaka u glavi i godina u guzici se sjećaju kako je to bilo '93-'94 dok su Hrvati i Muslimani ratovali međusobno, i kako su nama kola krenula nizbrdo čim su ih amerikanci natjerali da se pomire. Razbucali su nas na svim frontovima. Jeste da su imali pomoć NATO avijacije i artiljerije, ali svejedno njihov i nevoljki savez nam je napravio ogromnu štetu na svim poljima. Razbucali bi i nas u Tesliću da HVO iz Žepča ipak nije sa nama održao direktnu vezu i koristili su i najmanju informaciju koju dobiju da nam pomognu da se odbranimo i pariramo muslimanima. I hvala im.

Sve ove priče o krajini i postavljanju nekakvih uslova Hrvatima su krajnje maliciozne i dio su specijalnog rata koji se vodi svo ovo vrijeme od početka '90ih.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2022, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4058
Slazem se ja da nama odgovara saveznistvo sa Hrvatima u BiH ali kakvo? Saveznistvo je sirok pojam.

Zar nije nesto malo cudno u svemu tome oko treceg entiteta, nesto tu ne stima ili ja ne vidim jasno.

Roker kako su takvu kolosalnu, pocetnicku glupu gresku Hrvati napravili devedesetih kad su zavrsili sa Alijom i Bosnjacima.Trebalo je stvarno biti toliko kratkovid da se ne vidi
kamo ce ih ta politika odvesti.
Da su htijeli dijalog sa nama a ne sa Alijom mozda nebi ni bilo rata u BiH. Ali ta politicka pamet je vec prije setapovana za Hrvate globalno (BiH + Hrvatska).
Naravno nisu oni odlucivali o tome ovde u tadasnjoj BiH vec neko drugi. To se naravno ne moze promjenit.

Ako neko otvara takva pitanja stausa, poloazaja i odnosa naroda ovde i hoce to da uredi na neki normalan nacin ovde izolovano i lokalno... samo naprijed!
Ako neko vjeruje i nada se da to moze uradit i da to moze opstati a okolo kako je i sta je nema veze ....nema problema naprijed.

Mozda vi stariji to znate da se desavalo i da ima takvih slucajeva da mali odluce i dogovore se sta ce i kako ce, moja mladost, neiskustvo i neznanje to ne poznaje.
A pogotovo ovi piuni ovde da odluce ko skim kako i gdje ....a zna se ciji su svi igraci.

Pozdrav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2022, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Vecu su glupost napravili Alijini sto su trazili cepa guzici sa Hrvatima umjesto da se dogovorili sa Srbima.
Ali ajd objasni to ljubiteljima jedne, jedine starije i od piramida.

Mimikrija ima pravo, bosnjackoj nacionalistickoj politici se zuri da zavrsi "gradjanskim" poslom pre eventualnog ulaska u EU. Jer, zaboga, tada i ovo malo suvereniteta sto im je preostalo moraju dijeliti sa EU. Citaj, sa Srbijom i Hrvatskom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2022, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Brale001 je napisao:
Slazem se ja da nama odgovara saveznistvo sa Hrvatima u BiH ali kakvo? Saveznistvo je sirok pojam.

Zar nije nesto malo cudno u svemu tome oko treceg entiteta, nesto tu ne stima ili ja ne vidim jasno.

Treći entitet je samo fantazija, odnosno strašilo iz kuruza. Toliko priče oko nečega što apsolutno nema nikakvu šansu da postoji bilo kad i bilo gdje.
Citiraj:
Roker kako su takvu kolosalnu, pocetnicku glupu gresku Hrvati napravili devedesetih kad su zavrsili sa Alijom i Bosnjacima.Trebalo je stvarno biti toliko kratkovid da se ne vidi
kamo ce ih ta politika odvesti.
Da su htijeli dijalog sa nama a ne sa Alijom mozda nebi ni bilo rata u BiH. Ali ta politicka pamet je vec prije setapovana za Hrvate globalno (BiH + Hrvatska).
Naravno nisu oni odlucivali o tome ovde u tadasnjoj BiH vec neko drugi. To se naravno ne moze promjenit.

Ako neko otvara takva pitanja stausa, poloazaja i odnosa naroda ovde i hoce to da uredi na neki normalan nacin ovde izolovano i lokalno... samo naprijed!
Ako neko vjeruje i nada se da to moze uradit i da to moze opstati a okolo kako je i sta je nema veze ....nema problema naprijed.

Mozda vi stariji to znate da se desavalo i da ima takvih slucajeva da mali odluce i dogovore se sta ce i kako ce, moja mladost, neiskustvo i neznanje to ne poznaje.
A pogotovo ovi piuni ovde da odluce ko skim kako i gdje ....a zna se ciji su svi igraci.

Pozdrav.

BiH Hrvati su prvenstveno bili usmjereni da pomognu Hrvatskoj, i otud njihova "kolosalno glupa" greška i iniciajlno savezništvo sa muslimanima. Čim je u Hrvatskoj rat stao i otprilike bilo jasno šta će se dalje dešavati, njihova ljubav se završila a HVO je likvidirao i neke 'rvatine iz HSP samo da tu ljubav zatre za sva vremena.
Danas je Hrvatska ispunila apsolutno sve strateške ciljeve, porazila Srbe, ušla u EU i NATO i ostaje samo mali problem i hrvatsko pitanje u BiH. Jasno im je da im za to treba pomoć Srba jer je i budali vidljivo da glavni pritisak na Hrvate dolazi od muslimana,
Na kraju, treba pažljivo pročitati šta je rekao Jerković, zašto baš tako i zašto baš sada.

Apropo godina, "ajd ne seri" imaš 60+ u guzici i mani me tog tipa patronizacije.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2022, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4058
+ Tu si negdje, al me nalijepi 60+,70, 80... essh! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 255 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs