banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Okt 2011, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Dodje nas par upisati faks u BL '94. Jedino sto smo znali je doci sa nove autobuske stanice (ustvari zeljeznicke) do grda (Boske). I kao da ne ispadnemo papci kaze jedan od nas da je dolazio kod rodjaka u BL prije rata i da po sjecanju zna gdje je univerzitet. I krenemo mi za njim lagano. Poslije 3 sata pjesacenja zaustavimo se kod seherovog bazena i ipak odlucimo da pitamo. Jedan stariji gospodin prolazi i mi ga najljubaznije upitamo za faks i ona nam odgovori na sva pitanja koja su nas interesovala. Ovog sto je dolazio kod rodjaka smo zamalo udavili u toploj vodi vrucice gdje smo sjeli da zapalimo po jednu.
U 8 smo dosli u BL u 14 nasli faks.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
@lolipop - fino je to sada cuti, ali bi bilo jos ljepse cuti tada, sada od toga nema vajde. A mozda ne bi bilo ni tada - bio stidljivo celjade. :D .
Struja - prica za sebe. Nakon pomenutog krvavog teleta, polako smo se navikavali na zivot bez struje. Ispocetka je nestajala po malo, pa onda sve vise da bi na kraju bili 44 dana bez struje. Toliko smo se vec navikli bez struje, da kad je dosla - bili smo toliko sretni, da smo se oduzeli i nismo znali sta bi prije ukljucili. Komsije su bili slicnog raspolozenja, pa su svi sve poukljucivali i onda je naravno doslo do preopterecenja mreze i struja je nestala. A svakako je dosla na samo 4 sata. I onda je poprilicno redovno dolazila svaka 4 dana po 4 sata, redovno ko menstruacija kod tinejdzerke. O osvjetljavanju je vec sve receno, kao i o koristenju medija. Sreca pa nasi roditelji ( ili bake) nisu rodjeni sa tim cudom zvanim struja, pa su se mogli prilagoditi zivotu bez iste i nas nauciti. Npr. pegla se prvo zagrijavala na sporetu, pa se onda peglalo, tada su na cijeni bile one stare teske pegle. Kupali smo se ko kauboji, polijevali iz loncica. _nekako mi je izbrisano iz sjecanja kako smo zagrijavali kupatilo, ako smo ga i zagrijavali. A toplu vodu isto nismo imali, posto se na pomenutoj kraljici nije mogla dovoljno zagrijati, onda smo opet isli kod strica i tamo grijali vodu i nosili nazad, sreca pa je zivio u ulazu do nas.
Tih godina je vladalo pravilo, da kad neko u ulazu umre, taj ulaz dobije struju cijeli dan. Onda sam ja kontao ko je najstariji u ulazu, ko bi mogao prvi umrijeti pa da ja malo pogledam TV. Ispostavilo se da najstariji nisu umrli - vec jedan komsija koji nije imao ni 60.
I mislim da je Ugljevik stalno bio u remontu, jer kad god nismo imali struje - opravdanje je bilo da je Ugljevik u remontu. Usput budi receno, tad sam prvi put i cuo za taj Ugljevik. I Milice i mnoge gradove, gradice i sela diljem nase Jedine :D .
Mislim da se to sa strujom poprilicno ustabililo negdje '94. Mada je i nakon toga bilo restrikcija.
Gradske rasvijete nije bilo, pa su moji jednom pod gustom maglom, promasili zgradu i tek kad su dosli do "naseg stana" vidjevsi da su vrata druge boje ( u AJ svaka vrata su druge boje) , okrenuli se i nekako pronasli nasu zgradu.
Tih godina sam izlazio u Parkic i kad bi ispratio prijateljicu kod muzicke ( VECO JAVI SE :D ) , ostao je neosvjetljeni dio puta koji sam morao savladati sam. Mislim da sam tih stotinjak metara istrcavao brze od Bena Dzonsona, strah je jaci od svega.
Do iduceg puta :salute: .

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Procitao sam sve u jednom dahu. :) Hebote meni se cinilo kao da mi ovaj ratni period neko bio istrgnuo iz svijesti, prije svega nisam boravio tad u BL, odrastao u Michigan-Cityu :iconbiggrin: , a poslije rata, pocetka srednje skole u BG i izbjeglistva, nastavio ETS u BL, zatim ETF i na kraju Wien, moji su jos u Micigenu..
Ali sad kad vas citam vraca mi se sjecanje lagano, shvatam da je svuda bilo isto sranje (samo ne znam koliko to uopste moze da se ocijeni iz djecije perspektive). Na kraju, da ga hebes, pocinjem i da romantizujem taj period.. :-?

Iako nije direktno BL, mozda mogu da navedem par rezova iz sjecanja kako je bilo tad u MG-u..

'92, pocetak rata: sranje malo u Kljucu, odmah zatim mnogo vece na Jajcu, prve pogibije, prve granate, skola raus, nas djecu salju na selo, onda velika tragedija: zasjeda i pogibija do 30-ak vojnih i civilnih policajaca i jos 20+ zarobljenih, citavo ljeto samo o tome prica grad, restrikcije od po 20 dana, Jajce I i II u blokadi, Bocac i dalje fercera.. (E da:-znali smo za restrikcije od po 40 dana u BL, mi smo poslije operacije 'Jajce' bili ipak privilegovaniji, struja je dolazila cini mi se skoro svakih 7 dana, samo naravno bilo je i lokalnih privilegija, u mom stambenom naselju u mojoj zgradi struja je uvijek stizala posljednja, druga naselja i okolne zgrade uvijek prije nas dobijale, neke cak i na svaka 3-4 dana, poenta:-zgrade i naselja koja su imali svoje ljude ili vise uposlenika u E-distribuciji, vjerujem da je tako i kod vas bilo).

To je i vrijeme blokade koridora: brasna, germe, kvasca niotkud, na selu obnova starih mlinova, baka mijesi pogace sa sodom-bikarbonom mjesto praska za pecivo.. Poslije 'pada' Jajca, stalni povratak u grad.

Onda mrak po stubistima, pacovi se odomacili, hodas stubistem, vatas zastitnu ogradu i zgrabis nesto kudravo.. :lol: Otvoris vrata u stan, oni unutra, onda preganjanje po citav sljedeci dan, kompletno izvrtanje namjestaja...

Neko pomenu kradju alu-cijevi i puhaljke, kod nas je isto bilo samo sto su po citavom naselju i gradu stradale TV-antene, tzv. 'riblje kosti', struje nema, TV se ne gleda i kad dodje, signal je uvijek sve losiji, jebiga rat je, prekid signala i stradaju predajnici, itd.: diskutuju ukucani, stariji i komsije izmedju seb.. :)
pa isto topljenje secera u karamele, sipanje u kalupe od cepova ili na poklopce od tegli, ladjenje poslije u frizideru i pravljenje lizala, onda i topljenje olova pa u kalupe od gline, figurice i najvise krstici za lancice i ogrlice ko je imao donese od kuce, pravi mali srbocetnici! (sa mekim 'c') :lol:
Zima: stradaju gajbe lokalnih kafana, sijeku se plasticni rukohvati i prave se 'skijice', kod kuce se plastika krivi u toploj vodi, poslije se podmazuju voskom, neko pravio i zicane vezove: -burazeru, al' pici posle na snjegu! I danas kazem: svaka cast onom ko se prvi tad tog dosjetio!- orden mu za mirnodopske svrhe! :D

Inace, u cjelini uzevsi, zime su ostale u daleko boljem, bezbriznijem sjecanju, sjecam se: smanjenje ratnih operacija-manjak tragicnih vijesti sa fronta, manjak automobila, snjeg, 'skijice' i ulice (svi znaju kakve vec u MG :D ) samo za balavurdiju!

Kafane: profiterstvo!-do 2-3h noci ispod balkona bruji generator, niko od komsija se ne buni! Starija raja, gradski mangupi i fukse, prva potezanja pistolja, par puta mladji rezervisti po povratku sa fronta pravili dar-mar. Pijana vojska!
Mrak, palis kuci prije polic. sata, vise puta tako naletio u drustvu frenda il dvojice na alkoholisanog 'junaka' u punoj opremi kako baulja i u bunilu poteze na nas, samo sto nije pis u gace, al na kraju samo nam verbalno stradaju majke..

Dosta klinaca izginulo praveci kojekakve 'bombe' i igrajuci se vatrenim cjevima.. malena carsija: brze se sire losi glasovi

Najvece atrakcije sletanja http://www.military-today.com/helicopters/mil_mi8_hip.jpg na gradski stadion, trka, slije se pola grada..

Skola haos!: -takodje neke alu-peci dobosare na drva, redari loze, od svih predmeta najredovnija 'vjeronauka' i fizicko u ledenoj sali, branje sipka za caj za borce lokalne brigade i skupljanje mahovine na samom pocetku rata radi 'kamufliranja' rovova.. :roll:
,zatim mjesecno kupljenje haraca od djece malobr. privatnika i ovih kojima roditelj radi preko grane.. sklapanje prijateljstva sa izvjesnim Jozom ciji su vrsnjaci i zemljaci prebaceni iz sela do Jajca u nasu skolu. Hrama na jednu nogu, ostaje kao posljednji 'onostrani' u mom odjeljenju skoro pa do kraja rata, kada njegovi vec nadiru.. Cijelo vrijeme moj sticenik od drugih koji su zeljeli da ga kinje.. Ne znam sta je dalje bilo sa njim.

-odjeca i obuca:
ljeti: -kao sto kaze kolega Laoce: patike Simod, sangajke i neke komicne, skroz bijele pristigle iz Borova u izloge par mjeseci poslije 'oslobodjenja Vukovara', neka svrljena, drecava trenerka od "Svile"-Celinac. :lol:

zima: imao srecu prije sukoba da su me roditelji pocastili fenomenalnom jaknom-bundom "Borac"-Travnik i nekim sivim kanadjankama koje je nosilo pola ulice. (izdrzale citav rat :))

TV: najsvjetlije licnosti, pored Riste Djoge, neprevazidjeni Limun Papic, onda onaj procelavi brko sa Pala (oba na sportu) i ne znam zasto al mi ostao veseo cikica onaj sto je vodio 'SNOP' i cini mi se 'S kraja na kraj Krajine'..
Cekali se, bolje receno: molilo se da struja dodje za 'Srecne Ljude' i 'Policajca sa Pjetlovog Brda'-hebote al' je radila propaganda :lol:

Onda potpuno identicno ovo sto kaze kolega nepokoreni: Struja, Sex sa video-rekorderima i Video-trake! :lol:

muzika: 'ROK-OKO'
pored ovih gore domacih u preth. postu: Oktobar 1864, Partibrejkersi, Corba, Galija, Dzukele, Ritam Nereda, Van Gogh, Ob. Program, Familija,... iiiii

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pvG7vi3bFCY[/youtube]

i jos jedan spot ostao mi u sjecanju, trazio sam ga vec mnogo puta na youtubu ali nisam uspio da nadjem :(
ako se neko sjeca Tonija Montana i one trebe, brinete u crnom koznjaku i farkama koju ovaj nosi krkace kroz spot, pomozite mi ako nadjete.. uuuffffff kako sam odlijepio na nju tad bio.. :x :)

najdrazi film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K-7vwtFI27Y[/youtube]

Od narodnjaka sto mi se urezalo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9MRGnwwCgEk[/youtube] i ona druga 'Zena'

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHb0czDWOTg[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AULfhHq06SA[/youtube]

ovaj posljednji mi je bio faca, veca od mnogih koji su onda paradirali sa automatima, snajperima i dr., mislim da je i dan danas ostao veliki smeker.

ladno cini mis e i danas bi mogo da se ugazim od alkohola uz ove gore..

TZv. Dens-muvement, funkijevce, djoganievce, 'mupetovce' i ostale 'snorkijevce'... organski nisam vario do kraja, kak onda tak i danas, cak i vise neg one sa druge strane fronta, ..izgledali mi takodje kao neki od ratnih profitera

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Whotanoob je napisao:
Dodje nas par upisati faks u BL '94. Jedino sto smo znali je doci sa nove autobuske stanice (ustvari zeljeznicke) do grda (Boske). I kao da ne ispadnemo papci kaze jedan od nas da je dolazio kod rodjaka u BL prije rata i da po sjecanju zna gdje je univerzitet. I krenemo mi za njim lagano. Poslije 3 sata pjesacenja zaustavimo se kod seherovog bazena i ipak odlucimo da pitamo. Jedan stariji gospodin prolazi i mi ga najljubaznije upitamo za faks i ona nam odgovori na sva pitanja koja su nas interesovala. Ovog sto je dolazio kod rodjaka smo zamalo udavili u toploj vodi vrucice gdje smo sjeli da zapalimo po jednu.
U 8 smo dosli u BL u 14 nasli faks.


Jedan poznanik sa fakulteta kada je došao u BL, krajem 90-tih, trebao je autobusom u Mejdan da dođe, ali ušao u onaj na kojem je pisalo Majdan... Nekad vidiš ono što misliš da treba pisati :D Dobro je što nije otišao predaleko :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 16:46 
laoce, pa i jesi bio neki povucen, pa nije bilo vajde navaljivati.. jbg, sto ne rece ranije, sad si se sjetio.. heheheh
svaka ti cast, odusevljena sam tvojim postovima na ovoj temi. podsjetio si me na dosta toga sta sam zaboravila..
grijanje pegle.. oooo da... uzas.. mi smo od bake uzimali peglu, jer je njena bila ona starinska, najteza, pa je grijali na vatri i onda peglali.. te velike restrikcije bile su zimi koliko se ja sjecam, pa je bilo dobro u smislu da frizider zamjenis terasom, a bojler, peglu i slicno, potpomagala je vatra.
o neka mi Bog oprosti, ali i kod nas na ulazu kada je umrla neka zena, bilo je struje 3 dana.. uz duzno postovanje, ali nekao su svi bili vidno raspolozeni zbog toga.. strasno ali istinito.. o Boze..
od kad si ti izlazio s vecom vjesticom??? kako ja ne znam za taj momenat??? :oops:

kupanje je bilo na dijelove.. i to sto laoce kaze loncicem se zalijevas iz veceg lonca sa toplom vodom.. mi nismo grijali kupatilo, samo otovris vrata da kao malo toplote udje iz kuhinje..
jedna zima je bila tako jaka da u mojoj sobi koja se nije grijala, mamino cvijece zaledilo..
i sto neko rece, ljudi su bili prisniji, igrale su se karte, drustvene idge, pekle pole od krompira, a sjecam se i da je neko osmislio u toj neimastini da bajati hljeb od prije 3 dana, pofajtas vodom i gurnes u rernu i on kaoi svjez.. pa smo na taj nacin ustedjeli na kupovini hljeba..


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
A tek prelasci nocu nakon zurki dok je sva Banja Luka u mraku ( bez struje) preko Svetog Pantelije...brrrr .Kad se sjetim ,imas osjecaj da je iza svakog spomenika neki tip sa kosom.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 17:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sjeća li se neko "šlepanja"? :D Stignu drva za zimu pred zgradu, mi klinci se ponudimo pomoći istovariti drva iz konjskih kola, traktora, dajca ili pincgauera e onda nas šofer provoza na prikolici jedno 500 metara ili kilometar to je bila atrakcija nama klincima :D
Pa skupljanje metaka od AP pancirni, svijetleći, od snajperke, trocijevca..... :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Kraj rata: ponovo granate od jajca, ovaj put mnogobrojnije i preciznije, stradanje ujaka na Vlasicu, plac i molitva za starog, grad pun izbjeglica, pojma nemam kako, al citav grad kupi se na noge za jednu noc, zastoj u kanjonu Crne Rijeke, opet tihi plac odsvakud a i neka uzasna tisina, neopisiva zedj, 'Lora' na haubi crvenog juga, samo malobrojni transporteri vracaju se u suprot. pravcu, drugi dan kroz BL, niko ne smije u grad.. zaustavljamo se u Glamocanima, neke vikendice nekih prijatelja jedne od komsinica, voda iz bunara, dijareja od 10 dana, stari nas pronalazi ili mi njega, okrece se ponovo za MG, u Glamocanima do pada MG, ponovo u Yugo, Podnovlje ispred Modrice, Milosevicevi drotovi na punktu, niko ne smije da prodje, majke nam ponovo verbalno stradaju, vracamo se, organizujemo se nas nekoliko kola i skupljamo priloge za splav preko Bosne, mrak, na drugoj strani nekoliko namrgodjenih vojnika ceka taj isti splav, strah, ponovo na putu za Modricu, opet kontr. punkt, ovaj put su samo 'nasi'-bosanci, dobijamo zeleno svjetlo, put kroz koridor i pored Save, 20km/h, ugasena svjetla.. pred Bijeljinom tonem u san, majka za volanom, budim se opet pred ciljem, selo pred BG, tetka nas ceka..

Nova sredina, molitva i iscekivanje vijesti za starog, povlacenje u sebe, stari se javlja, otresanje 'kamenja' sa sebe, nova skola... NG i Bozic ipak radosni, Dejton i opet radost,... Ipak ostajemo jos godinu u Srbiji, roditelji se vracaju, stan opet u funkciji, iz ETS 'Nikola Tesla'-BG u ETS 'Nikola Tesla'-BL.. Novi drugari, kafenisanje u sopingu, basket na vojnom, bilijar u Adriji i Boriku, parkic, Sokolski, Music Hall, Pub i druge kafane na Mejdanu, prva ozbiljna ljubavisanja, 'Palas' i 'Kozara', ETF, studenjak i na kraju Wien..


P.S. prije par godina sam citao sjecanja jednog omladinca koji je proveo rat u Sarajevu, opet ne bas direktno vezano za BL ali veoma interesantna story.

Toplo preporucujem, ja sam je progutao u jednom dahu:

http://www.mycity.rs/Blog/Moja-ratna-prica.html

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
@lolipop - imas pravo, uvijek su mene cure pitale za ples :) . A ti si bila nekako alternativna, koliko se sjecam.
Sad mi pade na um moj 15-ti rodjendan - kraj 8. razreda, mislim da opet nije bilo struje, ali je bilo ljeto , pa nije toliko ni smetalo, led uzeo iz kafica odozdo ( kao i ostali - imao agregat) i specijalni sok od 3 zaledjene narandze, secera i 6 litara vode. E toga se rado sjecam i dan danas nisam prezalio foto film koji je ostao prazan, tj. unisten, pa se ne mogu sjetiti da li si ti bila na rodjendanu.
Sa Vecom sam isao u razred, tako da smo jedno vrijeme izlazili zajedno, tada smo svi po malo svirali gitaru,nase je bilo rezervisano u Parkicu pored Pozorista ( ako to sluzbeno pripada Parkicu :) ).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
al kad je umro stari od direktora elektricnoga e to je bio energetski sok :) Struje ko u prici 3 dana :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Kao za Mičigenca, muzika naše i vaše mladosti :lol: , tema iz dobro nam poznatog filmskog evergrina...Muvajte one kulturne prije nego što puste "200 na sat":
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssPzjxL_ZkI[/youtube]
I jedna kao sa RTRS-a u 8, u bus pa na pivo u Knez, pa na svirku u KSET pa...Čuj već jutro, kako sam došao kući( :) ?):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SnnKIqmC-p0[/youtube]

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 21:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
[quote="nasmjeshiti luzer"]Kao za Mičigenca, muzika naše i vaše mladosti :lol: , tema iz dobro nam poznatog filmskog evergrina...Muvajte one kulturne prije nego što puste "200 na sat":
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssPzjxL_ZkI[/youtube]


ajd u k.... :lol: jest, to je ta, hvala i svaka cast, nisam upamtio pjesmu, sad vidim zasto! :lol:
al da je bila riba u spotu, bila je, ko kaze suprotno, moz me povuce..

hehehe Toncek, i Brega moze da mu pozavidi.. 8)

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2011, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja sam bila dijete... Drzala barbike u redeniku (jel se tako veli?)

Nas troje djece, stari na ratistu, a mama radi i svoju i tatinu smjenu u skoli. Bozic '92, imali hljeb iz pretis lonca :)
'93: nosila sam tudju odjecu, braca derala sangajke svaka 3 dana, stari ranjen, kupanje na Vrbasu, vristanje kad dodje struja, kradja jabuka, divljanje po vojnom, igrali se zmire, ledenog cice do besvijesti. Okupljali se ispred zgrade, pa nas Bosa cetnik sa sedmog posipala solju.
'94 se ne sjecam tacno :)
'95 bila spremna torba za podrum u slucaju bombardovanja. Posebno za mene, a posebno za bracu.
'97 isla prvi put na more poslije rata, sa mamom na ekskurziju

E, a '99 pamtim kao lijepu godinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2011, 07:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
prasica je napisao:
Okupljali se ispred zgrade, pa nas Bosa cetnik sa sedmog posipala solju.

Sa petog.... :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2011, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Jao, kardinalna greska! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da se razumijeo pored Viteškog plesa i Minđušara, bilo je tu još rokera. Iz Srpskog Sarajeva dolazi nam:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-99KqGKsUVs[/youtube]
Ovo je i moj grad, da li si to znao...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=D3neZwIXvbQ[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q4kYUN4oQDg[/youtube]
Prijete nam prijete, svete nam se svete, zbog poraza prošlih ratova
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MbLFVksKAU0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OFmHE1IUDMU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yXXouLKgrxk[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CFXl9wupp14[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B9cwe24eKMk[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xm_nwy-iRaI[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 14:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Au brate jel ovo Stormfront :confused3: joj kad se sjetim tih nacionalno-osvještavajućih pjesama u službi dizanja morala narodu :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 16:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Sjecam se tog Guje, uglavnom njegove pojave, ali ne i pjesama.
Nema sta, to je to, ono sto je bilo aktuelno u tom trenutku.


Sjetimo se jos jednog kulta:
1997
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IYErxQG0MLE[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 16:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ima li iko klip one prijedorske grupe što je pjevala "Neće biti neće..."...P-93 ili tako nešto :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 16:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
B-43 po 43ćoj Prijedorskoj brigadi nazvani :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs