banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 230 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jan 2012, 11:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Па филм и није нешто квалитетан. Све што се види у њему може се прочитати на интернет форумима нашег говорног подручја. Не открива ништа спектакуларно,нити је технички урађен на неком високом нивоу тако да не видим препреку да је управо двадесетдвогодишњак његов аутор.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Meni izgleda dobro osmisljen, i sa mnogo inserata iz raznih filmova u vezi sa temom. Takodje, dobro je razradjena tema, sa drugacijim pristupom. Sam njegov uspjeh medju gledaocima pokazuje da ima nekog kvaliteta u njemu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Meni izgleda dobro osmisljen,

+1

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 18:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
spijo je napisao:
Citiraj:
Meni izgleda dobro osmisljen,

+1
Osmišljen da ali to je stvar ideje. Ja pričam o realizaciji. Film nije ništa specijalno,nešto što manja ekipa ne bi mogla uraditi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dok. je jako dobro uradjen, decko je odlicno savladao enormni kompleksitet i mnostvo informacija i napravio odlicnu kompoziciju bezbroj elemenata za koje na prvi pogled ne bi nikad rekao da su nekoj relaciji. Hronolosko odigravanje dogadjaja i njihovu medjusobnu kauzalnu povezanost je odlicno predstavio. Njegova naracija se mi isto jako dopada.
Dosta puta sam neku njegovu smjelu tvrdnju ispratio rijecima sumnje, da bi u sledecem trenu uslijedio insert iz nekog intervjua sa nekim autoritetom koji je vukao konce u tom dogadjaju i koji svojim rijecima potvrdjuje sve receno. Sve intervjue koji su uradjeni za dok. je uradio on sam.
Inace, raspolozivi budzet za dok. je bio samo 20.000$.

Zoka, zvucis kao da ti je nesto nedostajalo u dokumentarcu, mislis da je mogao ili trebao biti dosta bolje uradjen?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 05:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
_зока je napisao:
Па филм и није нешто квалитетан. Све што се види у њему може се прочитати на интернет форумима нашег говорног подручја. Не открива ништа спектакуларно,нити је технички урађен на неком високом нивоу тако да не видим препреку да је управо двадесетдвогодишњак његов аутор.


Film je perfektan! I stvarno mi je više muka od tvog pljuvanja po svemu što je dobro, a pri tom srpsko. :x :angry4:

Nikakve argumente nemaš. Reći da nije dobar zato što se to sve može naći po ''forumima'' našeg govornog područja je besmisleno i to može reći samo neko ko je velik deo svog života stucao čitajući samo forume, pa misli da to nije puno. Zamisli koliko bi vremena trebalo da sad neko ko inače ne čita forume sedne i pročita sve ex yu forume? Pretpostavljam oko 1000 dana i to da čita 15h dnevno.
Deset ljudi govori jednu stvar uz milion argumenata i činjenica, a ti tvrdiš suprotno bez ijednog argumenta.

Pretpostavljam da ćeš me posle ovoga banovati, ti kao iskusan čika, mene balavca, iako sam samo 5 god. mlađi od tebe, jer si već pretio na sva zvona po drugim temama. To je inače NATO stil, kad mu se neka mala zemlja argumentovano suprostavi, on joj pošalje svoju demokratiju preko ,,Milosrdnog anđela'' , ,,Odisejeve zore'' i sl. u obliku, bombi, krstarećih raketa i sto drugih čuda sa tradicionalnim NATO začinima uranijumom i fosforom. ;)

P.S. Aj' zdravo dobri ljudi, ako se više ne čujemo tj. ne pišemo. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 08:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ne kontaš ti ništa. Doduše,od tebe nisam ni očekivao. Ono što ja pričam ide u prilog autoru dokumentarca jer kontrira stavu koji su iznjeli jelly i unbeliver da je on samo potpisnik filma,a da je neka "mračna organizacija" pravi autor spomenutog filma iz ko zna kojeg razloga.
Nema razloga da te banujem,za razliku od tebe meni ne smeta ako neko misli drugačije,samo mi smeta ako se zbog drugačijeg mišljenja neko naziva izdajnikom,plaćeniko i izrodom.....a pet godina je ihahaj vremena :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
dukicas je napisao:
_зока je napisao:
Па филм и није нешто квалитетан. Све што се види у њему може се прочитати на интернет форумима нашег говорног подручја. Не открива ништа спектакуларно,нити је технички урађен на неком високом нивоу тако да не видим препреку да је управо двадесетдвогодишњак његов аутор.


Film je perfektan! I stvarno mi je više muka od tvog pljuvanja po svemu što je dobro, a pri tom srpsko. :x :angry4:

Nikakve argumente nemaš. Reći da nije dobar zato što se to sve može naći po ''forumima'' našeg govornog područja je besmisleno i to može reći samo neko ko je velik deo svog života stucao čitajući samo forume, pa misli da to nije puno. Zamisli koliko bi vremena trebalo da sad neko ko inače ne čita forume sedne i pročita sve ex yu forume? Pretpostavljam oko 1000 dana i to da čita 15h dnevno.
Deset ljudi govori jednu stvar uz milion argumenata i činjenica, a ti tvrdiš suprotno bez ijednog argumenta.

Pretpostavljam da ćeš me posle ovoga banovati, ti kao iskusan čika, mene balavca, iako sam samo 5 god. mlađi od tebe, jer si već pretio na sva zvona po drugim temama. To je inače NATO stil, kad mu se neka mala zemlja argumentovano suprostavi, on joj pošalje svoju demokratiju preko ,,Milosrdnog anđela'' , ,,Odisejeve zore'' i sl. u obliku, bombi, krstarećih raketa i sto drugih čuda sa tradicionalnim NATO začinima uranijumom i fosforom. ;)

P.S. Aj' zdravo dobri ljudi, ako se više ne čujemo tj. ne pišemo. :)


Stvarno dukicas koji je tvoj problem? Je li mora sve što je srpsko i što govori dobro o Srbima biti savršeno? Tebe ljuti što ti je Zoran rekao da je Šešelj budala ili nešto u tom stilu, ne znam tačno. E pa bio je u pravu! Jest on faca svaka mu čast ali on ništa dobro ne bi donio Srbiji, da je došao na vlast nakon što su maknuli Miloševića pa i možda, to je bila šansa za nov početak al' sad ništa apsolutno ne bi napravio. Jesi čuo ikad za objektivnost? Evo ja sam patriota veliki pa ću opet reći kad nešto useremo i kad nešto kod nas nije dobro, a ima puno takvih momenata. Film nije perfektan, film je dobar ali ništa posebno. Tebi se sviđa samo zato što govori dobro o Srbima i pere obraz Srbima i svaljuje krivicu za ono što nam se desilo na nekog drugog. Vjerujem da ima dijelova priče koji su istiniti ali prvo treba da krenemo od sebe i gledamo kakve smo greške pravili, a ne odmah da druge krivimo. Imali smo mi dosta prilika da se fino uvalimo i ispravimo greške, mogli su i Srbi lobirati po SAD-u da se nama pomogne, a druge naguzi ali pretpostavljam da je bilo bitnije biti drčan prema svijetu i puniti svoje račune. Ako si ti mlađi od Zorana 5 godina onda sam i ja od tebe jedno 6-7 tako da nisam rođen u Jugoslaviji ali imam osjećaj da su Srbi živjeli u Jugoslaviji misleći da su gospodari i da će tako ostati uvijek čak i onda kad krene da se raspada Jugoslavija, bili smo uljuljani u osjećaj sigurnosti i moći, a ustvari nas niko '91. nije šljivio ni za šta jer naši političari nikad nisu imali pravog iskustva u svjetskoj politici jer su bili neutralni i bilo ih je briga šta se dešava vani...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 11:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Panzer je napisao:
nisam rođen u Jugoslaviji ali imam osjećaj da su Srbi živjeli u Jugoslaviji misleći da su gospodari i da će tako ostati uvijek čak i onda kad krene da se raspada Jugoslavija, bili smo uljuljani u osjećaj sigurnosti i moći, a ustvari nas niko '91. nije šljivio ni za šta jer naši političari nikad nisu imali pravog iskustva u svjetskoj politici jer su bili neutralni i bilo ih je briga šta se dešava vani...

Djelimično tačno, ali uzmi u obzir da je u SFRJ većinski narod bio Srbi. Što se tiče politike slažem se nismo imali pravog vođu tih prelomnih godina zato smo ovako i završili....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Dobro smo i prosli ko je sve odlucivao o nasim sudbinama :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
nepokoreni je napisao:
Panzer je napisao:
nisam rođen u Jugoslaviji ali imam osjećaj da su Srbi živjeli u Jugoslaviji misleći da su gospodari i da će tako ostati uvijek čak i onda kad krene da se raspada Jugoslavija, bili smo uljuljani u osjećaj sigurnosti i moći, a ustvari nas niko '91. nije šljivio ni za šta jer naši političari nikad nisu imali pravog iskustva u svjetskoj politici jer su bili neutralni i bilo ih je briga šta se dešava vani...

Djelimično tačno, ali uzmi u obzir da je u SFRJ većinski narod bio Srbi. Što se tiče politike slažem se nismo imali pravog vođu tih prelomnih godina zato smo ovako i završili....


Pa upravo zato što smo bili većinski narod mislim da smo mislili da smo glavni. Naravno, Srbima nije bilo u interesu da se Jugoslavija raspadne jer nas je, kao što smo već zaključili, bilo najviše i mislili smo da nema potrebe da se u slučaju neke ujdurme malo zauzmemo za sebe kod stranaca. Glupa greška. Mislim da se svaki dinar uložen u lobiranje od strane Hrvata u lobiranje isplatio ili će tek da se isplate. Kupili su nezavisnost, platili životima boraca za oslobađanje iz SFRJ, ućiće u EU, mučiće se možda još 10-ak godina ali ni sad im nešto nije loše, bolje im je nego Srbima sigurno i na kraju će imati državu sa prilično stabilnom ekonomijom i biće im manje više fino. Isto važi za Slovence kojima je još bolje. E da smo i mi tako znali ili barem da smo znali pustiti ljude da se odvoje bez ikakve vojne akcije, podijeliti ono bogatstva Jugoslavije između sebe što je ostalo i okrenuti se sebi. Danas bi imali vjerovatno i Kosovo, ne bili ovolika sirotinja i bijeda, RS vjerovatno ne bi ni bilo ali sa očuvanom BiH, očuvanom ekonomijom i manje-više odnosima između naroda ne bi ni to nepostojanje RS bilo problem. Ali...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 12:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Opet si djelimično u pravu, Hrvatska je tako skupo platila svoju nezavisnost da ni čukun-čukun-unuci tih branitelja neće otplatiti a privreda im je katastrofa jedino ih čupa turizam. Ulaskom u EU samo će dobiti još više obaveza i tereta plus globe i kuluci, Slovenci već jauču jerbo plaćaju dugove Grcima, Bugarima i Rumunima...litar Radenske u Ljubljani je do uvođenja u EU bio 0.40 centi sad je kažu oko 2 EUR. Jedina stvar bi bila pozitivna da smo svima dali da idu svojim putem i izbjegli patnju i razaranja.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
slovenci stalno kukaju...opet bi se ja mjenjao sa njima,a i mislim da nisam jedini.
meni je dok. veoma dobar. cak sam ga kupio na kiosku i dao jevrejskih 6km...naravno da je malo pristrasan,i da se moglo malo vise reci.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 12:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa nikad im nije po volji to jest, ali ni ti ne bi bio sretan da plaćaš tuđe račune jer ti je to neko iz Belgije rekao da moraš...al bi se mijenjao sa njima u svakom slučaju :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
alkibijad je napisao:
slovenci stalno kukaju...opet bi se ja mjenjao sa njima,a i mislim da nisam jedini.
meni je dok. veoma dobar. cak sam ga kupio na kiosku i dao jevrejskih 6km...naravno da je malo pristrasan,i da se moglo malo vise reci.


Imam druga koji studira u Ljubljani i nevjerovatno je kakve uslove imaju za studente. Navodno im je socijalna sigurnost na visokom nivou ali ih banke ubiše, tj. ubiše im ekonomiju i zbog toga se žale stalno...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Panzer@ u Hrvatskoj se rat koliko sam informisan i mogao izbjeci mada nemogu to tvrditi sa 100 % sigurnosti ali u Bosni se nije mogao nikako izbjeci ovdje je napadnuta nasa ustavnost i sloboda govora i masa drugih stvari...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
spijo je napisao:
Ako sam te dobro rauzmio normalno stanje je kad smo stoka i kad se ubijamo međusobno a za sva ostala stanja koja nisu normalna krive su komunjare.Vjerovatno je između nas dvojice malo veća generacijska razlika,imam i ja školskih drugova hrvata i muslimana ali svi zajedno mislimo da je naša bivša zajednica bilo normalno stanje gdje smo imali nešto što ne može imati ni jedna banana republika.Sve što smo imali u ovom dokumentarcu je lijepo objašnjeno od prirodnog bogastva do jedinstvenog tržišta i kad smo dostigli svoj zenit odjednom smo se sjetili da pravimo svoje male državice koje će da budu uspješnije i koje li ironije slobodnije od zajedničke države.
Prijatelju ako nisi proveo dobar dio svog života u Jugi onda nemaš prava da o istoj raspravljaš.


"Ako sam te dobro rauzmio normalno stanje je kad smo stoka i kad se ubijamo međusobno" ne nisam tako mislio

Pazi Jugoslavija je dobra ideja ja ne kazem da nije bila dobra drzava nisam zivio dugo u Jugi eto uspio sam se roditi u njoj a vec sljedece god je poceo "ples" ali mislim da narodi na Balkanu nisu kako da kazem politicki i kulturno osvjesteni da bi imali takvu drzavu

Npr postavlja se pitanje kako se Amerika odrzala kao drzava ona je slicna Jugoslaviji zna se kako je nastala i da je imala i gradjanski rat pitanje je kako je ona prezivila gradjanski rat tj da se ne rascjepi na 2 dijela a mi eto smo se rasuli u manje drzave mislim da nismo imali taj neki zajednicki duh dovoljno jak da se prezive te politicke turbulencije zato kazem da je Juga bila nenormalna pojava jer ovaj narod ovdje nije imao to nesto sto je imala npr jedna Amerika ili jedna Njemacka kada se od 30 i kusur drzava stopila u jednu ili npr Italija koja je isto bila sastavljena od vise drzava pa su danas svi Italijani a ne ko mi Srbi dijelimo se na neke Makedonce i Crnogorce pravi se od Srba 100 nekih novih nacija :(

Evo npr Njemci tek su 1814 se spojili u jednu naciju a stotine i stotine godina bili samostalne drzave cak su i ratovale medjusobno vjerujem da je bilo vise razlike nego medju Srbima i Hrvatima danas ali eto preovladalo je to neko nacionalno jedintvo medju njima a mi se dijelimo ja mislim cak i na atome kad bi mogli ali eto :roll:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne djelimo se mi na atome nego za razliku od Amerike,Njemačke i Italije mi se djelimo na pravoslavce,katolike i muslimane.Da su ove tri gore navedene zemlje imale taj sastav možemo samo zamisliti šta bi se iz toga rodilo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
spijo je napisao:
Ne djelimo se mi na atome nego za razliku od Amerike,Njemačke i Italije mi se djelimo na pravoslavce,katolike i muslimane.Da su ove tri gore navedene zemlje imale taj sastav možemo samo zamisliti šta bi se iz toga rodilo.


Amerika je u to vrijeme bila izmjesana i na katolike i na protestante i pravoslavce i xy nekih drugih vjera i sekta tu je bilo 1000 nacija od potomaka Belgijskih do potomaka Kineskih doseljenika a i Njemacka je pola katolicka i pola protestanska ako se nevaram

ja sam uvjeren da su te zemlje imale vise razlika tada i opet se ujedinile nego sto je razlika medju nama sada ma koliko se pokusavali kulturoloski istorijski politicki jezicki i na sve druge nacine sto vise udaljiti

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Prijatelju,ja ti pričam da tamošnji popovi,fratri,hodže i ostali nisu krstili topove kao ovde.Svima njima su važnije materijalne od duhovnih stvari i to ih je ujedinilo kao narod.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 230 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs