banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2014, 21:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
Vecinom su to nagadjanja. Ja ne mogu pejstovati izvore koje sam citao jer ih nema na netu. Nebitno jer niko ne moze potvrditi ni njihovu vjerodostojnost.

Kad smo vec u tom nekom periodu, iznijecu neke svoje nedoumice prema toj nekoj zvanicnoj srpskoj istoriji. Ta istorija ocito favorizuje neke istorijske licnosti. Da li s razlogom? Zasluzuje li knez Lazar mjesto koje mu je dato? Da li su neopravdano unizene neke druge porodice i velikasi iz tog vremena? Je li Vuk Brankovic bio izdajica ili patriota? Mnogo mi se pitanja vrzma po glavi, ne mogu ih sve ni nabrojati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2014, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Rasperaj se Zoka dok je vrijeme.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2014, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Турска војска је била бројнија на Косову из простог разлога што је султан Мурат на Косово довео и војску из Анадолије и војску из Румелије (европски део Османског царства) + вазалске јединице (међу њима и српске (Мрњавчевићи и Дејановићи)).

Српска војска на Косову је у принципу заостајала. Сачињавана је од професионалне војске и обичног народа. Обични сељаци су чинили пешадију, али нису могли да буду превише вични ратовању као што ни ја сада не би био вичан истом да ми неко стави пушку у руке. С друге стране професионална војска се заснивала на ондашњим европским вредностима: тешко оклопљени витез коњаник.
С друге стране, Турци су имали по опреми слабију коњицу, али зато изванредно покретну и брзу, те војску састављену махом од људи који су добар део живота провели или на коњу или у припреми за битке. Ако се на ово надовеже и грешка српске команде да Османлије не нападне одмах по доласку на Косово него ујутро, што је Османлијама оставило довољно простора да ископају јаме са зашиљеним колчевима који су за ондашњу европску витешку коњицу били погубни, није тешко закључити да су Турци били не само у бројчаној, него и у стратешкој предности.

Бранковић наравно није био издајник. То је народно предање, које је проширено српством пре свега кроз предања СПЦ. Мислим да то више нису никакви митови, него већ научно разјашњене ствари.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2014, 23:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
I da pomenemo odrede koje je Murat cuvao po strani i tek kasnije ih ubacio u borbu, oni su manje vise i odnijeli prevagu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2014, 00:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
Pa da, Silvio. SPC je bas nagrdila tu casnu i uglednu porodicu Brankovica. Mislim cak da je Lazar bio i u srodstvu sa jednim od tadasnjih patrijarha. Svi mi (ili bar veliki dio) imamo neki romantiziran i idealiziran odnos prema osobama iz tog perioda a istina je da su to bili oblasni velikasi koji su se medjusobno borili za teritorije i u vatru gurali siromasne i obespravljene ljude. Oni i nisu imali osjecaj srpstva kao sto ga mi imamo. Po meni je upitna i knezeva zelja za ujedinjenjem srpstva i odbranom od osmanlija. Pa sto nije pomogao braci Mrnjavcevic koji su se prvi isprsili pred Turke? A jok, on je za to vrijeme, zajedno sa Tvrtkom, napadao Nikolu Altomanovica. Pa i Nidzo je bio Srbin. Zajebi knezev patriotizam, on je samo u nasim glavama i u podmetanjima SPC... Pa nek' se ljuti ko hoce...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2014, 01:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pohod Mrnjavčevića je bila ozbiljna misija, ali šteta tako se slabo reklamira na TV i udžbenicima.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2014, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
filozof sa vrbasa je napisao:
Pohod Mrnjavčevića je bila ozbiljna misija, ali šteta tako se slabo reklamira na TV i udžbenicima.


Вероватно зато јер је то био заиста огроман пораз српске војске које је у тој бици била и бројнија него Османлије.
Citiraj:
SPC je bas nagrdila tu casnu i uglednu porodicu Brankovica. Mislim cak da je Lazar bio i u srodstvu sa jednim od tadasnjih patrijarha. Svi mi (ili bar veliki dio) imamo neki romantiziran i idealiziran odnos prema osobama iz tog perioda a istina je da su to bili oblasni velikasi koji su se medjusobno borili za teritorije i u vatru gurali siromasne i obespravljene ljude.


Питање је колико је то дело СПЦ,а колико народа који увек надода. Не треба заборавити да је након смрти кнеза Лазаца Вук Бранковић показивао претензије на владарски престо, док је кнегиња Милица сматрала да Стефан Лазаревић треба да преузме очево место (што се показало као апсолутно исправно). Да би неко тада преузео владарски престо морао је да има сагласност СПЦ. Вук је није имао и вероватно је био и у сукобу са врхом СПЦ и ту треба тражити повод за причу о "издаји Бранковића". С друге стране, тешко да је та прича само по себи потекла из СПЦ, пре ће бити да је обичан народ постављао једноставно питање како је могуће да је кнез Лазар, Обилић, Мусићи, Југовићи и мношто српске властеле изгинуло на Косову а није Бранковић. Ми смо увек били народ склон заверама и издајама.

Иначе, породица Бранковић није нагрђена у глобалу. То се односи само на Вука. Већ његови потомци имају много бољи положај код СПЦ.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2014, 15:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
Sve je moguce ali se meni, intuitivno, cini da je knez bio favorizovan od SPC a ja ne bih minimizirao ulogu i moc crkve da kroz generacije nametne svoje stavove. Crkva je sigurno mogla, sto bi se moderno reklo, kreirati javno mnjenje. Moze to i danas, kao i politika.

Ne znam gdje sam procitao da se Vukovo krilo na Gazimestanu drzalo jako dobro, a da je Lazarevo puklo pod naletom mocnijih snaga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2014, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Fischer je napisao:
Sve je moguce ali se meni, intuitivno, cini da je knez bio favorizovan od SPC a ja ne bih minimizirao ulogu i moc crkve da kroz generacije nametne svoje stavove. Crkva je sigurno mogla, sto bi se moderno reklo, kreirati javno mnjenje. Moze to i danas, kao i politika.

Ne znam gdje sam procitao da se Vukovo krilo na Gazimestanu drzalo jako dobro, a da je Lazarevo puklo pod naletom mocnijih snaga.


Вуково крило се на Косову држало јако добро и јако добро напредовало али ту је и био проблем. Остатак војске (лева страна и центар) нису могли да испрате то напредовање, при чему се десно (Вуково) крило запетљало око турске коморе и на тај начин оставило центар (кнез Лазар) без заштите, што је имало за последицу да лево турско крило, које је првобитно било потиснуто, а након убиства Јакоба Челебије и прегруписавања, свом жестином удари у центар српске војске и овај разбије. Ту је наравно играла улогу да је кнез Лазар пао са коња па је део војске почео да бежи, итд. Али генерално, најбоље се на Косову држало Вуково крило, али је то била "Пирова победа", јер је то напредовање отворило уствари простор турској војсци да се устреми на српски центар.

Хребељановићи су били јасно фаворизовани од СПЦ и то није тајна. Многи не знају да се на Косову касније одиграл још једна битка и то између Вука Бранковића и деспота Стефана, где је Вук поражен. И ту треба тражити повод за "сатанизацију" Вука. А један од могућих повода за причу о издаји може да се тражи и у повлачењу деспота Ђурђа Бранковића из крсташког похода на Турке, када су крсташи на Косову доживели тешак пораз, а кривица за то је приписана деспоту Ђурђу. Постоје индиције да је та прича о издаји дошла тек крајем 14ог и почетком 15ог века, тако да не мора да значи да је СПЦ у време борби између Бранковића и Хребељановића већ анатемисала Вука.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 14:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sjećam se da sam u Ćoroviću pročitao da je car Dušan bio prvi koji je spoznao strah od Osmanlija, njemu je papa naložio jednu ekspediciju i on je pristao, pošto je imao para priuštio je i plaćenike sa Zapada (Franke i Germane), bila je to Pirova pobjeda.

U zvaničnim školskim udžbenicima tako nešto se ne može pročitati, tamo uglavnom piše da je to bio car Lazo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ako je istorija najbolja učiteljica onda su Srbi njeni najlošiji đaci.O Prvom sv.ratu...Karađorđevićima..."saveznicima"...Njemcima koji su nam nudili mir i izlazak na more a Pašić to glatko odbio....stvaranju Jugoslavije.....skoro sat ipo materijala ogoljene istine

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jYyYdK4-RoE[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2014, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
To da smo slabi iz istorije- definitivno jesmo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 00:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gu4h6q-aF1Q[/youtube]

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 00:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
izaberi br. na izbornom listicu..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xziLKjw6iUk[/youtube]

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 19:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
spijo je napisao:
Ako je istorija najbolja učiteljica onda su Srbi njeni najlošiji đaci.O Prvom sv.ratu...Karađorđevićima..."saveznicima"...Njemcima koji su nam nudili mir i izlazak na more a Pašić to glatko odbio....stvaranju Jugoslavije.....skoro sat ipo materijala ogoljene istine



Istorija jeste uciteljica zivota ali stalno dolaze neki losi djaci i - siluju uciteljicu... 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ne znam da li je tema adekvatna, ako nije - neka vrh koriguje.

Spoiler:
PRIZNANJE ALIJINOG TELOHRANITELJA: Izetbegović naredio da ubijamo svoje kako bi optužio Srbe!

Citiraj:
Sećam se dobro da je u jednom trenutku Cerić rekao: „Alija uzmi se u pamet. Nas dnevno gine 50 do 70 i niko ne zna za to. Ako nas na jednom mestu pogine 200, ceo svet će znati! A oni koji poginu, znaju zašto su poginuli, poginuli su na božjem putu i svi će ionako biti Šehidi, rekao je svedok KW-568


Citiraj:
Nekadašnji predsednik Republike Srpske, Radovan Karadžić u finišu iznošenja dokaza odbrane, „poentirao je“ izvodeći zaštićenog svedoka KNj- 568 za koga se tvrdi da bi značajno mogao da promeni sva dosadašnja tumačenja o toku i ciljevima rata u Bosni.

Veći deo ovog svedočenja odigrao se iza „zatvorenih vrata“, a u kratkim javnim sednicama moglo je da se zaključi da je reč o nekadašnjem telohranitelju Alije Izetbegovića koji je prisustvovao većini tajnih sastanaka muslimanskog vrha tokom rata u BiH.


Citiraj:
Evo integralne verzije ovog svedočenja koje umnogome menja sliku o događajima tokom rata u Bosni 1992-1995. godine.

Iznećemo one, najšokantnije detalje ne samo o tajnim susretima i planovima Alije Izetbegovića, pozadini sklapanja primirja sa Hrvatima, ali i šokantnim naredbama Naseru Oriću i čelnicima Armije BiH kako bi se proizvele što veće civilne žrtve. Svakako, čitaocima će posebno biti interesantan deo o sprezi muslimanskih i srpskih kriminalaca koja je trajala čak i u vreme najžešćih sukoba dva naroda.

Svedok KW-568 u uvodnom delu ističe da je u Sarajevo stigao 1992. godine i da se preko jednog svog rođaka ubrzo priključio specijalnoj vojnoj jedinici „Biseri“ – Izetbegovićevoj „pretorijanskoj gardi“. Ova jedinica je posle granatiranja Alijinog porodičnog stana, isključivo vodila računa o njegovoj bezbednosti u podrumu Narodne banke BiH u kome je proveo veći deo rata sa sinom Bakirom i zetom Jasminom.


Citiraj:
„Uniforme su nam bile crni kombinezoni, a od naoružanja smo dužili pištolje CZ 99 i automatske puške kalašnjikov. Moj zadatak je bio neposredno obezbeđenje Izetbegovića. U smenama u kojima sam ja radio, zavisno od potrebe od šest do 12 sati, neprekidno sam bio uz predsednika. Pratio sam ga kada je išao u šetnju, zatim u odlasku i povratku iz zgrade Predsedništva BiH, jer je obično išao pešice, i obezbeđivao sam prostorije u kojima je on živeo.“

Zaštićeni svedok kaže da se na sastancima u podrumu Narodne banke pričalo sve ono što je „trebao znati samo najuži krug ljudi oko predsednika“. To su, prema njegovim tvrdnjama, bili vojni generali Sefer Halilović i Mustafa Hajrlulahović zvani Italijan, policijski zvaničnici Avdo Hebib i Ismet Dahić (načelnik PS opštine Stari grad), kao i Stjepan Kljujić i Reis efendija Mustafa Cerić.

TV ekipe na mestu masakra

Svedok KW-568 je naveo kako su po naređenju muslimanskih vođa sa prometnih raskrsnica u Sarajevu gađani Srbi, kako bi se izazvala njihova akcija posle koje je dolazilo do stradanja civila.

„Odmah potom došle bi televizijske ekipe koje su čekale u neposrednoj blizini. Pošto je ovo već bio model, ubrzo smo svi znali da ne treba biti blizu mesta gde se ove TV ekipe i novinari nalaze, jer se po pravilu, u kratkom vremenskom periodu, u njihovoj okolini događalo nešto od čega se moglo stradati“, ispričao je zaštićeni svedok.


Citiraj:
„Reis efendija Cerić je imao najveći uticaj na predsednika, pored njegovog sina Bakira, jer je predsednik bio vernik. Od samog početka Izetbegović je govorio: „Mi Srbe vojno ne možemo dobiti, moramo učiniti sve da se međunarodna zajednica vojno umeša na našoj strani“. Ovu njegovu tezu podržavali su i ostali, pogotovu reis Cerić.

Ne znam ko je prvi od prisutnih predložio primenu taktike izazivanja masovnijeg stradanja bošnjačkog stanovništva, te provociranje kako bi se granatirali objekti poput bolnica i slično, ali znam da se Izetbegović u početku suprotstavljao toj ideji.

Sećam se dobro da je u jednom trenutku, dok su ga ubeđivali da je ova taktika delotvorna Cerić rekao: „Alija uzmi se u pamet. Nas dnevno gine 50 do 70 i niko ne zna za to. Ako nas na jednom mestu pogine 200, ceo svet će znati! A oni koji poginu, znaju zašto su poginuli, poginuli su na božjem putu i svi će ionako biti Šehidi.“

Pored ovoga, navodi dalje ovaj svedok, dogovoreno je da se Srbi provociraju kako iz Sarajeva, tako i iz zaštićenih zona.

Amanpur prva na licu mesta

„Smatralo se da je koordinacija između provokativnih dejstava prema Srbima i novinarskih ekipa najvažnija. Novinari su u Sarajevu imali poseban status, pogotovu oni koji su pokazivali naklonost našoj strani. Sećam se novinarke CNN-a Kristijan Amanpur koja je vrlo često dolazila u prostorije Predsedništva i skoro uvek je bila prva na licu mesta kada su se ovi događaji odigravali.


Citiraj:
Moj zaključak je, imajući u vidu njenu bliskost sa našim rukovodstvom da je ona imala informativni izvor iz nešeg rukovodstva i uvek unapred znala šta će se i gde dogoditi“, kaže svedok.

„Lično mi je poznato da je u Sarajevu postojalo nekoliko vozila na kojima su se nalazili ili teški mitraljezi ili minobacači sa kojima je dejstvovano prema srpskim položajima sa pozicija za koje se planiralo da ih Srbi nakon toga granatiraju, a koje bi pozicije bile kompromitujuće za srpsku stranu. Tako je u više navrata i došlo do izazivanja vatre sa srpskih položaja sa pojedinih raskrsnica u gradu, bolnice i slično.

Način rada bi bio sledeći: policija bi zatvorila raskrsnicu za saobraćaj desetak minuta. Iz raskrsnice bi bilo ispaljeno nekoliko minobacačkih granata ka srpskim položajima sa karoserije nekog manjeg kamiona, koji bi onda otišao iz raskrsnice, pustio bi se saobraćaj i nakon desetak minuta od ispaljenja, najverovatnije kada bi sa srpskih položaja utvrdili odakle je došla vatra, usledila bi vatra sa njihovih položaja i to uvek u većem obimu od one vatre koja je sa naše strane bila ka njima.

U tom trenutku kada bi padale srpske granate, raskrsnica bi bila prohodna za civilno stanovništvo i dolazilo bi do stradanja. Znam da su sa srpske strane uvek na jednu našu granatu odgovarali najmanje sa dve ili više granata.


Citiraj:
„Jedinica Biseri je formirana i stacionirana u prostorijama Srednje učiteljske škole u Sarajevu sa zadatkom štiti Predsedništvo, članova predsedništva i njihove porodice. Jedinica je brojala oko 120 ljudi, ali neposredno na obezbeđenju je bilo angažovano oko 70 ljudi. Komandant jedinice je bio Haris Lukovac, a njegova pozivna šifra preko radio veze je bila „Biser 2″.

„Biser 1″ je bio predsednik Izetbegović. „Biser 3″ je bio Hota Ekrem, a „Biser 4″ je bio Mišo Komarica, jedan od dvojice Srba koji su bili u jedinici, jer je zajedno sa nama bio i Mladen Komarica, koji je nosio isto naziv „Biser“, ali ne sećam koji broj. Ja sam imao oznaku javljanja „Biser…“, ispričao je ovaj zaštićeni svedok.


Tekst je u spoiler-u.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2014, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Venecijanski "MMF" ucenjivao Nemanjiće

Spoiler:
- Srbi i tada, kao i kasnije, često precenjuju snage i uzimaju na sebe teret borbe koju ne mogu da iznesu - ističe Borisav Čeliković. - Kao kad despot Đurađ pokušava da napravi hrišćansku koaliciju za odbranu Evrope, a Zapad mu se podsmeva, sve dok mu Osmanlije ne dođu pred vrata. Svedočanstva o tome nalaze se u venecijanskim arhivima, jer je mletačka obaveštajna služba pomno pratila situaciju u srpskim krajevima i slala mnoštvo detaljnih izveštaja.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2014, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa to je naslov iz Večernjih :lol: ...tako se kuva žaba 8)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2014, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Cija zaba, za koga? Za bacuske? I kakve veze sad ima sa "Novostima"?? Ovako da ti budem iskren, tekst o ovome sam procitao na B92 sinoc jos, ali danas nisam uspio da ga nadjem iznova pa sam natio na ovaj link na Novostima..

I ajde sad ti vec kad si se oglasio opet, kao pozvan da objasnis slicnosti i razlike izmedju jednih i drugih, a? :P

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2014, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
nema razlike...svakim danom su sve sličniji.
zato se i gasi televizija b92.nema više svrhe kad je tu javni servis

Citiraj:
Cija zaba,
:lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs