banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 14:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Evo otvorio sam temu kao sto si predlozio, znaci, slobodno kaci tvoje teorije pa da vidimo dokle ce da dovede. Samo pazi ako pocnes sa Herceg/Banovic ili slicni internet fantomima ja odo...

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
da li osporavaš da su DANAŠNJI BOŠNAJCI potomci srednjovjekovnih BOŠNJANA
ako da, reci nam onda ko su po porijekli današnji BOŠNJACI


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Danasnji bosnjaci kao i danasnji Srbi i Hrvati su potomci naslaga paleonaroda koji su ovdje zivjeli vjekovima, ajde da ih nazovemo Ilirima, tako su ih zvali Rimljani, ali mi imamo jedan drugi problem, a to je da danasnji bosnjaci koriste istorijsku nauku da bi politicki dokazali identitet danasnje Bosne. To je sustina svega. Ja znam jednog momka koji je asistent na istoriji u Sa. i on kaze da 90% studenata upisuje postdiplomske iz istorije srednjeg vijeka. Da li ti to nesto govori? Kao u bivsoj drzavi kada su svi trcali U kumrovacku skolu ili se iskljucivo bavili istorijim radnickog pokreta hence...pa tako se zvao Institut za istoriju u Sarajevu. I sad istoricari radnickog pokreta, odjednom postali medievalisti. da li si ti citao sta je Enver Redzic pisao o novim Sarajevskim medievalistima?

Moja poenta je da ovo sto se sad radi nije nauka vec ideologija, jer vec sam napisao, svi izvori su prevedeni svi dokumenti su objavljeni, nema vise nepoznanica. ja da se pitam uveo bih moratorijum na proucavanje tog dijela ist. na 20 godina, jer sve sto se danas pise je cista politika.

Dakle, danasnji Bosnjaci su porijeklom od slovenizovanih plemena (Ilira) koja su asimilovana u periodu od 7 do 11v. ,a jedini sloveni koji su ovdje opisani su Srbi.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 15:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
ok slažemo se bar djelomično, da srednjovjekovni bošnjani vode porijeklo I OD ILIRA, abr neko razuman, jer tvoji tvrde da nemamo veze sa Ilirima, čak šta više da vodimo porijeklo od srba ??
ali se ne bi složio da nema i SLAVENSKOG UDJELA ako ne i većeg
pazi sad akose slaveni spominju u području Bosne spominju još u vrijeme Gotske kraljevine 488-555. a poznato i uLJP kao GOTOSLAVENI, da li je onda sasvim logično da su u Bosni slaveni kao dio velike mase slavena još od tog perioda
Slaveni iz Panonije, koje ćemo nazivati PANONSKI SLAVENI i i koji se naseljavaju u Panoniju i Slavoniju, prelazeći povremeno i Savu na područje današnje Bosne koja se nalazi u sastavu Gotske države na čijem je čelu Teodorik, jer jaka Gotska država se prostire sve do današnjeg Beograda. O tome opet piše Vladimir Ćorović:

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 15:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
dakle PRVI TALAS SLAVENA dolazi u Bosnu još za vrijeme Gota, što je čak davalo i Bošnjacima 1942.godine priliku da se obrate ludom Hitleru pozivajući se na gotsko porijeklo, a sa svrhom da se osamostale od NDH
http://bosniainfocentar.phpbb3now.com/v ... ?f=16&t=72

dakle ČITAVIH 100 i više godina ranije (najkasnije od 500te) SLAVENI su došli na Balkan i na područje koje će se kasnije nazvati Bosna, kao što smo mogli vidjeti u dva značajna vala i perioda:
1-prvi u vrijeme Ostrogotske države kada se „zemlja napuni mnoštvom Slavena“
2-drugi u vrijeme Avara kada takođe preko Bosne dopiru čak i do Istre i Italije.

pa da REMIZIRAMO, doseljavanje Slavena se odvijalo u sljedećim talasima

1-PRVI TALAS doseljenja Slavena za vrijeme Gotske kraljevine 488-555 kada se u LJPD spominje takođe MNOŠTVO SLAVENA koje naseli Gotsko kraljevstvo, a LJPD smatra Totilu za slavenske vladare, dakle ti Goto-Slaveni se nalaze u Bosni
2-DRUGI TALAS doseljenja zajedno sa Avarima koji su došli 567.god. u Panoniju a 597.su poharali po provinciji Dalmaciji 40 utvrđenja, takođe i na području Bosne sve do Istre i Italije jer je 600.god papa Grgur Veliki kukao o tome.
3-TREĆI TALAS doseljenja Slavena je kada su razbili dunavski limes i opet sve razorili do Jadrana, 614. porušili Salonu i druge primorske gradove
4-ČETVRTI TALAS –doseljenje srba i hrvata na poziv Heraklija, ne prije velike bitke kod Carigarada 626. i poraza Avara, a vjerovatno u periodu 630-640
Ti spominjani SLAVENI zatiču u Bosni domicilne Ilire sa kojima se stapaju i stvaraju ZASEBAN etnički mix kojem se poslije raspada Veliko moravske države pridružuje Slovensko pleme po imenu sličnom Bosna, nameće to ime tom etničkom zasebnom mixu iliro-slavena, kao i samoj zemlji Bosni.
O tome piše i Marko Vego

Slika

Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
pore Vege, TEZU da je Bosna dobila IME po nekom slavenskom plemenu sličnog imena koje je doselilo na područje Bosne raspadom Veilkomoravske države takođe iznosi još jedno historijsko ugledno ime

Muhamed Hadžijahić:
Povijest Bosne u IX i X stoljeću
2004, Sarajevo
Slika

Slika

Slika

Slika


DETALJNIJE O SVEMU ko želi čitati i drugačija mišljenja od svojih konstrukcija
http://bosniainfocentar.phpbb3now.com/v ... ?f=16&t=17


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Ovo sto si napisao nije toliko bitno za etnicki identitet Bosne, (nije ni vazno, jer radi se o istom narodu) mi ovdje govorimo o politickom koji dolazi kasnije i naravno da smo vecinom Ilirskog porijekla
Ajde ovako, za vrijeme avarskog kaganata slovenska plemena se organizuju protiv Avara, tu se pominju i Srbi i Hrvati kao dva slovenska plemena , oni vec tada imaju neku vrstu, kakve takve politicke organizacije, Bosance ili slovene u Bosni, zovi kako hoces, niko ne opisuje. Dakle nije dovoljno reci da su postoijali neki sloveni i onda pretpostaviti da se radi o nekom posebnom narodu, u publicistici da, nauci ne.

A ovo o imenu Bosna su lingvisticka zongliranja koja su nedokaziva, mozda je i tacno, ja nemam problem sa tim, ali nedokazivo i nema potreba da se zamaramo sa tim. ostatak nakon utakmice ako stignem veceras

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 17:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2010, 09:10
Postovi: 18
NISI PAŽLJIVO ČITAO, AKO SI UOPŠTE ČITAO
dakle, NEMA SRBA ILI HRVATA na Balkanu prije 640te !!!!
a SLAVENI kao MASA poznata svim histoirčarima je na BALKANU OD VREMENA GOTA 488-555.g
dakle 150 godina PRIJE dolaska hrvata i srba tek na poziv Heraklija
kontaš
VEĆ POSTOJI ČITAVA MASA SLAVENA prije dolaska srba ili hrvata
pazi šta kaže NAJVEĆE IME HRVATSKE POVIJESTI Vjekosalv Klaić
Slika


dakle jasno se kaže da su dolaskom u područje Like Hrvati zatekli SLAVENE i Avare

Slika

a zatim da se Hrvati nisu mogli naseliti u ostalim dijelovima Balkana jer su bili već naseljeni SLAVENIMA,

DAKLE, poenta je da HRVATI ZATIČU SLAVENE
PITAM TE JA:
ko su ti slaveni, kada su došli, odakle i kuda ????
pusti se gledanja historije iz današnjeg politčkog trenutka, raspravljamo čisto o samoj historiji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Samo da prokomentarisem pominjanje vlaha na drugoj temi.
Dakle, po Bogumilu Hrabaku najvecem Balkanskom strucnjaku za vlahe, oni su u 95% islamizovani, sto ce reci, danasnji bosnjaci.

Vlah je bio pogrdan naziv za Srbe za vrijeme Turske okupacije koji su koristili uglavnom domaci muslimani (vlasi) Malo neobicnoi, ali tacno.

nastavljam kasnije.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Bosnjo, stavila sam te vec link na dokumenti koji dokazuju da Bosna je bila geografski pojam. Ako ti si u takvoj zabludi, ajde reci nama sa kim su tvoji "bosnjaci" ratovali i kada? To bi bio odlican dokaz, ali nemas ga. Svak narod je ratovao sa bilo kim, cak znam imena nekih plemena samo zbog toga da su ratovali sa nama u proslosti i ne znam o nih nista vise. Osim toga, nemas informaciju o kulturi, vere itd. Suplja prica je tvoji bosnjaci...

Citiraj:
De Administrando Imperio, X вијек

Константин VII Порфирогенит познат и као CONSTANTINE VII FLAVIUS PORPHYROGENITUS (р. Септембар 905,Константинопољ [Цариград, цада Истанбул, Тур.]--у. Нов. 9, 959), Виѕантијски император од 913 до 959.

Његови списи су обиман извор о Византијском царству и сусједним подручјима. Његов De administrando imperio (О управљању империјом, латински оригинал се чува у Ватиканској библиотеци) се бави словенским и тураноидним народима и садржи обиман и детаљан историјски и географски опис народа који окружују Византију. Порфирогенит не посједује само податке из свог времена, већ цитира и царске архиве, који сежу до његовог претходника, Цара Хераклија(610-641) и раније.

Глава 32 De Administrando Imperi-ја Константина Порфирогенита, има наслов "О Србима и земљи у којој сада обитавају", и која говори о територији насељеној Србима чији је саставни дио сама Босна, у којој напомиње два насељена града - Котор и Десник, оба још увијек неодређеног географског положаја.

http://cafehome.tripod.com/cirilica.htm#DAI

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Da se vratimo na temu.
Ja se slazem sa tobom 100%. Dosli su u 7v. i asimilovali slovene koje su zatekli, vjerovatno plemenski neorganizovane. Klaic prisvaja citavu dalmaciju, to naravmo nije tacno, hrvati zive samo u jednom dijelu dalmacije, od cetine jugoistocno su Srbi.


I Ruja je dobro primjetila. Zasto bi Vizantija pominjala Srbe i Hrvate? Sta njih briga za neka tamo slovenska plemana...Pa, pominje ih jer se bore protiv njihovih neprijatelja Avara, i da je tu postojalo jos neko pleme bilo bi sigurno pomenuto, ako ne Bosnjaci, onda neko drugi i to bi bio dobar pocetak za raspravu. Ti recimo, kod Porfirogenita imas pricu o "Bijelim Srbima" koji zive iza zemlje Huna na granici sa Franackom. Ili onu o Srbima koji su naseljeni od Cara Iraklija u Tesaloniku (Solun) nakon sto su dolazili po pomoc. Po Grckoj je puno srpskih toponima. Ova dva primjera su sasvim dovoljno materijala da se postavi teza da su Srbi zivjeli po cijelom Balkanu, ali za to nema potrebe.
Medjutim, vi pokusavate da istoriju proizvedete ni iz cega. Bosnjaka nema ni kao plemena, ni grupe ni organizovane jedinice...oni jednostavno ne postoje. Nema pomena o bilo kakvom trecem narodu. Teorija o hudom plemenu bez imena je opet samo teorija i mnogo ne pomaze.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 20:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 09:34
Postovi: 115
Lokacija: BL dok me nisu izgurali kundacima, bajonetima, opancima...
Руjа je napisao:
.... ajde reci nama sa kim su tvoji "bosnjaci" ratovali i kada? To bi bio odlican dokaz, ali nemas ga.....
Citiraj:
Samo o Kosovu, a sto je vec i vrapcima na grani dosadilo:

Bosanska vojska je drzala ljevo krilo pod komandom Bosanca, Vlatka Vukovica (naravno, "neki" smatraju da je Vlatko Srbin :lol: )
Od Zmijanja Rajko je vodio odred sa Manjace, koja je u to vrijeme bila, kao i danas, u sastavu Bosne. I vjerovatno su bili pod komandom V. Vukovica. Vise ce ti reci bosnjo, ako bude nasao za relevantno.
Najveci srpski junak svih vremena, Marko Kraljevic je u to vrijeme vec bio turski vazal, dupelizac turski. Turci ga nisu mobilisali jer nisu imali potrebu riskirati izdaju. Tako je Marko u to vrijeme lokao vino i ganjao zene "prijatejla" koji su ginuli na Kosovu. Ali ovo zadnje ipak spada u temu "zabranjene istirije"
BAJDEVEJ:
Citiraj:
Povelja Kulina bana napisana na današnji dan prije 821 godina. 29. kolovoza 1189. godine, napisan je i sačuvan prvi pismeni dokaz postojanja narodnog jezika. Riječ je o čuvenoj Povelji Kulina bana koja je temeljni dokaz povijesnog i pravno-političkog postojanja Bosne.

I jos predlazem da temu prepustimo bosnji i Dingu.
Ja se vec izvinjavam sto sam se umjesao.
Hvala

_________________
A ko ce bre da slavi pobedu ako ja poginem??.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2010, 01:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Извињавам се на прекиду (дигао сам три прста за дозволу) али само питање: Динго ти се уствари зезаш, а господин Острогот из 546 године се прима?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Poslo mi je pp da ce dokazati da smo Bosnje :D Ok, otvorio sam, neka kaci, da vidimo dokle to ide.

A izgleda da ili je ponestalo argumenata ili je zoka banovo i bosnju i sve bosnje.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 13:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Bošnjo! je odstranjen sa foruma.On i svaka sledeća njegova inkarnacija.On je u stvari TUZLAK/bosanac100%.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 15:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Sep 2010, 15:20
Postovi: 1
zoka MUDO-ratoru, kretenu sjebani, misliš da si neki KURAC-PALAC
krelac si obični, i tvoje baniranje MENE je samo odraz tvoje nemoći da se samnom nosiš
i ja sam moralni pobjednik, a ti si običam debil
jebo te onaj ko te posatvio za MUDO-ratora


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Aaaaaaaaaaahahahahahahahahahahaahahahahahahahhaaaaa!!!!!
Naj ste jači.

Cooltura, reaguj, molim te!

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 15:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
DELETED


Poslednji put menjao Tupko dana 29 Sep 2010, 15:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 16:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 09:34
Postovi: 115
Lokacija: BL dok me nisu izgurali kundacima, bajonetima, opancima...
BOŠNJO II je napisao:
zoka MUDO-ratoru, kretenu sjebani, .... KURAC-PALAC
krelac si obični,
i ja sam moralni pobjednik, .... .običam debil
jebo te ......

E moj bosnjo, zemo moj.....
Jest da smo u vecini slucajeva na istoj strani fronta, ali ovo ti nije trebalo. Vidi svog rjecnika; prestigao si cak i Dodika Milu :(
Ili ti je to strateski potez? namjeravas se kandidovati na izborima u RS? :D

A jes' vala i zoka me cudi u zadnje vrijeme. Onaj stari, dobri zoka, je uvijek imao dobro odmjerene komentare. Dok je vecina ovdje bulaznila, ukljucujuci mene, njegovi postovi su cesce odisali odmjerenoscu i velikom dozom nepristrasnosti.
Sta ti je sad, ba' zoka?
I jes'vala, nisam nikad skontao zasto je bosnjo banovan.

_________________
A ko ce bre da slavi pobedu ako ja poginem??.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 17:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2006, 22:46
Postovi: 109
Lokacija: Kuzcek, Kazakhstan
Jagsiemash!

BOŠNJO II je napisao:
i ja sam moralni pobjednik


Ne samo moralni nego ste nas zaoprave oderali sinoć 83:82 ;)

E, moj bošnjoçoglu... ;)

Shinquesh!

_________________
Prihvatate da nećete slati uvredljive, vulgarne, kleveničke, riječi mržnje, prijeteće, seksualno orijentisane reči ili bilo kakav materijal koji ne poštuje zakon vaše zemlje, zemlje gdje je ovaj sajt hostovan kao i međunarodni zakon...

MAJKE MI!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs