banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
_зока je napisao:
Može biti da je bitno u kontekstu njegove smrti.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Ovo mozda ne bih ni trebao napisat,ali moze mene veceras srcka strefit,pa ko ce ispricat ovo...

jebo vise strah..boj se ovna,boj se govna,kad ces zivit :( ..Nek bar na ovom forumu ostane pisani trag..ja sam za njega oustsider bio,neki klinac iz SDS "Aj mali,javi mi s kim se ona moja Goga ganja gore po Sytracevici"..i ta relacija..bezveze


Znaci,Velja,otprilike lakse ranjen gelerom na Kasicu,nije cak ni za shok sobu....Taman,ujutro dodjem na odmor sa ratista da ga obidjem,posto ga znam i iz Skale prije rata....i iz Srpske Demokratske Stranke,vezano za ove releje..i sa ratista,Strug,Masicka Sagovina,Medari,Dragalic...Doceka me ovaj moj dr,koji i sad vodi SDS u Rosuljama i Novoj Varosi,dr Slavko Grbic.....Kaze "Ne mozes mu,Dani uci,nije toliko tesko ranjen,ali je u sok sobi....mi bi ga prebacili na odjel,ali smo ga morali izolovati.....jer je on toliko lijep i popularan muskarac,da smo od jutros imali tri zene koje se predstavlajuju da su mu supruge,onda o ostalom ne treebas ni mislit koliki bi zeljeli da udju :( :( :(...Sutradan Veljko umre :( :( :( ..ne na nasoj Hirurgiji,gdje swam ga htio poljubit,vec stigla naredba og kriznog staba Banjaluckog SDS,da se hitno transportuje za Beograd,i tamo je "umro" :( :( :(

Dodjem...bio i stari Bilbija dr ziv...govori "Slavko,njega su ubili" :( :( :(


Velja,cuo il ne cuo....al moja je obaveza dok jos disem,bila da ovo ispricam...VOLIM TE,i vidimo se gore nekad....reces,hvala Dani sto si jedini dole javno ispricao ovo

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 15 Feb 2019, 19:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 19:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa druže takvi tipovi tako završavaju, ne umiru od starosti.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 19:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Schlager je napisao:
centa nismo vratili....ni Karin,ni Maslenicu,ni Novigrad..ni Kasic

Hrvati nisu zauzeli Karin tad u operaciji Maslenica 1993.
Vraćena je Škabrnja,i Ražovljeva Glava.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Schlager je napisao:
Veljko Milankovic,heroj Republike Srpske,je umro na danasnji dan,1993,u svojoj 38-oj godini,nakon teskog ranjavanja...


Citiraj:
Znaci,Velja,otprilike lakse ranjen gelerom na Kasicu,nije cak ni za shok sobu....


Citiraj:
Sutradan Veljko umre


ako sam dobro skužio, srpski velikani su u ta slavna vremena umirali nekon teškog ranjavanja uzrokovanog lakšim ranjavanjem gelerom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 19:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Krajiški Srbin je napisao:
Schlager je napisao:
centa nismo vratili....ni Karin,ni Maslenicu,ni Novigrad..ni Kasic

Hrvati nisu zauzeli Karin tad u operaciji Maslenica 1993.
Vraćena je Škabrnja,i Ražovljeva Glava.


Kolega,jako tesko mi je odgovorit na ovakav post,gdje ne znam sta me tacno demantujes?

Ajd sto nista od toga sto si pobrojao nije SAD nase,ali nije bilo ni nakon njihove akcije "Maslenica 1993 b",pa ne znam kakva je tacno ideja tvog posta

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 19:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Schlager je napisao:
Kolega,jako tesko mi je odgovorit na ovakav post,gdje ne znam sta me tacno demantujes?

Ajd sto nista od toga sto si pobrojao nije SAD nase,ali nije bilo ni nakon njihove akcije "Maslenica 1993 b",pa ne znam kakva je tacno ideja tvog posta

Hrvati nisu zauzeli Karin tad 1993,nego u oluji 95.
SVK je u kontri vratila Škabrnju i Ražovljevu Glavu,što su hrvati uzeli prethodno.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 19:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Krajiški Srbin je napisao:
Schlager je napisao:
Kolega,jako tesko mi je odgovorit na ovakav post,gdje ne znam sta me tacno demantujes?

Ajd sto nista od toga sto si pobrojao nije SAD nase,ali nije bilo ni nakon njihove akcije "Maslenica 1993 b",pa ne znam kakva je tacno ideja tvog posta

Hrvati nisu zauzeli Karin tad 1993,nego u oluji 95.
SVK je u kontri vratila Škabrnju i Ražovljevu Glavu,što su hrvati uzeli prethodno.


E to ima smisla,posto slabo znam te geografske pojmove tamo..

Al znam kad odem na razmjenu,vodim ovdje zarobllene Hrvate iz BL...u neko selo Zitnic,tamo negdje,otpriklike,gdje je ovo o cemu sad pricamo.....dodjem tamo u Zitnic,meni srce ko planina :( :( ...nar...smokve....sve srpsko!!!!!!


JEBEM LI TI SLOBODANE MAJKU IZDAJNICKU I KOMUNISTICKU!!! :( :( :( :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 15 Feb 2019, 20:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 20:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Necu ja dozivit,,al to samo srpsko moze biti ponovo,kao sto je i bilo....i nicije vise!!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 20:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Žitnić je selo pored Drniša. Tamo su često bile razmijene zarobljenih.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 20:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Schlager je napisao:
Necu ja dozivit,,al to samo srpsko moze biti ponovo,kao sto je i bilo....i nicije vise!!!

Nažalost sve što smo izgubili neće više nikad bit srpsko.
Raseljen je narod sa tih prostora na sve svijetske kontinente. Čuvajte Republiku Srpsku ko zijenicu oka,i nemojte se dijelit na stranke da ne prođete ko Srbi iz RSK.
Cijenite slobodu.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Schlager je napisao:
Krajiški Srbin je napisao:
Schlager je napisao:

JEBEM LI TI SLOBODANE MAJKU IZDAJNICKU I KOMUNISTICKU!!! :( :( :( :( :(


Slika
Pije viski s Rokfelerom u Čejs Menhetn banci u Njujorku - najmoćnijoj bankarskoj instituciji u svetu, odakle je počela globalizacija. Rokfeler je za Miloševića '79 rekao: "Ovaj će daleko dogurati"

Pa čovjek je radio kao bankar u prvoj žemlji kapitalizma. Uveo demokratiju i kapitalizam na ove prostore. Nazivati ga komunistom je pomalo naivno...

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne bih po čaši rekao da je viski...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Uglavnom ne komentarisem te stvari, ali ne mogu stalno da cutim. Doticni "heroj" je imao slicne motive kao i onaj sto je ubijen u Interkontinentalu, samo sto je ovaj nas djelovao vise lokalno.
Naslusao sam se svakakvih prica o njemu, gotovo iskljucivo negativnih, jednom sam se zatekao na mjestu gdje je bio i on, to mi je bilo dosta da stvorim sliku o njemu, koja se nakog toga nije promijenila, naprotiv.
Neko ko profitira i zaradjuje na tudjoj nesreci za mene se ne moze nazvati herojem.
Vjerujem da je vecina mladica koji su isli sa njim isli iz plemenitih pobuda, iz cistog patriotizma, njih se moze smatrati herojima, ali kad ispred njegovog imena cujem "heroj", sorry, najmanje sto mogu uciniti je da zakolutam ocima.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Krajiški Srbin je napisao:
Cijenite slobodu.


Život prosječnog stanovnika u RS se može nazvati slobodom?

Odlazak na ljetovanje, kvalitetno zdravstvo, kvalitetna ishrana, oblačenje, kvalitetno školstvo, kvalitetan sport, saobraćaj ?

nestalo sa nacionalizmom na ovim prostorima ...

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Ja, koliko se sjecam i Giska je nastradao negdje tamo oko Gospica pocetkom rata, predratni kriminalac.

Samo, ne vjerujem da je isao cak dole do Gospica da se tamo na necemu ovajdi, mislim da je posrijedi bila zelja da se odbrani svoj narod.

Mislim da je i sa Veljkom bila slicna prica, sta god radio prije rata, ne vjerujem da se u ratu vodio nekom licnom koristi.
Nisu bili ni nacionalisti, bukaci, koji su najglasniji u kaficu, a kad treba nema ih nigdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 22:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
laoce je napisao:
Uglavnom ne komentarisem te stvari, ali ne mogu stalno da cutim. Doticni "heroj" je imao slicne motive kao i onaj sto je ubijen u Interkontinentalu, samo sto je ovaj nas djelovao vise lokalno.
Naslusao sam se svakakvih prica o njemu, gotovo iskljucivo negativnih, jednom sam se zatekao na mjestu gdje je bio i on, to mi je bilo dosta da stvorim sliku o njemu, koja se nakog toga nije promijenila, naprotiv.
Neko ko profitira i zaradjuje na tudjoj nesreci za mene se ne moze nazvati herojem.
Vjerujem da je vecina mladica koji su isli sa njim isli iz plemenitih pobuda, iz cistog patriotizma, njih se moze smatrati herojima, ali kad ispred njegovog imena cujem "heroj", sorry, najmanje sto mogu uciniti je da zakolutam ocima.

Neko ko je pogino s puškom u ruci na prvoj liniji daleko od svoje kuće sigurno nije kukavica. Kakve je on imo matrijalne koristi u Kašiću ? Njega i Arkana uspoređivat ? I da,za nas Srbe iz RSK jest heroj,i hvala mu do neba za sve što je napravio za Srbe u Krajini !

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Poslednji put menjao Krajiški Srbin dana 15 Feb 2019, 22:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 22:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
musakica je napisao:
Život prosječnog stanovnika u RS se može nazvati slobodom?

Odlazak na ljetovanje, kvalitetno zdravstvo, kvalitetna ishrana, oblačenje, kvalitetno školstvo, kvalitetan sport, saobraćaj ?

nestalo sa nacionalizmom na ovim prostorima ...

U odnosu na Srbe iz hrvatske,ili Srbe iz federacije Srbi u RS imaju nacionalnu slobodu. Na tu sam slobodu mislio.
Ne ovo što ti pišeš.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ako ćemo iskreno, 80% boraca iz interventnih/diverzantskih i sličnih "specijalnih" grupa su uglavnom bili momci problematičnog ponašanja, ili kriminalci ili slično, koji su se oduševljavali Ljubom Zemuncem i kad god se napiju kovali planove kako da ubiju "Majmuna" koji je ubio Zemunca . . . Niko od njih nije došao u jedinicu da krade ili na neki drugi način da se ovajdi. I niko od njih nije dobio ništa na kraju, niti su tražili, svako se vratio svom "poslu". Ili opijanje i kockanje, ili drvosječe ili sitan kriminal.

Nisam do sada ni čuo ni pročitao da je Veljko bio ovakav ili onakav, a čak ni to da su ga "ubili naši". Sve je moguće, ali mislim da svako ko je nosio uniformu i ranjen na frontu zaslužuje stepen poštovanja, bez obzira na to čime se bavio prije rata.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ja pricam o onome sta se dogadjalo u ratu, to sto je bilo prije rata nisam spominjao.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2019, 06:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Krajiški Srbin je napisao:
musakica je napisao:
Život prosječnog stanovnika u RS se može nazvati slobodom?

Odlazak na ljetovanje, kvalitetno zdravstvo, kvalitetna ishrana, oblačenje, kvalitetno školstvo, kvalitetan sport, saobraćaj ?

nestalo sa nacionalizmom na ovim prostorima ...


U odnosu na Srbe iz hrvatske,ili Srbe iz federacije Srbi u RS imaju nacionalnu slobodu. Na tu sam slobodu mislio.
Ne ovo što ti pišeš.


I Hrvati imaju nacionalnu slobodu u Hrvatskoj pa da li se život prosječnog stanovnika u Hrvatskoj može nazvati slobodom?

Koliko mogu primjetiti naveče se djeca ne igraju na ulicama a gradovi su pusti na ovim prostorima. Bitna je nacionalna sloboda izgleda.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs