banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Nov 2016, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
hadzidado je napisao:
veteran 1987 je napisao:
Prije nekoliko godina u onom njihovom avazu procitah izjavu komandanta neke jedinice na obiljezavanju neke akcije proboja iz Sarajeva. Parafraziram njegove rijeci na obracanju porodicama stradalih
Nasu jedinicu komanda je odredila da ide u proboj. Krenuli smo u 5 ujutro. U pocetku smo imali uspijeh i ostvarili zacrtane ciljeve. Nakon sat vremena doslo je do odredjenih problema i morali smo se povuci, te se danas sjecamo nasih 76 stradalih i oko 200 ranjenih,
:D

To su valjda gubici jedinice za čitav rat?

Ne to su gubici za par sati.
Vjerovatno su nasi provalili gdje ce i kad i docekali ih.
A sto se tice skrivanja zrtava i nasi su to radili ali ovi su bili doktori za to.
Sjecam se nekog od tih pokusaja probija prstena oko Sa. Prvi dan na tv udarna vijest kod Hadzifejzovica u dnevniku 20 min o nekih 5 metara sto su uzeli i 2 balkona.
Sutradan kazu operacija proboja obruca ide po planu. I to u pola dnevnika. Vec treci dan niko vise i ne pominje tu stvar. Istina je naravno da su vec prvi dan zestoko popusili.
Naravno bilo i ne ponovilo se.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2016, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ovo o balkonima me podsjeti na skec u top listi....nocas smo forsirali hodnik....stara polozila si stara....a u primirju mater kuva rucak


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2016, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
TLN je pogodio i za Švedsku!
A za brdo i 126 mrtvih bi valjalo ispitati nekoga iz Zvornika(eh, da makar nije Drinin banovan).
I 50 je ogroman broj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 09:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Schlager je napisao:
sto se tice tih gubitaka,stoji negdje moj post,kako se to dobro krilo...i moralo kriti u ratu,vjerovatno da ne dodje do demoralizacije :(

i kako nakon rata neke stvari isplivavaju...

ne zanosite se da mi nismo imali drasticnijih primjera....

to,na temi 1 bvp smo pisali kako su 32 momka iz vojne policije i izvidjaca izginuli za manje od sat vremena :(

al ono sto me tad nagnalo na taj post,je to jebeno glodjansko brdo (prosle sedmice bila 23-godisnjica)....gdje su oricevci napravili akciju i za 15 minuta pobili 126 nasih boraca :( :( ...i to po nasim izvorima,kad se obiljezava ta godisnjica

pa jebote zivot!!!!!! :( :(


kad sam to prvi put cuo...nisam znao ni gdje je to....al onda me bas zaboljelo,pa sam googlao o toj akciji.....to je negdje kod zvornika,crni vrh,caparde....strasno....

zato,ne treba se ismijavati takvim stvarima,vec kao i uvijek reci,bilo ne ponovilo se :( ...

al kazem,vjerovatno se to krilo i od nas,da ne pada moral.....i vjerovatno je i bolje sto je tako....uglavnom,laka im srpska zemlja.....srpska,zato sto je to kasnije vraceno...iscitao sam bukvalno sve o toj akciji,jer jednostavno u glavi nisam mogao percipirati kako se tako nesto uopste moze desiti :(





I ja sam neki dan ovo pročitao na teletextu RTRS-a!
126 ljudi? Čovječe,pa to nije ni 6,ni 26,vec 126!!!!!!!!!!!!!!!!!
I da niko nije odgovarao,po komandnoj odgovornosti.Od komandira čete,pa ako treba do lično generala MLadića!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Schlager je napisao:
primjetio sam da ima nekoliko momaka na forumu koje zanima ovaj zadnji rat,akcije i tako to....zato ću okačiti link o jednom velikom okršaju,koji se zbio baš ovih prvih dana novembra 1993....akcija o kojoj se jako malo zna,koja se nikad ne obilježava,o kojoj čak dosad ni na portalima nisam čitao....možda se namjenski sad poteže ta priča sa hrvatske strane,u svijetlu hapšenja ovih oficira hvo sa tog područja....

evo,koga zanima,nek pročita,i ako ga nešto zanima,nek me pita.....al sve do kraja,i komentare ispod,u kojima je i naša verzija događaja,kako bi stekao potpun uvid....bilo,ne ponovilo se....

http://poskok.info/wp/23-obljetnica-ope ... od-odzaka/

Jesi li ti ovaj Vuk što piše komentare?

Kakvo je stanje bilo za vrijeme rata u Kotor Varoši, pošto radim svakodnevno sa sve tri strane. Nisam ni imao pojma da je bilo toliko gadno na pola sata od BL.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ja sam čuo da oni još uvijek misle da je rat. Mislim na "njih".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 17:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Schlager je napisao:
Jesi li ti ovaj Vuk što piše komentare?

Kakvo je stanje bilo za vrijeme rata u Kotor Varoši, pošto radim svakodnevno sa sve tri strane. Nisam ni imao pojma da je bilo toliko gadno na pola sata od BL.




Nisam...već moj kum...šestostruki :D ...s tvoje Starčevice :D

U toj konkretnoj akciji,on je bio i duže nego ja,jer sam ja negdje tokom dana otišao sa ovim prvim ranjenim koga pominje pod K.D,za Doboj....držao mu onu infuziju iznad njega na zadnjem sjedištu...metak ga pogodio u testise....ako si ikad igrao fudbal,bar za raju,znaš kako je nezgodno kad te i lopta pogodi tu,a kamoli metak :( :( :(

tako da je kum i kompetentniji da završi tu priču o prvom danu Svilaja.....svaku njegovu riječ potpisujem

jedino u čemu se ne slažem sa njim,je to što on misli da je ugao njihovog gađanja bio taj koji nas je spasio,tad kad smo nas 25 bili između dvije vatre na nasipu,i par stotina Hrvata....ovih što su prešli Savu i ovih što pucaju preko,iz Hrvatske.......ja Bogu svaki dan zahvaljujem što se tog 5-og novembra magla nije digla nijednog sekunda!!!! :( :( ...Pobili bi nas ko prasce za Božić tako malobrojne da se magla digla prije nego što nam je par sati kasnije stiglo pojačanje.....dzaba bi bila i ona,jedina moguća u tom momentu naredba,de se jedan od nas okrene i puca prema hrvatskoj,a drugi ovamo na "našu" stranu...

Od tog 5-og novembra,to mi je ubjedljivo najdraža klimatska pojava...kakvo sunce,kakvi Havaji,ili snijeg na Alpama....kad vidim maglu-rastopim se!!!


Odmah sutradan sam se vratio iz Doboja...i ovo što piše o zarobljavanjima neprijatelja,drugi,teći,dan smo prošli zajedno....

Ako bih morao izdvojiti šta mi je najgore iz te akcije bilo...možda drugo veče....kad je četa nakon obavljenog zadatka išla nazad u Odzak....a mene komandir J.K ostavio kraj Save,u nekom šiblju,da čuvam šest hrvatskih leševa,sam po noći,dok ne stigne transporter iz sela Svilaj u koji ih treba potovarit i sahranit negdje ljudski....mrkla noć...još teren def neočišćen od neprijatelja,zima...a ja sa šest leševa čekam neka svjetla transportera sat,dva :( ...nije mi to sjelo nikako....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 17:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Što se KV tiče...herojski otpor neprijatelja....ko god ti drugačije kaže -laže....Ovo što ja pričam o našoj inferiornosti u svilaju jedan dan,to su muslimani iz Večića izdržali nekoliko mjeseci!!!

Nije dana bilo da ih avijacija nije tukla,a da ne govorim o svemu ostalom....pola Korpusa im nije moglo pera odbit....s moje strane respect!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Schlager je napisao:
Što se KV tiče...herojski otpor neprijatelja....ko god ti drugačije kaže -laže....Ovo što ja pričam o našoj inferiornosti u svilaju jedan dan,to su muslimani iz Večića izdržali nekoliko mjeseci!!!

Nije dana bilo da ih avijacija nije tukla,a da ne govorim o svemu ostalom....pola Korpusa im nije moglo pera odbit....s moje strane respect!


Sto se tice otpora slazem se sa Schlagerom.......samo nisam siguran koliko se tad ozbiljno pristupalo rjesavanju tog problema i koje su jedinice bile tamo.....ne sjecam se!!!

Rujevica kod Kotor Varosa .....tad nisu ispali nikakvi heroji.....kad su ubili iz zasjede Stevilovica ,Markovica i onog vojnika .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 19:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Normalno da su se herojski branili kad su počinili neopisiva zvjerstva. Znali su šta ih čeka.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
_зока je napisao:
Normalno da su se herojski branili kad su počinili neopisiva zvjerstva. Znali su šta ih čeka.

baš tako

Ima knjiga o tome, napisao je moj sugrađanin Mirko Marković, mislim da je bio i svjedok na suđenjima nekim iz Večića.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 20:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Pa za Večiće pričaju da su klali ljude i puštali na razglas.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 20:30 
Neko onomad rece da su nekom brenerom rezali udove i pustali na razglas od dzamije...i to lik imao para i nije morao ici ginuti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Spoiler:
http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Tepic-Tukli-su-nas-svim-i-svacim/38368

Spoiler:
Topao, sunčan ljetni dan, bez daška vjetra i jednog oblaka na plavom kotorvaroškom nebu. Spokoj i tišinu, od kojih smo već odavno odvikli, naruši tek pokoji rafal iz obližnjeg šumarka prema selu Plane u kojem su stacionirane jake neprijateljske snage. Nesvakidašnji mir asocira na zatišje pred buru. Neprijatelj se tako najprije umiri, potom svim snagama udari po nama. Moja jedinica nalazi se na vatrenom položaju "Križ" ( zloglasni brijeg iznad Kotor Varoša poznat još iz drugog svjetskog rata). Naš zadatak je da štitimo prilaze gradu iz pravca sela Bilice i Plane.
Neprijateljske jedinice bile su izuzetno aktivne prije nekoliko dana i napravile su pravi masakr nad borcima 22. brigade i pripadnicima Specijalnog odreda policije pri CSB-u Banja Luka, u selu Večići.
U izveštaju se navodi da su u akciji čiščenja Večića, jakog ustaško-fundamentalističkog uporišta, pripadnici ovih neprijateljskih snaga ubili 11, a ranili 8 boraca iz sastava 22. brigade, dok ih je iz redova policije poginulo 8. Bilo je i zarobljenih koje su žive ili ili pekli, ili aparatimaza varenje spaljivali, a njihove poslednje krike bola i užasa uz ogromno ozvučenje puštali su zlikovci u eter, da su se čuli i na našoj strani. Vrhunac divljačkog provociranja je bio kad su pjevali pjesmu "Ko gubi ko gubi" koju su takodje preko ozvučenja puštali, da ih čujemo."

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_зока je napisao:
Normalno da su se herojski branili kad su počinili neopisiva zvjerstva. Znali su šta ih čeka.

Jel ih bar sacekalo?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Jeste, sačekalo ih je na proboju prema Travniku.
Spoiler:
http://www.kotorvaros.org/kvcom/index.php?option=com_content&view=article&id=643:potresno-svjedoenje-prezivjelog-masakra-iz-grabovice&catid=119:rat-i-zlocini&Itemid=617

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2016, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Sami smo krivi za Vecice...nismo ozbiljno prisli tom problemu....vjerovatno je zakazalo u izvjestavanju o broju i snazi neprijatelja....zato su oni momci iz csb bl i stradali....slager malo pretjeruje kakvi pola korpusa....bili dijelovi 2 brigade i milicija....cim se ozbiljno pristupilo tom problemu rijesen je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 11:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Milan je napisao:
Neko onomad rece da su nekom brenerom rezali udove i pustali na razglas od dzamije...i to lik imao para i nije morao ici ginuti...



ja sam pisao...stric od jednog novog političara...po njemu je i ime dobio...

ne znam da li je iko za ta zvjerstva odgovarao na sudu bh,ni da li smo podnosili kakve optužnice...

tad sam pisao o tome.. a sad odgovaram alkyju o nadrealno jakom otporu neprijatelja,koji je pola godine uspio odbraniti to selo,a kako rekoh,tu je čak i avijacija bila baš angažovana....to im je jedino mjesto u krajini što su držali....od bihaća do travnika....jedina veza sa svijetom,za municiju,hranu,lijekove su im bili dobretići,i to preko planine,često i kroz naše položaje...tad su se i povukli iz večića,na dan kad je palo jajce i ta jedina veza,kakva takva im bila presječena...

u poređenju recimo sa sarajevom,i "odbranom" sarajeva,ovi večići su deset kopalja iznad,za mene....njih su svi ostavili,nije bilo svjetala reflektora i cristiane amanpour da broji svaku granatu,harisa silajdzića da zapomaže na engleskom svako veče,humanitarne pomoći,bombardovanja srba....čak ni danas te večiće niko ne pominje,dok sarajlije jedu govna svaki dan,a nikad nije ni postojala namjera da se uzme sarajevo...

naglašavam,pričam samo o otporu u jednom okruženom i izolovanom selu,a ne o zločinima...o tome sam pisao ranije...jedna od rijetkoh stvari u kojoj se sa krolom ne slažem,da se nije ozb ni išlo na uzimanje,jer siguran sam da i on i ja znamo bar 20 ljudi poimenično iz banjaluke (zato neću više ni pisati o ovome,nekako mi je bezveze :( ...plus što nisam lično učesvovao)....koji su poginuli gore u tih pola godine bezuspješnih pokušaja da se uzme...i to obučenih i spremnih boraca,mladića....a ne ovih koje su mobilisali i gdje čovjek danas radi u jelšingradu,a sutra je na prvoj liniji :(

kažu da je bio neki jako nepristupačan klanac,idealan za neprijateljsku odbranu,zasjede...i skoro nemoguć za proboj...toliko

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
srda83 je napisao:
Ja sam čuo da oni još uvijek misle da je rat. Mislim na "njih".


pa po mom nekom skromnom mišljenju i iz neke priče što sam načuo, sa Muslimanima sve ok poslovno, ali su veoma izdvojeni, RS ne priznaju nikako, trenutno stanje vide kao privremenu okupaciju, čekaju vrijeme da opet vežu zastave sa Hrvatima, duboko zamjere KV Srbima za sve, puni su mržnje, sa razlogom ili bez.

Hrvati KV vide kao njihovo vjekovno ognjište, a ostali manje više došljaci. Pola ih gleda kako da proda đedovinu a pola ne bi prodala za sve pare svijeta. Pomalo su i zahvalni Srbima jer su ih raselili po svjetu, svi se snašli. Na sajmu u BL na štandu katoličke crkve knjiga Hrvati u KV. Pola knjige je o "agresiji Srba na KV". Druga polovina o porjeklu porodica...interesantno je čitati popis iz WW2....taj i taj rođen tog i tog, poginuo na istočnom frontu, poginuo pred moskvom, poginuo od strane partizana, poginuo od strane četnika, nestao pri povlečenju u Blajburg.

Srbi sebe naravno vide kao pobjednike.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Schlager je napisao:
Ako bih morao izdvojiti šta mi je najgore iz te akcije bilo...možda drugo veče....kad je četa nakon obavljenog zadatka išla nazad u Odzak....a mene komandir J.K ostavio kraj Save,u nekom šiblju,da čuvam šest hrvatskih leševa,sam po noći,dok ne stigne transporter iz sela Svilaj u koji ih treba potovarit i sahranit negdje ljudski....mrkla noć...još teren def neočišćen od neprijatelja,zima...a ja sa šest leševa čekam neka svjetla transportera sat,dva :( ...nije mi to sjelo nikako....

Eto scenarija za dobru knjigu, oni ustanu iz mrtvih i ispričaju ti svoje priče kako su došli do toga, zbog čega su išli u rat , kad su se prvi put zaljubili, koga su ubili....i na kraju se ispostavi da si to sve sanjao kad si bio kontuzovan granatom :P

Schlager je napisao:
Što se KV tiče...herojski otpor neprijatelja....ko god ti drugačije kaže -laže....Ovo što ja pričam o našoj inferiornosti u svilaju jedan dan,to su muslimani iz Večića izdržali nekoliko mjeseci!!!

Nije dana bilo da ih avijacija nije tukla,a da ne govorim o svemu ostalom....pola Korpusa im nije moglo pera odbit....s moje strane respect!

To sam i ja čuo od ljudi iz KV. I da su Srbi činili zločine kad su se civili povlačili iz Večića.
Mr Jack Lumber je napisao:
Spoiler:
http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Tepic-Tukli-su-nas-svim-i-svacim/38368

Spoiler:
Topao, sunčan ljetni dan, bez daška vjetra i jednog oblaka na plavom kotorvaroškom nebu. Spokoj i tišinu, od kojih smo već odavno odvikli, naruši tek pokoji rafal iz obližnjeg šumarka prema selu Plane u kojem su stacionirane jake neprijateljske snage. Nesvakidašnji mir asocira na zatišje pred buru. Neprijatelj se tako najprije umiri, potom svim snagama udari po nama. Moja jedinica nalazi se na vatrenom položaju "Križ" ( zloglasni brijeg iznad Kotor Varoša poznat još iz drugog svjetskog rata). Naš zadatak je da štitimo prilaze gradu iz pravca sela Bilice i Plane.
Neprijateljske jedinice bile su izuzetno aktivne prije nekoliko dana i napravile su pravi masakr nad borcima 22. brigade i pripadnicima Specijalnog odreda policije pri CSB-u Banja Luka, u selu Večići.
U izveštaju se navodi da su u akciji čiščenja Večića, jakog ustaško-fundamentalističkog uporišta, pripadnici ovih neprijateljskih snaga ubili 11, a ranili 8 boraca iz sastava 22. brigade, dok ih je iz redova policije poginulo 8. Bilo je i zarobljenih koje su žive ili ili pekli, ili aparatimaza varenje spaljivali, a njihove poslednje krike bola i užasa uz ogromno ozvučenje puštali su zlikovci u eter, da su se čuli i na našoj strani. Vrhunac divljačkog provociranja je bio kad su pjevali pjesmu "Ko gubi ko gubi" koju su takodje preko ozvučenja puštali, da ih čujemo."

A jbt. :angry4: :angry4: :angry4:

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs