banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2017, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
“U kratkom vremenu, kada su snage NATO-a i Hrvatske izvršile dejstvo po objektima i snagama Vojske Republike Srpske, oboreno je, prema našoj evidenciji, sedam aviona NATO-a i tri Hrvatske, po tri helikoptera i bespilotne letjelice. NATO u svojim analizama tvrdi da su imali i veće gubitke”, navodi Torbica.

http://www.banjaluka.com/aktuelno/2017/ ... oto-video/

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
http://mondo.ba/a738097/Info/BiH/Sjecan ... e-VRS.html

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Umrla majka pokojnog Franca Suberta u 93. godini.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2017, 13:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Pronađen mrtav pukovnik Radoslav Zubac
10 Jul 2017
Nekadašnji komandant Trebinjske brigade Vojske Republike Srpske pukovnik Radoslav Zubac pronađen je jutros mrtav u selu Ljubomir kod Trebinja.
Šezdesetjednogodišnjem Radoslavu Zupcu konstatovana je zadesna smrt, potvrđeno je Srni u Okružnom tužilaštvu Trebinje.

U Tužilaštvu kažu da je ljekar Hitne medicinke pomoći Doma zdravlja Trebinje na licu mjesta konstatovao zadesnu, nenasilnu smrt bez vidljivih povreda.
Zubac je jutros pronađen mrtav pored čatrnje na Ljubomiru kod Trebinja.
Bio je dijabetičar i u posljdenje vrijeme je imao zdravstenih problema.
Zubac je poznat po podvizima na ratištima tokom posljednjeg otadžbinskog rata.
Dobrovoljno se iz Knina u ljeto 1992. godine vratio u Trebinje, a prošao je sva ratišta od Krajine, Hercegovine do Kosova i Metohije.
Živio je u Trebinju veoma skromno i sa porodicom bio podstanar.




U gradskoj Boračkoj organizaciji kažu da su iznenađeni Zupčevom smrću i naglasili da su izgubili velikog čovjeka i prijatelja.
Zubac je u četvrtak, 13. jula trebalo da stane ispred svojih bivših saboraca i da pozdravi svečani stroj povodom Dana trebinjseke brigade.
SRNA


Slika
Slika
Slika

Čovjek koji je javno na televiziji govorio da nema od čega da živi. Tužno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2018, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=mcsnHT76Klc[/video]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 00:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Nađoh zanimljive tekstove pok. Mile Novakovića, generala VRSK. Iz 5. dijelova, Kordun je u pitanju (borbe na Kordunu, borbe prema Cazinskoj Krajini)
Znam da je tema VRS ali ne znam gdje bi drugo okačio linkove.

http://banija.rs/novosti/drustvo/13849-general-mile-novakovic-ovako-je-bilo-1.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2018, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na današnji dan, prije dvadeset tri godine, poslije teškog ranjavanja i troipomjesečne borbe za život, podlegao je Aleksandar Masleša, najmlađi borac Trebinjske brigade Vojske Republike Srpske. Tim povodom danas ja pored njegovog spomenika u centru Trebinja služen pomen i položeno cvijeće.

https://m.youtube.com/watch?v=oKqGVtfEwu0

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2018, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Rocker je napisao:
Slika

Neko je vec stavljao ovu sliku cini mi se, danas nadjoh tacne informacije o orudju sa slike.

Radi se o minobacacu 160mm, napravljenom od skracene i prosirene nezavrsene cijevi Nore od 152mm. Koristen je kod Sanskog Mosta, '95 uz upotrebu artiljerijskog radara, vrlo vjerovatno za kontrabatiranje.

Mine od 160mb poticu iz neke rezerve koju je JNA kupila od SSSR-a (za MB 160mm M43/M160) sa namjerom da razvije vlastiti MB u tom kalibru.

Sudeci po sanducima municije na fotografiji, ovo bi lako moglo biti tacno jer su te mine dosta dugacke i tezine oko 40kg.

https://www.youtube.com/watch?v=my6GguaduWQ

Ovo je snimak tog minobacač, ali s obzirom kako lako drži tu minu ne bih rekao da ima 40 kg u njoj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2018, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
К. Дубица: Сјећање на Милодрага Станојевића, истинског хероја протеклог рата
У Козарској Дубици обиљежено је сјећање на Милодрага Станојевића, једног од истинских хероја протеклог рата. Станојевић је 1992. године, као млади официр и припадник 43. моторизовене бригаде, током борби на Западнославонском ратишту, сам заробио два непријатељска тенка и оклопно возило. Недуго након тога је страдао. Његов херојски чин и ратне заслуге не смију бити заборављени, поручено је са скупа.
Play Video
Породица, пријатељи и саборци присјетили су се данас херојског дјела једног од најмлађих потпоручника ЈНА.

Потпуно сам, Милодраг је успјешно извео акцију заробљавања два непријатељска тенка и транспортера. Неколико дана касније, страдао је у борбама. Један од истинских хероја протеклог рата, поручено је.

Милица Станојевић, Милодрагова мајка истакла је да њен син треба и заслужује да буде херој посљедњег Одбрамбено-отаџбинског рата.

Међу многим херојима протеклог рата, име Милодрага Станојевића посебно се издваја, јер је његова храброст превазишла готово све до тада виђено.

Међу многим херојима протеклог рата, име Милодрага Станојевића посебно се издваја, јер је његова храброст превазишла готово све до тада виђено.

"Наше је, мојих сабораца и браће, да дођемо на овај помен, да будемо породици у помоћи", истакао је Драгољуб Ћибић, предсједник Борачке организације Козарска Дубица.

"Свако дијете у Републици Српској, сваки наш грађанин треба да памти ово име. Ово је свијетли примјер како се брани отаџбина са 21 годином", каже Славиша Књегинић.

Име и дјело Милодрага Станојевића с поносом се помиње у његовој родној Козарској Дубици.

"Познајем породицу тог страдалог војника. Мислим да у медијима треба дати више простора да се ипак ти људи не забораве", сматра Раденко Рељић, начелник општине Козарска Дубица.

За херојство и заслуге у рату, Станојевић је постхумно одликован Орденом Милоша Обилића, а по њему је названа и улица у Козарској Дубици.

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=317526

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2018, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
https://www.youtube.com/watch?v=utXOBN2 ... nF6A1PlCQU

Priča o 11. Krupskoj brigadi

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 17:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Veljko Milankovic,heroj Republike Srpske,je umro na danasnji dan,1993,u svojoj 38-oj godini,nakon teskog ranjavanja...Posto sam ga dobro poznavao licno,slobodno pitajte ako vas zanima nesto o ratnom putu i pogibiji ovog heroja RS,koga vjerujem da ce malo (ili nikako) danas pominjati ovi dezerteri i ustase po medijima

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 17:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Šta znaš o prijeratnom putu Veljkovom?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
_зока je napisao:
Šta znaš o prijeratnom putu Veljkovom?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Zavisi,koji datum pocetka rata je za tebe deadline...

Ja ga prije rata,znam malo gore iz Skale,sa Starcevice,malo preko SDS i naloga da se "zakrene" relej na Kozari,da nas narod vise ne slusa Aliju,nego Slobodana...tu sam ga prvi put sreo...

Ako na to mislis

Ali,zanimljiviji je nastavak price..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kako je stradao?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Mislim na period prije početka rata. Ja sam čuo svakakve priče, a vidim da si ljubitelj istorije čim znaš šta je čiji đed radio pa ako si upućen da me informišeš. Recimo da sam čuo da je, blago rečeno, bio mutan lik.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
shakal je napisao:
Kako je stradao?


Hrvati skupili sve sto su imali na Jugu..pokrenuli akciju Maslenica...i uspiju,prva njihova pobjeda u ratu...zauzmu taj most,nakon koga su ostvarili prvi put kopnenu vezu Zagreb -Split,najvecu ulogu odigrala 4 Gardijska Split (Paukovi),i Andrija Matijas Pauk,po kome su ime dobili,i koji je je imao nekih problema u Mrkonjic gradu 1995,o kojima ne bih,ali nakon kojih vise nije ziv...

Posto nam je to bio otprilike,prvi ozbiljan poraz,naravno da se pokusalo vratit...Nazalost,nije se uspjelo,iako je Vojsci RSK poslan i Arkanmi Veljko..centa nismo vratili....ni Karin,ni Maslenicu,ni Novigrad..ni Kasic,gdje je Veljko lakse ranjen gelerom...od kojeg je umro,na danasnji dan

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa je l'od tog gelera?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
shakal je napisao:
Pa je l'od tog gelera?


Da :( :(
Jedna od 6 stvari vezanih za SDS,za koju nemam objasnjenje i za koju me sramota :( :(

Ovo sto vi "znate" o SDS,i za sta me "prozivate" je sviranje kurcu

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
_зока je napisao:
Mislim na period prije početka rata. Ja sam čuo svakakve priče, a vidim da si ljubitelj istorije čim znaš šta je čiji đed radio pa ako si upućen da me informišeš. Recimo da sam čuo da je, blago rečeno, bio mutan lik.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Zoka,Velja je bio prije rata povLo,ali to je najmanje bitno za kontekst o kojem sada pisemo

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2019, 18:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Može biti da je bitno u kontekstu njegove smrti.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs