banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 18:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1019 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hertzog, Hitler kao licnost te odusevljava a po Titu pljujes. Kako to?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
Tile ne dade svome sinu studentski kredit od 2 mil uz komentar da je bolje da mu sinak radi nego da se drogira :wink:

Nije lijepo to što lažeš...............tri miliona,ne dva.... :D
Hertzog je napisao:
Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita
Pa?I ko je to uopšte spomenuo?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Hertzog je napisao:

Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita

Jeste, ali se raspala 1941. godine do molekularnog nivoa. Trebalo je to opet sastaviti i dati tome neki oblik koji će biti prihvatljiv svima. U tome je njegova veličina.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne pljujem ja po titu, samo sam naveo neke njegove mane... A tito mi je totalno nezanimljiva istorijska licnost jer po meni nije uradio nista spceijalno u WW2, a mirnodopski period je druga prica, to me istorijski bas i ne interesuje


@ zoka
Hertzog je napisao:
goci master je napisao:
Spavac, sta si ti vozio svega ti. 3 gume....... :D

Kada neko postigne ponovo najduzi period mira koji je vladao na ovim prostorima, ja cu da mu skinem kapu.

Hertzog je napisao:
obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Jeste on zivio kao kralj, muvao najbolje ribe, bio svjetski igrac, imao safari park u po Evrope, ali ni ja ne cuh koje je to bogatstvo ostavio svojima...djeca i unuci mu isla u obicne skole sa ostalim narodom, bave se obicnim poslovima danas...

Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
STRATOKASTEL je napisao:
Hertzog je napisao:

Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita

Jeste, ali se raspala 1941. godine do molekularnog nivoa. Trebalo je to opet sastaviti i dati tome neki oblik koji će biti prihvatljiv svima. U tome je njegova veličina.

Pa vise se raspala zbog vanjskih neprijatelja a ne unutrasnjih, ali dobro, ne sporim tu cinjenicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Ne pljujem ja po titu, samo sam naveo neke njegove mane... A tito mi je totalno nezanimljiva istorijska licnost jer po meni nije uradio nista spceijalno u WW2, a mirnodopski period je druga prica, to me istorijski bas i ne interesuje


Koliko god se ti trudio da pokažeš kako je Tito nebitan,ostaje činjenica da je on bitniji od svih ljudi kojima se ti diviš (sa izuzetkom Hitlera)....uostalom,mislim da smo i na temi o Hići utvrdili da je što se tiče vojnog učinka Hitler totalno nebitan...niti je strateg,ni borac....Sve su to uradili drugi umjesto njega.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
_zoka je napisao:
Hertzog je napisao:
Ne pljujem ja po titu, samo sam naveo neke njegove mane... A tito mi je totalno nezanimljiva istorijska licnost jer po meni nije uradio nista spceijalno u WW2, a mirnodopski period je druga prica, to me istorijski bas i ne interesuje


Koliko god se ti trudio da pokažeš kako je Tito nebitan,ostaje činjenica da je on bitniji od svih ljudi kojima se ti diviš (sa izuzetkom Hitlera)....uostalom,mislim da smo i na temi o Hići utvrdili da je što se tiče vojnog učinka Hitler totalno nebitan...niti je strateg,ni borac....Sve su to uradili drugi umjesto njega.

Bitniji je od npr koga...

Ja se divim Hitleru kao osobi koji je jednu zemlju digao na noge iz pepela i ucinio je vojnom velesilom, a Ti titom kao mirnodopskom licnoscu,a te dve cinjenice se dosta razlikuju, tako da ocigledno ne mozemo pricati o tim stvarima... A to sto su drugi radili za njega samo pokazuje koliko je sposoban da okupi prave ljude oko sebe... Ne zna ko je to uspeo sam u zivotu nesto da postigne, ali to nije poenta ove teme, prica se o titu a ne o Hitleru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Hertzog je napisao:

Ja se divim Hitleru kao osobi koji je jednu zemlju digao na noge iz pepela i ucinio je vojnom velesilom, a Ti titom kao mirnodopskom licnoscu,a te dve cinjenice se dosta razlikuju, tako da ocigledno ne mozemo pricati o tim stvarima... A to sto su drugi radili za njega samo pokazuje koliko je sposoban da okupi prave ljude oko sebe... Ne zna ko je to uspeo sam u zivotu nesto da postigne, ali to nije poenta ove teme, prica se o titu a ne o Hitleru...


Hitler-velikim slovom, Tito-malim slovom. Je li to omjer veličine i poštovanja djela i lika? I nemoj reći da je slučajno, jer koristiš malo slovo u svim postovima.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Hertzo ajd malo sad prokontaj sta si napisao.......Hico je imao ljude oko sebe a Tito nije.....ne pije ta vode druze,da nije imao nebi bilo 45 godna mira.....
Sad Hico ispade laf a Tito nije a ovaj ga nije mogao smaket ni desantom :wink: To sto je Hico poharo skoro pa svjet stoji,al je i imao sa cim a sto mu je Tito na Neretvi uradio i dan danas se spominje po knjigama ratovanja to se ne broji.....

za mene je Hico veliki covjek(to sto je njegova vojska i njegove pristase radile to je druga prica) al isto tako je i Tito jos veci covjek!!!!!!!Prepisuju mu Blajburg i svasta nesto,pa sta covjek je iso da istrjebi fasizam i domaceg neprijatelja koji je skoro 4 godine ubijao nas narod(da ne nabrajam logore) i ja bi da sam bio na njegovom mjestu.....kamo srece da ih je sviju potamanio,nebi sad mi ispastali i bili "bjeda" u svjetu a za vrijeme njegove "diktature" smo bili cjenjeni svugdje u svjetu......

cast mi je bilo biti njegov pionir,omladinac itd........ :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 18:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:

Ja se divim Hitleru kao osobi koji je jednu zemlju digao na noge iz pepela i ucinio je vojnom velesilom, a Ti titom kao mirnodopskom licnoscu,a te dve cinjenice se dosta razlikuju, tako da ocigledno ne mozemo pricati o tim stvarima... A to sto su drugi radili za njega samo pokazuje koliko je sposoban da okupi prave ljude oko sebe... Ne zna ko je to uspeo sam u zivotu nesto da postigne, ali to nije poenta ove teme, prica se o titu a ne o Hitleru...

A Tito nije digao zamlju iz pepela?Odnos Njemačka-Jugoslavija prije Hitlera/Tita i za vrijeme njihove vladavine sigurno ide u korist Tita.Njemačka je i prije Hitlera bila industrijski jaka zemlja.Jugoslavija nije.Bila je zemlja seljaka,sa primitivnom industrijom,većinom nepismenog stanovništva i privrednim bogatstvima u rukama stranaca.U Jugoslaviji prije rata nije postojao ni jedan kilometar pruge širokog kolosjeka.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
TRAZI SE JOSIP BROZ TITO zbog osnovane sumnje da je
pocinio sljedeca KRIVICNA
DJELA: Da je 50 godina najstrozije zabranjivao:
RAT, IZBJEGLICE, GLAD, SIROMASTVO SOVINIZAM!
Da je radnicima dizao fabrike, gradio stanove,
DIJELIO REDOVNE I PRISTOJNE PLATE!
Da je svima pruzio pravo na: BESPLATNO SKOLOVANJE,
LIJECENJE I SIGURNU PENZIJU.
Da je DINAR u njegovo vrijeme bio novac, a ne
INFLATORNA JEDINICA!
Sto je u zatvorima drzao: VOJISLAVA SESELJA, FRANJU
TUDJMANA, EDHEMA BICAKCICA...
Istomisljenici Josipa Broza imaju se smatrati opasnim
jer su naoruzani
ARGUMENTIMA!!!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
STRATOKASTEL je napisao:
Hertzog je napisao:

Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita

Jeste, ali se raspala 1941. godine do molekularnog nivoa. Trebalo je to opet sastaviti i dati tome neki oblik koji će biti prihvatljiv svima. U tome je njegova veličina.

Prihvatljiv svima??
Pa vi kao da ste zaboravili koliko se ovdje ratovalo nakon Titove smrti. A ratovalo se upravo zbog tog oblika i forme drzave koja je na prvi pogled bila prihvatljiva svima.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Ne,ratovalo se zbog toga što su titići htjeli biti Tito.....a narod je stoka pošao za njima....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Da je sve stvarno bilo tako divno i krasno kao sto vi pricate mi bi s danas i dalje skolovali besplatno, i dalje bi se ljudi u SSSR-u skolovali besplatno. Socijalizam se urusio jer jednostavno nije bio odrziv, a sto se konkretno naseg primjera tice, nikad Titu (pa i ranije jos Aleksandru i Nikoli Pasicu) necu oprostiti multietnicku drzavu. Smatram da je to uzrok svih problema pa i ratova kroz koje smo prosli.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Elvis Presley je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Hertzog je napisao:

Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita

Jeste, ali se raspala 1941. godine do molekularnog nivoa. Trebalo je to opet sastaviti i dati tome neki oblik koji će biti prihvatljiv svima. U tome je njegova veličina.

Prihvatljiv svima??
Pa vi kao da ste zaboravili koliko se ovdje ratovalo nakon Titove smrti. A ratovalo se upravo zbog tog oblika i forme drzave koja je na prvi pogled bila prihvatljiva svima.


Da, oblik države je dugo bio prihvatljiv većini. Kao i svaka ideja, nemoguće je da su apsolutno svi bili zadovoljni, ali smisao demokratije je da većina (stanovništva) bude zadovoljna, što znači većina u svakom narodu, a nezadovoljna je bila manjina u svakom narodu. Šta da se radi?
Problemi su nastali kada je manjini zinulo dupe za promjenama nečega što je funkcionisalo i dovela većinu pred svršen čin, kada se guralo oružje u ruke.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
STRATOKASTEL je napisao:
Da, oblik države je dugo bio prihvatljiv većini. Kao i svaka ideja, nemoguće je da su apsolutno svi bili zadovoljni, ali smisao demokratije je da većina (stanovništva) bude zadovoljna, što znači većina u svakom narodu, a nezadovoljna je bila manjina u svakom narodu. Šta da se radi?
Problemi su nastali kada je manjini zinulo dupe za promjenama nečega što je funkcionisalo i dovela većinu pred svršen čin, kada se guralo oružje u ruke.

Sto bi se sve izbjeglo da se nakon prvog svjetskog rata radilo na stvaranju Srbije a ne multietnicke kraljevine SHS. I sto bi se ponovo izbjeglo da se nakon drugog svjetskog rata radilo na stvaranju Srbije a ne multietnicke Jugoslavije.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Elvis Presley je napisao:
Da je sve stvarno bilo tako divno i krasno kao sto vi pricate mi bi s danas i dalje skolovali besplatno, i dalje bi se ljudi u SSSR-u skolovali besplatno. Socijalizam se urusio jer jednostavno nije bio odrziv, a sto se konkretno naseg primjera tice, nikad Titu (pa i ranije jos Aleksandru i Nikoli Pasicu) necu oprostiti multietnicku drzavu. Smatram da je to uzrok svih problema pa i ratova kroz koje smo prosli.


Da u ratu nije opljačkano ono što se moglo opljačkati, da nakon rata u divljoj privatizaciji nije dokusuren ostatak društvene (javne) imovine, vjerovatno bi i danas školovanje bilo besplatno. Nisam protiv privatizacije, jer treba da se zna vlasnik svega (bilo to pojedinac ili država), ali ova privatizacija je imala sve elemente pljačke.
A što se tiče multietničke države, koja to država u Evropi može reći da nije multietnička? Definicija je jedno, a praksa je drugo.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Elvis Presley je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Da, oblik države je dugo bio prihvatljiv većini. Kao i svaka ideja, nemoguće je da su apsolutno svi bili zadovoljni, ali smisao demokratije je da većina (stanovništva) bude zadovoljna, što znači većina u svakom narodu, a nezadovoljna je bila manjina u svakom narodu. Šta da se radi?
Problemi su nastali kada je manjini zinulo dupe za promjenama nečega što je funkcionisalo i dovela većinu pred svršen čin, kada se guralo oružje u ruke.

Sto bi se sve izbjeglo da se nakon prvog svjetskog rata radilo na stvaranju Srbije a ne multietnicke kraljevine SHS. I sto bi se ponovo izbjeglo da se nakon drugog svjetskog rata radilo na stvaranju Srbije a ne multietnicke Jugoslavije.

Opet stara priča. Pa i ta Srbija bi bila represivna država prema manjinama, čak i više nego Kraljevina Jugoslavija (opšte poznato je kako se kraljevina odnosila prema ostalim narodima).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
STRATOKASTEL je napisao:
A što se tiče multietničke države, koja to država u Evropi može reći da nije multietnička?

Skoro sve susjedne drzave. Samo mi "agresori" imamo problema sa manjinama, Albancima na jugu Srbije, o BiH da ne pricam. Makedonija je u istom sosu, dok Hrvati, Slovenci i Albanci nemaju problema s tim.

Uostalom, jedna stvar su migracije i kretanje stanovnistva a druga stvar je namjerno stvaranje multietnicke drzave.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Hrvatska i Slovenija mogu da se deklarišu kako hoće, ali multietničnosti ne mogu pobjeći.
I veličina se ne stiče represijom nego odnosom prema manjini. To je postojalo u SFRJ, u Titovo vrijeme, što se sada ni u kom slučaju ne može reći. Korak nazad. Na žalost.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1019 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs