banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 05:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1020 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Okt 2014, 22:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
POLLARIS je napisao:
_зока je napisao:
Ovo je čista laž al' sačekaćemo Jovu, on je iz tih krajeva....


И данас је исто, може да се врати ко хоће, пуста земља чека! :lol: :lol: :lol:

Ti nisi napisao tako, napisao si da je zemlja oteta i razdjeljena Hrvatima. Što se ne vrate Glamočani iz BL u Glamoč? Banjalučani iz Švedske u Banjaluku? Ko je lud da se vraća sa boljeg na gore?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Okt 2014, 22:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Ја сам написао да је национализована и да су је Хрвати распарчали. Невјероватно је како искривљујеш написано. Ти си замислио шта сам ја рекао и тебе више ништа не интересује.
Бесмислено је поредити ондашње и данашње прилике.
Горштаци не могу функционисати у равници, посебно тадашњи горштаци. Они су по природи мало тврди, тешки и неприлагодљиви.

И у принципу нису доживљавали да иду на боље, али агитпроп је одрадио своје. А данашња дијаспора, наравно да неће да се врати. Љепше је бити бетер и живјети од социјалне помоћи у Лапонији, него бити кокуз и фукара у Бања Луци.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
_зока je napisao:
POLLARIS je napisao:
_зока je napisao:
Ovo je čista laž al' sačekaćemo Jovu, on je iz tih krajeva....


И данас је исто, може да се врати ко хоће, пуста земља чека! :lol: :lol: :lol:

Ti nisi napisao tako, napisao si da je zemlja oteta i razdjeljena Hrvatima. Što se ne vrate Glamočani iz BL u Glamoč? Banjalučani iz Švedske u Banjaluku? Ko je lud da se vraća sa boljeg na gore?

Polaris zaista lupeta. Vec smo vise puta pisali na ovom forumu u vezi kolonista. npr. moj djed iz Dalmacije je dobio ponudu 1945 da ide u Vojvodinu. Nije htio.Od onih porodica koje su otisli ( i to iz teske bijede u razvijenu i plodnu Vojvodinu mogao se vratiti svako ko je htio) , neko je i ostao u Dalmaciji na zemlji, dakle nikakva se zemlja nije dijelila Hrvatima , to je notorna idiotarija. Isto je i za Kordun i Baniju.Inace hrvatski nacionalisti ovo tumace drugacije, kao , lijepo ste vi Srbi to smislili, dio vas ostane u Hrvatskoj , dakle i pored kolonizacije u Vojvodinu ste i dalje vecina u krajevima gdje zivite , a zatim napunite Vojvodinu koliko treba sa kolonistima i pojacate srpski element do toga da Srbi u doba komunizma prebace 50 posto, a prije ih je bilo jedva oko 37 posto.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
_зока je napisao:
Rocker je napisao:

Apropo teme - stvari su jasne - JBT je bio diktator, koji je za sebe prisvojio apsolutnu vlast, i koji je megalomanski oko sebe izgradio pravo malo carstvo, vile, lovista, ostrva, brodove, vozove . . .
Nemilosrdno se obracunao sa svim, pa i potencijalnim oponentima.
Porediti tog bandita sa danasnjim banditima je smijesno, jer niko od njih ni u snovima sebi ne moe priustiti toliko luksuza i moci.

Za razliku od kralja koji je bio demokratski izabran, koji nije suspednovao i oktroisao ustave, u čije ime nisu prebijani i ubijani, i u za čiji groš nisu ubijani i poslanici u skupštini? To carstvo je Tito naslijedio upravo od kralja, a ta lovišta su se do rata zvali Kraljeva lovišta i vile, a nakon rata Titova.

inace u prilog zivotu ovih prostora treba reci za one koji ne znaju da se stafeta povodom rodjendana velikana pocela trcati jos u doba kraljevine za rodjendan kralja ujedinitelja Aleksandra, a rodjendani njegove djece su se takodje slavili. drug Tile je samo prekopirao ono vec postojece, ipak je on bio crveni kralj :D

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
spijo je napisao:
Fischer je napisao:
.zbog brastva i jedinstva,suživota.I isto bi trebali raditi danas :roll:

spijo nemoj karikirati. ko je htio nesto znati znao je, stampane su knjige, oznacavana su stratista,vodjena su djeca iz skole na ta stratista da ih stariji upute ( u osnove zanata :D ) i zna se ko je koga ubijao i gdje, sad ces vjerovatno reci sta je pisalo na spomenicima ? naravno da se pisalo u duhu pomirenja ( najvise stradali od fasista i njihovih pomagaca ), recimo na spomeniku gdje je strijeljan moj djed pise ' pobijeni za pravoslavni bozic od ustaskih zlotvora '. dakle sve se znalo , samo se nije o tome pisalo svaki dan u novinama.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jadovno....Prebilovci.....Drakulić,Motike,Šargovac...zar je o tome pisalo u udžbenicima?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 17:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
O tome ima tovar knjiga napisanih, i to još od kraja 60tih, naročito o Potkozarskom genocidu i Jasenovcu. Lično čitao i posjedovao. Odvadi bar dvije lopate....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 17:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jel vi to mene zajebavate.Jovo je isčupao moju rečenicu iz kontexta pa mi sad držite pridike.
Razgovarao sam sa Fišerom koji se prestavlja kao multi kulti Srbin i koji je za građansko društvo koje treba da egzistira na zatečenom stanju ,Bošnjaka kao žrtava...Srba kao koljača i agresora.
Sve te knjige Nepokoreni koje imaš (imam ih i ja dosta) nisu udžbenici i nisu bile predmet obrazovanja svih građana bivše nam države.Njih su čitali velikom većinom Srbi i tu se priča završava.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 17:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa sad takve gadosti sve sa fotografijama od kojih mi se i sad želudac okreće nije baš primjerno djeci u osnovnoj školi davati da izučavaju, a bilo je i knjiga o pokoljima u Foči i četničkim divljanjima po Bosni i Srbiji. I nisu samo Srbi čitali i pisali iste, naime dokumentarac o Jasenovcu je napravio Lordan Zafranović, a najobimnije knjige o njima Antun Miletić plus Magnum Crimen od Viktora Novaka.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa Crni talas :D
I svi ti autori i režiseri su radili po partijskom naređenju ili....

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 18:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Crni talas je nastao krajem 60tih i početkom 70tih, ova djela su nastala kasnije. "Krv i pepeo Jasenovca" je snimljen 1983.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 19:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
spijo je napisao:
Jel vi to mene zajebavate.Jovo je isčupao moju rečenicu iz kontexta pa mi sad držite pridike.
Razgovarao sam sa Fišerom koji se prestavlja kao multi kulti Srbin i koji je za građansko društvo koje treba da egzistira na zatečenom stanju ,Bošnjaka kao žrtava...Srba kao koljača i agresora.
Sve te knjige Nepokoreni koje imaš (imam ih i ja dosta) nisu udžbenici i nisu bile predmet obrazovanja svih građana bivše nam države.Njih su čitali velikom većinom Srbi i tu se priča završava.

Ej, nemoj da podmeces. Imas ti dobrih postova ali znas i da karikiras i izmisljas. Ja jesam za gradjansko drustvo ali ne u ovom momentu i u ovakvim okolnostima. To sam i jasno napisao. Druga je stvar sto ti i ne citas sta pise nego, vodeci se stereotipima, donosis zakljucke bez osnova. Ili si tendenciozan??!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 19:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
Fischer je napisao:
Multietnicnost i primitivizam nikako ne idu zajedno. Zato i ne smatram bas da je, u ovom momentu, vrijeme za neko gradjansko drustvo. Isto tako, smatram poraznom cinjenicom da je vise mrznje i sovinizma medju djecom rodjenom poslije rata nego kod odraslih.
Ali, avaj... Mozda sam ja i po tome ekscentrik??! Mozda je to sve normalno a ja ogranicen i nerealan.


Evo sta sam napisao, a sta si ti procitao - zaista ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pročitao sam ovo
Fischer je napisao:
spijo je napisao:
Situacija na ovim prostorima je stalno komplikovana.I u Titovo vrijeme je to bilo....mnogi će reći da se tad nije gledalo ko je ko ,možda je to i istina ali je istina da se ipak vrlo dobro znalo ko je ko.Srbi su navijali za Partizan ili Zvezdu,stremili ka Beogradu kao konačnoj distanci,njihove tv antene su bile okrenute ka Beogradu....ista stvar je za Hrvate.....Muslimani su u Sarajevu imali svoj izbor....nije bilo toliko mržnje kao danas zbog činjenice što se istina o zločinima nad Srbima zataškavala i skrivala.Ali sve ima svoj rok trajanja.


Jeste, tako je bilo. No, nije Tito bio kriv za to. Razlozi su specificni i mogu biti predmet kompleksnih analiza. Slazem se da se o zlocinima nad Srbima nije mnogo pricalo. Ali nisu se ni falsifikovale cinjenice. Nije li jasno i glasno govoreno da je u Jasenovcu stradalo 700,000 ljudi? E, sad... Zbog medjunacionalnih odnosa i povjerenja nije se trubilo svakodnevno o tome. Vidis sta rade danas Muslimani? Na sva zvona trube o Srebrenici... Pa, kako na taj nacin postici suzivot? Nikako!!! Zato opravdavam stisavanje bure i tenzija. Pa, bemu misa, necemo vijekovima zivjeti kao nekad u Bejrutu...

Naše jugoslavensko iskustvo nije se održalo jer se temeljilo na nakaradnoj nacionalnoj politici-"što slabija Srbija,to jača Jugoslavija" promovisanoj i od Tita lično.Jebeš kult Titovog brastva i jedinstva kad nije bio zasnovan na samo ekonomskoj i duhovnoj jednakosti već i na nacionalnoj.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 20:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
Ja znam da je Tito u mnogim govorima, cak i bez vidnog povoda, cesto ukazivao na elemente nacionalizma i pokusaje unutrasnjeg razbijanja drzave. Mnogi su skloni reci: "Jesam nacionalista ali nisam sovinista". To su, bar za mene, price za malu djecu jer je izmedju nacionalizma i sovinizma jako porozna i tanka granica.

Svi pokusaji da se drzava destabilizuje nacionalistickim organizovanjem ili iredentom su sasijecani iz temelja. Ne znam da li vam je poznat jedan dogadjaj pa cu ga prepricati. Problemi sa albanskom iredentom su zapoceli davno, jos u onom sistemu. Imali su Albanezi jaku emigraciju i sastanke u inostranstvu. Jedne noci u nekom njemackom gradu mrak je progutao nekoliko vodja iredentista. Nikad se nije otkrilo ko ih je likvidirao ali se sumnjalo na jugoslovenske tajne agente.

Polagalo se na zajednistvo i jednakost i ne mislim da je tu iko bio ostecen.
Prica o inferiornosti Srbije je spika na kojoj je Slobodan Milosevic izvrsio onu nesrecnu homogenizaciju, a koja je dalje izazvala lancanu reakciju i, poput poplave, izbacila izmet kao sto su Izetbegovic, Tudjman, Kucan i ostali...

Ne smatram ja da je taj sistem bio savrsen ali se sigurno 90-tih moglo nastaviti na drugaciji nacin. Ima tu jos stvari o kojima bih na ovom mjestu mogao stosta reci ali bih bio suvise kritican prema svom narodu. S obzirom da ovo mogu citati svi, a svi nisu dovoljno kriticni prema svom stadu, NECU NI JA DA BUDEM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nije li restauracija hrvatskog nacionalizma bio MASPOK čija većina zahtjeva je uvedena u ustav 74te.MASPOK je izrodio hrvatski nacionalizam i Tuđmana koji je tad uhapšen.I ko sad od nas dvojice karikira? :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 21:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
spijo je napisao:
Nije li restauracija hrvatskog nacionalizma bio MASPOK čija većina zahtjeva je uvedena u ustav 74te.MASPOK je izrodio hrvatski nacionalizam i Tuđmana koji je tad uhapšen.I ko sad od nas dvojice karikira? :D


Ovako diskusija moze ici u nedogled. Neki Hrvat bi ti sad odgovorio primjerima gdje su oni osteceni. Na pomen Rankovica ili Penezica, oni bi naveli Andriju Hebranga i - nikad kraja. Svi posmatraju obojeno i kroz svoju prizmu a malo je onih objektivnih.

Svi mi zalimo za Kosovo i trubimo da je to odvajkada srpska zemlja a nikad se ne upitamo od kad je Vojvodina u sastavu Srbije. Ma, svako ima pravo na svoje misljenje i niko mu ga ne moze oduzeti.
Moje je misljenje da je Tito i vise nego pozitivna licnost i jedan od velikana 20. vijeka. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 21:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Polaris zaista lupeta. Vec smo vise puta pisali na ovom forumu u vezi kolonista. npr. moj djed iz Dalmacije je dobio ponudu 1945 da ide u Vojvodinu. Nije htio.Od onih porodica koje su otisli ( i to iz teske bijede u razvijenu i plodnu Vojvodinu mogao se vratiti svako ko je htio) , neko je i ostao u Dalmaciji na zemlji, dakle nikakva se zemlja nije dijelila Hrvatima , to je notorna idiotarija. Isto je i za Kordun i Baniju.Inace hrvatski nacionalisti ovo tumace drugacije, kao , lijepo ste vi Srbi to smislili, dio vas ostane u Hrvatskoj , dakle i pored kolonizacije u Vojvodinu ste i dalje vecina u krajevima gdje zivite , a zatim napunite Vojvodinu koliko treba sa kolonistima i pojacate srpski element do toga da Srbi u doba komunizma prebace 50 posto, a prije ih je bilo jedva oko 37 posto.


Лупеташ ти и твој ђед!

Твој ђед добио "ПОНУДУ" да иде у Војводину! Посло кито депешу Јовином ђеду: "Јовин ђеде да ли би сте били љубазни да одете у Војводину!" Ма дај! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Невјероватно!

Видиш и ја сам поријеклом из Лике, тачније из Врховина и мој прађед је завршио у затвору зато што није хтио да иде, брката старина од 80 година! А моја фамилија је дала 2 народна хероја. Комшијска земља је отета од стране тадашње Хрватске и дата на кориштење неким хрватским фамилијама, које су је након дугог низа година кориштења присвојиле.

Тако мани ме твојих лупетања, понуда, ђедова и осталих срања!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 21:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne interesuje me tvoje uopšteno mišljenje na relaciji Srbi-Hrvati već te konkretno pitam šta je bio MASPOK .Ako već tvrdiš da su:
Fischer je napisao:

Svi pokusaji da se drzava destabilizuje nacionalistickim organizovanjem ili iredentom su sasijecani iz temelja.


Zatim sam ti postavio logično pitanje:Da li je Milošević svojim govorom na Kosovu iznjedrio nacionaliste poput Tuđmana ili je hrvatski nacionalizam 90tih logičan slijed Titove politike i ustava iz 74te.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 05 Okt 2014, 21:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2013, 08:42
Postovi: 41
А моја фамилија је дала 2 народна хероја. [/quote]

Aaaaaaaaaa, dosli smo do izvora frustracija. Imam ja takvih i okruzenju. Imao sam kolegu koji je pricao sve kao i ti, a otac mu bio ljudina i nosilac spomenice.

Bice ti bolje kad shvatis da time treba da se ponosis a ne da se stidis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1020 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs