banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 255 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Dec 2011, 16:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Temu sam otvorio na Istoriji,jer nemam pristup Politici. Ali,posto cu uglavnom i pisati o istoriji,mislim da nisam promasio.
Odmah da dam moj eksplicitan odgovor na ovo veoma aktuelno pitanje,a on je NE!

Da ga sad pokusam obrazloziti.

Svako malo izadju na svjetlo dana neciji memoari,ili knjige poput Holbroock-ove "Kako zaustaviti rat",tako da danas sa prilicno velikom tacnoscu mozemo zakljuciti sta se desavalo iza kulisa u poslednjem ratu.Da vidimo u kakvom je istorijskom trenutku dogovoren Washingtonski sporazum,pocetkom 1994 kojim je stvorena muslimansko-hrvatska FBIH. Srbi drze Republiku Srpsku Krajinu u Hrvatskoj,koja obuhvaca cetvrtinu Hrvatske! U BiH traje rat izmedju sve tri strane,a najjacim intenzitetom izmedju Hrvatske Republike Herceg-Bosne i Armije BiH,dok mi Srbi uglavnom pasivno posmatramo sve to i stitimo (nazalost nikad definisane) granice Republike Srpske.Znaci,u muslimansko-hrvatskom sukobu su na samom pocetku inicijativu imale snage HVO,ali kad su se muslimani pribrali poceli su da ih gaze na svim frontovima i redom su padali Kakanj,Vares,Bugojno,Srednja Bosna je bila u totalnom okruzenju,ocekivao se pad i humanitarna karastrofa,a Hrvati su jedinu inicijativu imali u Hercegovini,Mostaru,jer su bili brojniji.a uz to opremljeni sa svim mogucim vrstama teskog naoruzanja....ali ni dole nisu mogli pera odbiti muslimanima,iako je istocni Mostar licio na povrsinu mjeseca koliko je bio razoren,za razliku od Zapadnog. Elem,kad je krenula ta muslimanska ofanziva u kojoj su zauzimali grad za gradom,sazvan je Washingtonski skup da bi se sprijecila potpuna kapitulacija HVO,a za Hrvate je pregovarao Mate Granic,dok je Tudjman bio na stalnoj liniji sa njim. I tada,tamo u Americi,kontrolori rata odluce da je vrijeme da se rat polako privodi kraju,i metodom stapa i sargarepe odluce da ce svako dobiti ponesto,a niko bas sve! U tako nepovoljnoj situaciji,Hrvatima se nudi za njih tada bajkovit prijedlog parafraziram "U BiH necete proci bas bogzna kako,ali sprijecicemo vas potpun poraz,ucicete u muslimansko-hrvatsku FBIH,ali zato dobijate odrijesene ruke da ocistite Hrvatsku,porazite Republiku Srpsku Krajinu uz nasu pomoc,a ni Srbija se nece mijesati.Kad je Granic to rekao Tudjmanu,ovaj je vrisnuo od srece i rekao PRIHVATAJ! Muslimani,iako su bili u super vojnoj situaciji,su svjesni da ne kontrolisu ni kilometar drzavne granice BiH,i da bi tesko opstali bez zapadne pomoci koja stize na sarajevski aerodrom,su nevoljko prihvatili to sve,ali znali su da moraju jer su potpuno zavisni od USA,a uostalom odmah je i bilo jasno da ce oni u toj FBIH voditi glavnu rijec jer ih je vise,a to je ipak pola drzave. Uz to,garantovan im je i opstanak BiH kao drzave,i oni su pristali. Mi Srbi smo mozda u toj podjeli i najslabije prosli,jer u Hrvatskoj ostadosmo bez icega,a to nam je kompenzirano polovicom BiH.
I sad kad je to sve proslo,pojeo Vuk magare,Hrvatska ulazi u EU,a hrvatske Srbe niko i ne pominje (ni mi :( ),sad bi Hrvati entitet!! I sto je najgore,svi kojima sam ja okruzen u RL ih jos i podrzavaju u tome! :( ....Dakle,moje misljenje je "Da,moze entitet,ali da vratimo fakticko stanje iz 1994,i naravno priznajte Republiku Srpsku Krajinu u Hrvatskoj!!
Znaci,kad bi oni sad dobili taj entitet,bili bi APSOLUTNI pobjednici zadnjeg rata,etnicki ocistili Hrvatsku od Srba,a u BIH dobili potpuno ravnopravan entitet sa ostala dva naroda! Muslimani bi bili potpuno porazeni jer bi uz najvece zrtve dobili najmanje,a mi Srbi bi takodje bili osteceni jer bi,uz potpun poraz u Hrvatskoj,sad i u Bosni nase akcije pale,jer svi znamo da nije isto biti vlasnik necega 1/2 ili 1/3,nije ni slicno,pa mi je tim nejasnije zalaganje bilo kog Srtbina za hrvatski entitet.

Ovo je moj najduzi post ikada na forumu,hvala svakome ko ga procita,a volio bih da se povede jedna zdrava diskusija,da vidim bas i argumente onih koji su ZA taj hrvatski entitet,jer mozda ja stvarno imam deformisan pogled na dogadjaje u zadnjem ratu,cim sam u tolikoj manjini!

Inace,mislim da je naivno vjerovati da nisu cijelo vrijeme ovdje postojali "kontrolori rata" koji su uvijek odredjivali sta moze a sta ne. Kao sto smo mi mogli na pocetku uci u Zagreb ili Srajevo,tako su i oni na kraju mogli uzeti Banjaluku da neko nije rekao STOP,a tako je i Washingtonskim sporazumom sprijecen potpuni poraz HVO.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 08 Dec 2011, 16:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Niko ti ovo neće pročitati, bar ga nekako sredi, razdvoji na neka poglavlja i sl.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 16:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Treci entitet nije moguc, jeli bez pristanka sva tri konstutivna naroda to nemoze proci. Tako da je to jedna od supljih tema koja se namece narodu koji zivi u bijedi i ocaju.

PS. Potpuno se slazem Wasitonski sporazum, hrvati su bili pred potpunim karahom, i onda su Amerikanci zaustavili sve.

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 16:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
PS. Potpuno se slazem Wasitonski sporazum, hrvati su bili pred potpunim karahom, i onda su Amerikanci zaustavili sve.


Koliki je taj krah bio,najbolje moze ilustrovati jedan primjer koga nisam pomenuo,a bio sam licno prisutan. Naime,Muslimani naprave akciju i potpuno potuku Travnicki HVO,koji se daje u zbjeg sa par hiljada civila koji su zivjeli na potezu Travnik-Turbe (Gospino Vrilo i ostali...),ali problem je sto nemaju gdje pobjeci,na Vlasicu i Komaru mi,a sa svih drugih strana Muslimani! Muslimani bi ih sve poklali kakva je mrznja tad bila,ali nama stize naredba da ih sve propusyimo preko nase teritorije,tj Vlasica!!! I naravno da smo to i uradili,par hiljada ljudi,neki i u uniformama su preko Banjaluke ispraceni do Hrvatske i spaseni!

Usred rata!!!!!!!

Je li nam neko rekao ikad hvala za to? Je li ikad na HRT-u pomenuto to,barem uzgred. E pa nije!!

A zato sinoc par sati o cetnicima i Dubrovniku,a tamo postradalo par desetina ljudi,a ovdje spaseno od pogroma par hiljada i nikad niko nista da pomene!!

Pravdo,ima li te na ovom svijetu? :(

Da se razumijemo,podrzavam sto su ti ljudi spaseni,i opet bih to uradio,ali pustite vise samo Dubrovnik i Skabrnju,pomenite i to malo,majku mu jebem....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 08 Dec 2011, 17:01, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 16:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
old fashion men je napisao:
Niko ti ovo neće pročitati, bar ga nekako sredi, razdvoji na neka poglavlja i sl.

Govori u svoje ime.
Banjalucki_Behar je napisao:
Treci entitet nije moguc, jeli bez pristanka sva tri konstutivna naroda to nemoze proci. Tako da je to jedna od supljih tema koja se namece narodu koji zivi u bijedi i ocaju.

Ovo je poenta svega....Ako bi Srbi i pristali na hrvatski entitet,muslimani ne bi nikada.....Plus,stoji sve ovo što je šlager napisao....Al' ko im je kriv,sami su birali sa kim će vezati zastave pred rat....To se pokazalo kao najpogubniji potez za bh Hrvate.Za sto godina će se moći reći da su u BiH živjeli i Hrvati.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Schlager je napisao:
Citiraj:
PS. Potpuno se slazem Wasitonski sporazum, hrvati su bili pred potpunim karahom, i onda su Amerikanci zaustavili sve.


Koliki je taj krah bio,najbolje moze ilustrovati jedan primjer koga nisam pomenuo,a bio sam licno prisutan. Naime,Muslimani naprave akciju i potpuno potuku Travnicki HVO,koji se daje u zbjeg sa par hiljada civila koji su zivjeli na potezu Travnik-Turbe (Gospino Vrilo i ostali...),ali problem je sto nemaju gdje pobjeci,na Vlasicu i Komaru mi,a sa svih drugih strana Muslimani! Muslimani bi ih sve poklali kakva je mrznja tad bila,ali nama stize naredba da ih sve propusyimo preko nase teritorije,tj Vlasica!!! I naravno da smo to i uradili,par hiljada ljudi,neki i u uniformama su preko Banjaluke ispraceni do Hrvatske i spaseni!

Je li nam neko rekao ikad hvala za to? Je li ikad na HRT-u pomenuto to,barem uzgred. E pa nije!!

A zato sinoc par sati o cetnicima i Dubrovniku,a tamo postradalo par desetina ljudi,a ovdje spaseno od pogroma par hiljada i nikad niko nista da pomene!!

Pravdo,ima li te na ovom svijetu? :(

Da se razumijemo,podrzavam sto su ti ljudi spaseni,i opet bih to uradio,ali pustite vise samo Dubrovnik i Skabrnju,pomenite i to malo,majku vam jebem....



Znam dobro za taj dogadaj, od ljudi koji su bili u Travniku u to doba. Cak nijedan koji se predao nije stradao, neki njihovi ranjenici su bili smjesteni kod nas na Paprikovcu u to vrijeme, da bih pri oporavku svi uredno predani hrvatskim vlastima.

Ista stvar je sa Daytonom, koje ga su mogli "sprovesti" i 1993, medutim nije bilo interesa u datom trenutku, pa su cekali 1995, i zaokruzlili ovu pricu. A mi obicni bjednici ostali bez nekih 90 000 stanovnika, toliko o tome koliko se kao nesto pitalo ove nase pacenike, i koliko je stalo "velikim silama" za nama.

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 17:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Banjalucki_Behar je napisao:
PS. Potpuno se slazem Wasitonski sporazum, hrvati su bili pred potpunim karahom, i onda su Amerikanci zaustavili sve.


Pročitao sam jedno trećinu uvodnog teksta i odusta od daljnjeg čitanja jer sam vidio da je uglavnom šupalj.
Da Hrvati i Muslimani nisu sklopili primirje i zajedno se okrenuli protiv Srba, ne znam, pretpostavljam da bi Muslimani možda i poklopili Bredišnju Bosnu. Možda! Jer sam iz prve ruke čuo, odnosno slušao priču čovjeka koji je radio plan i koji je Šišak odobrio. A to je bilo da se žrtvuje malo više vojnika i da se preko Kupresa osvoji Bugojno i tako deblokira Središnja Bosna. Da se domicijelno hrvatsko stanovništvo vrati i zaposli prvo kroz vojsku, i općinsku administraciju. Na Bugojno mislim. Ali je onda Šušak umro, njegovi savjetnici su to raskopali, odustali. Onda se potpisao mir sa Muslimanima.
Ali svejedno. Možda bi i pala S. B. Jer kada su sukobi završili HVO-u je ostalo čini mi se 8 granata većeg kalibra. Ne držite me za riječ ali sjećam se samo da je bilo ispod 10.

A ja sam iz Hercegovine, Mostara. I dovoljno sam bio star ne samo da se sjećam rata nego da i pratim situaciju. HVO nije ni pokušavao proboj na istočnu stranu. Jeste ga granatirao. Ali nije ga pokušao osvojiti. Pa oni su prije međusobnog sukoba dolazili kod nas i u gepekte stavljali oružije i gonili. Nisu nam mogli ništa. Onda su poveli akciju Neretva 93. Ali nije im uspjela jer su planirali da će na mah zauzeti S. B. i da se tu neće zadržavati. Ali nije im to uspjelo tako da im je oštrica odmah otupljena. Možda su i zato počinili tako grozne zločine u Grabovici i Drežnici. Čak su im u Mostaru sa položaja merđan Glave i Srbi pomagali artiljerijom. Ali nije im uspjelo jer HVO nije u Hercegovini bio u blokadi. Imao je slobodno zaleđe prema Hrvatskoj. Tako da nam ništa ne bi mogli.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kakav krah, to su krajevi koji su Hrvatima smetali, a stanovništvo iz tih krajeva neophodno za popunu krajeva iz kojih su izbacili muslimane i u kojima su zacrtali svoju teritoriju.
Znači iz tih enklava su svjesno preko srpske teritorije preselili stanovništvo, znaš kad su muslimani mogli i prismrditi krajevima koje su Hrvati zacrtali kao svoje :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Schlager je napisao:
Citiraj:
PS. Potpuno se slazem Wasitonski sporazum, hrvati su bili pred potpunim karahom, i onda su Amerikanci zaustavili sve.


Koliki je taj krah bio,najbolje moze ilustrovati jedan primjer koga nisam pomenuo,a bio sam licno prisutan. Naime,Muslimani naprave akciju i potpuno potuku Travnicki HVO,koji se daje u zbjeg sa par hiljada civila koji su zivjeli na potezu Travnik-Turbe (Gospino Vrilo i ostali...),ali problem je sto nemaju gdje pobjeci,na Vlasicu i Komaru mi,a sa svih drugih strana Muslimani! Muslimani bi ih sve poklali kakva je mrznja tad bila,ali nama stize naredba da ih sve propusyimo preko nase teritorije,tj Vlasica!!! I naravno da smo to i uradili,par hiljada ljudi,neki i u uniformama su preko Banjaluke ispraceni do Hrvatske i spaseni!

Usred rata!!!!!!!

Je li nam neko rekao ikad hvala za to? Je li ikad na HRT-u pomenuto to,barem uzgred. E pa nije!!

A zato sinoc par sati o cetnicima i Dubrovniku,a tamo postradalo par desetina ljudi,a ovdje spaseno od pogroma par hiljada i nikad niko nista da pomene!!

Pravdo,ima li te na ovom svijetu? :(

Da se razumijemo,podrzavam sto su ti ljudi spaseni,i opet bih to uradio,ali pustite vise samo Dubrovnik i Skabrnju,pomenite i to malo,majku mu jebem....


Jeste li vi ikada rekli nama hvala za to što smo vas spašavali od rata sa Muslimanima kod Konjica. Također sam pričao sa jednim zapovjednikom koji je iz Konjica. Tu je se trgovalo zbog situacije kakva je bila. Svakome je trebalo nešto, Srbima konkretno gorivo. Oni bi Hrvatima davali oružije za gorivo koje su dobivali na drugim teritorijama. I uvjek su Srbi pazili da Hrvatima nebi nestalo oružija. Jer ste se užasavali tu Muslimana. Ali na kraju su vas prevarili stranci. Razoružali Hrvate i u konvoju ih prevezli do Mostara. A Muslimane u oklopnjacima doveli vama iza leđa.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
odnosno slušao priču čovjeka koji je radio plan i koji je Šišak odobrio. A to je bilo da se žrtvuje malo više vojnika i da se preko Kupresa osvoji Bugojno i tako deblokira Središnja Bosna. Da se domicijelno hrvatsko stanovništvo vrati i zaposli prvo kroz vojsku, i općinsku administraciju. Na Bugojno mislim. Ali je onda Šušak umro, njegovi savjetnici su to raskopali, odustali. Onda se potpisao mir sa Muslimanima.


Kakav ti je ovo post? Pa Gojko Susak je umro tek par godina poslije rata :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 08 Dec 2011, 18:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
I da, on topic

Hrvati zaslužuju treći. Entitet, republiku, županiju bilo što samo da je jednako razini koju bi imali ostala dva naroda.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Schlager je napisao:
Citiraj:
odnosno slušao priču čovjeka koji je radio plan i koji je Šišak odobrio. A to je bilo da se žrtvuje malo više vojnika i da se preko Kupresa osvoji Bugojno i tako deblokira Središnja Bosna. Da se domicijelno hrvatsko stanovništvo vrati i zaposli prvo kroz vojsku, i općinsku administraciju. Na Bugojno mislim. Ali je onda Šušak umro, njegovi savjetnici su to raskopali, odustali. Onda se potpisao mir sa Muslimanima.


Kakav ti je ovo post? Pa Gojko Susak je umro tek par godina poslije rata :(



U pravu si, moja greška. Nije riječ o Gojkovoj smrti. Nego su ga savjetnici odgovarali, govorili da se još malo strpi jer će se pregovarati, tako nekako. Ne sjećam se, davno je to bilo kada nam je to pričao.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Josip321 je napisao:
I da, on topic

Hrvati zaslužuju treći. Entitet, republiku, županiju bilo što samo da je jednako razini koju bi imali ostala dva naroda.


A slazes li se da i Srbima treba vratiti Republiku Srpsku Krajinu u Hrvatskoj,koji su bili isto tako konstitutivni narod,kao i ti ovdje?

Ili si ipak za to da se tamo ne dira nista i da se tamo priznaju rezultati rata,a ovdje da se ne priznaju i da se dogovaramo o ravnopravnosti?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 08 Dec 2011, 18:17, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Шлагер пита да ли треба Хрватима дати трећи ентитет, а да се тражи РСК унутар Хрватске?

И када би ми пристали да Хрвати у БиХ добију трећи ентитет како натјерати званичну РХ да призна РСК?

Сви би мислили да смо луди, не тражимо Дрвар, Петровац и Гламоч, гдје живе Срби, а тражимо Книн гдје Срба нема ни за лијека.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
NE .....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
И када би ми пристали да Хрвати у БиХ добију трећи ентитет како натјерати званичну РХ да призна РСК?


Nikako,naravno....to je fakticko stanje dobijeno ratom,nepromjenljivo,zacementirano,iako su Srbi tamo bili konstitutivan narod.

Ali zato nemoj mi ovdje traziti druge arsine i pozivati se na obespravljenost,vec i ovdje priznaj fakticko stanje dobijeno ratom.

O tome pisem.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Kada bi Hrvati vratili Srbima teritoriju bivse RSK i Srbima iz Srbije Kosovo ... Msm da bi onda bilo fer da dobiju parce zemlje u BiH


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Schlager je napisao:
Josip321 je napisao:
I da, on topic

Hrvati zaslužuju treći. Entitet, republiku, županiju bilo što samo da je jednako razini koju bi imali ostala dva naroda.


A slazes li se da i Srbima treba vratiti Republiku Srpsku Krajinu u Hrvatskoj,koji su bili isto tako konstitutivni narod,kao i ti ovdje?

Ili si ipak za to da se tamo ne dira nista i da se tamo priznaju rezultati rata,a ovdje da se ne priznaju i da se dogovaramo o ravnopravnosti?



RSK je nelegalna tvorevina. Da niste protjerali iz nje ostale, znači Hrvate, i da ste ju demokratski tražili vjerojatno bi ju i dobili od stranaca. Hrvate ne bi nitko ništa ni pitao.

A da ja tebe upitam? Treba li Srbija vratiti Vojvodinu jer kada ju je pripojila u njoj je bilo manje od 30% Srba. A sabor koji su sazvali i na kojem je odlučeno da se spoje sa Srbijom je bio nelegalan jer je zovnuto preko 90% Srba. Druge se nije ni zvalo?
Niđe ti veze pitanja.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Јебига и херцеговачки Хрвати су попушили због Хрвата из Средње Босне, ти људи су баш били у незавидном положају, граница са Хрватима је током рата углавном била мирна.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Nemoj se Josipe vracati na 1918,jer bismo dosli do jako poraznih podataka o tvom narodu iduci prema 1945 i dalje,zadrzimo se na ovom zadnjem ratu,bolje za tebe.....

Inace,nisam ni sumnjao da bi ti u Hrvatskoj priznao rezultate rata a ovdje ne bi,i ovdje bi trazio reviziju.

Nisi meni ti nejasan,svaka tebi cast,i ja bi tako na tvom mjestu. Meni su malo nejasni moji sunarodnici koji te podrzavaju,i to je bio razlog sto sam otvorio temu,da mi Srbi objasne zasto misle da je normalno i prirodno da se u Hrvatskoj zacementiraju rezultati rata i etnicko ciscenje,a da ovdje treba revidirati rezultate rata i gledati kako izjednaciti prava Hrvata,a krajiski Srbi kao da nikad nisu ni postojali...zaboravljeni.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 255 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs