banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 02:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 896 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
Hertzog je napisao:
Bennet, odlicne slike

EDIT: da li znas sta pise na tablama na trecoj slici Zeppelinfeld danas


nisam nikad citala xD

ime Zeppelinfeld je nastalo nakon 27. Augusta 1909, nakon prvog spustanja zeppelina. nakon toga su ovo polje pretvorili u park sa vaserskim placem. nakon 1.sv. rata je tadasnji gradonacelnik dr. luppe krenuo sa pojektom, taj dio grada da izgradi u nacionalni park. tu su trebali nastati setalista, bazen, stadion, mali vrtovi. na podrucju danasnjeg zeppelinfelda je 1929 nastao poligon za gimnasticarska takmicenja sa 5m viokim kmenim tribinma z 80 000 gledalaca, koju su 1933 preuzeli predstavnici NSDAP za politicke dogodovstine.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To nije vise borba za pokazivanje zemlje u sto boljem svjetlu (kome i zasto bi to pokazivali?) vec osiguranje za buduce generacije da nekoj budali slicno ne padne na pamet.

Btw. gradonacelnik je iz SDP-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Hitler je bio veliki govornik, a samim tim i veliki manipulator masama... Kao sto je jednom izjavio: Ako laz izgovoris dovoljno puta, na pravom mestu i u pravo vreme, postace istina... Uz to mora mu se priznati i da je marketinski vodio rat na vrhunskom nivou... Propaganda je bila toliko jaka, mozda i prvi put da su mediji imali toliko veliku ulogu u ratu, na sve moguce nacine je pokusavao da podize mral vojnicima, delenjem brosura i radio prenosima na prvim linijama.... Jednom davno sam procitao da je imao frekvenciju glasa znatno iznad proseka obicnog coveka tako da mu je ta jacina omogucila da "hipnotise" ljude svojim govorima... poenta je sto uvek u krizna vremena na povrsinu isplivaju desnicarske ideje (tako je i danas) i uvek su oni ti koji donose promene u drzavnom poretku

Treba ipak pomenuti i Goebbelsa, koji je ipak najzasluzniji (pored samog Hice) za tako mocnu i uticajnu propagandu u Njemackoj.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I jaedan od najzasluznijih ljudi za Hitlerov uspeh, zadjih par godina je on drzao nemacku u rukama, jer Hitler i nije bio sposoban za to... Mada kada pogledas on je sve vreme drzao nemacku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
I jaedan od najzasluznijih ljudi za Hitlerov uspeh, zadjih par godina je on drzao nemacku u rukama, jer Hitler i nije bio sposoban za to... Mada kada pogledas on je sve vreme drzao nemacku

O kakvom fanatiku se radi govori i cinjenica da je nakon Hitlerove smrti u "Firerbunkeru" (inace je bio jedan od rijetkih koji je ostao uz Hitlera do kraja) sa svojom zenom hladnokrvno ubio sestoro svoje djece a zatim zajedno sa njom izvrsio samoubistvo.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Fascinantna je licnost i Mengele... Samo sto je on kuler... A Gebels prijatelj na kojeg se mozes osloniti ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hertzog je napisao:

EDIT: da li znas sta pise na tablama na trecoj slici Zeppelinfeld danas


Na citavom kompleksu imas table na kojima pise sta se koje god desavalo/gradilo i sta je bio njegov cilj. Sa tih stepenica je drzao govore dok je vojska stajala dole ispod a sada se po tim istim stepenicama setaju Turkinje, neko se slika sa 3 prsta i tako :lol:

U polukruznoj zgradi ( sa slike) se nalazi muzej dokumenatacije. Preko puta ulice je takodje par obiljezja..



Bennet, jesi iz Nürnberga?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 18:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ajkula je napisao:
Hertzog je napisao:

EDIT: da li znas sta pise na tablama na trecoj slici Zeppelinfeld danas


Na citavom kompleksu imas table na kojima pise sta se koje god desavalo/gradilo i sta je bio njegov cilj. Sa tih stepenica je drzao govore dok je vojska stajala dole ispod a sada se po tim istim stepenicama setaju Turkinje, neko se slika sa 3 prsta i tako :lol:

U polukruznoj zgradi ( sa slike) se nalazi muzej dokumenatacije. Preko puta ulice je takodje par obiljezja..



Bennet, jesi iz Nürnberga?

Hvala ajkulice :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w0rw9dKq2Ik[/youtube]

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 18:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
chils je napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w0rw9dKq2Ik[/youtube]

Vazno je da se promovisu zastave duginih boja... To je vama vasa borba dala 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Hertzog je napisao:
Fascinantna je licnost i Mengele... Samo sto je on kuler... A Gebels prijatelj na kojeg se mozes osloniti ;)


bolesno

sapienti sat

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
ajkula je napisao:
Hertzog je napisao:

EDIT: da li znas sta pise na tablama na trecoj slici Zeppelinfeld danas


Na citavom kompleksu imas table na kojima pise sta se koje god desavalo/gradilo i sta je bio njegov cilj. Sa tih stepenica je drzao govore dok je vojska stajala dole ispod a sada se po tim istim stepenicama setaju Turkinje, neko se slika sa 3 prsta i tako :lol:

U polukruznoj zgradi ( sa slike) se nalazi muzej dokumenatacije. Preko puta ulice je takodje par obiljezja..



Bennet, jesi iz Nürnberga?


Da

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Hertzog je napisao:
Fascinantna je licnost i Mengele... Samo sto je on kuler... A Gebels prijatelj na kojeg se mozes osloniti ;)

al ubjedljivo najcudniji je bio himler. covjek koji je sve zivo zapisivao. pored toga sto je u djelo sproveo ideju istrebljenja.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2004, 18:48
Postovi: 2247
Lokacija: dancefloor
Svaki pravi nijemac može samo da se ponosi Hitlerom.

_________________
differentia specifica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
superhik je napisao:
Svaki pravi nijemac može samo da se ponosi Hitlerom.

Mogu da se slozim sa tobom, a iz sledece cinjenice: To je period kada je nemacka bila na vrhuncu moci u svojoj istoriji... Covek je bukvalno iz nicega stvorio svetsku silu... U vreme dok on nije dosao na vlast vise je vreio toalet papir nego nemacka marka...

@Winston... Meni je fascinantno da je mesto u argentini gde je Mengele nastavio da zivi dobilo nekoliko generacija blizanaca plave kose i plavih ociju... Ako se uzme u obzir da je u argentini sve moguce osim toga... Covek je jednostavno na kraju izveo genetski eksperiment i promenio strukturu gena u tom mestu... Sa medicinske strane stvarno fascinantno iako je jedan od najludjih lekara u istoriji medicine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
mengele jeste sigurno bio jako zanimljiv lik, u to nema sumnje. ne poznajem lik i djelo doticnog bas nesto previse, ali sam citao o nekim njegovim eksperimentima na ljudima, i mogu samo reci jezivo.
a sto se hitlera tice, nije bas mnogo nedostajalo da covjek uspije u svom naumu.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
WinstonWolfe je napisao:
mengele jeste sigurno bio jako zanimljiv lik, u to nema sumnje. ne poznajem lik i djelo doticnog bas nesto previse, ali sam citao o nekim njegovim eksperimentima na ljudima, i mogu samo reci jezivo.
a sto se hitlera tice, nije bas mnogo nedostajalo da covjek uspije u svom naumu.

Pa greska je samo u tome sto je hteo previse... Mogao se zadrzati u nekim normalnim okvirima i izaci iz rata kao pobednik... Sasvim suvisno je bilo ratovati i pokusati osvojiti rusiju, niko to nije uspeo pa tako ni on, jednostavno je bio problem sa dopremanjem hrane i drugis sredstava do Rusije, a jos u vreme zime da ne pricamo... Recimo da razumem napad na Africke zemlje, jer je jednostavno trebalo vrsiti eksploataciju nafte, ali Rusija mi nikako nije jasna... Stvar prestiza ili nesto drugo :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
njega je zajebalo zdravlje i losa obavjestajna sluzba. da su obavjestajci radili svoj posao kako treba i kako Svabe znaju, ameri se nikad ne bi u normandiju iskrcali lako, vec bi im svabe priredile pravi docek. a da nije bio loseg zdravlja, na rusiju bi krenuo u pravom trenutku, umjesto sto je pozurio.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 23:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa dobro ima i toga... Neverovatno je da je dopusteno onako lagano iskrcavanje u normaniji... Ali jednostavno presirok je front bio, a rat se oduzio... Bez obzira na vojnu masineriju, nema te sile koja bi uspela sve da pokrije, pogotovo sto je godinama opadao moral, prvenstveno zbog loseg zdravlja i losih odluka Hitlera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
za normandiju je iskljucivi krivac obavjestajna sluzba, ljude su tako naguzili da nisu znali gdje ce se iskrcati ameri. njihovi ljudi u londonu su provaljeni i dobili su pogresne informacije, ne mogu vjerovati koliko su ispali glupi, pa mislili su da ce biti iskrcavanje gore u skandinaviji, pa su dobar dio snaga poslali gore. pa su imali jos par mjesta gdje su ih ovi zavarali, nisu jednostavno znali gdje ce biti iskrcavanje. mislim da su podcijenili malo amere. da nije bilo amera i njihove pomoci, mislim da bi se evropa tesko oslobodila od nijemaca.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 896 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs