banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2010, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dakle da se i ja oglasim, posto vidim da ste vec dve str napisali dok me nije bilo...
Naime pdf je Istorija i svaka istorijska licnost i dogadjaj zasluzuju da se otvori tema o njima... Kao sto (Taschko i Hristov napisase) ne vidim sta je proble, covek je velika istorijska licnost i ne dozvoliti temu o njemu je isto kao i to zabraniti drugim velikanima... Sumnjam da su Cezar ili Aleksandar veliki ubili manje ljudi pa ga opet ne pominjete u negativnom kontekstu, verovatno jer je ova istorija pribliznija i sto se u to vreme vec uveo pojam ratnog zlocinca, ali eto pre toga je to bilo "normalno...

Dakle temu sam otvorio cisto jer je danas taj rodjendan, pa sam sibolicno izabrao datum za otvaranje iste... Ko ce ga pljuvati ili hvaliti sasvim je nebitno, vazno je da se vodi rasprava, pre svega jer je ta osoba jako bliska ovim nasim podrucjima i mnogo je uticala na nas medjusobni odnos (Pravoslavci, Katolici, muslimani...).

Da krenemo nekim redom... Preskocicemo neki raniji njegov zivot, problemi u porodici, skolovanje bla bla... Covek je imao viziju, koju su imali i mnogi drugi u tom periodu i u WW I, Hteo je ujedinjenu evropu pod okriljem Nemacke u cemu je delimicno i uspeo da nije bio toliki fanatik... Zlocine ne opravdavam, tako da cemo se u tome sloziti. Sto se tice same ideologije, ona nije nista drugacija od danasnjeg uredjenja EU, koja je nastala mirnim spajanjem zemalja, mada je i to imalo ratne posledice na nasim teritorijama... Bilo kakvo menjanje granica uglavnom zavrsi ratom... Sto se tice Nemacke u periodu do 1933. ona je bila u totalnom rasulu, siromastvo, ekonomski krah i druge posledice WW I, su uticale da dodje do nezadovoljstva u narodu i da na vlast dodje Hitler... Covek je zemlju digao iz pepela, pokrenuo je industriju, smanjio nezaposlenost i svu tu moc iskoristio da zapocne rat i osvoji dobar deo evrope i severne Afrike... U to vreme je jos uvek bila svest na nivou proslih vekova gde se sirenje zajednica vrsilo ratovima tako da je i posledica bila tako krvav rat... Medjutim ne sme se zaboraviti da su se veliki zlocini vodili na svim stranama kako sila osovine tako i saveznickih snaga, tako da uzimanje Hitlera u usta vezano za tu temu, a preskakanje Staljina i drugih vodja, pa i na ovim prostorima je smesno... Mislim da se sve moglo resiti dosta mirnijim putem da se islo politikom pregovora, medjutim rat je bio neizbezan jer je kao sto sam i rekao jos uvek svest bila takva da je rat "normalna" stvar (ne setih se boljeg izraza pa stavih pod navodnike)...

Ako se setim jos necega napisacu, sada sam samo nabacao :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ovo s ujedinjenom evropom je bila jedna od "meksih" prica za zapad, koja je mogla piti vode, da nije bilo i one o gornjim i donjim rasama, narodima i sl. Npr. on se doista prema zapadnijim susjedima odnosio s vecim respektom i kodeksom, kako pri ratovanju, tako pri okupaciji , dok je za istok spremao odnos ubermensch - undermensch, s tim da njihove zemlje koristi izrazito kao kolonije za izvlacenje sirovina i radne snage, te sirenje njemackog lebensrauma....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
TashkoBL je napisao:
Likovna nadarenost?! Istina, odbili su ga na likovnoj akademiji, ali svejedno.
Nadareni vojskovodja, manipulator, govornik, politicar? Nesto od ovoga? Covjek je mobilizovao 13% zemlje!!!!!!! Sigurno to nije uradio oglasom u novinama.
I, ako niste znali, Hitler je imao IQ 141.
http://aceviper.net/estimated_iq_of_famous_people.php
Opet ponovljam, ne branim Hitlera, vec sam protiv njega... Ali cinjenice su cinjenice.


Kada vec pricas o likovnoj umjetnosti, onda bi trebao znati da se dva puta pokusao upisati na likovnu akademiju u Becu, ali izgleda da niej bio dovoljno NADAREN...

1919 je izabran od svoga minhenskog bataljona, da se kao talentovan prijavi za propagandu na univerzitetu u Minhenu. Odatle ta njegova tkz. nadarenost govora...uzmi video pa pogeldaj na sta ti njegovi govori lice...

Hitler je vec 1923. pokusao puc izvrsiti, ali je porazen.


Citiraj:
чуј Аустријанац..
Хићо је био Њемац из Аустрије..
То исто кад Херц сутра постане вођа српског народа и онда неко за 120 година напише да је био "босанац" а не Србин из Босне.


Do 23. godine (mislim) je zivio u Austriji...
Istina rodjen je na granici, ali to je bila autrijska teritorija, tek kada mu nisu dali u austrijsku vojsku, odlazi u Njemacku i primaju ga u minhenski regiment...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
bila jednom je napisao:
TashkoBL je napisao:
Likovna nadarenost?! Istina, odbili su ga na likovnoj akademiji, ali svejedno.
Nadareni vojskovodja, manipulator, govornik, politicar? Nesto od ovoga? Covjek je mobilizovao 13% zemlje!!!!!!! Sigurno to nije uradio oglasom u novinama.
I, ako niste znali, Hitler je imao IQ 141.
http://aceviper.net/estimated_iq_of_famous_people.php
Opet ponovljam, ne branim Hitlera, vec sam protiv njega... Ali cinjenice su cinjenice.


Kada vec pricas o likovnoj umjetnosti, onda bi trebao znati da se dva puta pokusao upisati na likovnu akademiju u Becu, ali izgleda da niej bio dovoljno NADAREN...



Jel ti ovo slicno? Ne citas ono sto napisem, pa onda paldumis tu. :roll: Ne gubi se molim te.
Citiraj:
Nadareni vojskovodja, manipulator, govornik, politicar? Nesto od ovoga?

Sto ne odgovoris na ovo?! :roll: Zato sto nisi u pravu! Govoris da Hitler nije bio nadaren, a ocigledno je da jeste. Sad je druga stvar sto je on to upotrebio u lose svrhe, ali i dalje covjek je imao smek za razne stvari.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
ERROR je napisao:
P.S

Ne velicam monstruma, samo smatram da se cinjenice mogu staviti na sto....pa ko voli nek nauci nesto, mozda napravi paralele, nadje slicnosti s nekim metodama na "sitno" u danasnjici i sl



Covjek je fino napisao, niko ovde ne velica Hitlera, ali covjek je istorijska licnost i moze se puno toga pricati o njemu, kome smeta neka zaobidje temu..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Hitler je bio veliki govornik, a samim tim i veliki manipulator masama... Kao sto je jednom izjavio: Ako laz izgovoris dovoljno puta, na pravom mestu i u pravo vreme, postace istina... Uz to mora mu se priznati i da je marketinski vodio rat na vrhunskom nivou... Propaganda je bila toliko jaka, mozda i prvi put da su mediji imali toliko veliku ulogu u ratu, na sve moguce nacine je pokusavao da podize mral vojnicima, delenjem brosura i radio prenosima na prvim linijama.... Jednom davno sam procitao da je imao frekvenciju glasa znatno iznad proseka obicnog coveka tako da mu je ta jacina omogucila da "hipnotise" ljude svojim govorima... poenta je sto uvek u krizna vremena na povrsinu isplivaju desnicarske ideje (tako je i danas) i uvek su oni ti koji donose promene u drzavnom poretku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
ERROR je napisao:
...dok je za istok spremao odnos ubermensch - undermensch, s tim da njihove zemlje koristi izrazito kao kolonije za izvlacenje sirovina i radne snage...


Liberalni kapitalizam?

Zvuci jako slicno...

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Flavoure-Flave je napisao:
ERROR je napisao:
...dok je za istok spremao odnos ubermensch - undermensch, s tim da njihove zemlje koristi izrazito kao kolonije za izvlacenje sirovina i radne snage...


Liberalni kapitalizam?

Zvuci jako slicno...

Upravo tako, ne vidim razliku izmedju danasnjih ekonomskih ideja i iz sredine proslog veka... Uz to da ponovim, mentalitet je bio drugaciji pa rat izuzimam iz price


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ja ima jedno pitanje.....

Herzt je spomenuo u svom postu da je swabija bila na kolapsu ekonomski i da ju je on digao na noge...e sad mene interesuje kako je on to uspio?
Interesuje me kako je mogao napraviti onoliku silu od zemlje koja je bila pred kolapsom ekonomskim?

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ah da da dodam... Pogledajte Irak, Afganistan i slicne zemlje, nacin na koji se uvodi "mir" u te zemlje i koji je cilj tog mira... Potpuno ista prica kao i pre 70 godina... Samo mi je ovo jos crnje nego u vreme WW II... Prosipaju pricu o uvodjenju mira i demokratije o unistavanju terorizma, a svako malo se pojave snimci o nacinu "uvodjenja" tih promena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
cvox je napisao:
ja ima jedno pitanje.....

Herzt je spomenuo u svom postu da je swabija bila na kolapsu ekonomski i da ju je on digao na noge...e sad mene interesuje kako je on to uspio?
Interesuje me kako je mogao napraviti onoliku silu od zemlje koja je bila pred kolapsom ekonomskim?

Nasao sam jedan text koji ce ti malo objasniti nacin na koji je on digao zemlju na noge... To je vec ekonomska prica na koju bi se mogli ugledati danasnji predstavnici vlasti u svetu... Problem je bio sto je Nemacka bila u velikoj dubiozi, uzimala je zajmove od USA, ali kako je i kod njih pocela velika depresija, nemacka je ostala bez para, a marka je bila totalno bezvredna... Pokrenuo je industriju i doveo do velikih ulaganja, spoji je javni i privatni sektor, dao uslove i kredite za razvoj... Pre svega je ulagao u vojnu industriju...

Citiraj:
The centerpiece was the Germany's Work Creation Program of 1933-1936, which preceded its rearmament program. German economic policies between 1930 and 1932 were brutally deflationary, and in 1933, Hitler was elected Chancellor out of the chaos.

The financing of Nazi economic recovery programs drew upon credit creation techniques already developed prior to Hitler's appointment as chancellor. What changed after 1933 was the government's willingness to create massive short term credit and the government's firm commitment to retire the debt created by that credit.

Hitler told German industrialists in May 1933 that economic recovery required action by both the state and the private sector. The government's role was limited to encouraging private sector investment, mainly through tax incentives. He expressed willingness to provide significant public funding only for highway projects. Investment was unlikely if consumer refused to spend their money, and Hitler understood that potential consumers need income to make purchases. To combat traditional German fear of the social consequences of appearing better off than their neighbors, Nazi propaganda would psychologically stimulate the economy and develop a lust for life among consumers. Hitler stressed on May 31. 1933 that the Reich budget must be balanced. A balanced budget meant reducing expenditures on social programs, because Hitler intended to reduce business taxes to promote needed investment. A large work program without deficit spending had to be financed outside of the Reich budget. Hitler resorted to "prefinancing" (Vorfinanzierung) by means of "work creation bills" (Arbeitsbeschaffungswechseln).

Under the scheme of "prefinancing" with work creation bills (WCBs), the Reich Finance Ministry distributed WCBs (3 months, renewable up to 5 years) to participating credit institutions and public agencies. Contractors and suppliers who required cash in order to participate in work creation projects drew bills against the agency ordering the work or the appropriate credit institutions. These credit institutions then accepted (assumed liability for payment of) the bills, which, now treated as commercial paper, could rediscount the bills at the Reichsbank (central bank). The entire process of drawing, accepting, and discounting WCBs provided the cash necessary to pay the contractors and suppliers. The Reich Treasury undertook to redeem these bills, one-fifth of the total every year, between 1934 and 1938, as the economy and tax receipts recovered. As security for the bills, the Reich Treasury deposited with the credit institutions a corresponding amount of tax vouchers (Steuergutscheine) or other securities. As the Treasury redeemed WCBs, the tax vouchers were to be returned to the Treasury. Nazi Party economic experts believed that credit creation for purposes of job creation posed no inflationary threat and that it would be a far more responsible policy than the more conservative approach of tax increases and balanced budgets. Redeeming WCBs would burden the 1934-39 Reich budget, but the decline in Reich expenditure for welfare support and other subsidies would more than off-set the redemption payments. The surplus would be used to reduce public debt and reduce taxes. There were legal, political and institutional restrictions unique to Germany on the scope of the Reichbank that virtually dictated resource to WCBs as a means of putting 6 million unemployed Germans back to work. But the principle of WCBs can be applied to China to combat unemployment.

During 1933, Hitler sought to reassure Germany's business leadership that Nazi rule was consistent with the preservation of the free market system, because he needed the support of the industrialists. He could buy that support by keeping wages down during the recovery, but any rigorous effort to curb prices and profits would alienate the business community and slow down economic recovery. Hitler sought to restore profitability to German business through reduced unit cost achieved by increasing output and sales volume, rather than through a general increase in prices (Mengenkonjunktur, niche Preiskonjunktur- output boom, not price boom).

Adoption of "performance wage" (Leistungslohn- payment on a price-rate basis) increased labor productivity, thereby driving costs down and profit up. Some upward price movements were permitted to adjust price relationships between agricultural and manufactured products and between goods with elastic and inelastic demands, also to prevent price war and below-cost dumping. These principles of "output boom, not price boom" and "performance wage" will also work for China.

Hitler saved the German farmers from their heavy debt burden through relief programs and through rising farm prices. This policy increased farm income at the expenses of the middlemen institutions and provided price subsidy for the consumers.

Hitler sought price stability only in sectors critical to the national economy and to the goal of rearmament. Germany had no price policy until the 1936 Four Year Plan which concentrated economic authority in the hands of Goring and put finally an end to free market policy. Business managers generally make investment and employment decisions based on their judgment of the prospect for new orders. The difference between Germany's economic recovery under Hitler and America's relative stagnation under Roosevelt in the early 1930s, was the relative probability of new orders for goods. Hitler made it clear that in the near future after 1936, a major rearmament program would make heavy demand on the nation's durable goods and capital goods industries. With that assurance German industry could expand with confidence. Roosevelt was unable to provide such "confidence" to industry and had to rely on anemic market forces.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Kosti mu se okrecu u grobu jer mu u rodnom gradu vec danima kruze zastave sa zvijezdom petokrakom...

Sad ocekujem policiju na vratima da im pojasnim sta pisem na ovoj temi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
The_new_Statesman je napisao:
Kosti mu se okrecu u grobu jer mu u rodnom gradu vec danima kruze zastave sa zvijezdom petokrakom...


jel to C.Zvezda gotuje?



:lol:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
The_new_Statesman je napisao:
Kosti mu se okrecu u grobu jer mu u rodnom gradu vec danima kruze zastave sa zvijezdom petokrakom...

Sad ocekujem policiju na vratima da im pojasnim sta pisem na ovoj temi :D

Da, 9. maja je dan pobede nad fasizmom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vjerovao ili ne, u subotu sam svojim ocima vidio demonstrante sa zasatava sa petokrakom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Flavoure-Flave je napisao:
ERROR je napisao:
...dok je za istok spremao odnos ubermensch - undermensch, s tim da njihove zemlje koristi izrazito kao kolonije za izvlacenje sirovina i radne snage...


Liberalni kapitalizam?

Zvuci jako slicno...


Jbga, ja ipak mislim da ima debele razlike izmedju "dobrovoljnih" prostitutki i bijelog roblja.....pa tako isto izmedju prijasnjeg i danasnjeg odnosa jacih zemalja i ekonomija prema manjim.....jako slicno, ali humanije :wink: i s barem imaginarnom mogucnoscu promjene stanja u buducnosti....

U vezi Hitlera i dizanja ekonomije, mislim da je tu takodje odigrala njegova dominantna, odresita uloga na politickom planu, a ne treba zanemariti ni ono sto su oduzeli zidovima prilikom provodjenja svojih socijal-ekonomsko - rasnih "reformi",koje su poceli provoditi daleko prije izbijanja rata, a na koje je zapad zazmirio....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Hristov je napisao:
Silvio Dante je napisao:
Далеко му лепа кућа.


Ja to ne mogu reci posto su u pitanju neka 2km :D




A????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ништа ове "демократе" данас нису боље од хитлера.
као што је неко рекао, ратовање за мир је исто што и јебање за невиност.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
@ Hristov... Eto me kod tebe u goste
@ERROR Istina, oduzimanje imovine je bila javna tajna, pa samim tim i veliki kapital koji su drzali jevreji je vracen u ruke drzave, tako da su oni na jednostavan nacin dosli do sredstava za dalji razvoj, ali gle cuda tako je bilo i posle rata u Jugoslaviji jer je vrsena nacionalizacija svega sto je vredelo, a bilo u privatnom vlasnistvu, tako da se i YU obogatila i ekonomski razvila "zahvaljujuci" privatnom sektoru


Poslednji put menjao Hertzog dana 20 Apr 2010, 15:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 15:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
cvox je napisao:
koje obrisao moj post! :angry4:

pa imam ja valjda pravo reci jel se on meni svidja ili ne............Hitler je meni Tito :cat:

jebo je cjeli svjet al je na kraju mucno ubijen od komunista iz Rusije...to je bio zlocin nad zlocinom i to treba osudit!!!!!!!



Ubio se sam, sa tek vjencanom zenom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs