banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2016, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Nije problem u razlicitom tumacenju cinjenica vec u ideloskom prilazu koji ne moze da se spoji.
Sve sto gore se navodi u vecini podataka je tacno ali kako se prezentuje i objasnjava je dijametralno suprotno.


Ne treba se pozivat na mnogobrojne autore dovljno je procitat par knijiga od Cercila vezano za 2.sv rat.
Cercil lijepo opisuje kako se Hitler uspinjao i kako je odbacivana od VB i Francuske svaka suradnja i ponuda od Staljina i komunistckog Sovjetskog Saveza da se on zaustavi cijelo vrijeme Hitlerovog uspona.
Pisuci o tome Cercil nehotice otkriva dijelove istine kako su se stvarali uslovi i koji su stvarni uzroci za pocetak 2.sv. rata.

Epizoda sa Poljskom i koristenje iste kao izjednacavanja Hitlerove Njemacake i Staljinove drzave kao
ravnopravnih krivaca za pocetak a samim time (ko je kriv za pocetak taj je i uzrocnik, lijepo se vidi na primjeru G.Principa kako to zapad stima) i koje kriv za uzroke 2 sv rata pored Hitlera.

To cesto poistovjecivanje je tako providan istorijski diskurs da se imalo ozbiljniji analiticari vise ne spoticu na to.

U takvo iskrivljenom kontekstu uvezi pocetka 2sv. rata treba uvijek gledat pokusaje prikazivanja Hitlera i Staljina u prvom planu kao glavnih krivca i negativca a u isto vrijeme sklanjane iz fokusa stvarnih kreatora i planova imperijalistickih vodeci sila toga vremena.

Medjutim to vise nigdje ne prolazi.
Koristenje Poljske epizode kao epizode "jednakih krivica za pocetak 2.sv.rata" tj zanemarivanje svih prijasnjih "pocetaka" kao sto je gore spomenuto i svega sto se desavalo prije je najblaze receno smijesno.

Uvezi pocetka 2sv rata, stavljanje Hitlera uz rame sa Staljinom a onda umanjivane uloge SSSR u slamanju Hitlera je poznati zapadni klise.
Klise koga smo skoro bili svjedoci i vidjeli iz rijecnika Ukrajinskog "demokratskog presjedinka vlade" tj marionetu zapada koja je dosla na vlast pucem izvedenim od fasisticke falange a po scenariju Americke : "Civilne asociajcije za pomoc demokratski ugrozenim sistemima." a.k.a CIA.

Tako nas isti upoznaje sa istinama uvezi drugo svijeskog rata i kaze da je u 2 sv ratu Sovjeski Savez bio u stvari okupator a Hitler ispada da je onda oslobodioc ili sta god da je Hitler Sovjetski Savez je bio bar na istoj ravni kao nacisti.

Na zapadu je jos uvije uloga SSSR u 2 sv. ratu prikazana kao nebitna obojena Staljinovim represijama prema domacem plebesu i Dzon Vejnovim iskrcavanjem u Normandiji i pojedom saveznika nad Hitlerom.
Do duse, ne moze se izjednaci u potpunosti to bi bilo stvarno previse ali tu je negdje.


Zato ne vrijedi ubjedjivat one koji su prihvatili ovaj ideoliski i istorijski prilaz proslosti.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 24 Feb 2016, 20:47, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Fin objasn, al se ne uklapa u neke druge povezane scenarije, jer ako su komunjare bili antifašisti i borili se protiv nacista, na kojoj su onda strani bili oni koji su se borili protiv crvenih?
:-)
U tom grmu leži Draža...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Silvio Dante je napisao:

Све то не аболира од чињенице да је СССР рат дочекао и почео на истој страни са Хитлером.

Opet ne. Zaboravljaš da su se neposredno prije toga Hitler i Staljin našli na suprotnim stranama "No pasaran" barikade. U vrijeme dok su ostali samo žmirili i pretvarali se da se ništa ne dešava. Možeš to nazvati indirektnim ratom ili ratom putem posrednika/predstavnika. Takve se stvari dešavaju i danas, mada ne bi trebalo da u sve ovo miješamo dnevnu politiku.
Sporazum Ribbentrop-Molotov je za obje strane bilo samo kupovanje vremena i zaposjedanje što bolje startne pozicije (što bliže, odnosno što dalje od sovjetske granice) dok se strane potpuno spreme za sudar. Ništa više. U istom svjetlu treba posmatrati i zimski rat protiv Finske.
Kad god se veliki sudare, to ide preko leđa malih. Bar mi na Balkanu to znamo. Veliki to zovu kolateralnom štetom.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Poslednji put menjao STRATOKASTEL dana 24 Feb 2016, 21:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
munja.alex je napisao:
Fin objasn, al se ne uklapa u neke druge povezane scenarije, jer ako su komunjare bili antifašisti i borili se protiv nacista, na kojoj su onda strani bili oni koji su se borili protiv crvenih?
:-)
U tom grmu leži Draža...


:D
Da, ali nije ovo prica o djeneralu. Mi idemo u drugu pricu. Ovo je o Hitleru, Poljskoj, SSSR pocetku rata i ko je ucestvovao i kako.

btw, Hitler nije napao ni VB ni Fracusku a ni Ameriku, Pojsku jeste kao i Sovjetski Savez, uz to nas je razbuco i ostale manje vazne trkace na terenu. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Brale001 je napisao:
munja.alex je napisao:
Fin objasn, al se ne uklapa u neke druge povezane scenarije, jer ako su komunjare bili antifašisti i borili se protiv nacista, na kojoj su onda strani bili oni koji su se borili protiv crvenih?
:-)
U tom grmu leži Draža...


:D
Da, ali nije ovo prica o djeneralu. Mi idemo u drugu pricu. Ovo je o Hitleru, Poljskoj, SSSR pocetku rata i ko je ucestvovao i kako.

btw, Hitler nije napao ni VB ni Fracusku a ni Ameriku, Pojsku jeste kao i Sovjetski Savez, uz to nas je razbuco i ostale manje vazne trkace na terenu. :)


Jeste, rođeni, malo off, ali će se naći oni koji trebaju u ovom što rekoh. Pošto isti poškušavaju spin da crveni su uz Adolfa bili, makar na početku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Sve to treba uokvirit u siru sliku.


Precutno promovisanje Hitlera i Musolinija i odobravanje agresija koje su se desavale tridesetih proslog vijeka do 1 septembra 1939, sve to kao slucajnost ili " vidi sta se desilo" moglo bi da prodje samo jos na nivou predskolskog.

Najbolji primjer je opet gore spomenuta Spanija, tu se najocitije vidjelo kako je jedan truli zapad u strahu od sirenja socijalizma angazirao i koristio Hitlera i Musolinija.

Sistem na kome je nastajala Hitlerova Njemacka nije treca ili cetvrta vrsta drustvenog ekonomskog sistema. Hitler nije dosao iz feudalizma ili Bizmarkove ere, dalje Hitler nije dosao preko vojnog puca na vlast ili
drzavnim udarom ili revolucijom - tj na nedemokratski nacin (btw kao sto je Amerika stekla svoju nezavisnost).

Hitler nije dosao na vlast kao "diktator" ,"uzurpator" Lenjin u jedonj Rusiji. :wink:

Hitler je dosao na vlast u kapitalistickoj drzavi u demokratskom miljeu i okruzenju zapadne tradicije i civlizacije. Cisto djete zapadnog kapitalisickog demokratskog sistema i "napredne" nase civilizacije.

Hitlerova Njemacak je kapitalisticka do balcaka isto kao sto je Francuska, Amerika ili Engleska u to vrijeme.
Pokusaji zapadnih "politicki mislioca" da se nacisticka Njemacka trideseti prezentuje kao nov drustveno ekonomski sistem i shodno tome potpuno nova politica forma vladavine tj. sistem koji nema dodira sa tadasnjim rezimima je apsurdna i nijanisticka.

Hitlerova Njemacka nije samoniklo cvijece zla vec tvorevina iznikla na dobro poznatom zemljistu zalivana i njegovana najboljim djubrivom koje je zapad tad imao.

Cista priroda nema tu pesticida i vjestackog nista. :wink:

:)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 17:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Brale001 je napisao:
Hitler nije napao ni VB ni Fracusku a ni Ameriku

Kako nije napao VB i Francusku kad je razvalio Francuze za dvije sedmice Blickrigom, bježali u Englesku skoro plivajući :oops: a poravnao je Konventri i presložio London što bombardovanjem što krastarećim raketama kasnije šta pričaš??? Ok Čemeriku nije mogao ni da je htio, daleko su, ali je morao objaviti rat u skladu sa Trojnim paktom.
Da nisu Englezi imali radarske stanice koje su odlično iskoristili, za mjesec dana bi im piloti letjeli na metlama koliko ih je manje od Luftvafea bilo.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
nepokoreni je napisao:
Brale001 je napisao:
Hitler nije napao ni VB ni Fracusku a ni Ameriku

Kako nije napao VB i Francusku kad je razvalio Francuze za dvije sedmice Blickrigom, bježali u Englesku skoro plivajući :oops: a poravnao je Konventri i presložio London što bombardovanjem što krastarećim raketama kasnije šta pričaš??? Ok Čemeriku nije mogao ni da je htio, daleko su, ali je morao objaviti rat u skladu sa Trojnim paktom.
Da nisu Englezi imali radarske stanice koje su odlično iskoristili, za mjesec dana bi im piloti letjeli na metlama koliko ih je manje od Luftvafea bilo.


:D
Naravno da ih je napao i razbucao.

Ali zvanicno VB je objavila rat Njemackoj prvo i pocetak neprijateljstava takodje isto tako i Francuska ako se ne varam (mozda grijesim).
Na to sam mislio kad sam rekao Hitler je "napao" Poljsku i Sovjeski Saveze , nas, Grcku i druge...a nije napao VB i Francusku. Konkretno kako je rat izmedju istih starto.

Sto ne znaci da Hitler nebi napao VB ili Francusku i objavio im rat na isti nacin kao Sovjetskom Savezu i da nisu VB i Francuska bile Poljski bekap . Ko zna mozda bi to on svakako uradio poslije zauzimanja Poljske.

A mozda i nebi, mozda bi se zadovoljio sa Poljskom i Sovjetskim Savezom ili djelom istog sa baltickim drzavama.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2016, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Kad guzica osjeti dobro i zine...teško da bi Naci sistem stao sa istokom, htjeli bi prije ili kasnije i na zapad. Iovako je sve kasno suzbijeno, trebali su svi ranije reagovat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2016, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nakon 83 godine A.Hitler je ostao bez titule pocasnog gradjanina Tegernseea :lol: :lol: :lol: :mad: pitoresknogturistickog gradica u Bavarskoj. A.Hitler je istu dobio 1933god kad je postao kancelar.
Tegernsee je bio omiljena destinacija nacista.
Toliko o njemackoj ekspeditivnosti......

Nektar 18 - if in doubt flat out , scandinavian flick

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 09:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Naci blago u Argentini


http://www.index.hr/vijesti/clanak/vide ... 78134.aspx

Mozda je Adolf tu negdje .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 13:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Neobično mi ovo vidjeti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 15:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Zašto?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa šta su Fiki S i A u NSDAP?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čuo sam ja za nacionalsocijalizam, ali ako u Americi nikada nisu slavili jer je ovo komunistički praznik, mislio sam da ni Hitler nije to upražnjavao.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 16:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da, komunističko-američki praznik.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Evo za Fikija jedna asocijacija:

- 1. maj
- Čikago
konačno:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Znaš ti dobro koji,
Iz Čikaga moji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Smrt fašizmu!!!

Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2019, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
filozof sa vrbasa je napisao:
Smrt fašizmu!!!

Slika


File, nisam znao da si tako radikalan!!! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs