banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 11:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
Elvis Presley je napisao:
shoole je napisao:
BlackHand, да би те схватио као некога ко не пише из перспективе кишне глисте (шта год то значило), појасни ми ово:
Citiraj:
Nakon WWII, opet na strani pobjednika, opet visoka reputacija, opet mogućnost za veliku Srbiju sa izlaskom na more, što nikad nisu mogli ni sanjati, ali Srbi kažu NE! Opet hoćemo neko zajdništvo, opet tražimo zajdniču držvavu, ovaj put sa 6 naroda, ali se opet znalo da se Beograd pita za sve.


Дакле, конкретно: ко је нудио Велику Србију након 2. свјетског рата? И којим Србима? Брозу?

Pa niko nije ni morao,jer Srbija je bila na strani pobjednika rata,mogla je sama birati granice,sto je i uradila,odnosno opet je nastavila sa svojom suludom idejom jugoslovenstva.
Mada je po meni djelovanje srpskih politicara i vladara nakon prvog svjetskog rata bilo mnogo gore.TADA se trebala stvoriti Velika Srbija i mogla se stvoriti.


Znaci ipak je propali projekat velike Srbije u mnogo cemu bio zvijezda vodilja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Jugoslavija je napisao:
Znaci ipak je propali projekat velike Srbije u mnogo cemu bio zvijezda vodilja.


Samo Šešelj i Tihić pričaju o Velikoj Srbiji. To je retardirana priča za pecanje pangluxa na obe strane. Srbi nemaju te megalomanske ambicije.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
nasmjeshiti luzer je napisao:
Jugoslavija je napisao:
Znaci ipak je propali projekat velike Srbije u mnogo cemu bio zvijezda vodilja.


Samo Šešelj i Tihić pričaju o Velikoj Srbiji. To je retardirana priča za pecanje pangluxa na obe strane. Srbi nemaju te megalomanske ambicije.

Ne mijesaj pojmove.
Ja kada govorim o Velikoj Srbiji govorim o tadasnjoj mogucnosti,nakon prvog svjetskog rata,da se napravi drzava u kojoj bi preovladavao srpski narod.A ta Srbija bi imala mnogo vece granice nego ova danas.To je vec evidentno.
E a ovaj novi pojam Velike Srbije,"Srbija do Tokija" i ostale gluposti,to je retardirana prica za lozenje navijackih grupa i ostale malogradjanstine.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Iako mi se ne svidja ovo sto cu reci, mora se priznati da je ideja Jugoslavije mrtva. Mozda je nekada bude na nekom nivou lobija u sklopu EU, ali to je plafon. Apsolutno ni u jednom narodu nema dovoljno kriticne mase koja bi natjerala politicare (greska, drustvene elite) da rade u tom pravcu.

A stvarno ne vidim zasto bi je i ozivljavali?

A cvox, vremena spavanja u parku su vec bila prosla. Pogledaj pod kupovinu cigle...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Posto je ovde ponovo prica skrenula sa Jugoslavije na Veliku Srbiju da vas pitam, da li znate ko je prvi put upotrebio termin Velika Srbija???

Ajde da vidimo da li neko zna, a iznenadicete se kada cujete odgovor.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Niko iz Srbije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
Slika
:lol:

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Monte Cristo je napisao:
Slika
:lol:

:D :D :D :D :D AAAAA FAK! :D :D :D :D :D
Predobar geek humor! :D :D :D :D :D

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
The_new_Statesman je napisao:

A cvox, vremena spavanja u parku su vec bila prosla. Pogledaj pod kupovinu cigle...


starac moj nije to bila poenta,ja sam htio rec da za vrijeme bivse Yuge si mogao komotno otic gdje si htio a da ne strahujes ocel te neko ubit ili istuc radi toga sto si npr. iz BL ili ZG ili BG.....
Nije bilo viza i pizdi materni,veceras se dogovoris sa drustvom i sutra ujutro pices za Bec ili gdje ti se digne neka stvar a danas kad oces tako nesto planirat onda trebas sad krenut da bi MOZDA iduce godine u isto doba otisao..............
To je bila moja poenta TnS i nemoj mi sad pricat kako to nije bilo tako......

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
BlackHand je napisao:
To tvoje pitanje je na nivou pitanja "Ko je nudio Napoleonu Italiju?; Ko je nudio Turcima Srbiju?;..."

Nisi nikada ranije čuo da se nakon uspješno okončanih ratova vrše pregovori/dogovori između zemalja pobjednica? Kao što su se Britanija, Francuska, SAD nakon rata okoristile ojačavanjem svoje pozicije u svijetu, kao i proširivanjem (povratkom teritorija), Jugoslavija je odabrala da uradi ovo što je uradila, da se udruži u uniju 6 država.

Ne želim se zaista upuštati s tobom u rasprave oko Tita, njegovog dolaska na vlast i svega ostalog, jer sam ispisao stotine i stotine rečenica o Titu na ovom forumu.

Na kraju krajeva, istorija, takva kakva jeste i kakva je oduvjek bila, nikada nije bila objektivna. Ako je tvoje mišljenje da je stvaranje SFRJ bio jedina opcija, moje mišljenje nije takvo i tu je kraj priče.

Ајде ти фино одговори конкретно аргументима, немој да пишеш из перспективе кишне глисте... није то твој ниво! Ја те фино питам, ти фино одговори.

Проблем је што пишеш такве глупости и не знаш одговор, а онда се кријеш иза фраза типа "написао сам стотине и стотине реченица о Титу" (па шта са тим?) и "ја имам своје мишљење и ту је крај приче" (имај ти слободно своје мишљење, али рећи да је неко 1945. године нудио неким Србима неку велику Србију није мишљење него измишљање и лаж).

Дакле, још једном... написао си:
Citiraj:
Nakon WWII, opet na strani pobjednika, opet visoka reputacija, opet mogućnost za veliku Srbiju sa izlaskom na more, što nikad nisu mogli ni sanjati, ali Srbi kažu NE! Opet hoćemo neko zajdništvo, opet tražimo zajdniču držvavu, ovaj put sa 6 naroda, ali se opet znalo da se Beograd pita za sve.


Буди љубазан и подјели са мном и осталим форумашима то знање које ти имаш и напиши ко је то нудио 1945. године Велику Србију са изласком на море. Којим Србима је то нуђено, гдје и како?
Дакле, како сам кажеш, аргументовано, не из перспективе кишне глисте.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Jugoslavija! Najveća greška koju su Srbi ikada učinili prema sebi. Trebali su lijepo nakon Prvog Svjetskog rata stvoriti Srbiju od Horgoša do Đevđelije od Đerdapa do (proširenja koje bi dobila Srbija kao zemlja na strani Antante) na jugozapadu do Jadrana. BiH bi dobila nekakav specijalni status a Slovenija i veći dio Hrvatske ostaviti tamo gdje je i trebao ostati u Austriji, Mađarskoj i djelimično Italiji. Vjerujem da se većina stvari na štetu Srba i Srbije ne bi ni dogodili. Ah, da još nešto. Trebalo je problem Kosova rješiti još 1918. godine sa Albanijom na identičan način kako su svoje probleme rješile Grčka i Turska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Jugoslavija je napisao:
Kada je nastupila parlamentarna demokratija pocetkom 90-tih imali smo priliku vidjeti sta se desilo.Prvi puta su narodi pitani o svojoj sudbini i puce puska negdje u planini,u najblazem smislu receno.

Да, и?

Шта је била алтернатива увођењу парламентане демократије почетком деведесетих? Да останемо једнопартијско друштво? Да КПЈ води државу и након пада Берлинског зида?
Jugoslavija je napisao:
Kada vec spominjes referendum,sta mislis zasto nije napravljen referendum na citavoj teritoriji SFRJ?Pa da svi narodi odluce na demokratski nacin kako ce dalje.Mislim da se to moglo napraviti puno lakse nego referendumi koji su slijedili.

Зато што је СФРЈ била федерација 6 република па је свака република правила свој референдум. Зато што је у уставу СФРЈ стајала правно-вербална акробација у виду фразе да "сваки народ у СФРЈ има право на самоопредељење до отцепљења". А онда је то свако тумачио како је хтјео.

Не знам, не мислим да би један референдум на територији СФРЈ промјенио нешто суштински у деведесетим...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
hercegovac27 je napisao:
Jugoslavija! Najveća greška koju su Srbi ikada učinili prema sebi. Trebali su lijepo nakon Prvog Svjetskog rata stvoriti Srbiju od Horgoša do Đevđelije od Đerdapa do (proširenja koje bi dobila Srbija kao zemlja na strani Antante) na jugozapadu do Jadrana. BiH bi dobila nekakav specijalni status a Slovenija i veći dio Hrvatske ostaviti tamo gdje je i trebao ostati u Austriji, Mađarskoj i djelimično Italiji. Vjerujem da se većina stvari na štetu Srba i Srbije ne bi ni dogodili. Ah, da još nešto. Trebalo je problem Kosova rješiti još 1918. godine sa Albanijom na identičan način kako su svoje probleme rješile Grčka i Turska.

džaba ti je priča stari moj, sad pljuju po srbima oni kojima su srbi dali identitet i države, ali najgori su srbi koji to ne vide, koji ne vide dalje od šupljaka kako su nekad mogli spavat gdje su htjeli, pa ko ti brani i danas osim tvog straha, srbija da se nije zajebavala sa jugoslavijom danas je mogla biti poput ostalih eu zemalja ali jebiga.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2009, 13:27
Postovi: 276
Ehhh ta dobra stara yu vremena,,,,,svi radili a Beograd se gradio!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
BlackHand je napisao:
Imaš li ti ikakav argument ili dodatak na zadatu temu ili ćeš sve vrijeme da dobacuješ besmislice?


Nasa "rasprava" je zapocela onda kada sam citirao tvoju glupavu i neargumentovanu tezu. Ono sto si tada napisao je klasicna demagogija i zato sam i reagovao. Nemoj da se ljutis! :wink: :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dragutin Dimitrijević Apis, svi više manje znaju koje on i za šta je zaslužan. Znam da je strijeljan i našao sam mu grob na srpskom groblju u Solunu. Ono što nisam znao je razlog strijeljanja.
Mislio sam kada se srpska vojska konsolidovala da je prvo bilo da *ebu mater Apisu, zbog njegovih djelovanja protiv žuto-crnog carstva.

Međutim on je strijeljan jer je htio navodno izvršiti atentat na regenta Aleksandra, međutim regent Aleksandar mu je namjestio proces zbog njihovog razmimoilaženja u pogledu koje teritorije treba osloboditi, a koje ne. I da li treba praviti državu južnih Slovena ili ne. Apis je bio protiv bilo koje vrste zajedništva.

A Wiki kaže:
Citiraj:
На обновљеном судском процесу 1953. у Београду, све пресуде Вишег војног суда у Солуну су поништене, а сви осуђеници рехабилитовани, међу којима и сам Драгутин Димитријевић Апис.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%9B_%D0%90%D0%BF%D0%B8%D1%81

Tako da je ništa ovo ne shvatam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 14:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cvoka, znam ja to, ali sam se uhvatio spavanja u parku. Ali evo da puste vize, kuda ce ljudi. Nema se para.

Mislim da se Jugoslavija zbombala na putu izmedju anacionalnog i nacionalnog. A nije moralo tako da se zavrsi. Ali sta da se radi...

Btw. po meni su za raspad najkrivlji odredjeni krugovi srpskih i slovenackih drustvenih elita, odnosno, raspad je posledica njihovog dogovora. Ovo sve drugo je samo zacin C, u citavoj supi ce :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 14:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
BOSANSKI_NOVI je napisao:
Ehhh ta dobra stara yu vremena,,,,,svi radili a Beograd se gradio!


A tek što se Sarajevo gradilo ali nema više! Sada se gradi od svog novca. Neće više Banja Luka raditi da bi se Sarajevo gradilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 14:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
BOSANSKI_NOVI je napisao:
Ehhh ta dobra stara yu vremena,,,,,svi radili a Beograd se gradio!

eto ti si gradio beograd skupa sa alijom sirotanovićem i njegovom lopatom, treba da znaš da je bosna bila najzaostalija republika, sa polovicom muslimanskog stanovništva koje je teško bilo natjerat čak i da žensku djecu šalju u školu, a kamoli na druge napredne i evropske tekovine, upravo zbog takve strukture stanovništva i danas je najzaostalija zemlja u regionu,a i šire, to vide i evropljani pa stoga i ne žele ukinuti vize, isto kao što ni turska iako od početka u nato-u i mnogo ispred bugarske i rumunije, neće ući u eu. :D

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Nov 2009, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
BOSANSKI_NOVI je napisao:
Ehhh ta dobra stara yu vremena,,,,,svi radili a Beograd se gradio!


Lupio si glupost, pa sam morao malo da potrazim podatke da vidim ko se gradio a ko je radio.

Kazu cike sa http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=70 da je u gradu Sarajevu 1948. godine zivjelo 116.099 stanovnika, a 1991. godine 361.775 stanovnika, sto je uvelicanje za preko 3 puta.

A cikice sa http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81_%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%B0_1991._%D1%83_%D0%A1%D0%A4%D0%A0%D0%88 opet kazu da je u gradu Beogradu u isto vrijeme (1948 i 1991. godine) bilo 634.003, odnosno 1.602.226 stanovnika, sto je povecanje za negdje oko 2,5 puta.

Ups, ispade da se Sarajevo vise gradilo.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs