banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
hadzidado je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Ne njih nego, Hrvate po Njemačkoj.
Jebe se Nijemcu za Hrvata("od sada, pa na dalje i ubuduće").

Neki od tih Hrvata su bili njemački državljani, tako da je to bilo osjetljivo pitanje, u najmanju ruku. No pošto je hladni rat bio u pitanju, vjerovatno je bilo i gledanja kroz prste, jer su ti “njemački državljani” često ljeti izvodili piromanske aktivnosti po Dalmaciji u jeku turističke sezone. Nikom nije bilo u interesu da talasa previše, pa me ne bi čudilo da su neke stvari rađene uz prećutnu sakglasnost njemačkih službi na jednoj strani i DB na drugoj.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 17:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Apr 2018, 17:29
Postovi: 26
STRATOKASTEL je napisao:
Moja opaska se više odnosila na dva prethodna gospodina.
Što se tiče Rolovića, ne znam da li je on imao neku direktnu vezu sa DB, ambasadori su diplomate, fin svijet (navodno), ne bave se operativnim stvarima, za tako nešto postoje atašei za kulturu, sport, ekonomske odnose, koji ne znaju kako je igrala reprezentacija zadnji put, niti kako se zvao nobelovac, ili koji su eksportni potencijali zemlje...
Mislim da je Rolović prvenstveno bio cilj zbog onog šta je predstavljao, dakle državu i poredak i da bi bio ubijen bilo ko, ko se zatekao natoj funkciji.
Čitao sam negdje da je Miro Barišić, atentator, učestvovao u zadnjem ratu u Hrvatskoj i poginuo.


Koliko ja znam Rolovic je u Svedsku prebacen iz Norveske , a bas tih godina se u Svedskoj pocela okupljati ustaska emigracija iz celog sveta zbog njihove zazmiri liberalne politike.
Rolovic je vazio za jednog od najsposobnijih ex.Yu ambasadora , i verovatno je radio za SID a ne za SDB SSUP-a.Ono sta se malo zna je da je on upravo tih godina naletio na nesto sta je uzburkalo talase u Zagrebu, povezao je tadasnji uski vrh SKH sa ustaskom emigracijom , pod uski mislim na prvenstveno Stevu Krajacica i Vladimira Bakarica , ali Krajacica kao sefa jer je on sa ustasama surovao od 40-te.To ga je kostalo glave , gdje je procurilo to je drugo pitanje , ali sekretarica mu je bila Slovenka za koju se posle nikad vise niko nije cuo , dok je Kardelja upravo Bakaric 1963 spasio od smene , usluga za uslugu verovatno.

Sta se tice mrznje Njemaca prema nama , ta mrznja nije zbog ubistva ustasa po Njemackoj , nego zbog folksdojcera protjeranih 45 i otete imovine. Juzne njemacke pokrajne su pune ex.Yu folksdojcera , i malo njih ce priznati da su im roditelji sa podrucja Banata, Slavonije ili Vojvodine.Gledaju, slusaju , razumeju te i sute - a ima ih puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nijemci su stjerani u uže granice Njemačke iz manje više svih dijelova Evrope. Ako zanemarimo manjine iz pograničnih područja, najveća enklava i sastavni dio Njemačke (i prije ujedinjenja 1870.) bila je Istočna Pruska, danas u sastavu Ruske Federacije, pod nazivom Kalinjingrad. Od svih tih miliona koji su se 1945. slegli nazad u Njemačku, ne vjerujem da folksdojčeri imaju tako moćan glas, pogotovo što su svi vojnosposobni muškarci regrutovani u 7. SS Prinz Eugen i kao takvi žele držati nizak profil.

Što se tiče ostalih navoda o Bakariću, Kardelju i Krajačiću, nemam šta da kažem, nisam čuo za slučaj, međutim, da ja savezna DB imala i najmanju sumnju da su povezani sa hrvatskom emigracijom, ne bi se nasjedili u foteljama. Cijeli CKSKH je otpuhan 1971. godine i za manje. A veza sa ustaškom emigracijom bi značila kratku, tešku i neizlječivu bolest i državnu sahranu.
Međutim, možda si i u pravu, nikad se ne zna ko na koliko stolica sjedi i za koga radi.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Služba za istraživanje i dokumentaciju (kratica: SID) ili Sedmi odjel Ministarstva vanjskih poslova, Služba za istraživanje i dokumentaciju KOS je bila jedna od obavještajnih službi nekadašnje nekadašnjoj SFRJ.

Osnovana je 1949. godine, te ju je naposljetku preuzela Srbija, u kojoj je pod istim imenom djelovala do 2007. godine, da bi potom služba -s više stotina zaposlenika - preimenovana u "Odelenje za analitiku i podršku", koje formalno nije obavještajna služba.

Ova je služba bila uvelike involvirana u pitanja visokih financija, te se u medijima iznosi da je odigrala presudnu ulogu u otuđivanju deviznih rezervi SFRJ, koje je početkom 1990. god. prisvojila Srbija, i koje su potom velikom dijelu "nestale" u nerazjašnjenim okolnostima.[1]


E na jednu stranu to što nas mrze, jer Goti mi nismo, a na drugu stranu šta smo zaista skrivili.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 19:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Apr 2018, 17:29
Postovi: 26
STRATOKASTEL je napisao:
Nijemci su stjerani u uže granice Njemačke iz manje više svih dijelova Evrope. Ako zanemarimo manjine iz pograničnih područja, najveća enklava i sastavni dio Njemačke (i prije ujedinjenja 1870.) bila je Istočna Pruska, danas u sastavu Ruske Federacije, pod nazivom Kalinjingrad. Od svih tih miliona koji su se 1945. slegli nazad u Njemačku, ne vjerujem da folksdojčeri imaju tako moćan glas, pogotovo što su svi vojnosposobni muškarci regrutovani u 7. SS Prinz Eugen i kao takvi žele držati nizak profil.

Što se tiče ostalih navoda o Bakariću, Kardelju i Krajačiću, nemam šta da kažem, nisam čuo za slučaj, međutim, da ja savezna DB imala i najmanju sumnju da su povezani sa hrvatskom emigracijom, ne bi se nasjedili u foteljama. Cijeli CKSKH je otpuhan 1971. godine i za manje. A veza sa ustaškom emigracijom bi značila kratku, tešku i neizlječivu bolest i državnu sahranu.
Međutim, možda si i u pravu, nikad se ne zna ko na koliko stolica sjedi i za koga radi.


Tek posle ubojstva ambasadora Rolovica Tito je video da se sa Krajacicevim i Pavelicevim skolarcima u inostranstvu ne smije vise igrati macke i misa , i onda je usledila ona poznata recenica Tita Vladimiru Bakaricu tadasnjem predsjdniku SRH "Vlado dajte budite malo proaktivniji tamo vani".
Do tog datuma UDBA nije imala toliko likvidacija u inostranstvu , osim ekstremnih ustasa koji su se proslavili u 2SR, Luburic,i ostali.
Znao je i Tito da su Bakaric i Krajacic imali prste umjesane u Rolovicevo ubojstvo , zato je i Bakaricu uputio tu recenicu.

Folksdojceri imaju svoju decu , svoje unuke i svoje price. Oni su Njemci kojima su Tito i Jugosloveni sve ukrali. Vjeruj mi da jedan njihov glas ima tezinu 100 hrvatskih glasova u njemackoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
S obzirom da je Njemačka zadnju ratu ratne odštete za 1.svj. rat isplatila tek 2010. a za 2. svj. rat je nastupila neka nejasna mutljavina, bez konačnog rješenja, pogotovo kad se uzme da je njemačka strana odbila da obešteti ratne zarobljenike, logoraše i lica korištena kao (ropska) radna snaga, pitanje obeštećenja folksdojčera se čini ne kao zadnja rupa na svirali, nego kao rupa izvan svirale. Pogotovo u moru drugih izbjeglica.
Ubistvo vlastitog državljanina, bez obzira bio on Hrvat, je ipak ozbiljna stvar u svakoj zemlji.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 05 Apr 2018, 20:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Apr 2018, 17:29
Postovi: 26
STRATOKASTEL je napisao:
S obzirom da je Njemačka zadnju ratu ratne odštete za 1.svj. rat isplatila tek 2010. a za 2. svj. rat je nastupila neka nejasna mutljavina, bez konačnog rješenja, pogotovo kad se uzme da je njemačka strana odbila da obešteti ratne zarobljenike, logoraše i lica korištena kao (ropska) radna snaga, pitanje obeštećenja folksdojčera se čini ne kao zadnja rupa na svirali, nego kao rupa izvan svirale. Pogotovo u moru drugih izbjeglica.
Ubistvo vlastitog državljanina, bez obzira bio on Hrvat, je ipak ozbiljna stvar u svakoj zemlji.


Mogli su nasi tada po njemackoj da rade sta ih je volja , jer iako nikada nije dokumentovano ali mislim da su nasi imali itekako uticaja u Bader Mainkopf teroristickoj celiji tj.frakciji crvene armije u zapadnoj njemackoj - zato su svabe sutile i trpile , jer su znali da i od jednog zla moze doci gore zlo.
Licno mislim da su sva ta ubistva osim "teskasa" Pavelica,Luburica i slicnih je bila greska - ali isto tako mislim da SFRJ ionako nije bila drzava koja je imala iole ozbiljne institucije na federalnom nivou da bi se mogla protiv toga efikasno boriti , te institucije nikad nisu postojale osim mozda na papiru i u masti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2018, 00:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Najbolje bi bilo da neko javno objavi tu arhivu ako do sada nije objavljena. Znači Rolovićevu poštu, to nikome ne može više naštetiti.

Ain je napisao:
Licno mislim da su sva ta ubistva osim "teskasa" Pavelica,Luburica i slicnih je bila greska - ali isto tako mislim da SFRJ ionako nije bila drzava koja je imala iole ozbiljne institucije na federalnom nivou da bi se mogla protiv toga efikasno boriti , te institucije nikad nisu postojale osim mozda na papiru i u masti.


Greška jeste, kad počnu nestajati članovi tamo neke "kulturne" organizacije, dobijaš kontraefekat i samo se možeš nadati da Nijemci imaju isti stav kao Šveđani, da ih politika ne zanima.

Pošto sam prelistao dosije Čuvari Jugoslavije, jbt ljudi su opominjani i za manje prestupe, zato me likvidacije ovih uopšte ne čude.

STRATOKASTEL je napisao:
Čitao sam negdje da je Miro Barišić, atentator, učestvovao u zadnjem ratu u Hrvatskoj i poginuo.


Hoće Kolinda da mu podigne spomenik, ne pratim pa ne znam dokle je to stiglo, ali nije rekla da li je za Rolovićevo ubistvo ili za pogibiju za neovisnu Hrvatsku. Trebali bi svi hrvatski bojovnici onda da dobiju po jedan spomenik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2018, 20:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Apr 2018, 17:29
Postovi: 26
Miro Barisic Rolovicev ubica je smaknut 1991 , nije "poginuo u akciji":
"Susreo se s drugim hrvatskim emigrantima i pridružio Zboru narodne garde. Planirao je vojne akcije. Poginuo je u jednoj takvoj vojnoj akciji u Zadarskoj županiji samo tri tjedna nakon dolaska u Hrvatsku. Nadzor nad akcijom imao je SZUP, koji je vodio i Josip Perković. Premda je akcija u zaleđu martićevaca bila dobro pripremljena, kada je započela, sve je bilo drukčije, akcija je provaljena, a Barešićev je tim uletio u klopku. "

Znajuci za istoriju Rolovicevog ubistva , i povezanost ustaske emigracije u svedskoj tada sa stevom krajacicem i bakaricem , ovo ne bi trebalo nikoga da iznenadjuje. Mrtva usta ne govore.
Roloviceve trankskripte mozes naci u arhivu Jugoslavije , ali neces naci nista. Vazne stvari su se prenosile usmenim putem , Rolovic je trebao 2 dana poslije ubistva otputovati u Beograd na sastanak.Zato je i najsumnjivija u tome njegova Slovenka , tj.njegova licna sekretarica , koja je bez traga nestala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2018, 01:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čuo sam i za to da je upao u stupicu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2018, 08:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Spomenik je podignut u Dragama 2016.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Miro_Bare%C5%A1i%C4%87

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 09 Apr 2018, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
filozof sa vrbasa je napisao:
Ma znam, nego se ja onako vraćam na temu, a u vezi Silvijeve tvrdnje da je radio za OZNA. Pa reko možda je ostao u službi.


Није тврдња него чињеница. Причам о 1945.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Avg 2018, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://youtu.be/cDSwHv3oLms

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 04 Okt 2018, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Dragoslav Bokan: Srpskom krvlju smo platili uspon antisrpskih nacija
https://www.youtube.com/watch?v=OpuFtEE ... ture=share

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 15 Okt 2018, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 19 Okt 2018, 09:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://mondo.ba/a834384/Info/Ex-Yu/Sto- ... ovena.html

Citiraj:
Na današnji dan, 19. oktobra 1918. godine u Zagrebu je u Prvom svjetskom ratu Narodno vijeće Srba, Hrvata i Slovenaca donijelo Deklaraciju o ujedinjenju svih Južnih Slovena u jednu državu.



Na današnji dan pojeli smo jedno veliko govno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 19 Okt 2018, 21:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Je li moguće ovo da pola Novosađana nije iz NS? :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 19 Okt 2018, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ko i BanjOlučana ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 19 Okt 2018, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sad gledam jesu se šicali brojevima kao NS ima 700000 stanovnika, eno 275000. Onda je to razumljivo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 19 Okt 2018, 23:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
Оде Југославија и из назива БЈРМ.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs