banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 17:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 28 Okt 2009, 10:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
BlackHand je napisao:
Nakon Kosova kroz par godina izgubićemo i Vojvodinu, a pitanje je dana kad će otići i Sandžak, s obzirom da je sada samo tehnički naš, a nema ni 20% srpskog stanovništva.


Ovo je vrhunac lupetanja! Da li ova tvoja teza znaci da ce i Republika Srpska za nekoliko godina "otici" iz BiH, posto mozemo pretpostaviti da u njoj zivi 10 % onih koji nisu Srbi i da je ona "samo tehnicki" u BiH?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 28 Okt 2009, 10:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vb87 je napisao:

Ovo je vrhunac lupetanja! Da li ova tvoja teza znaci da ce i Republika Srpska za nekoliko godina "otici" iz BiH, posto mozemo pretpostaviti da u njoj zivi 10 % onih koji nisu Srbi i da je ona "samo tehnicki" u BiH?

ma lik ko da prepisuje sa sa-x-a 8)

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Okt 2009, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Dobro, ja možda nisam toliko realan kao vi za koje "Kosovo još nije gotova priča", ali imam takvo mišljenje.. Što se tiče RS, nisam uvjeren da će ni ona dugo opstati.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Okt 2009, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
BlackHand je napisao:
Dobro, ja možda nisam toliko realan kao vi za koje "Kosovo još nije gotova priča", ali imam takvo mišljenje.. Što se tiče RS, nisam uvjeren da će ni ona dugo opstati.


...a u sta si uveren...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Okt 2009, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Каква Војводина бре.. то су намјерно дигли прашину чисто да се нешто догађа и да скрену пажњу са битнијих проблема..
Јесте ви били у НС скоро? :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Okt 2009, 23:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
žaoka je napisao:
BlackHand je napisao:
Dobro, ja možda nisam toliko realan kao vi za koje "Kosovo još nije gotova priča", ali imam takvo mišljenje.. Što se tiče RS, nisam uvjeren da će ni ona dugo opstati.


...a u sta si uveren...


Ma vidis da je u onom "LDP fazonu". Vjerovatno je neki momcic koji ima 20-ak godina i misli da je "napredan". :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 00:11 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2009, 13:16
Postovi: 7
Čiji je da je, Jugoslavija je propali projekat. Nema te sile koja je može opet sastaviti.

_________________
Volim Rumuniju, a još više Rumunke!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Као што је и Босна..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 01:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Time trek je napisao:
Руjа je napisao:
Након распада Југославије све фабрике су остали на територији републике (Хрватскоj итд). Али новац за развој индустрије у републикама jе дошао из буџета Београда.

Nije tacno, nego su razvijenije republike, Slovenija i Hrvatska finansirale pola Jugoslavije. Da meni pola prihoda od turizma ode na finansiranje Kosova i ja bi htio da se odvojim. Da ne pricam o upadu SR Srbije u centralnu banku i slicne stvari.

Time trek,
Jurica Pavičić, kolumnist zagrebačkog Jutarnjeg lista je napisao jedan zanimljiv tekst koji bi možda mogao poslužiti kao odgovor na tvoj post.

Evo samo jednog dijela:
Citiraj:
...
Istih tih sedamdesetih, daleko od kontroliranih TV ekrana, u disidentskim se salonima, ekonomskim kružocima i generalskim foteljama na Gvozdu konačno i neumitno formiralo ono što se zove “hrvatska nacionalna ideologija“. To je, dakle, ona ideologija koja će devedesetih uobličiti naš kozmos, kozmos koji sve do danas kruži po tim istim kopernikanskim krivuljama. A u toj ideologiji ulogu “studenta“ imali su Srbi. U tom jednostavnom, geocentričnom sustavu, sve se vrtjelo oko njih. Srbi su nas okupirali. Srbi nas pljačkaju preko Geneksa. Oni uzimaju pare od našeg turizma. Oni nas cijede kroz fond nerazvijenih. Oni su ubijali “naše“ ‘45. Oni nam kradu nogometno prvenstvo i ne daju Dinamu da bude prvak. Oni nas koloniziraju narodnjacima i Čkaljom. Uvode svoj jezik na kojem se kaže “mapa“, a ne “zemljovid“. Da nema njih, mi bismo bili - ma eto ne baš Švicarska, ali barem Austrija.

Sada smo prinuđeni sebi priznati da turbofolk slušamo zato jer ga zaista volimo, da korupcija nije istočnjački import, niti psovka zaraza iz jugoslavenskih kasarni
Otad je prošlo trideset godina. “Geocentrična“ ideologija došla je na vlast i uobličila ovu državu. Došao je rat pa je i prošao rat, pa je onda od rata prošlo i 14 godina. Djeca koja su se radila na dan Oluje sad idu u osmi razred. Srbija nam odavno nije ni na radaru, Hrvatska finišira ulazak u EU, umjesto jednog Geneksa sad imamo petsto malih, pare od turizma opet negdje odlaze (no nije baš jasno gdje), a fondove za nerazvijene više ne siše Kosovo nego brdske općine iz siromašnog hrvatskog “heartlanda“. Politički arcineprijatelj više nisu Srbi nego Slovenci, o nama se ne odlučuje u Beogradu nego u Belgiji, Dinamo je sad ionako stalno prvak, a jedino što je ostalo isto je to što se i dalje slušaju narodnjaci, i što se opet ne veli “zemljovid“ - nego se veli “(road)map“.
...

Tekst je malo duži, pa ne želim da ga kopiram u cjelosti, jer je već okačen na forumu.
Prvi ga je okačio forumaš Avinoam1 na temi "Srbi su nama k’o čaša konjaka". Link za temu: viewtopic.php?f=51&t=45705

Evo i linka za web Jutarnjeg lista tj. za tu kolumnu: http://www.jutarnji.hr/srbi-su-nama-k-o-casa-konjaka/312391/

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
vb87 je napisao:
žaoka je napisao:
BlackHand je napisao:
Dobro, ja možda nisam toliko realan kao vi za koje "Kosovo još nije gotova priča", ali imam takvo mišljenje.. Što se tiče RS, nisam uvjeren da će ni ona dugo opstati.


...a u sta si uveren...


Ma vidis da je u onom "LDP fazonu". Vjerovatno je neki momcic koji ima 20-ak godina i misli da je "napredan". :D

Kad pišem o tome pišem iz istorijske perspektive, a ne iz perspektive kišne gliste. Ovaj put nisam upućen kao što ste vi, ali unazad gledano stotinama godina države osnivane na ovim područjima traju svega nekoliko decenija, o entitetima da i ne govorim.

Imate li vi kakvih argumenata osim velikosrpskih uvjerenja i predosjećaja, ljudine iz "SDS, SRS i SNSD fazona"?

žaoka, što se tiče tvog pitanja, uvjeren sam da će biti bolje nego što je sada, ali ne unutar ujedinjene Evrope, koja takođe neće još dugo potrajati, ali logično i hronološki gledano doći će do neke vrste ujedinjenja sa Srbijom jer su se uvijek pronalazili načini da se isti narodi na kraju i ujedine pod istom državom. Koja će to država biti i kako će izgledati tada možemo samo nagađati, ali od ove ideje Bosne i Hercegovine sa dva entiteta po mom mišljenju nema ništa, iz prostog razloga što niko, pa ni tamo neki Dejton ili ko već ne može forsirati i na silu spajati ljude i narode koji ne žele da budu spojeni jedni s drugima. Kako polako SAD gubi zvaničnu poziciju svjetskog lidera, tako pada i snaga i smisao Dejtona kao dokumenta.

Dolaze neke nove sile, neki novi trendovi, tako da ćemo vidjeti šta će nam vrijeme novo donijeti, ali ono što je sigurno, sigurno je da ovo neće još dugo ovako ostati.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...onda crrni, uvereni u iste stvari pa nemas potrebe za podsmehom...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 21:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
žaoka je napisao:
...onda crrni, uvereni u iste stvari pa nemas potrebe za podsmehom...

:D
x

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ovo nesto nalik onom kad ciko ima golubove,prvo ih digne "u tacku",poslije zvizne,a oni dole kod njega :lol:

Svaka cast BH


Inace,sto se tice teme,te proricanja buducnosti nase zemlje i naroda,sve je moguce,jer mi smo im ionako uvijek za eksperimente sluzili.Ja se samo ne bi previse dobru nadao,al ko voli nek sanja,dozvoljeno je.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 30 Okt 2009, 22:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
ERROR je napisao:
Ovo nesto nalik onom kad ciko ima golubove,prvo ih digne "u tacku",poslije zvizne,a oni dole kod njega :lol:

Svaka cast BH


.

meni se čini da čiko trči za golubovima, ali ga ovi ne ebu ni 2% :D

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 31 Okt 2009, 02:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Imam ja jedan gotivan, skoro katarzičan prijedlog za sve Srbe ovog svijeta. Da se mi svi lijepo skupimo u jedan multimilionski grad, posudimo od drugara Korejanaca jednu atomsku, popijemo po jednu ljutu i kolektivno se samoubijemo, pa nek' onaj ko nas je stvorio 'vake blentave razmislja šta će s nama :) ?

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 31 Okt 2009, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
nasmjeshiti luzer je napisao:
Imam ja jedan gotivan, skoro katarzičan prijedlog za sve Srbe ovog svijeta. Da se mi svi lijepo skupimo u jedan multimilionski grad, posudimo od drugara Korejanaca jednu atomsku, popijemo po jednu ljutu i kolektivno se samoubijemo, pa nek' onaj ko nas je stvorio 'vake blentave razmislja šta će s nama :) ?


...ajd ti pocni pa cemo mi da vidimo kako to funkcionise...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 31 Okt 2009, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Žaoka čovječe, razvedri se. Humor je to. See the Smiley? Crn i možda nekorektan ali ipak samo humor.
Донт бе сач а намћор.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 01 Nov 2009, 08:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
Kao sto neko rece razvedrite se malo.I pratite zadanu temu.Da smo Je pratili kako treba,ne bi danas raspravljali na nacin koji to cinimo.
:lol:
Sumnjaju neki da vodi nas pogresan tok... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 01 Nov 2009, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Jugoslavija je napisao:
Sumnjaju neki da vodi nas pogresan tok... :)


Pokazalo se da su bili u pravu ti sto su sumnjali. Zaista ih je vodio pogresan tok. Ali ne zato sto su slusali ploce i svirali rok, nego zato sto poceli slusati baju knindzu i ostale drvosjece i sto su dopustili da u njima proradi nacionalizam.
A i ona titova "narod koji ima takvu omladinu ne treba se bojati za svoju buducnost se pokazala kao promasaj" sta uradi onakva omladina i kakvu buducnost donese narodu da nas prestigose i poljska i rumunija i bugarska :lol:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 01 Nov 2009, 17:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
@jellyfish
ja mislim da oni koji su slusali drvosjece i malog knindzu najmanje krivi za sve zlo koje se desilo, oni su u stvari najvece zrtve, jer je njih bilo najlakse izmanipulisati i kasnije upotrebiti u ratu.

i naravno da je bila promasaj kao i ova, samo sto se bosna danas brani iz ideoloskih pozicija kao bivsa drzava.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs