banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Okt 2009, 20:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
Vjerovatno nije proslo dovoljno godina da bi bez velikih tenzija mogli razgovarati o ovoj temi.Neki je okrecu u pogresnom pravcu.
Kako vidim Hrvati su krivi za propast Jugoslavije,iako je Hrvat bio njen dozivotni predsjednik i veliki vodja svih naroda i narodnosti.
Izvinjavam se na uznemiravanju,iako mi to nije bila namjera.
Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Okt 2009, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Jуго, постоје објективне чињенице.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Okt 2009, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Taj se Hrvat prvo izjašnjavao, kao Jugosloven, da bi se na zaprepaštenje ostalih izjasnio kao Hrvat kako bi sebi osigurao dalje upravljanje državom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Okt 2009, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Frisky_Dingo je napisao:
Ona je bila jedina na slovenskom jugu (uz Crnu Goru) koja je imala svoj drzavni kontinuitet, bila je pobjednik u ratovima, i mjesto da prosiri svoje granice kao svaki pobjednik (a englezi su joj nudili granicu do Splita) odlucila je da stvara Jugoslaviju sa narodima koji u politickom smislu jos nisu postojali.

E to!Ovo je po meni najgljuplja i najpogubnija stvar koju su nasi politicari uradili u citavoj nasoj istoriji.
Naime radi se o drugom balkanskom ratu,i borbe Srbije i Bugarske za Vardarsku Makedoniju.Englezi i njihovi saveznici su nudili Srbiji prosirenje do Splita,citavu Bosnu,Dubrovnik i Vojvodinu samo ako se odrekne Vardarske Makedonije i prepusti je Bugarima.Ali sta radi Srbija?Odbija,stvara sebi neprijatelja,Bugarsku,koja ce je fino zatvoriti na istoku ulaskom u prvi svjetski rat na stranu Austrougraske,i tako ce Srbija sa svih strana biti okruzena neprijateljima,i eto vam Albanske Golgote i ogromne pogibije Srba.I nakon kraja rata imali su priliku da stvore savrsenu drzavu,jer su tako reci imali poene kod saveznika,ali eto,tad napravise po meni kljucnu gresku koja je dovela do ovog sto imamo sada.

@Руја - hvala puno! :)

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Okt 2009, 19:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Srbi nizašta nemaju pravo krivit druge, sve su sami sebi zakuvali,a od posljediica jugoslavije neće se zadugo oporavit.U drugom svjetskom ratu imali su mogućnost biranja,moj đed je izabro da se bori za srbiju i poginuo je od ruke srba tek 1952,a njegov brat uhvaćen i odveden u komunistički logor.Zašto ovo govorim,upravo iz razloga da pokažem da su većina srba odabrali da im vođa bude hrvat,da se bore za stvaranje drugih država;hrvatske, bosne,slovenije,mak...itd
Za one koji se pitaju kako je neko za vrijeme turske mogao preć na islam i proganjat svoju dojučerašnju braću,upravo je ovo odgovor,jer prelazak komunistima odricanje od svojih simbola,odricanje od svoje vjere i običaja , proganjanje i ubijanje do jučerašnje braće je ekvivalentno prelasku na islam odnosno poturčavanju za vrijeme turskog vakta.
Iz svega gore navedenog proizilazi,SJEBALI SMO SAMI SEBE!

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 07:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
Kada bi posmatrali stvari na nacin koji vecina podrzava,onda bi sa sigurnoscu mogli reci da su Slovenci razbili Jugoslaviju.Prvi su se odvojili i logicki se namece zakljucak da poslije njihovog izlaska,Jugoslavija vise nije postojala,barem ne ona stara Juga.Sjetio sam se komentara dobrovoljca JNA u Sloveniji u praskozorje rata.Na pitanje novinara sta se desava u Sloveniji,on odgovara sakriven iza drveta u sumarku,oni hoce da se odvoje,a mi im kao ne damo.Iz ovog odgovora se mozda moze zakljuciti na kakvom je nivou bila odbrana Jugoslavije.
Kada se trebala pokazati najveca snaga svih naroda i narodnosti da se sacuva Jugoslavija,Slovenija se izmigoljila iz nje.Zeljom vojnog vrha JNA ili ne,veliko je pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Tad kas su Zmajceki se htjeli ocjepit trebalo je napravit vojni udar i sve smirit.....tad je JNA trebala uzeti sve pod svoju sapku i rijesit nemir u zemlji!Nebi doslo ni do krvo prolica niti do mrznje izmedju naroda kao sto je sad!
Najgora moguca solucija se desila a to je RAT!Ima da ispastamo svi jedno 200 godina dok god se sve ovo smiri a sve se moglo fino i na kulturan nacin rijesit........al stas Balkanci smo mi i nama rijec "normalno" nije bliska..............

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Слажем се, Аароне, Срби су бољи од нас, Руса и Јевреја.


@Jугославиjа, кажеш да су сви заједно изградили Југославију.
Након распада Југославије све фабрике су остали на територији републике (Хрватскоj итд). Али новац за развој индустрије у републикама jе дошао из буџета Београда.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Trebate znati koji su to krupni igrači, a ko je sitna riba.

SSSR se razdružio voljom tri republike Rusije, Ukrajine i Bjelorusije. Jedinstvo SFRJ je zavisilo isključivo od srpsko-hrvatskog odnosa. Naivni su oni koji vjeruju da BiH drži svoju sudbinu u svojim rukama. Njena budućnost zavisi od srpsko-hrvatskog odnosa.

EU zavisi od francusko-njemačkog odnosa, bez obzira na ustav, NATO zavisi od američko-francuskog-njemačkog odnosa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 13:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Руjа je napisao:
Након распада Југославије све фабрике су остали на територији републике (Хрватскоj итд). Али новац за развој индустрије у републикама jе дошао из буџета Београда.

Nije tacno, nego su razvijenije republike, Slovenija i Hrvatska finansirale pola Jugoslavije. Da meni pola prihoda od turizma ode na finansiranje Kosova i ja bi htio da se odvojim. Da ne pricam o upadu SR Srbije u centralnu banku i slicne stvari.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 15:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Eeeee što ti je prokletstvo balkanskih naroda i balkanskih država.Nismo mogli zajedno u jednoj državi a sad se svim silama pojedinačno borimo da uđemo u EU gde ćemo opet zajedno da živimo!
Zašto se raspala Jugoslavija??Mislim da odgovor treba tražiti pre svega u srpsko-hrvatskim odnosima unutar zajedničke države.Sve ostalo što je još uticalo je samo lančana reakcija na zategnutost srpsko-hrvatskih odnosa.Prvo je to bio kadrovski rat a onda.....

Inače teška tema koja dovodi do sukoba mišljenja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 16:05 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
raspala se jer nije mogla kao takva uci u EU, a nije ni odgovarala EU po pitanju ekonomije..samo su iskoristili istorijske cinjenice vezane za nasu zemlju..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 16:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Распала се јер је изгубила своју улогу, а била је "тампон зона" између истока и запада. Тито је мора се признати вјешто "кокетирао" и са једнима и са другима а добијао оно што је најбоље и са једне и са друге стране. Са распадом СССР-а губи свој значај и као таква никоме не треба.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Time trek je napisao:
Руjа je napisao:
Након распада Југославије све фабрике су остали на територији републике (Хрватскоj итд). Али новац за развој индустрије у републикама jе дошао из буџета Београда.

Nije tacno, nego su razvijenije republike, Slovenija i Hrvatska finansirale pola Jugoslavije. Da meni pola prihoda od turizma ode na finansiranje Kosova i ja bi htio da se odvojim. Da ne pricam o upadu SR Srbije u centralnu banku i slicne stvari.


Ovo je zapravo jako zanimljiva tema o kojoj se mnogo raspravljalo. Naravno da su motivi za secesiju bili prije svega nacionalani ali tu je bilo ekonomske logike.
Recimo, hotele po jadranu i okolnu infrastrukturu su pravile fabrike(iz srbije bosne itd) koje su tu ljetovali tako da se u tom periodu dalmacija jako razvila dok sa druge strane davale su se pare za nerazvijene odlasti (kosovo).A u isto vrijeme srpski krajevi u hrvatskoj su bili potpuno zapostavljeni ...
Tako da kada se sve oduzme i sabere srbi su bili u apsolutnom gubitku.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Jugoslavija je napisao:
Pitanje za pripadnike srpskog naroda.Znamo da su Srbi javno bili najveci zagovaraci opstanka Jugoslavije.A svi ostali su bili za njeno rusenje.
Moze li mi neko objasniti zasto se prostor na kojem Srbi danas zive(mislim na Srbiju)ne zove i dalje Jugoslavija?Posto se dobro sjecam da su samo u Jugoslaviju vjerovali i bojali se samostalne BiH,Hrvatske,Slovenije itd.Cak su nakon izlaska Slo,Hr i BiH napravili SR Jugoslaviju kako bi pokazali veliku ljubav prema istoj.Zasto Srbi misle da samo oni imaju pravo biti pravni nasljednici SFRJ i svega onoga sto je vezano za istu?
Izdali su je kao i ostali.

Daću ti odgovor kao pripadnik srpskog naroda koji nisam čuo od mnogo Srba..

Jugoslavija je stvorena iz pohlepe. Nakon WWI Srbi su uživali veliku reputaciju među svjetskim silama da su mogli raditi šta su htjeli. Odlučili su stvoriti zajedničku državu SHS sa tri ravnorpavna naroda, ali tako da se znali da je Srbin kralj, te od svih predsjenika Vlade do pada iste države samo jedan je bio nesrpske nacionalnosti. Toliko o ravnopravnosti.

Nakon WWII, opet na strani pobjednika, opet visoka reputacija, opet mogućnost za veliku Srbiju sa izlaskom na more, što nikad nisu mogli ni sanjati, ali Srbi kažu NE! Opet hoćemo neko zajdništvo, opet tražimo zajdniču držvavu, ovaj put sa 6 naroda, ali se opet znalo da se Beograd pita za sve.

Komunizam, kao trula ideologija kao što jeste je nekad moćnu državu uzdrmao do temelja, dok je protivnici nisu konačno rascjepkali..

Kao potvrde mojoj tezi slijede dešavanja nakon raspada Jugoslavije i formiranje SCG, kad smo opet forsirali neko zajedništvo na račun Crne Gore. Kad je i to propalo tad smo se sjetili velike Srbije, ali to je sada samo san. Nakon Kosova kroz par godina izgubićemo i Vojvodinu, a pitanje je dana kad će otići i Sandžak, s obzirom da je sada samo tehnički naš, a nema ni 20% srpskog stanovništva.

U rezimeu odgovora na prvo pitanje, mi smo htjeli zajedništvo jer smo najviše profitirali iz istog, ostali ga nisu htjeli, jer je sve išlo preko njihovih leđa.

Na pitanja oko naslijeđa si dobio zadovoljavajuće odgovore, a čisto sumnjam da Slovenci, Hrvati i Bošnjaci dijele tvoj entuzijazam za svojatanjem Jugoslavije, koja kao, ruku na srce, srpska tvorevina i treba ostati u srpskoj istoriji.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 18:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
@ BlackHand
brate ako je tako kako ti misliš ode vojvodina gdje je preko 70% srba ode sandžak koji je usred srbije,onda šta mi srbi u RS-u da očekujemo,ja lično kad bi tako razmišljao već bi bio s koferima u pripravnosti,ali srećom ja mislim da je ta priča urac,a i kosovo još nije završena priča :D

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
spavac je napisao:
raspala se jer nije mogla kao takva uci u EU, a nije ni odgovarala EU po pitanju ekonomije.


Jesi li siguran? Ovo me je podsjetilo na jedan intervju, koji sam uspio i da pronadjem http://arhiva.mojblog.rs/p-kiro-gligoro ... 31455.html u kojem je Kiro Gligorov govorio upravo o ovom zavrsnom cinu Jugoslavije i posljednjoj sansi da se stvari rijese na miran nacin. A radilo se o posjeti delegacije evropske komisije na vrhu u kojoj je izneseno ovo, da citiram Kiru.

Citiraj:
I onda je De Lor počeo ovako: "Unija je spremna da odmah političkom odlukom prizna pridružno članstvo Jugoslavije u Evropskoj uniji. Vi znate šta to znači, koje imate privilegije" i tako dalje. "Drugo", kaže, "ja sam dobio nalog da spremim program od pet i po milijardi dolara kao injekciju da Markovićev program dalje uspešno produži." I počeo je da govori - ovoliko će dati Svetska banka, ovoliko Monetarni fond, ovoliko Evropska investiciona banka, ovoliko Banka za obnovu i razvoj i tako dalje, ovoliko će dati Evropska unija iz svog budžeta i tako dalje, sve skupa pet i po milijardi. I drugih nekoliko tačaka, jedno desetak tačaka, je izredao - sve skupa jedan za nas vrlo povoljan aranžman. Pre svega, tada bismo mi bili prva zemlja od svih onih zemalja koje su kasnije sličnom političkom odlukom još 1992. godine postale pridružni članovi - među njima Rumunija, Bugarska i ovi drugi - koja je dobila pridružno članstvo. Kad je De Lor završio, Pos kaže: "Izvolite gospodo, šta mislite o ovom planu?


Znaci ako je ovo tacno, a nemam razloga da sumnjam da nije, moze se vidjeti kakvi ljudi su predstavljali Srbe i Hrvate kao narode koji su se najvise pitali u Jugi. Da banalizujem situaciju, jednostavno - prihvatamo, bi mozda promijenilo tok istorije u odnosu na sadasnji.
Ali, tada upada autor Bespuca povijesne zbiljnosti koji u zanosu govori kako on ne moze da odustane od svog plana da on kao Odabrani vrati svom narodu samostalnost nakon 1000 godina i kako mu je to prioritet, a i Milosevic koji je rekao kako je samo za cvrstu federaciju (a cvrstu sigurno ne bi prihvatili Slovenci koji su sigurno mogli kao sto se i pokazalo i bez Juge uci u EU, a ni Hrvati) u protivnom neka svako ide svojim putem, a bolje bi bilo da je ostala i labava vjerovato bi se i poslije raspala ali u okviru EU sto sigurno nije moglo biri gore nego sto je bilo... uglavnom intervju je na tragu suprotom od onoga da su se svi urotili protiv Jugoslavije, stvari, sto i sam smatram 80% razloga je nase unutrasnje debilne prirode.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tu su kažu i sankcije koje je SR Njemačka aktivirala odmah poslije ujedinjenja zbog poraza nacističke Njemačke u WWII, najteže su pogodile SFRJ.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 21:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jugoslavije se raspala jer su mali Titići skontali da će lakše carevati u svojim prćijama,negou velikom dvorištu.Naravno da njima nije odgovarao nikakvo mirno rješenje.
kim deal je napisao:
a i kosovo još nije završena priča :D

Kosovo je,nažalost,završena priča.Osim u slučaju nekakvog velikog,kataklizmičkog sukoba na ovim prostorima.Mirno rješenje nije moguće.Kako mirno integrirati dva miliona Šiptara koji ne žele da žive u Srbiji?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 27 Okt 2009, 21:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Okt 2009, 09:08
Postovi: 35
BlackHand je napisao:
Jugoslavija je napisao:
Pitanje za pripadnike srpskog naroda.Znamo da su Srbi javno bili najveci zagovaraci opstanka Jugoslavije.A svi ostali su bili za njeno rusenje.
Moze li mi neko objasniti zasto se prostor na kojem Srbi danas zive(mislim na Srbiju)ne zove i dalje Jugoslavija?Posto se dobro sjecam da su samo u Jugoslaviju vjerovali i bojali se samostalne BiH,Hrvatske,Slovenije itd.Cak su nakon izlaska Slo,Hr i BiH napravili SR Jugoslaviju kako bi pokazali veliku ljubav prema istoj.Zasto Srbi misle da samo oni imaju pravo biti pravni nasljednici SFRJ i svega onoga sto je vezano za istu?
Izdali su je kao i ostali.

Daću ti odgovor kao pripadnik srpskog naroda koji nisam čuo od mnogo Srba..

Jugoslavija je stvorena iz pohlepe. Nakon WWI Srbi su uživali veliku reputaciju među svjetskim silama da su mogli raditi šta su htjeli. Odlučili su stvoriti zajedničku državu SHS sa tri ravnorpavna naroda, ali tako da se znali da je Srbin kralj, te od svih predsjenika Vlade do pada iste države samo jedan je bio nesrpske nacionalnosti. Toliko o ravnopravnosti.

Nakon WWII, opet na strani pobjednika, opet visoka reputacija, opet mogućnost za veliku Srbiju sa izlaskom na more, što nikad nisu mogli ni sanjati, ali Srbi kažu NE! Opet hoćemo neko zajdništvo, opet tražimo zajdniču držvavu, ovaj put sa 6 naroda, ali se opet znalo da se Beograd pita za sve.

Komunizam, kao trula ideologija kao što jeste je nekad moćnu državu uzdrmao do temelja, dok je protivnici nisu konačno rascjepkali..

Kao potvrde mojoj tezi slijede dešavanja nakon raspada Jugoslavije i formiranje SCG, kad smo opet forsirali neko zajedništvo na račun Crne Gore. Kad je i to propalo tad smo se sjetili velike Srbije, ali to je sada samo san. Nakon Kosova kroz par godina izgubićemo i Vojvodinu, a pitanje je dana kad će otići i Sandžak, s obzirom da je sada samo tehnički naš, a nema ni 20% srpskog stanovništva.

U rezimeu odgovora na prvo pitanje, mi smo htjeli zajedništvo jer smo najviše profitirali iz istog, ostali ga nisu htjeli, jer je sve išlo preko njihovih leđa.

Na pitanja oko naslijeđa si dobio zadovoljavajuće odgovore, a čisto sumnjam da Slovenci, Hrvati i Bošnjaci dijele tvoj entuzijazam za svojatanjem Jugoslavije, koja kao, ruku na srce, srpska tvorevina i treba ostati u srpskoj istoriji.


Veoma interesantno razmisljanje.Povrh svega iskreno sto je najvaznije.
Oko vise stvari bi se dalo polemisati u tvom tekstu,ali vjeruj mi nemam snage ni zelje jer sam umoran i od toka i ishoda.I poslije ce opet ostati gorak okus u ustima kada se sjetim sta smo imali,ko smo bili nekada u svijetu,a sta smo tek mogli biti.Gdje smo sada je stvarno smijesno.
Danas kada vidim kako se ljudi raduju sto su se nasi .ebeni fudbaleri plasirali ili ce se plasirati(potpuno je nebitno) na SP u fudbalu,dodje mi da placem.To je nekada bilo sasvim normalna stvar da igramo na .ebenom SP i niko se nije radovao tome kao da smo prvaci svijeta covjece.I tako u mnogim drugim stvarima.Mozda sam skrenuo sa teme,ali drugi put se vracam na Titove staze revolucije. :)
Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs