banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 19:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Činjenica je da je samo Srbija u Jugoslaviji podijeljena na 3 dijela. Što u hrvatskoj nisu napravili koju autonomnu pokrajinu ili u BiH ?
Ne bi se složio da je konstutivni status više od autonomije. Pogledaj Srbe u Federaciji. Tobože konstutivni,a ni jebene table sa ćiriličnim natpisom ne dozvoljavaju. Sad zamisli da nema RS kako bi Srbi u BiH bili ravnopravni i kako bi se poštovala konstitutivnost ?

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Split je disao gotovo četiri puna sata s popularnim Novosađaninom na koncertu “Baronov bal” koji je održao u prepunoj Spaladium Areni. To samo za sebe ne bi bila posebna vijest jer smo navikli već da Đorđe Balašević svaki puta sjajno prolazi nastupajući po hrvatskim gradovima.

Ali kako pjevača često optužuju za jugonostalgiju iznenadio je mnoge sjajnom porukom onima koji su vikali i tražili da izvede “Računajte na nas”, pjesmu koja se veže za prošli režim i koju je izvodio s grupom Rani mraz.

“Djeco, okanite se tih tema. Večeras je tu s nama Dino Rađa, velikan svjetskog sporta. Takve stvari vas trebaju veseliti, a ne Jugoslavija. Jugoslavija nije valjala, da je valjala ne bi se onako krvavo raspala. Mene zovu jugonostalgičarem, ali ja sam jugoplastičar, meni nedostaje Jugoplastika, meni samo nedostaju ta vremena, a ne ta država” rekao je Balašević u mikrofon i zaslužio gromoglasan aplauz.

https://www.dopmagazin.com/dop/2018/03/ ... goslavija/

Kako je samo lijepo spustio nacionalnistima ... prelijepo! Samo tako treba odgovoriti negativnim likovima. :D

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Krajiški Srbin je napisao:
Činjenica je da je samo Srbija u Jugoslaviji podijeljena na 3 dijela. Što u hrvatskoj nisu napravili koju autonomnu pokrajinu ili u BiH ?
Ne bi se složio da je konstutivni status više od autonomije. Pogledaj Srbe u Federaciji. Tobože konstutivni,a ni jebene table sa ćiriličnim natpisom ne dozvoljavaju. Sad zamisli da nema RS kako bi Srbi u BiH bili ravnopravni i kako bi se poštovala konstitutivnost ?

ti se ne bi slozio da je konstitutivnost vise od autonomije !? i ja se ne slazem da je Jadransko more slano , pa je ipak slano.opet zaobilazimo faktor velikih sila, jedno je SFRJ , a drugo tzv. cjelovita BIH. u procesu raspada Jugoslavije i mjesanja karata, da su Srbi u Hrvatskoj imali neku autonomnu regiju, kazem neku , to nije isto kao Kosovo gdje su 95 posto Albanaca u Srbiji grupisani i jos su debela vecina, nova vlast RH bi to isto ukinula , kao sto je ukinula konstitutivnost Srba ustavom iz decembra 1990. da je to tako nebitno , pa sto su onda ukidali ??? pa zato sto nije nebitno , bitno je itekako. :confused2:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 20:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Nisam napiso da je konstutivnost nebitna,ali bez autonomije nemaš uokvirenu teritoriju. I hrvati su u BiH konstitutivni,al nemaju svoj entitet,a Srbi imaju. Muslimani mogu zajebavat hrvate,birati im člana predsjedništva,Srbima ne mogu. Bitna razlika.Ukino je i Milošević autonomiju Kosova i Vojvodine. Pa su se umiješali sa strane i napravili od Kosova državu.
Pustimo pravnike i šta piše na papiru. Ravnopravan si onoliko kolko se izboriš.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
musakica je napisao:
Kako je samo lijepo spustio nacionalnistima ... prelijepo! Samo tako treba odgovoriti negativnim likovima. :D

Ђорђе Балашевић - фантастичан текстописац, одличан композитор и пјевач - и нула од човјека.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 20:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Imao sam strašnog pijetla. Zvao se Đoko.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 25 Jun 2019, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Slika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 06:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Glupo je da na temi postaju djecica do tridesetak godina koja nisu Jugoslavije ni vidjela i da komentarisu nesto ... A najjaci su ovi koji komentarisu kao njima fantastican muzicki opus a ne razumiju o cemu on to pjeva.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 07:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 07:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
sinip je napisao:
"Усташа из Куће цвијећа" се само наставио на "Краља Ујединитеља", јебо му пас матер. Краљу, мислим...
Lijepo rečeno. U prilog ćopavom ide to što za njegovog vladanja naši preci napredovaše i dobiše priliku za državno školovanje i zdravstvo, industrijalizacija društva...inače bi ili prevrtali zemlju ovde ili bili u inostranstvu kao Turci u DE....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 08:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Krajiški Srbin je napisao:
Nisam napiso da je konstutivnost nebitna,ali bez autonomije nemaš uokvirenu teritoriju. I hrvati su u BiH konstitutivni,al nemaju svoj entitet,a Srbi imaju. Muslimani mogu zajebavat hrvate,birati im člana predsjedništva,Srbima ne mogu. Bitna razlika.Ukino je i Milošević autonomiju Kosova i Vojvodine. Pa su se umiješali sa strane i napravili od Kosova državu.
Pustimo pravnike i šta piše na papiru. Ravnopravan si onoliko kolko se izboriš.

mislis kako smo se mi iz RSK izborili ? dzabe ti teritorija kad smo odjebani od medjunarodne zajednice , Srbije i ko zna koga. u tom nizu poteza tvrdim da bi isto bilo i da smo 1990 imali neki autonomnu regiju, to bi RH ponistila i mogli bi smo samo pjevati borbene. zasto je medjunarodna zajednica zalegla za prava Albanaca ? pa zakljuci sam. inace Milosevic i Srbija nisu 1989 ukinuli autonomije , to je hrvatska i muslimanska mantra, nego su samo korigovane postojece autonomije, to bi trebalo znati, inace kao najvecu gresku u SFRJ kom. partije smatram autonomiju Vojvodine, koja je u kontekstu nac. manjinskih zajednica totalno nepotrebna, jedino da su Madjari koji su debela vecina u nekih 6,7 opstina( spojenih) imali neku autonomnu regiju. ali su sa druge strane komunisti nakon rata debelo pojacali srpski elemenat ( kolonizacijom naravno) u toj istoj Vojvodini gdje Srbi skacu sa 37 posto na 55 posto. pa ti vidi sta je politika.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 09:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa i Milošević je to isto htio uraditi na Kosovu '95. sa vama ali vi niste htjeli. Ufatili se Beograda kao pijani plota.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
musakica je napisao:
A najjaci su ovi koji komentarisu kao njima fantastican muzicki opus a ne razumiju o cemu on to pjeva.

Ja Đoku nikad nisam čuo da pjeva,on više priča.
Tolko o tvom razumijevanju. :D

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 11:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
_зока je napisao:
Pa i Milošević je to isto htio uraditi na Kosovu '95. sa vama ali vi niste htjeli. Ufatili se Beograda kao pijani plota.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Što ti ne odeš na Kosovo živjet ?
Ni Srbi izbjegli iz BiH takođe nisu htjeli na Kosovo. Prave društvo Srbima izbjeglim iz Krajine u Batajnici,Surčinu i dr.mjestima po Srbiji.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 11:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja nisam izbjegao, svoj sam na svome, a ti si glup, odgovaraš na nešto što nije upućeno tebi pa još ne kontaš da se radi o sarkastičnom postu

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 11:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Nije sarkazam,nego cinizam.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dr Jovo, poznato mi je to da su Srbi izbrisani iz Ustava '90, ali nisam znao da su bili konstitutivni od 1867. Je li ta konstitutivnost od tada ishodila?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
_зока je napisao:
Pa i Milošević je to isto htio uraditi na Kosovu '95. sa vama ali vi niste htjeli. Ufatili se Beograda kao pijani plota.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

to bas i nije tacno. na Kosovu je 1995 zavrsilo svega 12-15 000 krajisnika sto je kap u moru i mnogi su vec 1996 poceli napustati Kosovo , tako da je ta teorija koja se narocito pusta iz Hrvatske i njihovih medija totalna budalastina, vise se islo za tim da se u doba sankcija i nemastine izbjeglice rasporede sto ravnomjernije, ali je najveci dio zavrsio po Vojvodini , zatim Beogradu , pa onda drugi prostori.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 26 Jun 2019, 14:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
filozof sa vrbasa je napisao:
Dr Jovo, poznato mi je to da su Srbi izbrisani iz Ustava '90, ali nisam znao da su bili konstitutivni od 1867. Je li ta konstitutivnost od tada ishodila?

naravno , puno toga ima uporiste u istoriji samo treba citati.nije konstitutivnost Srba u Hrvatskoj pala sa neba jer su zli komunisti htjeli da napakoste Hrvatima i da imaju Srbe kao teg. ona je proizasla iz tadasnje brojnosti Srba ( pred 1941 ima ih oko 20 posto , a nekad ih je bilo jos nesto vise) , a cine vecinu na bar 30 posto teritorije Hrvatske ( ovo je sad vezano za gustinu stanovnistva , neki bas i ne kontaju ove brojeve to je do IQ), i jos su politicki organizovani te imaju velik uticaj, dakle oni nisu saka Madjara, Slovaka, Ceha , Nijemaca , Poljaka oni su ozbiljna politicka snaga.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 28 Jun 2019, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs