banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 02 Dec 2016, 20:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Bilo je više solidarnosti što je bilo usko vezano sa ondašnjom socijalnom politikom ali u biti...ista smo gowna,onda i danas.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 02 Dec 2016, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Silvio Dante je napisao:
Citiraj:
1971- 7. aprila u Stokholmu ubijen ambasador SFRJ Vladimir Rolović i ranjena službenica Mira Štempiher. Izvršioci, ustaški teroristi Miro Baresić, Andjelko Brajković i Ante Stojanov, koji su pravosnažno osudjeni u Švedskoj.


Иначе је Владимир Роловић (кадар ОЗНЕ) убио митрополита Јоаникија Липовца.

Наравно, ово не значи да се слажем са чином који су направиле усташе, него истине ради да напоменем.



Silvio moze li ovo malo opsirnije.....volio bih to procitati !!! Hvala.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 02 Dec 2016, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čiča iz Rogače je napisao:
Bilo je više solidarnosti što je bilo usko vezano sa ondašnjom socijalnom politikom ali u biti...ista smo gowna,onda i danas.


Procitao sam par pripovjetki Stevana Sremca, fascinantno je koliko ima slicnosti sa vremenom od prije 200 godina.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Dec 2016, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Čiča iz Rogače je napisao:
Bilo je više solidarnosti što je bilo usko vezano sa ondašnjom socijalnom politikom ali u biti...ista smo gowna,onda i danas.

Nismo čiča ista, ipak smo veća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 10 Jan 2017, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
simpatičan tekst
Dragan Kiki Zurovac: Vidio sam facu bradatu i drsku
http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/porta ... u-i-drsku/

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 13 Jan 2017, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Lobiranje:

http://m.dw.com/sr/kako-smo-mesi%C4%87a ... 5-xml-mrss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 13 Jan 2017, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:


Interesantno mada dosta subjektivno i licno isticanje, plus stavljanje u lokalni okvir nema velikog brata koji je od zavrsetka 2sv.r. drzao i jos uvijek drzi njemacku sluzbu pod nogom. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 13 Jan 2017, 21:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Sep 2016, 05:51
Postovi: 9
Upravo čitam da neki Bošnjački "intelektualci" nazivaju Andrića fašistom i porede ga sa Hitlerom...ono intelektualci sam morao pod navodnike...jbt jedinog nobelovca sa ovih prostora( ne za mir kao Obama već za književnost) nazivaju fašistom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 13 Jan 2017, 21:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Sep 2016, 05:51
Postovi: 9
U današnjem kuriru preko neta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 13 Jan 2017, 22:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Strašno

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 14 Jan 2017, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:


Interesantno mada dosta subjektivno i licno isticanje, plus stavljanje u lokalni okvir nema velikog brata koji je od zavrsetka 2sv.r. drzao i jos uvijek drzi njemacku sluzbu pod nogom. :)


Naginjem misljenju da je Veliki Brat tih dana bio na lovorikama bombardovanja Iraka i sloma SSSR-a. Sa druge strane Njemacka se ujedinjenjem politicki preporodila, mada zbog koristenja Islanda ocigledno nedovoljno.

Sto ce reci da se moglo desiti ovo sto je Slovenac opisao, iako ne bez samohvalisanja. Zbog potoka krvi, Genser je prevaren ili se samo pravio da su ga ''ubijedili'' dok je srkao supicu.

.................................................

"I neki ljudi, neki pojedinci u Hrvatskoj, a osobito u svijetu koji nisu bili prijatelji Hrvatske, govorili su da nije trebalo (biti, op. a.) rata, da smo i mi krivi za rat. A ja sam govorio i odgovaram: "Jest, ne bi bilo rata da smo odustali od svoga cilja da stvorimo samostalnu i nezavisnu državu Hrvatsku. Mi smo predlagali da do toga cilja dođemo bez rata, da se jugoslavenska kriza riješi preobrazbom federacije s kojom nitko nije bio zadovoljan, a naročito ne hrvatski narod, da se riješi na taj način da stvorimo savez suverenih država u kome bi Hrvatska bila suverena, sa svojom vojskom, svojom monetom, svojom diplomacijom. Nisu prihvatili. (...) Spremali smo se, znači, da ostvarimo svoj cilj, ako možemo mirnim putem da, ali ako ne, može i ratom. I u tom ratu smo pobijedili."


...............................................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 14 Jan 2017, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
MISO NS je napisao:
Upravo čitam da neki Bošnjački "intelektualci" nazivaju Andrića fašistom i porede ga sa Hitlerom...ono intelektualci sam morao pod navodnike...jbt jedinog nobelovca sa ovih prostora( ne za mir kao Obama već za književnost) nazivaju fašistom.


Tu su Vladimir Prelog, koji je izmislio Preleogova pravila, koja se uce na fakultetu iz Organske hemije, a koji je sebe smatrao gradjaninom svijeta. I Leopold Ruzicka, takodje Nobelova za hemiju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 15 Jan 2017, 02:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
The_new_Statesman je napisao:
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:


Interesantno mada dosta subjektivno i licno isticanje, plus stavljanje u lokalni okvir nema velikog brata koji je od zavrsetka 2sv.r. drzao i jos uvijek drzi njemacku sluzbu pod nogom. :)


Naginjem misljenju da je Veliki Brat tih dana bio na lovorikama bombardovanja Iraka i sloma SSSR-a. Sa druge strane Njemacka se ujedinjenjem politicki preporodila, mada zbog koristenja Islanda ocigledno nedovoljno.

Sto ce reci da se moglo desiti ovo sto je Slovenac opisao, iako ne bez samohvalisanja. Zbog potoka krvi, Genser je prevaren ili se samo pravio da su ga ''ubijedili'' dok je srkao supicu.

.................................................

"I neki ljudi, neki pojedinci u Hrvatskoj, a osobito u svijetu koji nisu bili prijatelji Hrvatske, govorili su da nije trebalo (biti, op. a.) rata, da smo i mi krivi za rat. A ja sam govorio i odgovaram: "Jest, ne bi bilo rata da smo odustali od svoga cilja da stvorimo samostalnu i nezavisnu državu Hrvatsku. Mi smo predlagali da do toga cilja dođemo bez rata, da se jugoslavenska kriza riješi preobrazbom federacije s kojom nitko nije bio zadovoljan, a naročito ne hrvatski narod, da se riješi na taj način da stvorimo savez suverenih država u kome bi Hrvatska bila suverena, sa svojom vojskom, svojom monetom, svojom diplomacijom. Nisu prihvatili. (...) Spremali smo se, znači, da ostvarimo svoj cilj, ako možemo mirnim putem da, ali ako ne, može i ratom. I u tom ratu smo pobijedili."


...............................................

Šlag na tortu je današnje stanje koje pokazuje da su se kola otisnula i da oni koji su na referendumima zaokruživali raspad zajednica za neko bolje sutra neće dočekati neupitan kraj svojih zabluda, koje su npr hrvatska strojnica o hr.ramenu (a sad je NATO str. na hr.ramenu) i lisnica u hr.džepu (jeste al u EU dojč džepu), a banana yu republike će opet biti neke podrepne muve i ukras nekim drugim monarhijama, neće imat svoj dinar kao svoju valutu, vojsku će slati po tuđim nalozima da patrolira u zonama konflikta, neće imat muda u spoljnoj politici da se izrazi vizija budućnosti i imati svoje ja, neće biti pokušaja da nezavisimo od inostranstva ekonomski i politički...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 15 Jan 2017, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Znaci ne treba razbijati Bosnu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Nov 2017, 09:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Zelim vam sretan Dan Republike!!!

www.youtube.com/watch?v=XmvuEntNqBk

Danas je Dan Republike , i stari je popio malo .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Nov 2017, 10:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Moto, nisi valjda ranim jutrom? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 29 Nov 2017, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
super_koza je napisao:
Moto, nisi valjda ranim jutrom? :D


Kad me vec vuces za jezik ..... "zornjak" je naj ..... :lol: :D :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Dec 2017, 02:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2010, 15:21
Postovi: 123
Srbi nisu stvorili Jugoslaviju !!!

Istina je da su u toj tuđoj ideji naročito prednjačili neki "napredni Srbi"!!!
Kad već spomenuh "napredne Srbe" zapitam se da li smo mi Srbi uopšte svjesni u kojoj smo lavovskoj mjeri doprinosili očuvanju i stvaranju antiljudske,antihumane i blasfemične komunističke ideologije zvane marksizam i njenog produkta zvanog Jugoslavija,najtragičnijeg i najvećeg srpskog peha i usuda!
Države koja je zapravo čedo svjetske masonerije , koja je do svog polupada i ostala donekle u rudimentarno i mongoloidno - debilnom obliku pa stoga i ima toliko problema sa njenim ljuljanjem odnosno smirivanjem tih sastavnih monstrumčića i razaranjem srpstva . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 03 Dec 2017, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Orhana1 je napisao:
Srbi nisu stvorili Jugoslaviju !!!

Istina je da su u toj tuđoj ideji naročito prednjačili neki "napredni Srbi"!!!
Kad već spomenuh "napredne Srbe" zapitam se da li smo mi Srbi uopšte svjesni u kojoj smo lavovskoj mjeri doprinosili očuvanju i stvaranju antiljudske,antihumane i blasfemične komunističke ideologije zvane marksizam i njenog produkta zvanog Jugoslavija,najtragičnijeg i najvećeg srpskog peha i usuda!
Države koja je zapravo čedo svjetske masonerije , koja je do svog polupada i ostala donekle u rudimentarno i mongoloidno - debilnom obliku pa stoga i ima toliko problema sa njenim ljuljanjem odnosno smirivanjem tih sastavnih monstrumčića i razaranjem srpstva . . .


Koju? Prvu ili drugu? :)

Prvu su Srbi definitivno stvorili, a drugoj su drugovi Leka, Đilas, Koča, Peko, Krcun, Tempo...dali hvalevrijedan doprinos.


Još nešto interesantno je da je naziv "Jugoslavija" gramatički neispravan, ispravno bi bilo "Južna Slavija" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 04 Dec 2017, 08:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
motozeljo je napisao:
Silvio Dante je napisao:
Citiraj:
1971- 7. aprila u Stokholmu ubijen ambasador SFRJ Vladimir Rolović i ranjena službenica Mira Štempiher. Izvršioci, ustaški teroristi Miro Baresić, Andjelko Brajković i Ante Stojanov, koji su pravosnažno osudjeni u Švedskoj.


Иначе је Владимир Роловић (кадар ОЗНЕ) убио митрополита Јоаникија Липовца.

Наравно, ово не значи да се слажем са чином који су направиле усташе, него истине ради да напоменем.



Silvio moze li ovo malo opsirnije.....volio bih to procitati !!! Hvala.


Тек сада видим овај упис. Укратко: Мирополит црногорско-приморски Јоаникије налазио се на челу митрополије између 1940. и 1945. Као митрополит црногорско-приморски нашао се у незгодној позицији 1941. Са једне стране СПЦ је од стране Италијана и Немаца (а поготово Немаца) доживљавана као антоосовински елемент, са друге стране од стране КПЈ као непријатељски елемент, са треће стране од стране зеленаша као просрпски елемент. Митрополит је у оваквој ситуацији подржавао четнички порект у ЦГ и одржавао контакте са италијанским окупатором. Ухапшен је 1945. у Словенији и пребачен за Аранђеловац у Србију, где је без суђења убијен. Извршилац ликвидације био је припадник ОЗН-е Владимир Роловић.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs