banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Nov 2009, 20:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
Руjа je napisao:
Citiraj:
U pravu si. Ruja, jesu li casnici oni sto se zabise u WTC?

Они нису били самоубице већ убице. Да ли не видиш разлику?


da li je onda i tepić ubojica ako je u smrt odveo i jednog nevinog čovjeka, bez obzira bio on pripadnik jna, hv ili slučajni prolaznik u bjelovaru.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 15:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Nov 2009, 19:05
Postovi: 24
Jeste iz BiH,vidis amblem jedinice osa.Ako si to ti,za koga mislim da jesi,onda mislim da imas kredibiliteta da pricas o ovoj temi,iako si bio na drugoj strani.Nebih iznosio vise,bez njegove saglasnosti,jer ga cenim kao coveka.(ako gresim izvinjavam sa)Dodao bih par reci na temu i cin,koji su isuvise komplikovani i za strucnjake,da su ovakvi slucajevi poznati u mnogim narodima.Tumacenja su takodje razlicita,zavisno od strane koja posmatra.Medjutim uglavno se te licnosti velicaju i smatraju herojima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Čemu brisanje postova? Zar smo dotle došli da ne mogu stvari nazvati pravim imenom. Paravojne i regularne vojne jedinice koje su učestvovale u akcijama Bljesak, Oluja, Medački džep, Pakračka poljana, Gospić itd. i sve što je proisteklo iz tih akcija jesu ratni zločinci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
hercegovac27 je napisao:
Čemu brisanje postova? Zar smo dotle došli da ne mogu stvari nazvati pravim imenom. Paravojne i regularne vojne jedinice koje su učestvovale u akcijama Bljesak, Oluja, Medački džep, Pakračka poljana, Gospić itd. i sve što je proisteklo iz tih akcija jesu ratni zločinci.


ne može postrojba biti ratni zločinac, to bi svatko iole pismen trebao znati, ratni zločinac može biti pojedinac, i svakako podržavam da svatko takav, ostatak života provede iza brave, jer takvima nije mjesto u društvu.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Hercegovanac, pretjeruješ. Na svim stranama bilo je i budala, i normalnih ljudi. Uniforma sama po sebi nije predznak nečijeg zločina, nego je to postupak onog koji tu uniformu nosi.

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
osa je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Čemu brisanje postova? Zar smo dotle došli da ne mogu stvari nazvati pravim imenom. Paravojne i regularne vojne jedinice koje su učestvovale u akcijama Bljesak, Oluja, Medački džep, Pakračka poljana, Gospić itd. i sve što je proisteklo iz tih akcija jesu ratni zločinci.


ne može postrojba biti ratni zločinac, to bi svatko iole pismen trebao znati, ratni zločinac može biti pojedinac, i svakako podržavam da svatko takav, ostatak života provede iza brave, jer takvima nije mjesto u društvu.


Moja greška. Mislio sam na pojedince koji su bili pripadnici tih vojnih i paravojnih snaga. Svi do jednog!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
hercegovac27 je napisao:
osa je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Čemu brisanje postova? Zar smo dotle došli da ne mogu stvari nazvati pravim imenom. Paravojne i regularne vojne jedinice koje su učestvovale u akcijama Bljesak, Oluja, Medački džep, Pakračka poljana, Gospić itd. i sve što je proisteklo iz tih akcija jesu ratni zločinci.


ne može postrojba biti ratni zločinac, to bi svatko iole pismen trebao znati, ratni zločinac može biti pojedinac, i svakako podržavam da svatko takav, ostatak života provede iza brave, jer takvima nije mjesto u društvu.


Moja greška. Mislio sam na pojedince koji su bili pripadnici tih vojnih i paravojnih snaga. Svi do jednog!



nadam se da isto misliš i za one koji opsjedaše vukovar, protjeraše hrvate iz krajine, opsjedaše sarajevo itd.itd.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Naravno da mislim i na one što su pravili zločine na svim stranama i najviše me iritira kada se govori samo o zločinima na drugim stranama dok se zločinci na toj strani nazivaju herojima a zločini nazivaju navodnim (Nova TV uvijek izvještava na taj način). Svaki zločin nad Srbima Nova TV je nazivala navodnim i tome nije pridavala neku pažnju u svojim informativnim emisijama međutim kada su žrtve bile Hrvati e onda zločin nije bio navodni i znala se svaka žrtva i ko je počinilac. Kada sve strane raskrste sa svojim zločincima i zločinima umjesto što stalno gledaju preko plota biće bolje na ovim prostorima ali bojim se da se to neće dogoditi.

@Aaron

Jadan ne bio razguli više!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 19:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
hercegovac27 je napisao:
Naravno da mislim i na one što su pravili zločine na svim stranama i najviše me iritira kada se govori samo o zločinima na drugim stranama dok se zločinci na toj strani nazivaju herojima a zločini nazivaju navodnim (Nova TV uvijek izvještava na taj način). Svaki zločin nad Srbima Nova TV je nazivala navodnim i tome nije pridavala neku pažnju u svojim informativnim emisijama međutim kada su žrtve bile Hrvati e onda zločin nije bio navodni i znala se svaka žrtva i ko je počinilac. Kada sve strane raskrste sa svojim zločincima i zločinima umjesto što stalno gledaju preko plota biće bolje na ovim prostorima ali bojim se da se to neće dogoditi.

@Aaron

Jadan ne bio razguli više!



e da je samo nova tv takva, gdje bi nam bio kraj, sjećam se ubijenih hrvata iz sela pecki kod petrinje koje sam osobno istovarao iz kamiona (četvorica), a koje sam kroz par dana na tadašnjoj tv banja luka gledao kao žrtve ustaškog zločina, a bilo je toga na svim stranama.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Drzite se teme da opet ne bih morao brisati postove..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 19:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
"Самоубиство" - то је најнечаснија, најбједнија мисао коју можете да изњедрите. Она свједочи да сте изгубили свако самопоштовање. За то се никада немојте одлучити. Не насједајте идеалима, не тражите разлоге, не вјерујте системима - они су ту да вас униште. Будите јуначки постојани као онај великан духовне слободе старина анонимни козарчанин, србин и земљорадник, који је потопљен у врелу воду и каустичну соду усташког казана у Доњој Градини побједоносно изјавио: "Не гори, заистину и не пече!" - А затим умро.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 19:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
ako pričamo o samoubojstvu vojnika čini mi se da se ono vrši uglavnom iz straha, 2 puta sam tijekom rata imao prilike vidjeti taj čin, prvi put u selu gračanica kod gline kad se srpski vojnik ubio bombom ne htijući se predati, drugi put tijekom akcije maslenica (mislim negdje 5. dan) isto se desilo s jednim izviđačem u rejonu brda vršine iznad ceste sveti rok obrovac, pitanje je šta toliko utiče na čovjeka da izvrši takav čin, da li se na to odlučuje trenutno ili to već ima u glavi kao obranu od zarobljavanja i koliki je strah u vojniku od protivnika kad jedino smrt vidi kao izlaz.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Отац ми је пар пута рекао да је увјек имао пиштољ спреман за ту сврху..
Каже да би се убио сигурно да је био у ситуацији да га заробе.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 20:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
XentoniX je napisao:
Отац ми је пар пута рекао да је увјек имао пиштољ спреман за ту сврху..
Каже да би се убио сигурно да је био у ситуацији да га заробе.



šta ti misliš, da li je to racionalno i prihvatljivo rješenje.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Па пошто је ратовао тамо где је било муџахедина и пошто је налазио свакаква измасакрирана и обезглављена тјела..вјерујем да би се свако од нас замислио над таквим призором и размислио да ли да иде у руке таквом непријатељу или не..
Тешко је мени одговорити на то питање из ове позиције али такође могу разумјети и њега.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 20:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
XentoniX je napisao:
Па пошто је ратовао тамо где је било муџахедина и пошто је налазио свакаква измасакрирана и обезглављена тјела..вјерујем да би се свако од нас замислио над таквим призором и размислио да ли да иде у руке таквом непријатељу или не..
Тешко је мени одговорити на то питање из ове позиције али такође могу разумјети и њега.



razumljivo je to što pišeš, ali mislim da je tu u pitanju više informacije iz raznih priča nego osobno iskustvo, nije baš puno ljudi u ratu viđalo obezglavljena tijela( s ovim ne mislim da ih nije bilo). vidiš jedno od onih samoubistava koje sam spomenuo kod gline, čovjek je na nas pucao s tavana kuće i lakše je ranio jednog kolegu (možda se zbog toga i bojao predati) te se kad je vidio da nema izlaza ubio ručnom bombom, a u istoj akciji zarobljeno je četvero vojnika tadašnje sao krajine i svi su ostali živi i razmijenjeni su, samo oni su imali malo više vremena za razmišljanje, jer su se sakrili pod jednim stogom sijena, možda je i to vrijeme koje su imali uticalo na odluku da ne dignu ruku na sebe.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 20:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Пази, ја заиста немам разлога да те лажем.
Није моје искуство али јесте искуство мога оца.
Зависи и са ким ратујеш, увјек су постојале приче, ови раде ово, они раде оно, код ових имаш шансе да преживиш код оних не.
И тако је било на све три стране, не спорим ни најмање.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 21:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
a sve babe što su u kninskoj krajini nađene mrtve sa prostrelnim ranama, su pucale po hv-u i pružale žestok otpor, dok ih hv nije nadljudskim naporima neutralisao.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Sve je to individualno, neko je spreman na predaju, a neko smatra da se nece ziv izvuci iako se preda, pa reaguje tako kako reaguje. Sto se tice Milana Tepica, on je vjerovatno procenio da se nece izvuci i zato je to uradio, za mene je on heroj jer za takvo nesto treba imati petlju.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 07:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
kim deal je napisao:
a sve babe što su u kninskoj krajini nađene mrtve sa prostrelnim ranama, su pucale po hv-u i pružale žestok otpor, dok ih hv nije nadljudskim naporima neutralisao.


ne sporim da je bilo zločina, i dapače osuđujem ih, ali sve te kako kažeš "babe", kad bi skupio po cijeloj krajini, manje ih je nego samo u jednoj bagerom iskopanoj rupi u selu baćin kod dubice, samo što su u ovoj rupi, hrvatske babe, nego čemu ovakav post, nije uopće tema.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs